Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Komarów 2012

Re: Komarów 2012

Postprzez Lucas » 20 maja 2012, o 21:05

To efekt mojej "artystycznej" działalności Piotrze i ma wymiar symboliczny ale poważnie na wschód od pomnika planowana jest farma wiatrowa.....
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: Komarów 2012

Postprzez Adiutant » 23 maja 2012, o 12:59

Im częściej myślę o tym projekcie, tym bardziej dostrzegam jego absurdalny i groteskowy wymiar.
Ziemia wokół wzgórza jest poniekąd ziemią świetą i należy się Jej szacunek w pełnym wymiarze.
Szczytem szczytów jest to, że jakiś ptaszek albo motylek może w tej kwestii zdziałać więcej niż
przelana krew polskiego żołnierza.
Kasa mąci umysły i pozwala deptać najświętrze ideały.
Nikt nie wyda zgody na wiatraki na terenie KL Auschwitz, ani na Westerplatte, ani w innych miejscach
pamięci narodowej ... więc i na polu bitwy pod Komarowem zgody być nie może.
Adiutant
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 176
Dołączył(a): 2 lut 2011, o 13:57

Re: Komarów 2012

Postprzez Piotrek » 23 maja 2012, o 13:38

Bo o KL Auschwitz i Westerplatte wszyscy wiedzą, a o Komarowie mało kto. Sam, dopóki nie zacząłem interesować się kawalerią nie miałem pojęcia co to i gdzie to jest. W szkołach nie uczą, w telewizji nie mówią, to skąd ludzie mają wiedzieć?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Komarów 2012

Postprzez myta2 » 23 maja 2012, o 14:49

a poza tym pamiętać że dzisiaj takieczasy że miejsce pamięci jest miejscem świętym dla grupy oszołomów, dla reszty to taki sam kawałek ziemi jak kazdy inny i jak ma warunki na wiatraki to nalezy je tam postawić przecież to jest kasa.... :(
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: Komarów 2012

Postprzez pulkownik » 25 maja 2012, o 07:34

"dziwka też daje za kasę" takie słowa usłyszała z moich ust lokalna władza !
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Komarów 2012

Postprzez Lucas » 25 maja 2012, o 11:29

Mocno powiedziane ale po naszemu. Myślę Koledzy, że trzeba by na początek zapchać skrzyneczkę mailowa urzędu w pewnej gminie...... coby ta gmina wiedziała, że ktoś trzyma na okrągło straż w tym uświęconym krwią polska miejscu..... Co Wy na to?
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: Komarów 2012

Postprzez Lookas » 25 maja 2012, o 12:12

"Kto sieje wiatr zbiera burzę"......
mam u siebie w okolicy kilkanascie wiatraków - to ogromne budowle i widać je z bardzo daleka. Inna sprawa, ze szybko powszednieją i przestałem na nie zwracać uwagę:) Jeśli staną w okolicy wzgórza to i tak będzie je widać a trudno zakazac ich stawiania w promieniu kilkunastu kilometrów. Pytanie, czy jest już wytyczona ostateczna lokalizacja i czy obcesowe dyskusje z lokanymi władzami nie sprawią, ze w diabły poślemy te kilka ostatnich lat w których wypracowaliśmy przychylność dla działań kawaleryjskich na im podległym terenie. Trzeba uwagi, by nie wylać dziecka z kąpielą.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Komarów 2012

Postprzez pulkownik » 26 maja 2012, o 00:00

Lookas napisał(a):"Kto sieje wiatr zbiera burzę"......
... Pytanie, czy jest już wytyczona ostateczna lokalizacja i czy obcesowe dyskusje z lokanymi władzami nie sprawią, ze w diabły poślemy te kilka ostatnich lat w których wypracowaliśmy przychylność dla działań kawaleryjskich na im podległym terenie. Trzeba uwagi, by nie wylać dziecka z kąpielą.

Przepraszam Łukasz ! co Ty opowiadasz za głodne kawałki ... jaką przychylność wypracowaliśmy ????. Gmina jest organizatorem części patriotyczno-religijnej a cała część kawaleryjska leży po naszej stronie. Nasze jest wyżywienie dla ludzi i koni, nagłośnienie, kwaterunki, ubezpieczenia, pirotechnika, transporty, goście honorowi itp...Gmina nas wspiera może w 2 % naszej organizacji. Jesteś od 2006 roku i wiesz doskonale jak to wygląda od wewnątrz a opowiadasz takie dyrdymały, że aż mną zatelepało !!! Przychylność o jakiej mówisz mam głęboko w poważaniu. To Gmina ma za darmo promocję i gotowca na bazie szaleńców takich jak nasz sztab oraz na bazie naszej prywatnej kieszeni. Jeśli ktokolwiek "wyleje dziecko z kąpielą" to będzie to Gmina - niszcząc dobro jakim jest wartość historyczna, krajobrazowa itp tych miejsc. Czuję, że nadchodzi czas mojej emerytury.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Komarów 2012

Postprzez Lucas » 26 maja 2012, o 08:49

A ja się zgadzam z pułkownikiem i dla zainteresowanych podaję adres skrzyneczki pewnej gmineczki: sekretariat@komarow.pl gdzie można napisać i wyrazić swój zachwyt albo oburzenie planami posadowienia farmy wiatrakowej w okolicach wzgórza 255. Albo listownie jak kto woli:
Urząd Gminy Komarów-Osada
Wójt Gminy
Pani Wiesława Sieńkowska
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: Komarów 2012

Postprzez Lookas » 26 maja 2012, o 09:29

Znam gminy, które skutecznie torpedują takie wydarzenia jak "Manewry Komarowskie" na swoim terenie. Nie chcę przez to powiedzieć, ze należy się godzić na wszystko co sobie lokalna władza wymyśli i przeprowadzi. Ale ktokolwiek wyleje dziecko z kąpielą, stracą na tym wszyscy, którym Komarów jest bliski sercu. Dlatego pytam, czy jest już określona dokładne lokalizacja wiatraków i termin ich budowy?? Bo nie ma zgody na budowę na wzgórzu czy w najbliższej okolicy pomnika, ale obawiam się, ze całej inwestycji zablokować nie jesteśmy w stanie. Być może jednak uda nam się bez akcji siłowych wpłynąć na ewentualną ostateczną lokalizacje. Jakoś tak zapychanie skrzynek kojarzy mi się bardziej z anarchistycznymi bojówkami:) Jest wśród nas kilku zawodowców znających się na budownictwie i prawie, i warto to wykorzystać. Działajmy metodycznie: poznajmy szczegóły, znajdźmy słabe punkty i zaproponujmy inne, LEPSZE rozwiązanie.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Komarów 2012

Postprzez Piotrek » 26 maja 2012, o 15:18

Zacznijmy od ustalenia - kto jest właścicielem działek, na których mają powstać wiatraki?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Komarów 2012

Postprzez pulkownik » 26 maja 2012, o 17:37

Lookas napisał(a):Znam gminy, które skutecznie torpedują takie wydarzenia jak "Manewry Komarowskie" na swoim terenie.

Gmina ma tyle do Manewrów co mój kot do sznurka od snopowiązałki - czyli nic. Nie jest w stanie ich w żaden sposób torpedować. Wszystkie działania wykonujemy na terenach prywatnych i uzgadniamy to z właścicielami. Drogi są dostępne dla każdego.
Co do działek pod wiatraki...są to prywatne pola. Jednak są to tereny rolne. Każda taka inwestycja wymaga studium do planu i jego konsultacji. I to jest właśnie ten etap. Czyli zgoda Gminy jest, pozostają konsultacje i zatwierdzenie planu. Potem tylko pozwolenie na budowę i wiatraki stoją.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Komarów 2012

Postprzez Lookas » 26 maja 2012, o 18:18

Jak na razie jest tylko zgoda gminy...znając tempo konsultacji, do budowy czasem może być jeszcze ze dwa lata z okładem. Jest czas, żeby coś zrobić, ale sensownego i opartego na mocnych argumentach. Tym bardziej, ze nasze argumenty będą przeciwwaga do argumentów lobby wiatrakowego, liczonych ( jak podejrzewam) w niemałych pieniążkach.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Komarów 2012

Postprzez pulkownik » 26 maja 2012, o 20:09

Nie do końca Lookas. Jeśli będzie zatwierdzona zmiana planu, to po ptakach. Wiatraki powstaną za około 1-1,5 roku.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Komarów 2012

Postprzez Lucas » 27 maja 2012, o 17:04

Pułkowniku daj mi na priva wszystko co wiesz na dzisiaj: zwłaszcza chodzi mi o dane inwestora (mam nadzieję że to nie firma gdzie pracowałem) ;-)
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bitwa pod Komarowem i jej etos

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron