Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Złożenie urny z ziemią spod Komarowa na Jasnej Górze

Złożenie urny z ziemią spod Komarowa na Jasnej Górze

Postprzez pulkownik » 13 wrz 2011, o 21:43

Złożenie urny z ziemią spod Komarowa na Jasnej Górze

W dniach 24 – 25 września z inicjatywy Kapelana Komarowskiej Potrzeby ks. Błażeja Górskiego wyruszamy na Jasną Górę, by złożyć w ofierze garść ziemi z bitewnych pól pod Komarowem. Ta uświęcona krwią poległych ułanów ziemia jest symbolem wartości, jakie nosimy w naszych sercach. To w imię wolnej Polski pod sztandarami, na których widniał wizerunek Matki Boskiej nasi przodkowie kawalerzyści bronili swych granic. Wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej w okresie międzywojennym widniał łącznie na 29 sztandarach kawalerii polskiej.

W Bitwie pod Komarowem twarz Czarnej Madonny towarzyszyła 2 Pułkowi Szwoleżerów Rokitniańskich, 8 Pułkowi Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego, 12 Pułkowi Ułanów Podolskich. Na sztandarze 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich widniał wizerunek Matki Boskiej Jazłowieckiej.

Ziemia, którą złożymy na Jasnej Górze została uroczyście pobrana z miejsca Pamięci w Wolicy Śniatyckiej 31 sierpnia 2011 roku. W wydarzeniu tym brał udział Oddział w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich oraz reprezentanci oddziałów Kawalerii Ochotniczej z Polski, zgromadzeni na Obozie Kawaleryjskim w Wolicy Śniatyckiej. Urna z ziemią zostanie przekazana w trakcie uroczystej Mszy Świętej 24 września (godzina popołudniowa - zostanie podana niebawem). Wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w tym wydarzeniu serdecznie zapraszamy.


Zgłoszenia oraz pytania proszę kierować pod adres darch15@wp.pl lub g1957@wp.pl

Tomasz Dudek

http://www.bitwapodkomarowem.pl/index.p ... ci&lang=pl
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Złożenie urny z ziemią spod Komarowa na Jasnej Górze

Postprzez pulkownik » 26 wrz 2011, o 10:01

Jasna Góra - złożenie urny z ziemią
http://www.bitwapodkomarowem.pl/index.p ... ci&lang=pl
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów


Powrót do Bitwa pod Komarowem i jej etos

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron