Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Lookas » 2 wrz 2011, o 12:18

Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez pulkownik » 2 wrz 2011, o 13:32

pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez miszka7-1 » 3 wrz 2011, o 07:14

Łuki napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=qem2fyRdjhM

Ze specjalną dedykacją dla Miszki ;-) Zadajcie papudze pieprzu :)



Łuki, ostatnie 4 sekundy :lol: :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=JsTvrSvq ... re=related
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez miszka7-1 » 4 wrz 2011, o 10:12

miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez pulkownik » 6 wrz 2011, o 18:29

pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez miszka7-1 » 6 wrz 2011, o 23:00

I niech tak zostanie (paradoksalnie) 8) .
Jeszcze tylko przeżyć kolejną jedniodniówkę osławionego "autora"...i z górki :P
A "splendorów jasnogórskich...nie godni, nie godni."
My Święto odprawili, DRUGIE, na zaścianku, w Komarowie. Innego nam nie trzeba. Innego nie szukamy. Innego nie oczekujemy. Amen.
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez elmijakke » 7 wrz 2011, o 09:58

Panowie,
nie jątrzmy, nie stawiajmy czego nad czymś, nie powielajmy błędów idących z góry. Działajmy oddolnie, ale razem!!! Miszka, sorry, ale Twój post jest bez sensu - Ja potrzebuję obu Świąt, i nie pluję na Komarów tak jak Ty na "Wawę" (te ironiczne splendory), chociaż tez mógłbym wypisać litanię rzeczy, do poprawienia. Zróbmy tak żeby 7pu, 9pu, 15pu, pojawiły się jako dziarskie i bojowe pułki w Wawie, a nie żeby się obrażały na warszawski lans!!! Żeby 1 i 3pszw pojawiły się w Komarowie, a nie żeby kręciły nosem na wiejską imprezę"! Żebyśmy razem jak najczęściej się spotykali i nie patrzyli na siebie spode łba bo ten jest z FKO ten z PKK a ten w mordę niezależny...Takie deprecjonowanie czegoś co dla kogoś jest równie ważne budzi niezdrowe emocje i bez sensu dzieli. Gdybym pojechał po Komarowie, tobyś się na pewno zagotował (zresztą mieliśmy tego tutaj ostatnio przykład). Co do artykułu Tomka to z większością rzeczy się zgadzam, ale widzę że jemu też minusy za bardzo przesłoniły plusy (rozumiem to rozgoryczenie, bo kogo jak kogo ale jego pewne rzeczy dotyczą osobiście) i niestety wydźwięk całości nie nastraja optymizmem. Mimo wszystko, wziął zapakował się w samochód, ubrał w mundur i był tam gdzie być powinien!
Zakończę może banalnie, ale jakże prawdziwie: Zgoda buduje, niezgoda rujnuje Panowie!!! Przecież mamy jeden wspólny cel! Weźcie to sobie do serca!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Lucas » 7 wrz 2011, o 10:49

Panowie Kawalerzyści Ochotnicy! Ja, Zdzisław Krzyżostaniak, noszę na prawej kieszeni munduru dwie odznaki: Ułana Komarowskiego i członkowską FKO. Obydwie noszę dumnie i czuję się zaszczycony otrzymaniem prawa do ich noszenia. Powyższą dyskusję uważam za niepotrzebną. Zważcie proszę Koledzy, że nasze Forum odwiedzają często młodzi pasjonaci Kawalerii, którzy nie rozumieją Waszego sporu. Niech każdy robi swoje z poszanowaniem drugiego - tyle i aż tyle.

PS
Skład Redakcji pisma "Szabla i Koń" dowodzi, że można razem :)
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Adiutant » 7 wrz 2011, o 12:34

Drogi Krzysztofie,

Całkowicie i bez reszty zgadzam się z tym co napisałeś.
Zgadzam się, bo trudno mieć w tej materii inne zdanie i inna optyke, zwłaszcza że wszyscy głosno
deklarują szczytne hasła pod sztandarami wzniosłych idei.
Wszytko prawda !
Są jednak oprócz tego pewne zasady, dobry smak, że o dobrych obyczajach nie wspomnę.
I nad tym też winnismy solidnie popracować.
FKO za to, co dla środowiska i popularyzacji wiedzy o kawalerii zrobiła... krytykowac nie wolno,
bo byłaby to wyjatkowa nieprzyzwoitość i fałsz.
Nie mogę natomiast zgodzić się z podejściem FKO do innych grup i organizacji ... chocby Komarowa.
To że się nie zgadzam i wyrażam wewnętrzny bunt, nie oznacza że nie jestem gotów do współpracy.
Samymi deklaracjami współpracy nie zbudujemy, a takie słyszymy stale.
Dobra współpraca ( wystarczy pokojowa koegzystencja) pchnie nas zdecydowanie do przodu.
Wystarczy dobra wola, własciwe zrozumienie naszej misji i odrobina wzajemnego poszanowania.
Adiutant
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 176
Dołączył(a): 2 lut 2011, o 13:57

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Lookas » 7 wrz 2011, o 12:40

hmmmm.....
No to nie jątrzmy...ale dla porządku zauwazmy, ze w składzie "SiK" nie ma Ułana Komarowskiego:)
Nie dotykam tematu Federacji, Klubów i Innych bezpartyjnych. Można o tym mówic bez końca i bez efektu. Zresztą Adiutant świetnie ujął temat i nie ma co dodawać.

Ja się osobiście Miszce nie dziwię i nie bardzo rozumiem o co chodzi Krzyśkowi. W życiu juz tak jest, ze ( upraszczając) jednemu podoba się blondynka a innemu ruda, choc obaj lubią kobiety. Zatem fakt, ze ktoś otwarcie mówi, ze woli Komarów od stolicy nie jest żadnym jątrzeniem a jedynie wyrazem woli i upodobań. Nie ma w tym nic złego. Także jasno określona informacja, ze to juz drugi rok jak obchodzimy Święto Kawalerii, nie mija sie z prawdą. Zatem......o co chodzi?? O otwarte informacje, co można w następnych edycjach poprawić?? Chyba lepiej mówic o tym między nami i następne świeto lepiej dopracować, niz wylewać żółć po kątach i za plecami zainteresowanych.
Zastanawiam się, czy gdyby owe obchody zorganizowano w Poznaniu, Krzysiek byłby równie wyrozumiały dla potknięć:) Ale zaznaczam: MOJA WYPOWIEDŹ NIE JEST W ŻADNYM WYPADKU ZŁOŚLIWA I BARDZO PROSZĘ JEJ TAK NIE ODBIERAĆ.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez miszka7-1 » 7 wrz 2011, o 13:29

elmijakke napisał(a):Panowie,
nie jątrzmy, nie stawiajmy czego nad czymś, nie powielajmy błędów idących z góry. Działajmy oddolnie, ale razem!!! Miszka, sorry, ale Twój post jest bez sensu - Ja potrzebuję obu Świąt, i nie pluję na Komarów tak jak Ty na "Wawę" (te ironiczne splendory), chociaż tez mógłbym wypisać litanię rzeczy, do poprawienia. Zróbmy tak żeby 7pu, 9pu, 15pu, pojawiły się jako dziarskie i bojowe pułki w Wawie, a nie żeby się obrażały na warszawski lans!!! Żeby 1 i 3pszw pojawiły się w Komarowie, a nie żeby kręciły nosem na wiejską imprezę"! Żebyśmy razem jak najczęściej się spotykali i nie patrzyli na siebie spode łba bo ten jest z FKO ten z PKK a ten w mordę niezależny...Takie deprecjonowanie czegoś co dla kogoś jest równie ważne budzi niezdrowe emocje i bez sensu dzieli. Gdybym pojechał po Komarowie, tobyś się na pewno zagotował (zresztą mieliśmy tego tutaj ostatnio przykład). Co do artykułu Tomka to z większością rzeczy się zgadzam, ale widzę że jemu też minusy za bardzo przesłoniły plusy (rozumiem to rozgoryczenie, bo kogo jak kogo ale jego pewne rzeczy dotyczą osobiście) i niestety wydźwięk całości nie nastraja optymizmem. Mimo wszystko, wziął zapakował się w samochód, ubrał w mundur i był tam gdzie być powinien!
Zakończę może banalnie, ale jakże prawdziwie: Zgoda buduje, niezgoda rujnuje Panowie!!! Przecież mamy jeden wspólny cel! Weźcie to sobie do serca!


Krzyśko, ja nie chcę jątrzyć, nie obrażam się na uroczystości w Stolicy, a nawet z najszczerszą chęcią wziąłbym w nich udział. Sam wiesz po nas samych, że wspólne "spędzanie czasu" można po chrześcijańsku (chuuuć, chuuć, chuć, chuć :D ). I nikt z nas nikogo nie dzieli nawet na mądych i głupich, o innych nie wspominając. Nie jestem typem dzielącego, tylko twardo staję okoniem wobec dzielenia. I dlatego czasem się zacietrzewiam ( nie w tym konkretnym przpadku).
Mój post miałbyć ironiczny. Bo chciałbym tylko, żeby oddać "cesarzowi co cesarskie, a posłowi...". Nie ładujemy się też tam, gdzie nas nie chcą i nie mamy o to do nikogo pretensji.
Przecież wiemy dokładnie, że wspólnie "po chrześcijańsku" :D da się żyć, wspóldziałać i miec z tego absolutną satsfakcję. Bez względu na przynależność, etc., etc. Wystarczą szczere chęci, koleżeństwo, wspólny cel i miłe słowo, czy spojżenie.
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez elmijakke » 7 wrz 2011, o 14:23

Łukasz nie bardzo rozumiesz i mam wrażenie, że nigdy nie zrozumiesz....Czasami myślę, że łatwiej byłoby z Taliba zrobić Starozakonnego niż wytłumaczyć Ci o co mi chodzi... To jest mój ostatni post w temacie podejścia. W sprawie Święta Kawalerii będę rozmawiał tylko na poziomie tego co można poprawić, co można zrobić lepiej i jak to zrobić, a nie jak to jest źle...

Lookas napisał(a):hmmmm.....
No to nie jątrzmy...ale dla porządku zauwazmy, ze w składzie "SiK" nie ma Ułana Komarowskiego:)


Nie znam pułku :wink:.... A jeżeli chodzi o inne sprawy (podejście do...) to parafrazując JFK: Ja tez jestem ułanem komarowskim, a i Piotrek D. chyba dość dużo zrobił dla Komarowa żeby zasłużyć na to miano

Lookas napisał(a):Ja się osobiście Miszce nie dziwię i nie bardzo rozumiem o co chodzi Krzyśkowi. Zatem fakt, ze ktoś otwarcie mówi, ze woli Komarów od stolicy nie jest żadnym jątrzeniem a jedynie wyrazem woli i upodobań.


Zależy jak to się egzemplifikuje...

Lookas napisał(a):Zastanawiam się, czy gdyby owe obchody zorganizowano w Poznaniu, Krzysiek byłby równie wyrozumiały dla potknięć:) [/b]


Jak wiesz jestem stałym uczestnikiem Dni Ułana (Militari) w Poznaniu i raczej stawiam te zawody za wzór dla innych tego typu przedsięwzięć (oczywiście jest dużo do poprawienia, ale w innych miejscach jest zdecydowanie gorzej), także nie wiem skąd taki przykład... Nie jestem wyrozumiały - przeczytaj uważnie co napisałem w moim poprzednim poście - może dlatego nie możesz mnie zrozumieć.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez miszka7-1 » 7 wrz 2011, o 15:17

Krzyśko, nie pluję na Święto w Stolicy, ani też na samą Stolicę. Mianem "slendorów jasnogórskich" okresliłem całkiem co innego, ale nie bedę już tego rozwijał. Przecież zdajesz sobie sprawę, że nietakt nie wyniknął z niewiedzy owych "splendorów". Chyba właśnie wyjaśniłem.
Łukasz ma rację w sprawie mojego wyboru (Komarowa), chociaż Tobie chodziło o co innego. Nie znam innego miejsca, nie byłem na innym Święcie, więc Komarów to dla mnie jedyne, póki co miejsce. A i w polu lepiej się czuję niźli w mieście, chociaż to drugie obce mi nie jest. Czuję tam magię, po prostu. Dla mnie Święto Kawalerii Polskiej może, a nawet powinno odbywać się w całej Polsce. Jeżeli ktoś tylko czuje potrzebę tego Święta. Wszak wyłączności na Nie nie mamy.
Ja wiem co mam zrobić/poprawić w przyszłym roku. I tę ścieżkę obieram.
A Piotrek nie zasłużył i nie zasłuży na miano Ułana Komarowskiego. On zasłyżył (już) na miano Artylerzysty Konnego Komarowskiego. Tak jak Lookas i Łuki zresztą. :wink:. Dla Joli coś wymyślimy 8) .
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Adiutant » 7 wrz 2011, o 15:52

Dajcie już spokój. Pax !
Dzień był ciężki, cisnienie spada , pogoda się psuje .... czas na flaszkę.
A swoją drogą może by tak gdzieś w Polsce, w jakimś zacisznym miejscu
zrobić taki zlot gorących głów , oponentów wszelkiej maści .... i pójść w długą,
oczywiście "po chrzescijańsku"
Tego chyba jeszcze nie próbowalismy. Może zadziała :-)
Adiutant
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 176
Dołączył(a): 2 lut 2011, o 13:57

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Łuki » 7 wrz 2011, o 16:25

No tak po prawdzie o ile dobrze rozumiałem intencje Pułkownika to każdy kto jedzie na Komarów i angażuje się tam, zasługuje na miano Ułana Komarowskiego. A odznaka, której jestem zresztą dumnym posiadaczem :), jest tylko dodatkiem. Tak więc w tym rozumieniu to w redakcji SZiK jest kilku UK.
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bitwa pod Komarowem i jej etos

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron