Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Piotr Walter » 13 lip 2011, o 22:12

Ekstra co za inteligent wymyślił kolejne święto we wrześniu??? Gdyby to był każdy inny miesiąc, kawalerii na ulicach Warszawy było by znacznie więcej... My od 3 do 13 Września jesteśmy w koniach na trasie Górka ( :lol: ) pod Poznaniem - Walewice.
Po raz 10 przemierzamy szlak bojowy 15 Pułku Ułanów Poznańskich z września 1939 :)

Wrzesień jest zasrany rocznicami w miastach , pokazami, inscenizacjami, zawodami, rajdami, a Ci jeszcze coś ... Mało to jest wspaniałych dat na takie Święto???

Moim zdaniem:
PORAŻKA :(
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez elmijakke » 14 lip 2011, o 00:35

Nie marudź, nie marudź...... :wink:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Lookas » 14 lip 2011, o 09:08

Piotr...przecież Świeto Kawalerii jest ustanowione w rocznicę bitwy pod Komarowem ( czyli 31.08)!! I to staraniem obecnych na tym forum ludzi z Potrzeby Komarowskiej.

Tak to juz będzie bo data nie jest przypadkowa. No i każdy sam wybierze, czy chce uczestniczyc w nim w Komarowie, czy gdzie indziej. I raczej nik Ci tej darty nie na złośc nie ustanowił:) A warszawski termin....no cóz...jest z " z okazji" a nie w rocznicę:) Nie musze dodawac, ze osobiście wybieram sie do Komarowa:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez elmijakke » 14 lip 2011, o 10:21

Panowie,
(Tomek się nie obrazi) ;)
popatrzmy na to z czysto marketingowe punktu widzenia. Co jest lepsze dla promocji kawalerii? Albo inaczej - jakbyście chceli zareklamować jakiś produkt szerszej widowni - to lepiej to zrobić na ulicach Way czy w KOmarowie?
Święto w Komarowie czy Święto w Warszawie?
Gdzie łatwiej przyjechać z Poznania?
Które Święto ma szanse na migawki w TV (pisze o promocji a nie o lansie :))
Odpowiedź jest oczywiście jedna i niestety dla Komarowa niezbyt przychylna.
Komarów jest piękny i magiczny (zresztą jutro się tam z Konradem wybieramy w odwiedziny), ale niestety jest na końcu świata (patrząc z perspektywy Centrum).
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Lookas » 14 lip 2011, o 11:24

heh:)

To tylko Twój subiektywny punkt widzenia:) Bo mnie tam do Komarowa z Poznania jest bliżej niż do Warszawy:) I jakoś bardziej lubię. Samo złożenie słów "promocja" i "Warszawa" dla wielu może stanowic doskonałą antyreklamę, więc nie przeceniałbym "magii" stolicy:) No ale powtarzam...to moje subiektywne odczucie:) A dla tych, którzy będą chcieli, na szczęscie terminy tak sie ułożyły, ze dadzą radę odwiedzić obie imprezy:)

Dla mnie to święto nie ma żadnego związku z marketingiem, ale ja do takich tematów mam romantyczne podejście:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez elmijakke » 14 lip 2011, o 12:00

A mi właśnie chodzi o marketing! Musimy się promować, a nie siedzieć za płotem...Bo po co to robimy? Żeby się spotkać przy ognisku i pogadać o dupie Maryni...Chyba nie? Robimy to po to żeby przetrwało, żeby nikt nie zapomniał, żeby dawało ludziom radość...A im więcej ludzi nas widzi "na mieście" tym lepiej! Zamień romantyzm na pozytywizm i będzie dobrze! :). Żyjemy w takich czasach że do ludzi trzeba docierać słowem "promocja", a nie wierszami Wieniawy (to jest już tylko dla nas). I to nie jest mój subiektywny punkt myślenia tylko wszystkich którzy zajmują się marketingiem i reklamą w tym kraju - tak po prostu jest - praw fizyki nie zmienisz... Inaczej ta idea umrze wraz z nami i naszym romantycznym podejściem....

PS. Z tym bliżej z Poznania do Komarowa niż do Warszawy to pogadaj z Piotrkiem Walterem, on Ci na pewno przytaknie :? . Ty sobie wchodzisz do pociągu czy samochodu i fruuu, ale jakbyś miał zawieźć 6 koni to zaręczam że inaczej byś śpiewał hehe...
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Piotrek » 14 lip 2011, o 14:16

W jakiś innym wątku (chyba o zawodach kawaleryjskich) była dyskusja na temat promocji idei kawaleryjskich i pokazywania ich szerokiej publiczności właśnie. I tak Łukasz pisałeś dokładnie odwrotnie, że właśnie trzeba pokazywać, promować, docierać do ludzi, itd. Z całym szacunkiem dla Komarowa, do którego też się w tym roku wybieram, mimo wszystko, w Warszawie (co by na nią nie mówić i jakiś psów nie wieszać na niej) jednak dotrze się do większej rzeszy ludzi, niż pod Komarowem.

Przykre jedynie jest to, że Święto Kawalerii Polskiej zostało ustanowione staraniami komarowskiej ekipy, z takim założeniem, by świętować je wspólnie pod Komarowem. Szybko okazało się, że będzie odbywało się zupełnie gdzie indziej i kto inny będzie je organizował...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez elmijakke » 14 lip 2011, o 14:24

Piotrek napisał(a):w Warszawie (co by na nią nie mówić i jakiś psów nie wieszać na niej)


no no no no! :wink:

Piotrek napisał(a):Przykre jedynie jest to, że Święto Kawalerii Polskiej zostało ustanowione staraniami komarowskiej ekipy, z takim założeniem, by świętować je wspólnie pod Komarowem. Szybko okazało się, że będzie odbywało się zupełnie gdzie indziej i kto inny będzie je organizował...

To nie stanowiło treści mojego maila i do tego się nie odnosiłem...
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Piotrek » 14 lip 2011, o 14:32

Wiem, to akurat napisałem od siebie. Ja bym się pewnie zirytował, gdybym "wymyślił" i zorganizował obchody Święta Artylerii Konnej i po kilku miesiącach dowiedział, że "zgłosił" się inny organizator. Ale co poradzić, pewne realia trudno przeskoczyć. Wojsku widać też daleko pod Komarów.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Lookas » 14 lip 2011, o 15:38

Spookoojnie Panowie:)

Mnie akurat ruszyło owo sformułowanie o marketingu w stosunku do Święta Kawalerii. Świeto nalezy obchodzić, tym bardziej, jesli jest ku czci, a nie lansować i przy jego pomocy sprzedawać ( marketing) idee. jakoś mi sie to nie chce zgodzić i w tym kontekście ów marketing mi nie pasuje. Rzecz jasna, że conajmniej dziwne byłoby, gdyby na święcie kawalerii zabrakło kawalerii, ale.....znajdźmy lepsze słowo niż marketing :) Oczywiscie, sprawę należy promować i nasze działania mają temu służyć, ale róbmy to z wyczuciem. Marketing mnie osobiście kojarzy się z brakiem tego wyczucia i nachalnym wciskaniem ludziom produktu.

O marketingu pisałem na tym forum wątku o DU 2011 i zawodach. Uważam, ze własnie Zawody Militarii są najlepszym instrumentem przypominania Polakom czym była kawaleria. O to tu idzie! I tu, w przypadku zawodów ów marketig powinien sie pojawic, bo są wg mnie nie mniej widowiskowe jak konkursy WKKW czy inne (np. westowe) a kompletnie nie ma ich promocji. I w odniesieniu do zawodów bez problemu możemy rozmawiać o marketingu.

A co do odległości....:) Przez chwilę zastanawiałem się, kto tu jest bardziej poznaniakiem:) Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na to, by jechać z końmi przez całą Polskę. Napisałem zreszta, ze każdy sam wybierze, gdzie chce pojechać i na szczeście terminy się nie wykluczają. Nie traktujmy tych tematów tylko z finansowego punktu wiedzenia. Co roku jestem w Komarowie, raz miałem okazję uczestniczyć w kim konno. W zadnym stopniu piesze uczestnictwo nie jest dla mnie mniej doniosłe. Jade tam dla sprawy.

I na koniec......nie wrzeszczcie na mnie teraz :) tak uwazam, ale wiem, że kto inny może miec inne zdanie:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez elmijakke » 14 lip 2011, o 16:00

Kompletnie się nie zgadzam, ale nie będę wrzeszczał ;)
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Piotr Walter » 14 lip 2011, o 18:38

Każdy ma po trochu racji... Dobrze że obchody też są w Warszawie ale do kitu że we wrześniu!
Święto w Komarowie powinno się odbywać jak zwykle :)
Lookas nie napisałem że nie pasuje mi termin 31.sierpnia tylko 3 września...!
Niestety uważam że Lookas nie masz racji w sprawie marketingu... bo to kwestia sporu o SŁOWO a wszystkim chodzi o to samo...
W Komarowie cały czas mam nadzieję być... czas pokaże...
Cała Polska dowie się że jest coś takiego jak Święto Kawalerji ! Z całym szacunkiem do Komarowa ale o tej imprezie i o Święcie Kawaleri nie słyszeli nawet niektórzy członkowie mojego Stowarzyszenia... a co dopiero szary Poznaniak, czy mieszkaniec innego Polskiego miasta... Przez a raczej dzięki obchodom w Warszawie ludzie będą się denerwować w korkach i choćby w ten sposób dowiedzą się jaki jest tego powód, nie mówiąc o relacjach w TV itd.

Bardzo chciał bym uczestniczyć w Święcie Kawalerii i cała 15 stka też, niestety nie przełożymy imprezy organizowanej cyklicznie co roku po raz 10...
A chętnie przywieźli byśmy konie i do Warszawy...
hehe ale nie ma się co martwić jeśli budżet imprezy jest duży to i najemnicy w czerwonych otokach z Poznania się znajdą... ale to nie my...
Pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Lookas » 14 lip 2011, o 21:56

Święto Kawalerii polskiej bedzie obchodzone dopiero po raz drugi, zatem nic dziwnego, ze jeszcze nie jest szeroko znane. Wbrew pozorom, nie spieramy sie o słowo, choć na to może wyglądać, a raczej o metody, jakie za tym słowem idą. W każdym razie, ja mam swoje obawy, o których piszę, bo mogę:) Nie ma chyba lepszego niż to forum miejsca, by swoje obawy wyrazić i przedyskutować. Każdy ma prawo do własnych poglądów a "prawda" i tak pewnie lezy pośrodku:)
Nie mniej jedno mnie uderzyło - faktycznie może się zdarzyć, ze na owo świeto, w ramach marketingu pojadą najemnicy. I wtedy to bedzie sprzedaż, a nie święto. W kadym razie w moim odczuciu.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Piotr Walter » 14 lip 2011, o 23:30

Nikt Ci nie zabrania wygłaszać poglądów ;) i chyba nie musisz się o to bać :)
Odnośnie najemników do tego nawiązywałem ;)
Choć nasze zdania trochę się różnią.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem – II Święto Kawalerii Polski

Postprzez Lucas » 15 lip 2011, o 08:38

Moim skromnym zdaniem to bardzo dobry pomysł aby obchodzić Święto Kawalerii i pod Komarowem (gdzie też się wybieram oczywiście) i w Warszawie. Więcej osób będzie mogło w nim uczestniczyć, szerzej propagowane będą idee którymi przecież wszyscy żyjemy. A i dla uczestników lepiej: części pasuje jechać pod Komarów a części lepiej w Warszawie to święto czcić. Ku Chwale Kawalerii się wszystko odbywa.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bitwa pod Komarowem i jej etos

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron