Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Komarów 2012

Re: Komarów 2012

Postprzez pulkownik » 8 wrz 2011, o 23:38

Dajcie Panowie spokój ...mamy współpracować z chłopakami a nie wywlekać jakieś niesnaski. Mamy zrobić wspólną imprezę i cieszyć się nią. I na nas spoczywa odpowiedzialność jak to się uda. Ja tam bym nie odważył się stać jak galopują na mnie konie...a chłopaki muszą to znosić. Więc mają jaja.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Komarów 2012

Postprzez elmijakke » 8 wrz 2011, o 23:50

Mają, ja trochę, troszeczkę, znam konie i szczerze mówiąc spękałbym. Jak kiedyś poszedłem na Mazurach na pastwisko gdzie pasło się 100 koni i te łajzy od razu zaciekawione przylazły do mnie i mnie stadem otoczyły to przyznam że nie czułem się komfortowo. Myślałem tylko "Matko niech nagle któremuś do łba nie strzeli, że jak drugi pierdnie to znaczy że spieprzamy" bo wtedy ze mnie kotlet mielony!!! hehe
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Komarów 2012

Postprzez Adiutant » 9 wrz 2011, o 09:02

Dlatego też rezyserka nie tylko inscenizacji ale również manewrów będzie absolutnie nieodzowna.
Trzeba rozróżnić scenki z udziałem kawalerii i piechoty, jakie często widujemy, od wspólnych
manewrów jednej i drugiej formacji.
Manewrów, gdzie cały "smaczek" polega na tym, że Główny Reżyser Manewrów umiejetnie wytycza
jedynie ramy główne, oddając pełną inicjatywę w ręce dowódców oddziałów kawalerii i piechoty.
Co dalej się będzie działo... zależy od ich wyczucia chwili, sytuacji i "wojskowej" intuicji.
Wielu dowódców oddziałów mniejszych i wiekszych świetnie daje sobie radę na maneżu i w polu.
Szyki, manewrowanie oddziałem mają w małym palcu.
A jak sprawdzą się oni i ich oddział w polu, pod n.p. nagłym i niespodziewanym ogniem kar.masz.
gdzieś z boku? Lub w innej sytuacji nagłego zaskoczenia?
Znana nam literatura okresu II RP opisuje przypadki w których zawodowa kawaleria tamtego okresu
traciła głowę. A jak dadzą sobie radę nasi koledzy?
Na tak postawione pytanie i wiele, wiele innych odpowiedź dostaniemy w sierpniu 2012 roku :-)
Od Grupy Manewrowej Sztabu Kom.Potrz. zależeć będzie na ile plan manewrów będzie interesujący,
inspirujący i nadewszystko bezpieczny dla kawalerzysty i piechocińca.
I nie bałbym się planowania ww na pełne cztery dni (Pułkownik ma drobne obiekcje; urlopy, wolne itp)
Kto będzie mógł .. super. Kto nie.. przyjedzie na krócej.
Przyjazdy różnych grup i sukcesywne kierowanie ich do zadań, może dodać manewrom dodatkowego
"realizmu".
Materiału do przemyśleń jest sporo.
Adiutant
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 176
Dołączył(a): 2 lut 2011, o 13:57

Re: Komarów 2012

Postprzez pulkownik » 9 wrz 2011, o 10:02

Pracujmy w ciszy...pogadamy o detalach na spotkaniu w październiku. Znasz Adiutantos zasady.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Komarów 2012

Postprzez Lucas » 9 wrz 2011, o 11:45

Adiutant napisał(a):......Od Grupy Manewrowej Sztabu Kom.Potrz. zależeć będzie na ile plan manewrów będzie interesujący,
inspirujący i nadewszystko bezpieczny dla kawalerzysty i piechocińca.........


Dla koni również bezpieczny.... :)
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: Komarów 2012

Postprzez Adiutant » 9 wrz 2011, o 12:09

Oczywiście dla konia też.
Dokonałem skrótu myslowego na zasadzie:
piechociniec + koń = kawalerzysta, lub
kawalerzysta - koń = piechociniec

Można róznież tak:

[piechociniec + (kawalerzysta-koń)] + {[2 kg gruszek bergamotek + 1 kg cukru + dorżdże+H2O*)] * T}=
= 2 piechocińców + (zacier * T) = 2 piechocińców + zajzajer = podwójny kac
c.n.d.

*) przegotowana, oczywiście
Adiutant
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 176
Dołączył(a): 2 lut 2011, o 13:57

Re: Komarów 2012

Postprzez elmijakke » 9 wrz 2011, o 12:24

aaahhahahhahhahahha
"lubię to!"
Musimy to dać w trzecim numerze w dziale "Kuchnia Polowa!"
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Komarów 2012

Postprzez Piotrek » 9 wrz 2011, o 13:52

Czy termin październikowego spotkania został już ustalony? Chętnie wziąłbym udział (jeśli moja obecność będzie pożądana) tylko musiałbym wiedzieć nieco wcześniej, żeby nie zaplanować w tym terminie wykładów na uczelni.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Komarów 2012

Postprzez Adiutant » 9 wrz 2011, o 14:31

Z tego co wiem, to chyba druga połowa pażdziernika.
Pierwsza zajeta będzie różnymi ruchami przygotowawczymi, których
rezultat będzie m.innymi przedmiotem naszego spotkania.
Oczywiście termin podany będzie z wyprzedzniem conajmniej 2 tygodniowym.
Adiutant
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 176
Dołączył(a): 2 lut 2011, o 13:57

Re: Komarów 2012

Postprzez Adiutant » 21 paź 2011, o 23:35

Jakaś taka cisza zapadła w temacie spotkania.
Pan Pułkownik będzie łaskaw ustalić termin, bo czas ucieka a spraw
nie ubywa.
Nowosci sporo.... czas je omówić.
Adiutant
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 176
Dołączył(a): 2 lut 2011, o 13:57

Re: Komarów 2012

Postprzez Esauł » 9 gru 2011, o 13:20

Z przyjemnością włączymy się do organizacji tego wydarzenia.
Nasi Kozacy ze Związku Kozaków w Polsce ( http://kozacy.com.pl ) spróbują wystąpić jako kozacka brygada esauła Jakowlewa.
Jeszcze nie wiem w jak licznym składzie ale jeśli się nie pojawimy to będzie znaczyło że nie żyjemy.
Avatar użytkownika
Esauł
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 12:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Komarów 2012

Postprzez Adiutant » 9 gru 2011, o 16:46

Witaj Kolego,

Liczymy bardzo na współpracę, bo do "zagospodarowania" mamy szmat wspólnej
historii, choc nie zawsze krystalicznie czystej, ale zawsze.

serdecznie pozdrawiam
Adiutant
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 176
Dołączył(a): 2 lut 2011, o 13:57

Re: Komarów 2012

Postprzez piotreks » 3 lut 2012, o 15:19

Witam
Chciałbym się dowiedzieć, czy w sprawie ewentualnego wypożyczenia koni z miejscowych stajni nic się nie zmieniło? Znaczy, czy nadal nie ma takiej możliwości?

Pytam, bo dla nas to kluczowa sprawa. Z Poznania daleko, itp.

A tak to może zebrała by się reprezentacja poznańskiego garnizonu - myślę, że kolega z 7 PSK się zgodzi? :)

pozdrowienia
Avatar użytkownika
piotreks
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 231
Dołączył(a): 10 lut 2011, o 13:29
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich - Poznań

Re: Komarów 2012

Postprzez Łuki » 3 lut 2012, o 15:42

Piotrek. Jedno konisko będzie jechało. Drugie mam nadzieję też. Więc tylko "piętnastka" musi się przestać zastanawiać ;-)
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Re: Komarów 2012

Postprzez piotreks » 3 lut 2012, o 19:52

no właśnie tu jest drugi podstawowy, a może nawet podstawowszy problem - nasze konie idą trzy dni później w niemal 300 km przemarsz i nie mogą mieć nawet najmniejszej kontuzji. A na manewrach komarowskich o taką nietrudno :/

ale jak już jakiś transport zwierza z Poznania idzie, to będziemy myśleć :)

pozdr
Avatar użytkownika
piotreks
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 231
Dołączył(a): 10 lut 2011, o 13:29
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich - Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bitwa pod Komarowem i jej etos

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron