Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Katastrofa rządowego samolotu

Re: Katastrofa rządowego samolotu

Postprzez Kowalinho » 12 kwi 2010, o 10:40

Mało prawdopodobne, żeby choć Szwadron Kawalerii był na pogrzebie konno.
Avatar użytkownika
Kowalinho
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 180
Dołączył(a): 30 sty 2010, o 19:50
Lokalizacja: 1 pszwol

Re: Katastrofa rządowego samolotu

Postprzez Piotrek » 12 kwi 2010, o 10:44

Myslisz, że nie będzie asysty konno? Ja bym się spodziewał, że będzie...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Katastrofa rządowego samolotu

Postprzez miszka7-1 » 12 kwi 2010, o 11:00

Wiadomosci portalu dobroni.pl

Udzial Grup Rekonstrukcyjnych w pogrzebie Pana Prezydenta
W sobote, 17 kwietnia 2010 roku odbeda sie panstwowe uroczystosci zwiazane z pogrzebem Pana Prezydenta Lecha Kaczynskiego. Portal dobroni.pl w porozumieniu z panem Arkadiuszem Czartoryskim - poslem na Sejm RP pragnie, aby rekonstruktorzy mogli wziac udzial w pogrzebie i ostatnim pozegnaniu. Pan Prezydent byl osoba, ktora wspierala ruch rekonstrukcyjny i jako jedyny Prezydent RP oficjalnie spotkal sie z nami w dniu 15 sierpnia 2009 roku. Prosimy o zglaszanie checi udzialu w pogrzebie do Andrzeja Skolika: 500206487, andrzejskolik@wp.pl. Prosimy rowniez o pomoc organizacyjna i logistyczna.
Zobacz szczegolyZ pozdrowieniami
www.dobroni.pl!
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: Katastrofa rządowego samolotu

Postprzez Dowódca » 12 kwi 2010, o 13:33

Skoro znamy już więcej szczegółów możemy pokusić się o przedstawienie propozycji udziału Formacji Kawaleryjskich w uroczystościach pogrzebowych Prezydenta RP, i tak proponuje :

1. Wystawienie przez formacje mundurowe działające w oparciu o regulamin z 36 roku Szwadronu Honorowego reprezentującego barwy wszystkich pułków. Szwadron Honorowy wystąpiłby w pieszym szyku sekcji w barwach poszczególnych pułków Kawalerii wrześniowej. Liczebność Szwadronu około 100 osób. Grupy, które nie są w stanie wystawić sekcji w mundurach garnizonowych mogłyby tworzyć sekcje wspólne. Warunkiem uczestnictwa byłaby odpowiednia jakość umundurowania garnizonowego zgodnego z regulaminem z 1936 roku.
2. Wystąpienie byłoby w szyku pieszym. Względy logistyczne, stopień wyszkolenia i ceremoniał nie pozwolą KO na wystąpienie w szyku konnym.
3. Całość wystąpienia zostałaby uzgodniona ze strukturami wojskowymi odpowiedzialnymi za ceremoniał wojskowy. W sprawach organizacyjnych Szwadron Honorowy byłby reprezentowany przez osoby związane z portalem Do Broni, który pierwszy podjął tę inicjatywę i ma takie możliwości.
4. Co najmniej w dzień poprzedzający uroczystości pogrzebowe miałoby miejsce Zgrupowanie Szwadronu Honorowego w celu przygotowania się do udziału w ceremonii.
5. Zostałby powołany Sztab Organizacyjny Szwadronu, który zająłby się przygotowaniami do wystąpień w uroczystościach pogrzebowych

Jan Znamiec
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Re: Katastrofa rządowego samolotu

Postprzez Piotrek » 12 kwi 2010, o 15:18

Z informacji jakie otrzymałem wynika, że nie jest znana jeszcze koncepcja udziału grh. Będzie to albo przemasz w kondukcie pogrzebowym, albo ustawienie na trasie.

Jesteśmy w trakcie ustalania składu delegacji GRH 7 D.A.K. wiem, że z Poznania wybiera się również delegacja 7 PSK. Nie mam jeszcze potwierdzenia od Odziału Konnego Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15 PU. Czekamy na ustalenia po spotkaniu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Kancelarii Prezydenta.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Katastrofa rządowego samolotu

Postprzez Gość » 12 kwi 2010, o 16:33

Na razie to jeszcze nie znamy żadnych szczegółów. Są dwie możliwości. Albo dopuszczą nas pod GNŻ jak podczas innych defilad i dane nam będzie przemaszerować za konduktem na szarym końcu, albo dostaniemy do swojej dyspozycji kawałek ulicy na trasie jego przemarszu. Jeżeli wypali pierwsza możliwość to jak ktoś ma "słabe nogi" niech raczej zostanie w domu bo to będzie ze cztery godziny stania. To samo tyczy się maszerowania. Jak ktoś dawno nie maszerował i ma innemu skrobać pięty, mylić krok albo musztra jest mu obca niech zostanie przed telewizorem. Oczywiście i w jednym i w drugim przypadku BOR każdemu zajrzy nawet do tyłka wiec radzę przed wyjazdem sprawdzić czy aby w kieszeni nie mamy ulubionego scyzoryka do obierania jabłka. Radzę zabrać alu odlewy bo po dwóch godzinach stania z mauserem przez plecy jednak trochę człowiek drętwieje. To samo dotyczy się szabli. Niech zostanie w pochwie bo jak trzeba będzie prezentować broń to po 30 minutach nie ma mocnego i ręka opada. Dobrą sprawą jest płaszcz bo można dreptać z nogi na nogę i nie widać że się wiercimy. I tak z innej beczki - Czy wy zawsze musicie mieć Sztab Organizacyjny???? Wystarczy jak na miejscu wybierzecie jednego który jest w czynnej służbie i zna komendy współczesnego wojska, bo przecież na placu będzie jeden dowodzący całością.
Gość
 

Re: Katastrofa rządowego samolotu

Postprzez Piotrek » 12 kwi 2010, o 17:44

Płaszcz jest ok. pod warunkiem że nie jest za ciepło. Bo jak ktoś ma stać kilka godzin i ma sie z niego lać pot, to już lepiej bez płaszcza. Jeśli chodzi o Sztaby, szkolenia i tym podobne, to nie ma sensu mnożyć struktur i instytucji. Trzeba wziąc w tygodniu członków delegacji i przeszkolić z podstaw musztry, jeśli nie umieją. Jeśli ktoś ma buty co stoją od miesięcy na prawidłach, to je rozchodzić, a przed samymi uroczystościami zjeść pożądne śniadanie, coby nikt nie zemdlał w trakcie. Trzeba też pamiętać, że uroczystość będzie się odbywała według współczesnego ceremoniału, a my ćwiczymy często elementy przedwojennego, który w detalach różni się.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Katastrofa rządowego samolotu

Postprzez wielebny07 » 12 kwi 2010, o 18:58

Gość napisał(a):Na razie to jeszcze nie znamy żadnych szczegółów. Są dwie możliwości. Albo dopuszczą nas pod GNŻ jak podczas innych defilad i dane nam będzie przemaszerować za konduktem na szarym końcu, albo dostaniemy do swojej dyspozycji kawałek ulicy na trasie jego przemarszu. Jeżeli wypali pierwsza możliwość to jak ktoś ma "słabe nogi" niech raczej zostanie w domu bo to będzie ze cztery godziny stania. To samo tyczy się maszerowania. Jak ktoś dawno nie maszerował i ma innemu skrobać pięty, mylić krok albo musztra jest mu obca niech zostanie przed telewizorem. Oczywiście i w jednym i w drugim przypadku BOR każdemu zajrzy nawet do tyłka wiec radzę przed wyjazdem sprawdzić czy aby w kieszeni nie mamy ulubionego scyzoryka do obierania jabłka. Radzę zabrać alu odlewy bo po dwóch godzinach stania z mauserem przez plecy jednak trochę człowiek drętwieje. To samo dotyczy się szabli. Niech zostanie w pochwie bo jak trzeba będzie prezentować broń to po 30 minutach nie ma mocnego i ręka opada. Dobrą sprawą jest płaszcz bo można dreptać z nogi na nogę i nie widać że się wiercimy. I tak z innej beczki - Czy wy zawsze musicie mieć Sztab Organizacyjny???? Wystarczy jak na miejscu wybierzecie jednego który jest w czynnej służbie i zna komendy współczesnego wojska, bo przecież na placu będzie jeden dowodzący całością.


Cholera wysłałem to jako gość?

Wiem że plaszcz to udręka ale.... większość szyje płaszcze u tych samych krawców - pewnie trzech albo czterech - i śmiało mozna powiedzieć że nie będzie tu teakiej kolorystyki jak przy mundurach gdzie praktycznie każdy szyje u kogoś innego. Dodatkowo mało kto ma jedna pare do jazdy a druga do "kościoła" a niestety widok powycieranych karwaszy .... ale moze sie mylę
wielebny07
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 02:10

Re: Katastrofa rządowego samolotu

Postprzez Ułan świętokrzyski » 12 kwi 2010, o 21:00

Panowie ! Kończymy dywagacje na ten temat płaszcza i czekamy na na decyzje w sprawie udziału w pogrzebie. Ruszyła Księga Kondolencyjna na ty Forum do której serdecznie zapraszam.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2642
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Katastrofa rządowego samolotu

Postprzez wielebny07 » 12 kwi 2010, o 23:44

Ta.... zostawmy dywagacje. Mam tylko małe pytanie. Czy 8 puł przesłał już swoje zgłoszenie do organizatora odnośnie udziału w ceremonii pogrzebowej?
wielebny07
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 02:10

Re: Katastrofa rządowego samolotu

Postprzez Prawie jak ułan » 13 kwi 2010, o 14:46

Pogrzeb pary prezydenckiej odbędzie się w niedzielę o godz. 14 na Wawelu - informuje wojewoda małopolski
Informacja ta znalazła się również w komunikacie wydanym przez biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

- Dzisiaj o godzinie 19 będzie pierwsze spotkanie w tej sprawie. Na pogrzeb wybierają się głowy państw i premierzy. To jest niezwykłe wyzwanie z punktu zabezpieczenia logistycznego. Kraków przeżył wiele wielkich pogrzebów i nie wierzę żebyśmy nie dali sobie rady - mówił na konferencji prasowej wojewoda małopolski Stanisław Kracik.

www.onet.pl

A więc spoczną obok Księcia Józefa , i Marszałka Piłsudskiego.
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: Katastrofa rządowego samolotu

Postprzez patriota » 13 kwi 2010, o 15:06

wielebny07 napisał(a):Pogrzeb pary prezydenckiej odbędzie się w niedzielę o godz. 14 na Wawelu - informuje wojewoda małopolski
Informacja ta znalazła się również w komunikacie wydanym przez biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.


No niestety.
Jak widać jedna katastrofa pociąga za sobą następne.

Z całym szacunkiem dla śmierci trzeba jednak mieć odwagę zauważyć, że "król jest nagi", a tej odwagi - jak widać choćby w tym, ekstremalnym przypadku - brakuje osobom decyzyjnym.

Pozdrawiam,
patriota
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 kwi 2010, o 15:00

Re: Katastrofa rządowego samolotu

Postprzez Lucas » 13 kwi 2010, o 16:02

W ostatnich godzinach media podały informację o planowanym pogrzebie Pana prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Pierwszej Damy RP Pani Marii Kaczyńskiej w niedzielę 18 kwietnia 2010 roku o godzinie 14.00 na Wawelu.
Jako formacja Kawalerii Ochotniczej Szwadron „Niepołomice” w barwach 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego, dla której miastem garnizonowym jest Kraków, czujemy się zobowiązani do zapewnienia wszystkim środowiskom kawaleryjskim działającym w Rzeczpospolitej Polskiej możliwości wzięcia udziału w uroczystościach pogrzebowych. W związku z tym ogłaszam niniejszym organizację dwudniowego zjazdu Oddziałów Kawalerii Ochotniczej w Krakowie w dniach 17 i 18 kwietnia 2010 roku. Celem zjazdu Oddziałów KO będzie:
1) Zorganizowanie i udział poszczególnych reprezentacji środowisk kawaleryjskich w Apelu Katyńskim zorganizowanym w godzinach wieczornych w dniu 17 kwietnia 2010 roku u stóp Krzyża Katyńskiego na Placu Ojca Generała Adama Studzińskiego (dawniej Idziego) u stóp Wawelu;
2) Zorganizowanie i wystawienie asysty honorowej Kawalerii Ochotniczej podczas uroczystości pogrzebowych ŚP Prezydenta RP oraz Jego Małżonki w niedzielę 18 kwietnia 2010 roku. Planujemy udział w formie asysty konnego oddziału na fragmencie trasy przejazdu konduktu pogrzebowego przez Kraków i (lub) asystę w szyku pieszym na trasie przejazdu (w rejonie Wawelu - Krzyż Katyński) w formie szpaleru na fragmencie trasy konduktu pogrzebowego. Miejsce i forma uzależnione są od woli rodziny i organizatorów pogrzebu.
W związku z powyższym proszę o zgłaszanie chęci uczestnictwa z podaniem ilości ludzi i stanu umundurowania. Planujemy wystąpienie w mundurach w mundurach garnizonowych, służbowych bez płaszczy. Szwadron „Niepołomice” podejmuje się zapewnienia noclegów na terenie Niepołomic.
Proszę o zgłaszanie chęci uczestnictwa drogą mailową na adres: dowodca@ulani.pl
Dowódca Szwadronu Niepołomice
Jan Znamiec
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: Katastrofa rządowego samolotu

Postprzez Lookas » 13 kwi 2010, o 16:18

Ale o co chodzi??

Bez względu na sympatie polityczne to pogrzeb prezydenta a nie okazja do pokazówki KO. Mam nadzieję, ze nie wracamy do czasów 'przewodniej siły...", komitetów itd.
Poza tym....z tego co wiem, na tą chwilę nie ma 100% pewności, ze ciała spoczną w Krakowie.

"Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski nie wydało żadnego oficjalnego komunikatu na temat daty, godziny i miejsca pogrzebu Pary Prezydenckiej. W notatce na temat dzisiejszych uroczystości związanych z przywiezieniem ciała Pani Marii Kaczyńskiej podało tylko powszechnie znaną informację o dacie pogrzebu" - czytamy w komunikacie rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ks dr Józefa Klocha.http://wiadomosci.onet.pl/2154607,11,zamieszanie_wokol_miejsca_pochowku_pary_prezydenckiej,item.html
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Katastrofa rządowego samolotu

Postprzez Ułan świętokrzyski » 13 kwi 2010, o 21:44

Lookas, nie zrozumiałeś Lucasa. A przecie czytacie się tak samo...
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2642
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tragedia w Smoleńsku - 10.04.2010 r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron