Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Repliki VIS'a

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 gru 2007, o 10:00

Ułan z Bałtowa to tęga głowa
I dla ułanów istny wzór!
Bo czy w mundurze, czy na golasa,
To zawsze niewiast za nim sznur!!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

pistolet ViS

Postprzez ułan z Bałtowa » 31 gru 2007, o 14:35

Oj Jareczku, Jareczku - toż w Rzeczpospolitej już chodzą słuchy,
że na Twój widok mdleją dziewuchy.
Zacne niewiasty i te frywolne
Mniszki, mężatki i panny wolne.
A TY myślałeś - nikt się nie dowie
I siedzisz cicho w swym Pacanowie.
Ostatnio edytowano 31 gru 2007, o 17:25 przez ułan z Bałtowa, łącznie edytowano 1 raz
ułan z Bałtowa
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 gru 2007, o 17:48

Postprzez Ułan świętokrzyski » 1 sty 2008, o 20:39

No dzięki Krzysiiu! Jak widzę i w płodzeniu wierszy też masz talent!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 13 mar 2008, o 21:47

a ja wczoraj miałem okzje przymierzyc sie do aluminiowego ( zdaje sie) odlewy VIS-a. I szczerze mówiac jestem pod wrazeniem. Co prawda to taka surowizna, do całkowitej obróbki, ale po dopieszczeniu mogłaby byc całkiem całkiem:) I cały czas sie zastanawiam, czy by sobie takiej repliki nie sprawić, tym bardziej, ze cena przystepna i rece sie palą do takiej roboty.

Czy ktos ma doświadczenie z "rasowaniem" takich odlewów?? Jakie efekty można uzyskac?? Czy mozna czymś uzupełnic drobne ubytki z formy?? Może jakas autoszpachla?? Czym to malowac, zeby nie borykac sie z problemem łuszczacej się faby??

Bede bardzo zobowiązany za wszelkie uwagi i informacje:)

POzdrawiam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez janusz8pu » 14 mar 2008, o 01:09

Lookas, jeśli nikt nie zna lepszej metody wypróbuj taką (sprawdzona). Zagłębienia w metalu nawet takie po korozji wypełniałem oczywiście po odtłuszczeniu Epoxy Repair to coś podobnego do plasteliny w kolorze popielatym schnie 5min. twardość 900kg/cm2 więc staram się wyrównywać jak najbardziej powierzchnie przed utwardzeniem mniej zabawy z papierkiem ściernym (przypuszczam że sprawdzi się podobny wypełniacz epoksydowy), następnie przeszlifować powierzchnię (pilniczek, papier ścierny zależy od nadmiaru warstwy). Do malowania stosowałem lakier tzw. mikowy (jest on z domieszką opiłków metalu) robią od ręki w dobrych sklepach z farbami nawet w małych ilościach. Jeśli będzie zbyt szary możesz dolać czarnego lecz już nie pamiętam jakiego musisz o to spytać lub po prostu spróbujesz na próbce czy się nie ,,pogryzą''. Daje on fantastyczny efekt metalicznej oksydy jak na prawdziwej broni. Jak na razie u mnie nic nie odpryskuje ani nie pęka. Miłej pracy.
janusz8pu
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 16:16
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez Lookas » 14 mar 2008, o 08:05

piekne dzieki!!!

O takie info mi chodziło:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Łowca123 » 15 mar 2008, o 22:57

Witam

Jeżeli ktoś chce zaoksydowac odlew to proponuje tzw oksydę na zimno dostępną w sklepach myśliwskich
Nie wiem ale chyba do aluminium nie ma zastosowania

Mam propozycje też dla kolegów aby wystąpi z inicjatywą budowy wiatrówki na wzór Visa
Moim zdaniem byłaby to super sprawa-pozwolenia nie trzeba i można by zawody nawet robic
Łowca123
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 paź 2007, o 11:05

Postprzez myta2 » 15 mar 2008, o 23:38

pomysł niczego sobie (ale kto się podejmie)?????
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Iwan » 16 mar 2008, o 00:48

Oksyda na zimno - z tym rozwiązaniem baaardzo bym uważał - kilku znajomych testowało ten wynalazek na aluminium i, jak słusznie wyraził wątpliwość Kolega w poście nieco wyżej, nie nadało się - obłazi, wygląda nienaturalnie.

Masy epoksydowe powinny przetrwać wszystko :) - ja łatałem przerobiony na doniczkę hełm SSz-36, pozostałość po Kampanii Wrześniowej na Kresach - mimo, że kilka razy hełm spotkał się z posadzką, ziemią itp, spoina wciąż trzyma. Bardzo często występują one pod nazwą "płynny metal" i, oprócz szarego koloru, są czasami dostępne w "metalicznym".

