Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez elmijakke » 6 gru 2010, o 11:47

Lookas napisał(a):
Zapewne w tym miejscu zdołasz wymienić kilka innych i oczywiście to doskonale uzasadnisz. Proszę jedynie byś wymienił bitwy kawaleryjskie. Ponieważ nie mam monopolu na wiedzę, z radością dowiem się czegoś, wszak człowiek uczy się całe życie.



O kawaleryjskie (z obu stron) to rzeczywiście trudno, ale jeżeli chodzi o takie z udziałem naszej kawalerii (ważniejsze pod względem taktycznym) to już kilka by się znalazło.
Tomku, ja wcale nie chcę żeby święto kawalerii było gdzie indziej, Komarów jako symbol najlepiej się do tego nadaje.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 gru 2010, o 12:20

Coś Wam ludziska kochane przez tą pogodę za oknem klapnęło poczucie humoru :oops: A o kasowaniu napisałem z humorem dlatego, że w ubiegłym roku będąc w nieciekawym nastroju ze względu na sprawy szwadronowe, po długim okresie milczenia, chciałem wyciąć za jednym zamachem wszystkie swoje posty. No i admin mi odebrał taką możliwość. Teraz to mogę mu tylko za to podziękować. Więc niech się stolica rozchmurzy i postawi przy okazji jakąś flaszkę. :lol: A ja się wyciszam póki co. Robię sobie wolne :D
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez pulkownik » 6 gru 2010, o 12:26

Koledzy, wbrew pozorom to jest bardzo poważna dyskusja. Właśnie rozmawiamy o symbolu, wspólnym wymiarze a taki powinien być. Pytanie zasadnicze gdzie ? Oprócz hołdu zróbmy też coś dla siebie. Reprezentujemy różne zakątki Polski, różne poglądy co nie znaczy, że mamy nie mieć, jako KO miejsca do wspólnego przeżywania tego co w nas siedzi. Cieszę się z tej dyskusji.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez miszka7-1 » 7 gru 2010, o 11:22

Jeżeli o mnie chodzi to są 2 takie miejsca, do których tęsknię. Komarów i Mokra. Jednak Bitwa pod Komarowem była ostatnią wielką batalią broni jezdnych sensu stricte. Typowo po kawaleryjsku. Pod Mokrą sposób walki kawalerii wyglądał już całkiem inaczej. Realia ówczesnego pola walki. Ciężko jest mi stopniować...jednak Komarów i Mokra. Taka kolejność.
Wyjście na tyły wojsk będących w ofensywie (pomimo kilku dni różnicy) np.5000 jazdy w realiach wojny polsko-bolszewickiej to nie jest błachostka, o nie. A kawaleria porusza się szybciej niż piechota.

Mam w planie odprawić rajd (jakieś 150-200km.) do Mokrej. Raz już niestety nie dotarłem do celu. W końcu się uda.

No i jest jeszcze Cyców 1920 roku 7 P.U. a dla 1 P.K. K.O.P. cały wrzesień 39. Ale to już z przyczyn noszenia barw obu pułków.
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Lucas » 9 gru 2010, o 20:15

http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,zwi ... fmana,5973

Czyż nie warto robić tego co robimy? Warto - ze wszech miar warto!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez fen » 10 gru 2010, o 10:09

Panowie - wiedza ogólna w tzw. narodzie na temat bitwy komarowskiej jest na poziomie takim , że tylko brać bykowca i lać po np. tzw. ministerstwie od nauki - lata peerelu zrobiły swoje też .
Robiłem kiedyś sondę pod Grobem Nieznanego Żołnierza, pytając wycieczkowiczów o różne bitwy, których nazwy widnieją na tablicach ---- smutek - najczęstsza odpowiedź brzmiała ,cytuję "...eeee,noooo....".

Pomnik Bitwy Komarowskiej musi stanąć i tylko tacy ludzie jak Wy mogą to zrobić. Jeśli Wam się nie uda to nie będzie potem takiej siły, która przejmie po Was to zadanie - :!:

Film Bitwa Warszawska jest cudem, o mały włos nie powstałby, gdyby nie stanęło przy reżyserze dosłownie parę Osób. A jeden film robi więcej niż 25lat edukacji.,
Wy również zaliczacie się do takich Osób, no i bez Was ten film trudniej by się robiło - czyż nie ?

Bitwa Komarowska musi mieć absolutny priorytet - argumenty znacie.
Zdrowia!
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez fen » 10 gru 2010, o 19:36

fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Poprzednia strona

Powrót do Bitwa pod Komarowem i jej etos

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron