Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Piotr Walter » 5 kwi 2011, o 02:32

A więc trzymamy kciuki za organizację:)

A odnośnie koniowozu.. jak już pisałem w koniowozie (oczywiście zależy jakim) konie mają ogromny komfort, w trailerku (każdym) znacznie mniejszy..
Tym komfortem może być choćby to że jedzie stado a nie para :) ale również jazda pod kątem, ważne jest tez to aby koniowóz był sztywny a nie ciągnik siodłowy z naczepą, odpowiednio zabezpieczona "strefa życiowa" jedzenie, wentylacja, ale przede wszystkim lepsza reakcja na jazdę, plandeka nie trzepocze poręcze nie obcierają, drzwiczki nie stukają ...
Pokaż mi elmi który trailer może to wszystko zapewnić w trasie 600km?
Co do różnicy w ustawieniu to nie jestem wstanie w 100% odpowiedzieć. Wiem tylko że robiono doświadczenie w którym do ciężarówki wprowadzano konie luzem, wielokrotnie wszystkie konie podczas jazdy ustawiały się skosem ... Biorąc pod uwagę fizykę najwidoczniej najłatwiej im tak łapać równowagę, walczyć z siłą bezwładności, siłą odśrodkową, itp... po prostu konie lepiej znoszą w ten sposób wszystkie obciążenia które istotnie wpływają na zmęczenie koni( bo jak wiemy koniowi nie przeszkadza stanie, nawet śpi na stojąco) męczą go obciążenia fizyczne i psychiczne.
Wszystkie nowoczesne koniowozy są przystosowane do przewozu koni skosem i wcale nie dlatego że tak jest łatwiej ;)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez piotreks » 5 kwi 2011, o 09:51

myślę że znaczenie ma też jazda po zakrętach - w tailerku jedno rondo przejechane szybciej niż na drugim biegu (choć ja jeżdżę na jedynce), a wszystkie konie leżą. W koniowozie chyba są przed tym lepiej zabezpieczone, właśnie m.in. dlatego, że stoją pod kątem.
Avatar użytkownika
piotreks
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 231
Dołączył(a): 10 lut 2011, o 13:29
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich - Poznań

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez elmijakke » 5 kwi 2011, o 10:19

Piotr Walter napisał(a):A więc trzymamy kciuki za organizację:)
plandeka nie trzepocze poręcze nie obcierają, drzwiczki nie stukają ...
Pokaż mi elmi który trailer może to wszystko zapewnić w trasie 600km?

Pozdrawiam


W każdym trailerze, który ma mniej niż 20 lat (średnia wiekowa w Polsce dla bukmanek sprowadzanych z Niemiec czy Holandii). :lol:

Ogólnie zgadzam się, że koniowóz lepszy niż trailer, ale nie mówmy że od razu bajka. W polskiej rzeczywistości więkość koniowozów to zwykłe ciężarówy (które tak samo bujają, skrzypią i pukają) chałupniczo dostosowane do przewozu koniu, a nie takie cacka jak np. ten
http://autoline.com.pl/bp/zdjecie-kempi ... html?img=1
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Lookas » 5 kwi 2011, o 11:09

elmijakke napisał(a):Ogólnie zgadzam się, że koniowóz lepszy niż trailer, ale nie mówmy że od razu bajka. W polskiej rzeczywistości więkość koniowozów to zwykłe ciężarówy (które tak samo bujają, skrzypią i pukają) chałupniczo dostosowane do przewozu koniu, a nie takie cacka jak np. ten
http://autoline.com.pl/bp/zdjecie-kempi ... html?img=1


Krzysiu......polska rzeczywistość to nie tylko Warsiawa i okolice:) ( taki żarcik, bez podtekstów:) )

W każdym razie, u mnie nie widuję raczej zwykłych ciężarówek a widuję ich sporo ( koniowozów) mieszkając przez płot ze stadniną koni:)
Po serii dośc nieprzyjemnych zdarzeń z transportem zwierząt hodowlanych, ITD dośc skrupulatnie kontroluje pojazdy do przewozu żywych zwierzat i mało kto ryzykuje jazdę niesprawnym autem. Co innego prywatne bukmany, które niestety do Polski trafiają z drugiej reki, juz z lekka podniszczone, a na naszych drogach sypią sie na potegę:( Ostatnio miałem okazję widzieć taką, z wierzchu odpicowaną i wybłyszczoną, w której oberwała się podłoga...W DRODZE!! Cudem nic się nie stało:(

Nie staram się tu udowadniać czegokolwiek na siłę....sądzę, ze w taką trase nikt ie wybierze sie rozpieprzonym, starym koniowozem. Tak dla dobra koni jak i swojego świetego spokoju. Tym bardziej, ze liczac na zwrot kosztów nie bedzie za wszelka cenę oszczędzał:)

A co ustawienia koni pod kątem do kierunku jazdy, całkiem przystepnie opisuje to Monty Roberts, wraz z uzasadnieniem. Zdaje się, ze taka pozycja najbardzoej pomaga w utrzymaniu równowagi podłuznej i poprzecznej, koń czuje sie pewniej, kontroluje więcej otoczenia - mniej sie męczy.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez elmijakke » 5 kwi 2011, o 12:26

Lookas napisał(a):sądzę, ze w taką trase nikt ie wybierze sie rozpieprzonym, starym koniowozem. Tak dla dobra koni jak i swojego świetego spokoju. Tym bardziej, ze liczac na zwrot kosztów nie bedzie za wszelka cenę oszczędzał:)


Niestety, źle sądzisz..... Polska rzeczywistość jest zdecydowanie inna niż pod Twoją stajnią... Na profesjonalne koniowozy warte 350-400 ty.s. zł stać naprawdę niewielu - głownie są to sponsorzy od Sportu. Super samochós ma np. stajnia Nad Wigrami, ale on jest wart z bańkę.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Lookas » 5 kwi 2011, o 12:31

hmmmm:)
Czyżbym mieszkał w innej Polsce:)??

Ja nie miałem na mysli zakupu takiego koniowozu a jedynie przewóz. Żeby napić sie piwa nie trzeba kupowac browaru, a żeby pojechać z Poznania pod Komarów można wynając taki koniowóz. Jeśli dobrze to rozegrać to jadąc etapami, mozna "zbierać" konie po drodze i podzielić wydatek na wiecej osób:)

Ale znacznie juz odbieglismy od tematu wątka, wiec może w tym miejscu zakończmy tego off-topa:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez myta2 » 5 kwi 2011, o 12:38

Łukasz z Poznania pojadą konie w zasadzie 4 może 6 nie więcej, samochód na tyle koni to min 5 zł/km pamiętaj że nikt za nami nie będzie czekać 4 czy 5 dni tylko pojedzie do domu i wróci po nas, a to kolejne koszty tak więc lekko licząc 10 000 tysięcy z to żeby 5-6 koni pojechalo do Komarowa to spora kasa:( poprostu ludzi nie stać na taki luksus :cry:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez elmijakke » 5 kwi 2011, o 12:39

@Lookas,
może po prostu rzadko bywasz w innych stajniach w Polsce i na różnego rodzaju zawodach. Polska to nie tylko "za płotem". Spróbuj wypożyczyć taki wóz jak pokazałem na zdjęciu - sprawdź ile kosztuje. Mówię całkiem poważnie.
Pozdrawiam
KM
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Lookas » 5 kwi 2011, o 12:49

ok ok:)
Zrobicie jak uważacie!! Przecie to wasze zwierzaki:)

Policzyłem 5 zł za km, w obie strony to daje 6000 na 6 koni, czyli tysiaka na ogon w obie strony.
A jak to się kalkuluje ( pytam z czystej ciekawości) jadąc z bukmaną??

EDIT

sprawdziłem tez ceny w necie i znalazłem oferty po 2-3zł ( a nawet poniżej 2zł, choć to za transport bukmanką). Zakładając nawet, ze to kwoty netto...hmmm:)

Ale OK!! Nie chodzi mi tu o spory - jestem zwyczajnie ciekaw.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez myta2 » 5 kwi 2011, o 13:05

trailer to około 1,2 za KM. ale pamiętaj o jednej rzeczy nie możesz liczyć gołej stawki 5 zł/km przy takim aucie z dwóch powodów, albo płacisz ostojowe za samochód albo za nieco mnijesza stawkę samochód wraca do swojej bazy i przyjeżdża z porotem po nas czyli robi kolejne 1200km..... :evil:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 kwi 2011, o 13:37

Przyznam szczerze, że to jest poważny problem. Najgorzej że rzeczywiście nie można być w 100% pewnym, że jakieś koszty transportu zostaną zwrócone. Jak życie pokazuje, może to być koniec końców jakaś kwota liczona na każdego konia nie pokrywająca kosztów transportu.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Lookas » 5 kwi 2011, o 13:57

myta2 napisał(a):(...) albo płacisz ostojowe za samochód albo za nieco mnijesza stawkę samochód wraca do swojej bazy i przyjeżdża z porotem po nas czyli robi kolejne 1200km..... :evil:


Musisz pamiętać, ze Komarów jest w weekend a w weekendy samochody cięzarowe nie mogą jeździć. Co prawda koniowóz znajduje się na liscie wyjatków, ale tylko wtedy, gdy przewozi zwierzeta. Niezaładowany w weekend jechac nie może. A poza tym , w tych warunkach postojowego sie nie płaci.
Zatem można próbowac się dogadać, by auto zostało w Komarowie, a drajwer, wedle uznania wrócił do domu albo i nie. Wtedy odpada całe to 1200km na pusto.Tak sobie tylko gdybam....:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez piotreks » 5 kwi 2011, o 15:25

a czy organizatorzy Komarowa szukali pomocy finansowej tu?

http://www.polskawschodnia.gov.pl/

reklamując ten program mówiono, że wyrównuje szanse itp., a padały argumenty, że wchodu nikt nie chce finansować. Więc może tu coś mają?
Avatar użytkownika
piotreks
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 231
Dołączył(a): 10 lut 2011, o 13:29
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich - Poznań

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez pulkownik » 5 kwi 2011, o 17:11

Jeśli przejrzysz programy (z tego terenu) z zakresu kultura, czy inne pod które można się podpiąć...przeczytasz :
"Terminy ...Termin naboru wniosków lub ogłoszenia konkursu:
- w najbliższym czasie nie przewiduje się naboru wniosków."
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez LSW » 5 kwi 2011, o 21:42

przepraszam za off-topa, ale mam pytanie dotyczace przewozu koni przyczepą. Mianowicie, jak umocowac drąg blokujący konia z tyłu, za zadem. Otóż wiziałem umocowane raczej swobodnie, tak żeby koń miał luz. Ale skoro tam są otwory regulujące odległośc drąga od zadu konia, to nasuwa sie pytanie: po co sa te otwory? Może tym drągiem "blokuje" się konia w czasie jazdy, zeby nie latał przód-tył. I żeby sie nie obijał? Proszę o radę.
Mariusz

Może administrator przeniesie posty dotyczące transportu koni do innego watku? dla mnie temat jest ciekawy. Może też i z tego wzgledu, że nowy.
LSW
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 49
Dołączył(a): 21 maja 2008, o 14:42
Lokalizacja: Świdnik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bitwa pod Komarowem i jej etos

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron