Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Komarów 2012

Re: Komarów 2012

Postprzez myta2 » 3 lut 2012, o 22:08

Piotrek zgadzam się z Tobą :D , choć nie ukrywam ze Łuki mnie zaintrygował... masz transport... :idea: :idea: :idea: to ja jestem za.....chętnie na Komarowskich polach "powalczę z bolszewią" :wink:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: Komarów 2012

Postprzez Łuki » 3 lut 2012, o 23:51

Marcin. Czy ja gdziekolwiek napisałem, że mam transport? ;-) Napisałem, że moje konisko będzie jechało - taki jest plan. To drugie to w domyśle twoje ;-) A jak jeszcze ułani się przemogą. Niech czują presję :) A na szczególy przyjdzie czas...
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Re: Komarów 2012

Postprzez myta2 » 4 lut 2012, o 09:30

Wiesz mozna i z buta jechać (w zasadzie z kopyta) ale to ze 2 tygodnie w jedną stronę :wink:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: Komarów 2012

Postprzez Łuki » 4 lut 2012, o 23:43

To jest propozycja? ;-)
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Re: Komarów 2012

Postprzez Piotr Walter » 5 lut 2012, o 00:12

Panowie!
14 Dni to zdecydowanie za mało ;) :lol: :lol: :lol:
Chyba że chcecie pojechać tam 14 dni i potem 30 dni leczyć konie :) (nie mówiąc o wzięciu udziału w manewrach etc...)

To 600 km w linii prostej musicie wziąć pod uwagę że konno nie pojedziecie szosą ( droga najkrótsza) tylko kątami.
Jechać tam wierzchem po to aby wziąć udział w imprezie i wrócić to miesiąc w jedną stronę (wliczając w to 4 dni odpoczynku dla koni) ;)

Liczyłem na oko ;)

My w 10 dni z jednym dniem przerwy robimy 300 km i konie po powrocie muszą swoje nadrobić... ;)

A odnośnie mobilizacji ułanów na Komarów... bardzo byśmy chcieli tam jechać .. ale po pierwsze nie będzie pewnie na czym (konie rajdowe odpadają) po drugie nie będzie za co $$$ przyjechać ;) Samo paliwo to koszt ogromny, nie wspominając o pożyczeniu wygodnego dla koni Koniowozu (dużego) ...

Niestety :(

pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Komarów 2012

Postprzez myta2 » 6 lut 2012, o 09:25

dokładnie mnie ten sam problem miota, było nie było, zwykłą osobówką to wyjazd za 600 stówek, ale jak się trafi i będzie kilku chłopa chętnych to i ja sie dorzucę. :D
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: Komarów 2012

Postprzez fen » 13 lut 2012, o 11:17

Chciałem pozdrowić Kolegów Kawalerzystów i w imieniu ludzi, z którymi jestem związany od trzech dziesiątków lat a skupionych w takich ugrupowaniach jak Towarzystwo Virtum, Związek Jaszczurczy, Związek Pruski, Związek Podolski i prosić aby zwrócili Swoją uwagę na sytuację, która powstała na terenie Zamojszczyzny po oddaniu jej we władanie paliwowemu Koncernowi Chevron, w ramach tzw. koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego, a i po wejściu w życie z dniem 1 stycznia 2012r. nowego Prawa Geologiczno-Górniczego. Niczego nie sugeruję ale faktem jest, że ta koncesja i nowe prawo czyni z Chevronu pana tej krainy. Tę sytuację trzeba rozpoznać i wyrobić sobie własne zdanie.
Fen
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: Komarów 2012

Postprzez Łuki » 13 lut 2012, o 13:01

Fen. A co to ma wspólnego z bitwą komarowską?
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Re: Komarów 2012

Postprzez Piotrek » 13 lut 2012, o 14:24

Jak zawsze, w przypadku postów Fena, nic.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Komarów 2012

Postprzez Piotr Walter » 13 lut 2012, o 20:04

Może chociaż region się zgadza ?? :lol:
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Komarów 2012

Postprzez fen » 14 lut 2012, o 00:40

Panowie sprawa jest bardzo poważna - bo może się okazać, że wypadnie Panom szarżować po terenach przypisanych dla amerykańskiego koncernu o nazwie Chevron, poczytajcie jak ludzie z Zamojszczyzny starli się już z tym gigantem, mówię konkretnie o gminie Grabowiec. Zgodnie z nową ustawą samorządy straciły prawo do swojego terenu, mogą tylko wyrażać niezobowiązujące nikogo opinie.Koncesje na prace górnicze czynią te koncerny panami terenu, bo zgodnie z prawem wszystko co pod ziemią należy do Państwa.A Państwo postanowiło wydobywać i zleciło to wydobywanie właśnie amerykańskiemu światowemu koncernowi. Zamojszczyzna przypadła w pacht Chevronowi - zróbcie Panowie zwiad jak koncern traktuje właścicieli tych terenów. Ludzie się bronią, poczytajcie o wsi Żurawlów to jakieś 30km od Komarowa.
A poczytajcie Panowie co dzieje się w okolicach Kutna, na Kaszubach, w Piwnicznej, w Muszynie.
Pan Pułkownik Potrzeby Komarowskiej zna temat. Uwierzcie mi Koledzy sercu memu mili, że wolałbym w tym temacie być w błędzie.
Pozdrawiam Fen.
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: Komarów 2012

Postprzez pulkownik » 14 lut 2012, o 18:53

Czołem Panowie ! Jako, że pielgrzymowałem za grzechy młodości nie miałem możliwości odpisać wcześniej. Temat koni jest do rozwiązania. Proszę podać jaka ilość wchodzi w grę a ja rozczynię. Jednak ze względu na różne doświadczenia w tym temacie (lepsze i gorsze) przeprowadzę wstępne rozmowy ale szczegóły będzie trzeba osobiście obgadać z właścicielami. Niestety ale nie podejmę się odpowiedzialności za wypożyczenie. Zapotrzebowanie proszę na priva i ...działamy. Dobrze byłoby rozczyniać już teraz, ponieważ czas leci a i konie mogą mieć terminy zajęte. Pozdrawiam.
P.s. termin tegorocznego Komarowa 22-26 sierpnia.

Jeśli chodzi o gaz łupkowy...rzeczywiście miałem telefony w tej sprawie, jednak nie jestem w stanie rozwijać tego tematu. Jak będzie taka potrzeba...padnie pożądana komenda ... :)
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Komarów 2012

Postprzez elmijakke » 15 lut 2012, o 01:01

Słuchaj, a czy jest możliwość zakwaterowania swojego konia w jakimś boksie! Ale w boksie a nie stanowisku?
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Komarów 2012

Postprzez piotreks » 15 lut 2012, o 11:06

jeśli dobrze zrozumiałem Pułkownika, to jest jakaś szansa na wypożyczenie koni? szczegóły na priva tak?
Avatar użytkownika
piotreks
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 231
Dołączył(a): 10 lut 2011, o 13:29
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich - Poznań

Re: Komarów 2012

Postprzez pulkownik » 15 lut 2012, o 12:32

Jest możliwość wypożyczenia koni a informacje na priva. Moje zadanie będzie polegało na kontakcie z właścicielem konia a szczegóły omówicie między sobą.
Boks dla konia ? jest taka możliwość. kilka koni można wstawić do boksów. Ale czy warto ?
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bitwa pod Komarowem i jej etos

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,