Przy zakupie repliki VISa, dobrze jest zwrócić uwagę, czy ma ona zrobione "uszko" do zaczepienia smyczy - pamiętam, że oferowane jakieś 2 lata temu repliki nie miały możliwości wpięcia smyczy - trzeba było włożyć sporo pracy, aby ten błąd poprawić.
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Cezar » 17 mar 2008, o 10:51

Do czernienia aluminium z własnego zawodowego doświadczenia proponuję
ALUOXYD
Można dostać na allegro za ok 35 zł, lub http://apcentrum.nazwa.pl/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=44
Avatar użytkownika
Cezar
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 22:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez myta2 » 15 kwi 2008, o 22:02

http://www.allegro.pl/item347886610__lu ... x_f_v.html

co prawda to niemiecka parabellka - ale zobaczcie jak odtworzona .....mmmmm jakby ktoś chciał zrobić coś takiego z VISem
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lookas » 26 kwi 2008, o 09:51

zbliża sie długi weekend i w końcu jest szansa na odrobinę wolnego czasu:)
Bardzo sie przyda, bo w planach mam "poprawianie" odlewu. I tu mam kilka pytań, szczególnie do Janusza.

- Czy szpachla, o której pisałeś jest zblizona kolorem do aluminium? Chciałem po pomalowaniu zasymulowac efet przetarc na ostrych krawedziach. Tak, zeby pistolet wyglądał na lekko uzywany a nie na nówkę z magazynu:)
- Czy lakier mikowy trzeba zamawiac w jakichs specjalistycznych lakierniach?? Czy mozna go dostac w sklepach z farbami?? A może można zrobic samemu??
- jak nakładac ten lakier?? Aerografem?? czy może wystarczy gabką?? Obawiam się, ze w ten sposób lakier zaleje mi płytkie grawerunki jakie znajduja sie na powierzchni odlewu:(

Chetnie zobacze efekty Twoich prac, zeby mieć pojęcie czego sie spodziewac:)

POzdrawiam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Replika

Postprzez elves » 19 paź 2008, o 21:21

Szanowni Panowie jak rozumiem są Panowie członkami wielce zasłużonych dla kawalerii stowarzyszeń i grup.
Mam więc propozycję. Niech jakaś grpa lub organizacja ogłosi oficjalny konkurs dla firm na wykonanie repliki 1:1 VIS-a ( oczywiście tak zmodyfikowanej aby być w zgodzie z obecnymi przepisami )
Skoro można zrobić funkcjonalną replikę szabli, hartowaną i ostrzoną, to chyba o wiele łatwiej zrobić pistolet, który nie będzie strzelał.
Wiem co piszę, jestem z wykształcenia metalowcem ze specjalnością obróbki metalu.
Mając jako tako wyposażony warsztat zrobienie kopii byłoby betką.
Trzeba by jeszcze pomyśleć czy nie jest to złamanie patentu na VIS-a, może ktoś z Panów zna sie na prawie patentowym i potrafiłby odpowiedzieć na ten problem.

A jak się "wnerwię" to się wezmę za "pilniki" i pokażę że polak nadal potrafi.
elves
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 89
Dołączył(a): 14 maja 2006, o 16:28
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Postprzez myta2 » 19 paź 2008, o 22:01

Bardzo chętnie kupię coś takiego jak już kolega się wkurzy.... a tak na marginesie trzeba by tak pomyślec żeby dzialała ta replika na amunicję hukową.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez janusz8pu » 21 paź 2008, o 21:17

Ten wypełniacz jest niestety popielaty. Ale być może jest epoxy czarny, tego nie wiem. Jeśli chodzi o lakierek mikowy trafiłem na niego w sklepie z farbami mieli po prostu wystawione próbki, a ja się nimi zainteresowałem. Zaproponowali mi więc zrobienie minimum 100ml i za 5 minut miałem gotowy produkt ( wybrałem z mniejszą proporcją opiłków, żeby się nie świecił) . Malowałem pędzelkiem bardzo ładnie kryje bez smug po pędzlu i nie wyciera się tak przy eksploatacji jak np. zwykły czarny którym wszyscy malują swoje odlewy.. Sklep o ile pamiętam patronacki Nobiles

P.s To do roboty z tymi hukowymi Vis-ami, ( odlewy raczej do odlania już takie gdzieś widziałem) . Byłby to hit na rynku i rzeczywiście, że jeszcze nikt się za to nie wziął. Pewnie ustawodawcy zmądrzeją jak my będziemy mogli po drabinie na konia wsiadać.
janusz8pu
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 16:16
Lokalizacja: Wieliczka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pistolet

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron