Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Staszek » 17 lis 2010, o 00:27

KOMARÓW 2011: wspólny Hołd, wspólne Święto, wspólna satysfakcja, wspólne wyzwanie, wspólna odpowiedzialność, wspólny wysiłek, wspólny trud!!!
Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Ułan świętokrzyski » 17 lis 2010, o 01:02

Rzec można - niby Ameryki nie odkryłeś, ale przypomniałeś co teraz dla nas najważniejsze!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Lucas » 17 lis 2010, o 09:28

W dniu 4 grudnia narada w Komarowskiej Stanicy u Tomka - zobaczymy które środowiska będą reprezentowane. W 2011 roku (daj nam Boże) żadnego filmu już nie będzie. Przyjadą tylko Ci którzy Komarowem żyją. Albo zrobimy go wspólnie albo Ci u góry dadzą nam kiedyś po pysku i tyle.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Miro » 25 lis 2010, o 00:48

Stachu NIE możesz nie jechać 4 grudnia !!
Na forum dość mieliśmy deklaracji i obietnic :(.
A rzeczywistość sam wiesz jak wyglądała.
Avatar użytkownika
Miro
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 18:15
Lokalizacja: Chrzanów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Lookas » 25 lis 2010, o 09:21

Pomysleć by można, ze prawdziwym Komarowem przejmuje sie jedynie "stara ekipa":)
Nie będzie mnie 4 grudnia, ale nie zapominajcie o mnie!!!
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Miro » 26 lis 2010, o 21:29

Wszyscy jesteśmy młodzi :) a przynajmnej duchem .
A pewnie nie wszyscy którzy zjawią się 4 grudnia , podejmą wyzwnie jak to Stachu celnie okreslił ... wspólny Hołd, wspólne Święto, wspólna satysfakcja, wspólne wyzwanie, wspólna odpowiedzialność, wspólny wysiłek, wspólny trud!!! ... czego damy dowód w działaniach nie deklaracjach. A że, życie nie szczędzi nam problemów wszelakich ...cóż takie jest . Nie są od nich wolni i organizatorzy Komarowskiej Potrzeby a u bram czekają setki konnych.
Sami Sobie odpwiedzmy na pytanie które padło podczas mszy polowej .... co po Nas zostanie na te komarowskiej ziemi .... ?
Avatar użytkownika
Miro
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 18:15
Lokalizacja: Chrzanów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Lookas » 26 lis 2010, o 21:33

no...udeż jeno w stół, a nożyce same....:)
Toz ja nie o wieku mówił!!! A o stażu zaangazowania:)

A jak by ktos nie wiedział, to się przyznam, ze bez Komarowa nie wytrzymałem i choć na chwilę zawitałem....Bez Komarowa się zwyczajnie nie da zamknąć roku:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Miro » 26 lis 2010, o 21:47

Wiek czy staż są bez znaczenia a Ty taki " młody" to już nie jesteś , jak Ci się wydaje ;)
Tyle że, pierwszy w ten stół walnąłem ...
Avatar użytkownika
Miro
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 18:15
Lokalizacja: Chrzanów

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Lookas » 26 lis 2010, o 23:28

hehehehe:)

Aż sie zacząłem rozgladać za kijem, zeby miec oparcie w drodze do ...."tualety":)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Ułan świętokrzyski » 27 lis 2010, o 00:12

Panowie! Przy okaji dyskusji o kolejnej rocznicy Komarowskiej Victorii o toalecie przynajmniej pisać nie wypada! No ale artylerzyści to przecie nie uła :D :D ni...
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Lucas » 4 gru 2010, o 19:23

Wpis Komendanta Komarowskiej potrzeby na www.bitwapodkomarowem.pl

Przyszłość Komarowskiej Potrzeby.
czwartek, 02 grudnia 2010 16:14 | Wpisany przez Tomasz Dudek - Dowódca Komarowskiej Potrzeby

Jaka przyszłość czeka Komarowską Potrzebę? To pytanie zaprzątało mi głowę od dłuższego czasu. Dziś śmiało mogę powiedzieć, że po przełomowym roku 2010 powinniśmy wrócić do wymiaru jaki zbudował atmosferę tej niesamowitej uroczystości. Tylko powrót do „Komarowa” sprzed tego roku, do symbolicznego, spontanicznego i tylko dla tych, którzy pojmują kawalerię jako coś więcej niż lans będzie stanowił o jakości tego co robimy. Nigdy nie chciałem dopuścić by ta idea stała się skomercjalizowana, jednak przez plan filmowy po części tak się stało. Dzisiaj wiem, że nie ilość świadczy o naszej sprawie a jakość i utożsamianie się z prawdziwymi wartościami. Status największej kawaleryjskiej imprezy mamy za sobą. Wszak na wzgórzu stanęła w tym roku masa kawalerii, 315 koni na planie filmu i ok.. 200 na Święcie Polskiej Kawalerii. To ogromny sukces, bo gdy rozpoczynałem swoją służbę tej sprawie, było nas zaledwie dziesięciu a emocje nie były wcale mniejsze. Jednak tegoroczna proporcja, jest smutna i wskazuje jaki procent żyje tą prawdziwą kawalerią i jakie wartości nam przyświecają. Komarowska Potrzeba winna być sprawą nas wszystkich. Założenia są zatem bardzo jasne i klarowne. Faktycznym organizatorem imprezy nie jestem ja, nie jest też Stowarzyszenie „Bitwa pod Komarowem”. Organizatorem są wszyscy, którzy się z tym utożsamiają. Sztab Komarowskiej Potrzeby to coś więcej niż wybrana grupka ludzi, to wspólna sprawa i zarazem potrzeba tworzenia wymiaru prawdziwej kawaleryjskiej pasji. Zdawałem sobie z tego wszystkiego sprawę, jednak dopiero moja rezygnacja uświadomiła mi jak ogromna jest potrzeba tego by to rozwijać. Dziesiątki maili, telefonów potwierdzają, że warto jest tworzyć to właśnie w taki a nie inny sposób. Stąd też założenie, że w przyszłoroczne i kolejne obchody będą bezpośrednio zaangażowane oddziały identyfikujące się ze Świętem Kawalerii Polskiej, jest założeniem słusznym. Komarowska Potrzeba stanowi pewnego rodzaju integracją środowisk i temu celowi winna służyć. Nie powinny mieć tu miejsca jakiekolwiek podziały czy animozje. Nie będzie dzielenia kawalerii ochotniczej na lepszą czy gorszą, na obozy, przynależności czy inne wydzielone grupy, wyodrębnione na zasadach nie mających z duchem kawaleryjskim nic wspólnego. Każdy ma tu prawo przyjechać i każdy będzie tak samo traktowany pod warunkiem, że uczestniczy z pobudek pielęgnowania historii kawalerii. Niedopuszczalnym jest to co wydarzyło się w tym roku. Za sprawą filmu i związanej z nim komercji nie udało się nam tego niestety uniknąć. Całość przedsięwzięcia jest dedykowana miłośnikom kawalerii polskiej. Jedynie inscenizacja jako kulminacja prezentowana winna być szerszemu gronu - publice. Stąd też przyszłoroczna impreza powinna mieć charakter wielkich manewrów, w czasie których zostanie odtworzona całość bitwy wraz ze szlakiem jaki przebyły pułki jazdy w dzień wymarszu na bitwę. Zaplanowane działania muszą odbyć się w wymiarze całodziennym. Duży nacisk winniśmy położyć na rys historyczny i autentyczność tego co robimy. Tylko takie podejście pozwoli nam nie tylko zrozumieć i pojąć skalę tego wydarzenia , ale i ocenić rozmiar trudu i poświecenia , jaki był udziałem uczestników tej historycznej bitwy. Należy poczuć się jak ci których staramy się naśladować. Tylko takie traktowanie „Komarowa” wyselekcjonuje tych, którzy naprawdę chcą i powinni w tym uczestniczyć. Komarowska Potrzeba to nie inscenizacja, których w Polsce wiele. To nie wymiar komercyjny, nie polityczny. To idea - symbol zrodzony na polach, na których duch braterstwa , odwagi i poświecenia dla Ojczyzny udowodnił swoją wyższość. Taka jest nasza idea i plan na kolejne lata. Tylko w taki sposób możemy pielęgnować historię największej kawaleryjskiej bitwy XX wieku.


Z serca mi Tomek te słowa wyjął, podpisuję się pod nimi i pierwszy staję na zbiórkę..... Dla takiego Komarowa, dla naszego Komarowa warto poświęcić wszystko. Komendancie Komarowskiej Potrzeby - ordynuj Waść!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Ułan świętokrzyski » 4 gru 2010, o 21:07

Zdzichu! Jak tam staniesz to trzymaj miejsce obok siebie dla mnie. Chyba że ja stanę wcześniej to o Tobie nie zapomnę.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Piotrek » 5 gru 2010, o 15:27

Absolutnie się zgadzam. Obchody kolejnych rocznic tej bitwy niech będą wielkimi nie przez ilość ludzi i koni w nich uczestniczących, a wielkością serc tych, który co roku na tych kresach się stawią. I nie zapominajmy o jednym... Nie inscenizacja, nie manewry są w tym wszystkim najważniejsze, a ta krótka uroczystość wieczorem - apel poległych. To jest kwintesencja wszystkiego, to jest moment uczczenia poległych na komarowskich polach. To jest sacrum.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 gru 2010, o 20:28

Tak jest! To jest sacrum! I chrońmy co sił tą naszą Komarowską Rocznicę od wszelkiej polityki
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: 91 Rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez elmijakke » 5 gru 2010, o 22:12

Dla mnie to jest raczej symbol, czy sacrum... chyba też... Ale nie popadajmy w egzaltacje. Bitew było wiele, czasami krwawszych, czasami bardziej znaczących taktycznie czy strategicznie. Czytałem niedawno tekst płk Krzeczunowicza z PKiBP w którym w dość jasny sposób tłumaczy dlaczego właśnie w Komarowie powinien powstać pomnik Kawalerii (Tadeusz Machalski chciał w Ciechanowie. Pisze bez patosu i my w niego też nie wpadajmy, bo staniemy się niestrawni dla innych. Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Następna strona

Powrót do Bitwa pod Komarowem i jej etos

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron