Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

replika mausera, mosina itp.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Lookas » 30 sty 2008, o 13:26

ehhhh:)

a juz przez moment miałem nadzieje.......:)

Ale i tak dzieki za tego mosina:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez janusz8pu » 14 lut 2008, o 20:57

Właśnie pokazała się na allegro replika tego mausera zobaczcie w jakiej super cenie. Pewnie producent robi walentynkowy prezent.
http://www.allegro.pl/item312689250_mau ... _94zl.html
Ostatnio edytowano 15 lut 2008, o 16:02 przez janusz8pu, łącznie edytowano 1 raz
janusz8pu
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 16:16
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez myta2 » 15 lut 2008, o 22:55

gdzies już czytałem o tej firmie nie było zbyt wielu pochlebnych opinii, znaczy mało precyzyjna i nietrwała podróbka Tokiomurai która kosztuje 1799zł (i nie można jej dostać) no i jest wyk. z drzewa jak należy
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Iwan » 13 mar 2008, o 01:23

Cóż, niezaprzeczalnym plusem jest jej ruchomość i wrażenie, że to "prawdziwa" broń :) Niestety, z racji materiałów jest to dość delikatne.

Co do dokładności odwzorowania - w porównaniu z moim TT wz.33 w wersji "na kulców" to i tak jest to kosmos ;)
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 13 mar 2008, o 09:26

No i niewiadomo jak nasz policja na coś takiego zareaguje! Zabrać jest łatwo tylko odzyskać nieco trudniej! Czy to na naboje hukowe czy tylko taka wierna replika z ruchomym zamkiem?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Iwan » 13 mar 2008, o 14:24

O którą replikę Kolega pyta? Jeśli o Mausera, to jest to standardowe ASG, na kulki plastikowe. Ta tetetka, którą nabyłem ostatnio, również - i to zgodnie z prawem, są to zabawki. Istnieje też hukowa "replika" TT - popularny starter "Start-3", jeśli wierzyć stronie jednego ze sklepów, jest wzorowany na TT, aczkolwiek jest to dyskusyjne ;) 6mm, boczny zapłon - czyli wystarczy pełnoletniość.
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Piotrek » 8 kwi 2008, o 23:16

Właśnie natrafiłem na coś takiego :

http://www.allegro.pl/item343587961_rep ... niana.html

Warto?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez melescul » 9 kwi 2008, o 09:12

Średnio. Całość wygląda nieźle, co prawda model niemiecki, ale możliwy do osadzenia w kolbie PWU. Ale dla "praktykujących kawalerzystów" zabawka wątpliwa - dużo części plastikowych, skomplikowany, delikatny mechanizm, delikatne, luźne połączenia wielu elementów - stawiam, że w marszu konno trzeba będzie wydzielić ariergardę do zbierania kawalątków tego-to ze szlaku.
Avatar użytkownika
melescul
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 00:06

Postprzez myta2 » 9 kwi 2008, o 19:05

pożądna wersja ASG Maruschina kosztuje 1700-1800 zł, to jest made in china.
Pozostaje kwestia Piotrze DAK nosił Mosiny (jak chcesz moźna z oryginału postrzelać i chwycić w dłoń (dość kosztowna i bolesna dla barku zabawa) ale przeżycia niezapomniane. Jedna strzelnica w P-niu dysponuje takim - armaaata
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Piotrek » 9 kwi 2008, o 22:22

Wiem, wiem, Magnum przy Dojeździe ma takiego, dobrze myślę?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 9 kwi 2008, o 22:26

Dobrze mówisz? Raczej - Magnum ma taki egzemplarz - byłoby chyba lepiej? :grin:
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Łuki » 10 kwi 2008, o 08:02

myta2 napisał(a):Pozostaje kwestia Piotrze DAK nosił Mosiny (jak chcesz moźna z oryginału postrzelać i chwycić w dłoń (dość kosztowna i bolesna dla barku zabawa) ale przeżycia niezapomniane. Jedna strzelnica w P-niu dysponuje takim - armaaata


7dak na pewno miał Mosiny do 35 roku. Potem najprawdopodobniej nastąpiło przezbrojenie w Mausery. W świetle słów Pana Sobuckiego o przezbrojeniu Wielkopolskiej Brygady w nowsze wersje broni przed wejściem na Zaolzie jest to tym bardziej prawdopodobne.

A jeżeli chodzi o strzelanie z Mosina to walilismy z takich w czasie szkolenia w Toruniu. Syn naszego podchorązego dał radę, więc to nie takie straszne (bark mu wysiadł dopiero po drugim strzale :))
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Postprzez myta2 » 10 kwi 2008, o 17:51

Piotrze dokładnia strzał kosztuje 8 zł z kartą klubową (wykupiłem) 4 zł

a co do barku oddałem 20 strzałów mniej więcej po 15 robiłem już baardzo długie przerwy i bolało... hhihiiihiiii :oops:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

MOsin

Postprzez kamilk224 » 25 kwi 2008, o 14:52

No wiec panowie jak to wyglada?widzielm na bazarze w Lublinie w ostatnia niedziele miesiaca na placu wolnosci i byl taki mosin z przewiercona lufa tzn wszystko to replika...dorabiane...kolba i czesci metalowe czy z takim czyms moge pojechac na pochod 3 majowy??czy Policja bedzie sie czepiac??
kamilk224
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 23 mar 2007, o 21:34
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Postprzez Ułan świętokrzyski » 26 kwi 2008, o 08:00

Po prosu spróbuj! :lol:
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karabin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron