Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

replika mausera, mosina itp.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

replika mausera, mosina itp.

Postprzez myta2 » 13 paź 2007, o 19:11

Witam, jestem tu nowy :oops: trochę poczytałem to forum zanim włączyłem się do dyskusji.
mam pytanie, gdzie zaopatrzyliście się w mausery, mosiny ????
Przeglądam internet niewiele tego jest, a to co jest to lipa. :cry:
[glow=darkred][/glow]
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 14 paź 2007, o 22:22

Wszyscy mamy repliki z HERO. Zdobycie i posiadanie oryginalnego karabinu to zbyt duży i ryzykowny temat. Zwałszcza w dzisiejszych czasach. Instrukcji jak zdobyć oryginalna broń, na tym Forum na pewno nie znajdziesz. Replika bardzo dobrze sprawdza się przy rekonstrukcji grup kawaleryjskich.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 15 paź 2007, o 17:12

fakt, oryginał to niestety dzisiaj legalnie sprawa nieosiągalna, będę się musiał zadowolić repliką :cry:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 15 paź 2007, o 20:44

Nie jestem pewien ale podobno po zaspawaniu lufy i komory nabojowej mozna taki oryginał nosić legalnie - tylko po co wtedy wydawać kupe forsy na oryginał który jest atrapą?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 15 paź 2007, o 22:36

Ułan z Pacanowa napisał(a):Nie jestem pewien ale podobno po zaspawaniu lufy i komory nabojowej mozna taki oryginał nosić legalnie - tylko po co wtedy wydawać kupe forsy na oryginał który jest atrapą?


dokładnie - zaczyan się to z celem rojeżdżać
Panowie a co wy na to - czy to nie przypadkiem zabawa w "harcerzy"?
http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=503

[ Dodano: Pon Paź 15, 2007 10:38 pm ]
No i kolejna kwestia, jak już w innym dziale wspominałem próbujemy zmierzyć się artylerią konną, a oni jak wiadomo Polskie Mosiny mieli, a to już kaplica kompletna.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Iwan » 8 sty 2008, o 00:21

myta2 napisał(a):Panowie a co wy na to - czy to nie przypadkiem zabawa w "harcerzy"?
http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=503


Pokazana przez Kolegę replika jest dobrej jakości. Jest to, niestety, wersja niemiecka, ale wykonana bardzo przyzwoicie. Są też karabiny w kolbie plastikowej, ale ta wygląda nieładnie.

Niedawno pojawiła się wiadomość, że z Hong-Kongu można ściągać kopie produktu Marushina, niemarkowe - znacznie tańsze. Mają one tylko kolby plastikowe - co jest tak naprawdę plusem, gdyż za drewnianą kopię kolby - niemieckiej nie ma sensu dopłacać, tylko - sprawne ręce i odpowiednia kopia/zamiennik kolby polskiej i mamy ładną replikę karabinka używanego przez Wojsko Polskie.

Na giełdach w Bytomiu i podobnych można spotkać kopie Mausera 98k z Czech, na bazie oryginalnych okuć i chyba kolb - niemieckich. Ich cena to o ile pamiętam 400-500zł. Minusem jest to, że to odlew całościowy - choć ładny, to jednak nie ma takich możliwości "obsługi" jak repliki ASG.

Są też produkty firmy Mundury Historyczne. Cena jest o ile pamiętam niższa (około 100zł za odlew bez kolby, okuć, malowania), ale jakość jest niska i w rezultacie nie polecałbym ich - kiedyś były jedynym wyjściem, dziś są po prostu przestarzałe.
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Bercik » 8 sty 2008, o 01:01

O ile się orientuje przygotowywana jest ustawa o broni która ma łaskawie :evil: dopuszczać broń przerobioną wyłącznie do strzelania ślepą amunicją .
w każdym razie redaktorzy z pism o broni (obecnie na rynku warte czytania są dwa tytuły)
sugerują że możliwe jest opróżnianie wojskowych magazynów z pepesz , mosinów i tym podobnych rzeczy, wiec zamiast kupować dość drogie deki lub zabawki jak wyżej można trochę poczekać i zobaczyć co z tego wyjdzie i czy ktoś będzie sprowadzał taką broń lub przerabiał z wojskowych zapasów.
Oczywiście mosin nie zastąpi mauzera a TT-tka Visa ale jak się nie ma .....
Ewentualnie można wyjechać do Szwajcarii jak Ref-ren, :lol: gdzie normalny obywatel może posiadać broń .
Bercik
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 37
Dołączył(a): 5 sty 2008, o 01:49
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Postprzez Ułan świętokrzyski » 8 sty 2008, o 07:59

Może powiecie mi - jakie warunki musi spełnić broń palna oryginalna, aby zwykły śmiertelnik taki jak ja mógł ją wozić spokojnie na plecach w czasie parad?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Iwan » 8 sty 2008, o 11:27

O ile mi wiadomo, na dzień dzisiejszy, spać w miarę spokojnie można przy broni z dokumentem CLK. Na pewno i bez większych problemów, można zanabyć pistolet TT i karabinek Tantal. Istnieje też możliwość nabycia innego rodzaju broni, po indywidualnym rozpatrzeniu sprawy - czyli, dogadania się z firmą mającą koncesję na handel bronią, aby egzemplarz danej broni, np. Mausera, zakupili, sprowadzili, a potem załatwili sprawę z CLK. Co w rezultacie powoduje, że cena broni niezdolnej do oddania strzału jest wielokrotnie wyższa, niż sprawnej :shock:


Są znane przypadki, gdy dokumenty niemieckie, czy czeskie, potwierdzające pozbawienie cech bojowych, nie były w ogóle brane pod uwagę - stawiano zarzuty nielegalnego posiadania broni.
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 8 sty 2008, o 17:47

No to tym bardziej nie ma co zawaracać sobie głowę oryginałami! Dzięki Kolego!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 20 sty 2008, o 01:21

Ja też uważam, że nie ma co się brać za oryginały. Polskie prawo jest pod tym względem nieubłagane. Mnie by osobiście było szkoda kupić Mauzera i zaspawać mu zamek i lufę. A żeby go nosić bez okaleczania, trzeba by posiadać pozwolenie na posiadanie i noszenie broni, o co w naszych warunkach jest niezmiernie trudno.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 20 sty 2008, o 15:28

No więc sparwa jasna! Pozostaje replika!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Iwan » 30 sty 2008, o 12:31

Ponieważ pytanie dotyczyło również replik mosina, zamieszczę kilka zdjęć używanych przez nas karabinków.

Z racji wybranej formacji i okresu (artyleria/artyleria konna, agresja na Polskę - 17.09.1939), zdecydowaliśmy się z kolegami na karabinki "kawaleryjskie" wz.38. Sporym ułatwieniem przy tym właśnie modelu jest kolba, prawie identyczna jak w popularnym wz.44, oraz kbks wz.48. Ta druga ma też ten plus, że nie żal jej odpowiednio przerobić (jest to konieczne do osadzenia odlewu w kolbie), jest tańsza, oraz nie posiada wycięcia na bagnet składany - można ją niewielkim nakładem pracy "wyszykować" pod wz.38. Odlewy są staliwne - cięższe i bardziej trwałe od aluminiowych, dodatkowo, o wiele bardziej dokładne - można bez problemu obrobić poszczególne elementy tak, żeby ładnie naśladowały oryginały.

Zamieszczam kilka zdjęć - zaznaczę, że poza kolbą, wszystkie części to kopie, a broń jest całkowicie zgodna z prawem - "lufa" jest nawiercona zaledwie na 1cm i kończy się w okolicach pierwszego bączka, komora to monolit bez otworów :) :



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Z innych replik używamy też PPD i rkmu DP, ale one niezbyt pasują do tematu; załączę natomiast link do dyskusji o wspomnianym przeze mnie Mauserze ASG firmy BOYI:

http://www.odkrywca.pl/tani-k-98,553753.html#553753

Pozdrawiam,

BN
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lookas » 30 sty 2008, o 13:02

Artyleria Konna!!! To jest nam po drodze:) Który dak?? MOże coś bliżej?? Moze byc na priv:)

Pozdrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Iwan » 30 sty 2008, o 13:20

Hmm, jakby to powiedzieć? My zza Buga :) Występując jako Wojsko Polskie, staramy się jak najwierniej prezentować sylwetki 17 Pułku Piechoty z Rzeszowa, natomiast konno-artyleryjskie zapędy dotyczą zagadnień związanych z rekonstrukcją Armii Czerwonej z okresu agresji na Polskę, oraz jej bezpośrednich konsekwencji. Często zapomina się o tym, że w 1939 roku zostaliśmy napadnięci z dwóch stron, a my postawiliśmy sobie za za cel przybliżanie tamtych wydarzeń.
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Karabin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron