Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Piotrek » 1 kwi 2011, o 14:58

Manewry pod Komarowem to zadania dla (jeśli się nie mylę) oddziału w sile sekcji. Trzeba zatem uzbierać sekcję, która następnie otrzymuje mapę i zadania do wykonania w polu. Trzeba przebyć odpowiednią trasę, wykonać postawione zadania, odeprzeć ewentualne ataki, umieć redagować meldunki, wysyłać gońców, obliczać tempo marszu, władać bronią białą, itd. Generalnie, wszystko to, co można nazwać służbą kawalerzysty w polu.

Bieg Gońca to konkurencja oparta na regułach rajdu długodystansowego. Każdy uczestnik przechodzi przegląd weterynaryjny przed startem i po jego zakończeniu jak również ocenę wyglądu jeźdźca i konia. Wyrusza na trasę po otrzymaniu mapy, na podstawie której musi odnaleźć poszczególne punkty kontrolne, zameldować się na nich, wykonać postawione zadania. Wszystko jest punktowane.

To na podstawie doświadczeń i obserwacji z zeszłego roku i sprzed dwóch lat. Dobrze napisałem Pułkowniku?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez elmijakke » 1 kwi 2011, o 15:36

@Piotrek, tylko nie próbuj na Mikserze! :lol:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Piotr Walter » 1 kwi 2011, o 17:42

Dlaczego??? Mixer ma najlepszą kondycje z całej stawki dostępnych mi koni a jest ich ładnych parę... ;)
Jest nie do zdarcia, a zeszłoroczne Militarii to na Twoje szczęście :twisted: była tylko jego chwilowa niedyspozycja... Po prostu zaczął lekko znaczyć na jedną nogę na drugi dzień już mu przeszło ;) 8)
3.09.2011 roku idzie po raz 10 na przemarsz do Ziewanic (ok 300km) I jak co roku reszta koni nie będzie mogła za nim nadążyć ;)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Piotr Walter » 1 kwi 2011, o 18:05

Jak już się przyczepiłeś do championa Mixera to coś opowiem bo mi się przypomniało... :lol:
Kiedyś no z 3 może 4 lata temu wmieszany w tłum na DU na woli w cywilnych ciuchach (nikt mnie nie poznał bo to jakaś obca wiara była) usłyszałem rozmowę kilku młodych osób w tym paru dam "... wiecie ten Mixer to jest dopiero koń walter na nim na pewno wygra to ujeżdżenie a ten mixer to już 26 lat ma, a jeszcze na 5latka wygląda..." :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Uśmiałem się niesamowicie i poszedłem... a ci ludzie popatrzyli na mnie nie wiedząc o co chodzi i już ich potem nie widziałem...
Tak więc dementuje plotki Mixer ma 18 lat i wprawdzie na 5 latka już nie wygląda, ale trzyma się niesamowicie :D
18 letnie konie chodzą nawet GP
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez pulkownik » 2 kwi 2011, o 01:28

Impreza ma charakter polowy. Minimalny oddział na manewrach to sekcja. Taka poniewierka w dzikim i nieznanym terenie. Ten rok to współdziałanie oddziałów- czyli np. oddziały wyruszają oddzielnie ale muszą się połączyć by wykonać wspólnie jakieś zadanie. Oczywiscie podane będą tylko założenia, bo reszta w terenie ok 25/25 km. Ten rok będzie też w terenie zalesionym. Ale to niespodzianka. Co do wiktu i opierunku...tak oczywiście to zapewniamy. Jedyny problem może pojawić się na etapie zwrotu kosztów transportu. To zależy od sponsorów...niestety...latam gdzie się da ale to biedne strony. Wracając do imprezy...generalnie nie jest łatwo ale chyba na tym widz polega żeby sponiewierać się w polu jak na wojence :lol: . Niebawem podam szczegóły. Ten rok ma być przygotowany perfekt.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Piotr Walter » 2 kwi 2011, o 13:27

Jak już pisałem, jeśli będą zapewnione zwroty kosztów transportu to mogę zorganizować pełną sekcję :)
Jeśli nie to pewnie przyjadę sam z Myta lub może z Piotrkiems ...

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez miszka7-1 » 2 kwi 2011, o 18:36

Pozwolę sobie jeszcze na małe ostepstwo.

Piotr Walter napisał(a):Żeby się armia rozwijała i żołnierze szkolili w warunkach bojowych! Reszta powodów ogólnie znana.


Cena przedostatniego kontyngentu w Afganie:
8 zabitych
188 rannych, w wiekszości ciężko. Ile "warzyw" w Ramstein niewiadomo.
38 straconych wozów bojowych.

To chyba niemała cena, co?

[quote="Piotrek
Nieźle ! A ja już prawnicze armaty wytaczałem na bój z kurnikami ;)[/quote]

:mrgreen: a jakie branki, fiu fiu.
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez myta2 » 2 kwi 2011, o 20:51

no i Robert Lachor się jeszcze wybiera tak więc co najmniej 2 ułanów i 2 strzelców z WBK dla całości żeby było fajnie przydałoby się jeszcze dwóch artylerzystów i mielibyśmy cały konny Garnizon Poznań (NO I SEKCJA BY BYŁA) :D
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Lookas » 2 kwi 2011, o 22:28

:)

na pewno bedziesz miał jednego, prawdopodobnie dwóch...:)
Nie licząc tych, co juz etatowo choć raz w roku są w Komarowie:)

Trzymam Cię za słowo, ze 7 PSK zaliczy w tym roku komarowski debiut:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez myta2 » 2 kwi 2011, o 22:32

a planują zaliczyć, planują :D
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Piotr Walter » 3 kwi 2011, o 14:15

miszka7-1 napisał(a):Cena przedostatniego kontyngentu w Afganie:
8 zabitych
188 rannych, w wiekszości ciężko. Ile "warzyw" w Ramstein niewiadomo.
38 straconych wozów bojowych.


Twoim zdaniem to dużo???
To mniej niż w weekend majowy na drogach w Polsce.
Każda śmierć i kalectwo jest tragedią.. ale wszyscy (nie tylko Ci co są w sztabie! Wszyscy żołnierze) wyruszając na misję znają ryzyko..

miszka7-1 napisał(a):To chyba niemała cena, co?


To względna opinia..
Nasze zdania mogą się różnić. Pozostańmy zatem przy nich ;)
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Piotr Walter » 3 kwi 2011, o 14:16

No to prawdopodobnie parę koni z Pyrlandi będzie...
Lookas a kogo masz na myśli konno z 7 daku w Komarowie??

Pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Lookas » 3 kwi 2011, o 15:15

Nie napisałem, ze konno:)

Z tego forum wyczytałem, ze z GRH 7 DAK wybiera sie Piotr i zdaje się Łuki. NIe wiem, czy ktos inny:)
W tym roku prawdopodobnie wraz z familią pojawimy sie Komarowie juz na kilka dni przed rocznicą, ale raczej nie zdołam uczestniczyć konno. Troche żal, tym bardziej, ze już miałem okazję w siodle, w szyku pod Komarowem stawac i zawsze z nostalgią to wspominam. No ale dla mnie wazne jest by tam być, bez względu na formułę. Podpytaj Łukiego lub Piotra - oni bedą mieli precyzujne info co do planów uczestnictwa.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Piotrek » 3 kwi 2011, o 22:28

Do Komarowa pewnie zjedziemy, nie wiadomo jeszcze w jak licznym składzie. Temat koni jest mocno niepewny. Z Poznania ich ciągnąć nie będziemy, więc jeśli nie uda się niczego na miejscu zorganizować, pozostanie tradycyjna adiutantura Panu Lesławowi i pomoc sztabowa. Może Miszka do biegu gońca znowu przygarnie... ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez piotreks » 4 kwi 2011, o 08:20

no właśnie, ze względu na odległość transport koni to największe wyzwanie i problem :(
Avatar użytkownika
piotreks
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 231
Dołączył(a): 10 lut 2011, o 13:29
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich - Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bitwa pod Komarowem i jej etos

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron