Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

replika mausera, mosina itp.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

replika mausera, mosina itp.

Postprzez miki » 8 sie 2009, o 13:49

"Piotr, gabardyna to tylko jeden z moich mundurów, a co do sprzętu poza kaburą do Visa mam również szelki kawaleryjskie, ładownice i parę innych elementów wyposażenia oficerskiego, podoficerskiego, żołnierskiego, poprostu może kiedyś uda mi się... ale to inna historia...:)"
Ja też mam sporo fantów moze by sie zkrzyknąć i otwożyć muzeum?co sądzicie?
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez myta2 » 8 sie 2009, o 13:53

dokładnie, grunt to kreatywność i potrafić się dostosować.... zawsze jednak w barwach 7PSK :mrgreen:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

replika mausera, mosina itp.

Postprzez miki » 8 sie 2009, o 13:57

Może być,oby był materiał na otoki i na kołnierze i bajorek :) buty..które są dosc drogie
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez Piotrek » 8 sie 2009, o 17:44

Zkrzyknąć i otwożyć powiadasz? A może by się jednak skrzyknąć i otworzyć? A gdzie takie muzeum miałoby się znajdować? I jakie "fanty" chciałbyś w nim wyeksponować?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

replika mausera, mosina itp.

Postprzez miki » 8 sie 2009, o 20:54

Tymczasowo można by ulokowac sprzęt w jakimś starym sklepie albo wynająć za tanie pieniadze 2pokoje i tam sie ulokowac a myślę że ktos by napewno przyszedl bo kawaleria jest nie typowa teraz wiecej szkopow jak kawalerii np na forum zaprosić wszystkich na otwarcie i potem po 5 zl bilecik ,tym sposobem ma w górze kalwarii facet muzeum etnograficzne
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez Iwan » 8 sie 2009, o 21:04

A ochrona obiektu? Ubezpieczenia? Kustosz? Przepisy pozwalające używania nazwy muzeum? To wszystko kosztuje i naprawdę nie jest łatwe pod względem logistycznym...
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Piotrek » 8 sie 2009, o 21:17

Oj Miki :) Intencje i pomysły może masz szczytne, ale spróbuj zabrać się za wykonanie :) Poza tym, znajdź takich, którzy swoje zbiory (bo zakładam że miałeś na myśli oryginalne eksponaty które każdy z nas zbiera) zaniosą do jakiegoś sklepu albo tanio wynajętego mieszkania i tam zostawią :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez wacektel » 13 sie 2009, o 00:03

Co do karabinu to posiadam tak owy w sobotę będzie miał chrzest, ale jak sprawdzałem wytrzymałość to dość dobrze nie narzekam i dość celny na 5 metrów do puszek spokojnie trafia.
wacektel
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 81
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 19:56
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Piotrek » 13 sie 2009, o 00:38

A co to za karabin? Kopia USG Mausera k98? To nie bardzo do muzeum się nadaje :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Lookas » 13 sie 2009, o 08:44

Wacek i Miki to jedno:) W każdym razie jesli chodzi o pisanie postów:)

Chłopaki, bo jak się nie poprawicie, to was Admin tego forum (jak dawniej oficer w pułku) do szkoły dla niepiśmiennych wyśle. Duże litery i znaki interpunkcyjne wymyslono po to, zeby ich używać. Kawaleria to było inteligentne wojsko, więc się postarajcie:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez wacektel » 13 sie 2009, o 14:30

to kopia ASG MAUSER 98 K
wacektel
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 81
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 19:56
Lokalizacja: Kraków

replika mausera, mosina itp.

Postprzez miki » 13 sie 2009, o 20:11

Przeraszam,ale ja się poprawiłem :razz:
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez Lucas » 17 sie 2009, o 20:49

Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: replika mausera, mosina itp.

Postprzez POBOROWY » 14 mar 2010, o 23:46

Witam!
Ustawa o broni i amunicji mówi o możliwości pozbawienia broni cech użytkowych oraz o tym kto się tym zajmuje. Tak przerobiona broń nie jest zdolna do oddania strzału ale zachowuje swój wygląd. Myślę że można poprostu zapytać odpowiednią osobę w Komendzie wojewódzkiej policji o możliwość legalnego wykorzystania broni pozbawionej cech użytkowych dla celów rekonstrukcji historycznej. Rusznikarnia która pozbawi dany egzemplarz broni cech użytkowych na pewno wyda odpowiednie zaświadczenie i wszystko będzie legalnie i bezpiecznie a egzemplarz będzie oryginałem. Trzeba zapytać policjantów. Pozdrawiam.
POBOROWY
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 lut 2010, o 23:53

Re: replika mausera, mosina itp.

Postprzez Prawie jak ułan » 15 mar 2010, o 00:20

Sprawa nie jest taka prosta jaby się wydawało. Pytałem o taką możliwośc znajomego prowadzącego sklep z bronią myśliwską. Co roku oddaje do niszczenia kilka sztuk broni, którą przynoszą mu wdowy po myśliwych albo kolekcjonerach. Ogolnie rzecz biorąc sprawa wygląda tak: Oddajemy broń do rusznikarza, który dezeluje nasz eksponacik, rozwiercenie komory, ścięcie zamka, skrocenie iglicy itp. Po takim zabiegu wysyła broń do laboratorium balistyki policyjnej a oni po badaniach wystawiają zaświadczenie o pozbawieniu cech bojowych. Kosztuje to około 800zł. My w tym czasie staramy się o pozwolenie na broń kolekcjonerską co razem z badaniami psychologicznymi kosztuje następne 1000zł. Tak mi to tłumaczono, ale mogę się mylić albo coś pomieszać. Dlatego taniej jest trzymać swojego antyka w szafie a na zloty i rekonstrukcje kupiś sobie replikę ASG :D . Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że idąc do sklepu typu Militaria.pl na dowód osobisty kupimy sobie rewolwer kapiszonowy albo sztucer czarnoprochowy. Wszystko razem z zestawem do odlewania kul ołowianych. A jak policja znajdzie u kogoś łuskę z niewybitą splonką to już mamy cieplutko...
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karabin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,