Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Repliki VIS'a

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Jakub » 28 lis 2007, o 22:56

Aaaa dam! Poszło już. Twojego maila Jarku miałem. Kolege Podolaka prosze tylko o wpisanie adresu e-mail. Bo moja przeglądarka i outlook się zbuntowały.

Dajcie znać na gg albo priv czy doszło.
Avatar użytkownika
Jakub
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 24
Dołączył(a): 28 mar 2006, o 13:59
Lokalizacja: Chrzanów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 30 lis 2007, o 10:20

Dzięki! Dostałem przesyłkę nawet dwa razy! Ale jesteś dający!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Jakub » 30 lis 2007, o 11:02

Dzięki Jarku! Bałem się że mogło nie dojść, więc wysłałem drugi raz. Ciesze się że się podoba. :)
Avatar użytkownika
Jakub
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 24
Dołączył(a): 28 mar 2006, o 13:59
Lokalizacja: Chrzanów

Postprzez myta2 » 1 gru 2007, o 00:07

niestety nie dotarło, może raz jeszcze emalia myta@op.pl
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lookas » 1 gru 2007, o 00:16

zostawie Ci w stajni wydrukowaną!!!, alebo podjedź do mnie:) Nie ma sensu obciązac łacza, skoro u mnnie juz jest:) Trzeba sobie pomagać:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 1 gru 2007, o 01:05

jasne jasne, dzięki. jak ci idzie z Bzurą?
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: Instrukcja VIS

Postprzez elmijakke » 1 gru 2007, o 01:18

Jakub napisał(a):Panowie... Jestem w posiadaniu skanów z reprintu "Instrukcja o broni i instrukcja strzelecka. część VIII". Jeśli ktoś reflektuje, to prosze pisać...

dziękuję!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 gru 2007, o 00:46

Nie dziękuj, wyznam Ci szczerze!
Prędzej bym pałkę strzaskał na Twej głowie!
Gdyby nie dziatek pacierze!!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez elmijakke » 2 gru 2007, o 12:07

Ułan z Pacanowa napisał(a):Nie dziękuj, wyznam Ci szczerze!
Prędzej bym pałkę strzaskał na Twej głowie!
Gdyby nie dziatek pacierze!!!

Hę?
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 gru 2007, o 14:52

Po prostu zacytowałem "Powrót taty" Mickiewicza. Mam nadzieję że nie uraziłem!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez elmijakke » 2 gru 2007, o 19:11

Ułan z Pacanowa napisał(a):Po prostu zacytowałem "Powrót taty" Mickiewicza. Mam nadzieję że nie uraziłem!
Nie, tak się tylko zdziwiłem. :wink:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Pistolet

Postprzez ułan z Bałtowa » 29 gru 2007, o 20:17

Dodam kilka ciekawostek dotyczacych pistoletu ViS wz. 35. Pierwszy prototyp powstał w 1931 r. w Panstwowej Wytworni Uzbrojenia w Warszawie i był oparty na klasycznej konstrukcji pistoletu Colt wz.1911 . Patent o ktorym pisał Zdzichu nie dotyczył pistoletu a jedynie jego mechanizmu działania( odwrotnego niz w pistolecie colt )dodatkowo w pistolecie ViS zastosowano sprezyne powrotna osadzona na zerdzi pod lufa i działajaca na zamek za posrednictwem łozyska slizgajacego sie po zerdzi. Osadzenie przedniej czesci lufy w specjalnym łozysku o kształcie pierscienia , wkreconym w przednia czesc zamka i unieruchamiajacym go. Nowoscia było rowniez zastosowanie, poraz pierwszy w broni wojskowej, zwalniacza kurka. Umieszczony na zamku , z lewej strony , pozwalał na zeslizgniecie sie i oparcie kurka na iglicy bez spowodowania wystrzału. Przy czym kurek po przestawieniu zwalniaczasamoczynnie powracał do normalnego połozenia. Ciekawostka jest , ze to ostatnie rozwiazanie wprowadzono na wniosek przedstawiciela Departamentu Kawalerii MSWojskowych . W RFB wykonano tez kilka egzemplarzypistoletu ViS wz.35 na amunicje kalibru 11, 43 , ktore były prezentowane na pokazie broni w 1937r. w Argentynie . ViS-y produkowano rowniez w wersji sportowej na amunicje o bocznym zapłonie kal. 5,6mm. Pistolety ViS wz.35. zaczeto wprowadzac na wyposazenie wojska na przełomie lat 1937/38. W pazdzierniku 1936 roku armia dysponowała tylko 40 szt tej broni , natomiast w nieczłe dwa lata pozniej było juz 29416 pistoletow ViS. Do maja1939 r. wojsko zakupiło 30 800 ViS-ow
ułan z Bałtowa
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 gru 2007, o 17:48

Postprzez Ułan świętokrzyski » 29 gru 2007, o 21:30

No proszę, największy pistolet Bałtowa i Parku Jurajskiego o najlepszym pistolecie II RP! Czyli jak tylko pistolet z Pistoletem potrafi gadać! Brawo Krzysiu!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Pistolet ViS

Postprzez ułan z Bałtowa » 30 gru 2007, o 21:35

Dzieki Jareczku , ale przecierz wierz , ze troche interesuje sie tym tematem. Dlatego dodam dzis troszke wiadomosci o innym typie pistolrtu zakupionego w 1922r.miedzy innymi dla Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziadzu . Chodzi tu o pistolet hiszpanskiej produkcji Cebra wz.16. Pierwsza partie tych pistoletow zakupiono w 1919r. we Francji. W 1921r. Wojsko polskie dysponowało 10 000 tys. szt. tej broni. W latach 30-ych w pistolety te wyposarzono 20 i 22 pułk ułanoworaz 10 pułk strzelcow konnych, a w 1938 oddziałom saperskim z 13 i 27 DP.Dzieki prostym i trwałym czescia , mimo niestarannego wykonania, bron ta odznaczała sie duza wytrzymałoscia i pewnoscia dzialania . Pistolet cebra wz.16 wzorowany był na konstrukcji Browninga i działał na zasadziew wykorzystania energii odrzutu swobodnego zamka. Bron posiadała kurek zakryty . Magazynek miescił 9 naboi , po wprowadzeniu jednego do lufy , istniała mozliwosc doładowania go jeszcze jednym nabo0jem . pistolet ten był przystosowany do amunicji kal. 7,65 .
ułan z Bałtowa
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 gru 2007, o 17:48

Postprzez Lookas » 30 gru 2007, o 21:56

woow:)

a na naszym-DAK owskim forum wciąż otwarta jest dyskusja na temat broni krótkiej. Moze zajrzysz tam przy chwili czasu i uzupełnisz wątek?? bedziemy baaaardzo zobowiązani:)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pistolet

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron