Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

replika mausera, mosina itp.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: replika mausera, mosina itp.

Postprzez wielebny07 » 25 mar 2010, o 10:49

Samemu robienie deko to jak wyprawa na księżyc. Najpierw trzeba dostać pozwolenie ( co graniczy z cudem ), kupić broń a potem ją zdekować. Tylko po co dekować jak ma już się pozwolenie :? . Na broń pozbawioną cech bojowych nie potrzeba pozwolenia na broń kolekcjonerską ani żadnych badań za 1000 pln`ów. Na szczęście są już w naszym pięknym kraju ludzie którzy dekuja broń i mozna sobie za 1000 zł kupić np takiego mauserka produkcji hiszpańskiej. Czyli zamiast Boya za 500 + kolba za 300, dokładamy 200 i mamy takie cudo

Obrazek
wielebny07
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 02:10

Re: replika mausera, mosina itp.

Postprzez wielebny07 » 25 mar 2010, o 10:55

trzeba przyznać że robione jest to fachowo i nigdzie nie widać CLK XXXXXX

Obrazek
wielebny07
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 02:10

Re: replika mausera, mosina itp.

Postprzez wielebny07 » 25 mar 2010, o 10:59

Oczywiście jeżeli odtwarzamy też rok 1920 to bardziej pasuje mosin 1891

Obrazek
wielebny07
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 02:10

Re: replika mausera, mosina itp.

Postprzez Prawie jak ułan » 25 mar 2010, o 11:02

Może mojemu znajomemu sie coś pomieszalo :D Pytanie tylko, czy rusznikarz sam może zdekować broń, wystawić kwit i po sprawie, czy trzeba jednak miec jakiś papier z policji? Bo faktem jest, że do sklepów z bronią co jakiś czas przychodzą wdówki po myśliwych i kolekcjonerach oddając różnego typu broń. Może wtedy jakiś rusznikarz mógłby to zdekować taniej.
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: replika mausera, mosina itp.

Postprzez wielebny07 » 25 mar 2010, o 11:03

Taż ładnie zrobiony. Kosztuje trochę drożej ale za to dostajemy bagnet o identycznym numerze

Obrazek
wielebny07
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 02:10

Re: replika mausera, mosina itp.

Postprzez wielebny07 » 25 mar 2010, o 11:10

Prawie jak ułan napisał(a):Może mojemu znajomemu sie coś pomieszalo :D Pytanie tylko, czy rusznikarz sam może zdekować broń, wystawić kwit i po sprawie, czy trzeba jednak miec jakiś papier z policji? Bo faktem jest, że do sklepów z bronią co jakiś czas przychodzą wdówki po myśliwych i kolekcjonerach oddając różnego typu broń. Może wtedy jakiś rusznikarz mógłby to zdekować taniej.


Z tego co mi wiadomo ( ale może się mylę) w kraju tylko trzy zakłady mogą dekować - jeden z nich to warszawski Ursus. Jakoś nie widzę możliwości żeby np. wykopać pięknego mauserka z ziemi ( albo niech będzie u wdowy w szafie :D ) i iść z nim do rusznikarza. Po za tym żeby potem deko zalegalizować trzeba mieć fakturę na zakup broni. Tylko wtedy dostaniemy taką książeczkę

Obrazek
wielebny07
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 02:10

Re: replika mausera, mosina itp.

Postprzez wielebny07 » 25 mar 2010, o 11:13

a w karcie rejestracyjnej w rubryce "cel posiadania broni" wstawiają "J" - w adnotacjach - " pamiątka" :)
wielebny07
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 02:10

Re: replika mausera, mosina itp.

Postprzez elmijakke » 25 mar 2010, o 11:21

Wytłumacz mi jeszcze raz! Jakoś niekumaty jestem z tą bronią!
Jeżeli chciałbym takiego Mosina to co muszę zrobić, gdzie i ile muszę wydać?
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: replika mausera, mosina itp.

Postprzez wielebny07 » 25 mar 2010, o 11:33

Mosin ( dodam że to jest długi a nie dragon ) kosztował mnie 1300 zł. Jeżeli Cię interesuje to mogę zadzwonić do kolesia i się spytać czy jeszcze ma. Wczoraj było u niego dwóch kumpli z grupy i takowe nabyli droga zakupu.
A teraz na al...ro ten koleś chyba sprzedaje skrzynkę po tych mośkach. Ładny widok :D
Obrazek
wielebny07
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 02:10

Re: replika mausera, mosina itp.

Postprzez wielebny07 » 25 mar 2010, o 11:42

Dostajesz fakturę zakupu, papier CLK komendy policji o pozbawieniu cech bojowych i rejestrujesz w komendzie głównej ( ja to robiłem w Warszawie na ul. Nowolipki ). Po tygodniu odbierasz papiery a w tym czasie możesz powiesić sobie mośka nad kominkiem ( ja z braku kominka powiesiłem nad komodą :mrgreen: ). Możesz potem z tym chodzić sobie na spacery po mieście. Oczywiście omijaj banki. Żadnych innych formalności ponieważ broń deko "rejestrujesz" a nie "dostajesz pozwoleni" - dlatego jest to zupełnie inna droga załatwiania
wielebny07
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 02:10

Re: replika mausera, mosina itp.

Postprzez myta2 » 25 mar 2010, o 20:55

Kolego podaj na priwa namiary na gościa od tych zdekowanych karabinów:)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: replika mausera, mosina itp.

Postprzez wielebny07 » 25 mar 2010, o 21:38

Wysłałem
Wiem że ma jeszcze kilka mosiów, ma też ( albo będzie miał za parę dni ) pepesze. Czy ma teraz mauser - nie wiem ale mogę sie dowiedzieć "czy" albo "kiedy" będzie miał.
wielebny07
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 02:10

Re: replika mausera, mosina itp.

Postprzez pulkownik » 25 mar 2010, o 22:50

I ja bardzo, bardzo nisko się kłaniam o kontakt.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: replika mausera, mosina itp.

Postprzez Piotrek » 26 mar 2010, o 13:32

Marcin, zanim kupisz, sprawdź czy Mosiny były kiedykolwiek na wyposażeniu 7 PSK. U nas na pewno były i to do lat 30-tych.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: replika mausera, mosina itp.

Postprzez Łuki » 26 mar 2010, o 16:38

W 7DAKU na pewno do 1935 roku (brak danych dokładnie w którym roku je zastąpiono, u Zarzyckiego jest podany spis broni w tym właśnie roku). No i były to Mosiny polskie, które jednak różniły się od rosyjskich...
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karabin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron