Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Repliki VIS'a

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez myta2 » 12 gru 2008, o 17:52

gazówka też wymaga pozwolenia...
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Piotrek » 12 gru 2008, o 23:13

W porównaniu z uzyskaniem pozwolenia koszt 1 600 zł to żaden problem. Zanim zdąży się je załatwić, uzbiera się na dwa takie, albo trzy VIS'y. Nie wiem, jak gdzie indziej, ale w tym roku w Poznaniu wydano pozwoleń... aż dwa. Chyba, że zrobiliby go w kalibrze sportowym, 6,35 mm, wtedy problem jest nieco mniejszy. Ale 9 mm... Marzenia ściętej głowy...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez myta2 » 14 gru 2008, o 12:35

Piotrek napisał(a):W porównaniu z uzyskaniem pozwolenia koszt 1 600 zł to żaden problem. Zanim zdąży się je załatwić, uzbiera się na dwa takie, albo trzy VIS'y. Nie wiem, jak gdzie indziej, ale w tym roku w Poznaniu wydano pozwoleń... aż dwa. Chyba, że zrobiliby go w kalibrze sportowym, 6,35 mm, wtedy problem jest nieco mniejszy. Ale 9 mm... Marzenia ściętej głowy...


no właśnie, a jaka "procedura na kaliber sportowy"?
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez jarema » 14 gru 2008, o 14:07

Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Postprzez Piotrek » 15 gru 2008, o 17:46

Procedura podobna, tyle że warto zapisać się do jakiegoś klubu strzeleckiego, który wesprze starania. Kolega robił ostatnio pozwolenie na sportową i dostał, zapytam przy okazji.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Repliki VIS'a

Postprzez miki » 12 sie 2009, o 15:08

A Odlewy Aluminiowe?Co sądzicie o nich?
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez Piotrek » 12 sie 2009, o 16:08

Trzeba w nie dużo pracy włożyć. Kupiłem kiedyś taki, Lookas go wziął ode mnie i doprowadzał do stanu używalności, zapytaj, to Ci opowie, ile to roboty...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Repliki VIS'a

Postprzez miki » 13 sie 2009, o 20:24

Wiem,Wiem mam w domu Parabellum ,odlew no i 3 dni siedzia nia w komórce i robienia..ale doszedłem do wniosku że colt 1911 jest bardzo podobny do visa i mozna były by przerobić teraźniejsze repliki asg
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez Piotrek » 13 sie 2009, o 21:33

Colt 1911 jest podobny do VIS'a, jako że VIS był na nim wzorowany. Z przeróbką może być jednak problem, są pewne istotne różnice w kształtach. Trzeba by wprawnemu rusznikarzowi dać ten temat do analizy. Poza tym, co Ci da pistolet ASG? Przecież nie będziesz na inscenizacjach strzelał kulkami (o ile w ogóle Wasz szwadron reprezentacyjny w takowych będzie brał udział). Bardziej na takie okazje przydałby się Colt 1911 strzelający ślepakami, ale u nas nie są takowe dostępne.

[ Dodano: Czw Sie 13, 2009 9:35 pm ]
A P08 można kupić z ruchomym zamkiem i możliwością oddania suchego strzału, produkuje je hiszpański Denix, na allegro są dostępne.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Repliki VIS'a

Postprzez miki » 23 sie 2009, o 14:29

Takowe repliki z ruchomum zamkiem,magazynkiem i, z możnościa oddania suchego strzału można zakupić u Andrzeja Frankowskiego(Mundury Historyczne)...Ogladałem Takie Repliki W łodzi Na Moto Bazarze i trzeba przyznać dosyć solidne repliki
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez jarema » 24 wrz 2009, o 23:11

http://allegro.pl/item745356559_colt_45 ... wodny.html
Wystarczy parę przeróbek na visa, czy trzeba miesiącami przy tym grzebać?
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Postprzez pulkownik » 25 wrz 2009, o 07:18

Trzeba pilnować każdej części bo się zaraz rozlatuje !
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Piotrek » 25 wrz 2009, o 14:00

Trochę roboty będzie. VIS i Colt są bardzo podobne, ale mają jednakże szereg różnic, które widac na pierwszy rzut oka.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez jacbyd72 » 5 gru 2009, o 19:27

Na czeskiej stronie znalazłem sklep który oferuje między innymi broń pozbawioną cech bojowych. Uważam też, osoby które rekonstują postacie oficerów mogą używać innej broni niż VIS. Przykładem może być popularny przed wojną FN czy Ortgies, które napewno były zakupywane przez polskich oficerów. Do hipotetycznych zakupów mozna dorzucić pistolety MAB i Beretta 1934. Ciekawym pistoletem który można spróbować przerobić na VIS-a jest hiszpański STAR wzorowany na pistolecie COLT 1911 i dostarczany przez gen. Franco do Niemiec podczas wojny. Ponizej dołączam linki do stron sklepu.
http://www.bvs.cz/ww_ii_kratke_zbrane_b ... 0_765.html
http://www.bvs.cz/ww_ii_kratke_zbrane_n ... s_765.html
http://www.bvs.cz/ww_ii_kratke_zbrane_f ... d_765.html
http://www.bvs.cz/ww_ii_kratke_zbrane_i ... 4_765.html
http://www.bvs.cz/ww_ii_kratke_zbrane_s ... _bm_9.html
Avatar użytkownika
jacbyd72
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 43
Dołączył(a): 13 wrz 2009, o 14:22
Lokalizacja: 16 P.U.W Bydgoszcz

Postprzez Piotrek » 5 gru 2009, o 22:27

Jak najbardziej można nosić inna broń boczną niż VIS i ja bardzo doceniam takie łamanie steeotypów. W środowisku KO panuje jakieś przekonanie, że jak postolet to musi być VIS, jak siodło to musi być wz. 34, jak szabla to zawsze wz. 34. Tymczasem, warto sięgnąć do źródeł i najzwyczajniej zbadać, jaka broń i wyposarzenie było na stanie pułków, które chce się odtwarzać. Owszem, zarówno szabel wz. 34 jak i VIS'ów wyprodukowano bardzo dużo, ale wiemy, że nie wszędzie się pojawiły. A już widok oficera z szablą wz. 34 dziwi, bo Ci mieli swoje szable wz. 21/22.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pistolet

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron