Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez myta2 » 14 lis 2010, o 01:47

Piotr Walter napisał(a):Szkoda że w Wielkopolsce tak trudno było dostać się do tego filmu!? Pytanie tylko dlaczego??
Przykro sam się starałem i nie dało rady.

Pozdrawiam PiW


było trudno... coś o tym wiem, tym bardziej że mieliśmy jechać jako jedna ekipa... taki początek nowego porządku w Poznaniu :twisted: szkoda.... ale na szczęście jest kilka pomysłów na nowa współpracę... i to cieszy :D
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez elmijakke » 14 lis 2010, o 12:31

Piotr Walter napisał(a):Szkoda że w Wielkopolsce tak trudno było dostać się do tego filmu!? Pytanie tylko dlaczego??
Przykro sam się starałem i nie dało rady.

Pozdrawiam PiW


Ja tam widziałem grupę z Poznania :wink:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Piotr Walter » 14 lis 2010, o 14:23

Niektórzy widać mieli łatwiej (grupa z Poznania)
Pożal się Boże. Ciekawe kiedy wymienią konie na zdrowe...
Ja proponowałem dość dobre (tak mi się zdaje) wyszkolenie koni i jeźdźców tj np skoki przez ogień, dymy, w zasadzie moge skakać przez wszystko i władać podczas tego bronią. Woltyżerkę i całą musztrę, władanie białą bronią. Oryginalne pełne rzędy (łącznie z lancami i szablami) Pruskie w jakich 15stka jeździła w tamtym okresie, mundury...
Ale jednak liczą się znajomości i ilość a nie jakość.
Bardziej się przydało 20 koni w trzydziestkach szóstkach i 20 ludzi do ubrania i wyposażenia...

Przykre, ale prawdziwe.
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez elmijakke » 14 lis 2010, o 15:31

szpital przywieźli, to fakt....
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez myta2 » 14 lis 2010, o 23:03

no... miało jechać 14 ubranych wyposażonych jednakowo ludzi (co ważne każdy na swoim koniu) co dawało szansę na to że idą zdrowe zgrane z jeźdźcami konie, no i rzecz jasna sprzęt zgodny z 20stym rokiem:(, i tak nas wykołkowano :twisted:

specjalnie na tę okoliczność i Miszki koszulkę kupiłem...ech było mineło
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Piotr Walter » 16 lis 2010, o 00:28

Warszawka:P
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez elmijakke » 16 lis 2010, o 10:45

prowincja! hehe :wink:
Co się czepiasz. To że kolega Kusz przywiózł 10 chorych koni to wina warszawki? :wink:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Łuki » 16 lis 2010, o 11:00

Heh. Wreszcie Warszawiak się na coś przydał i głośno powiedział to co w Poznaniu było tajemnicą poliszynela... Dzięki Elmi...

Piotrek, Myta. Nie żałujcie, że nie byliście na filmie. Przynajmniej jako Poznaniacy nie musieliście się wstydzić za te chore konie.
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez pulkownik » 16 lis 2010, o 11:52

A co to wszystko ma wspólnego z bitwa pod Komarowem i jej etosem ? Jak czytam...to film jest nr 1 ... czy aż takie jest parcie na szkło ? nic więcej się nie liczy tylko lans ?.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Piotr Walter » 16 lis 2010, o 12:05

Będziemy się wstydzić jeszcze długo! Bo jakby nie było nasz Reprezentacyjny Oddział Konny działający w ramach Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15 Pułku Ułanów Poznańskich- jest i będzie mylony z Ochotniczym Reprezentacyjnym Oddziałem Ułanów Miasta Poznania który nie jest żadnym stowarzyszeniem tylko jest prywatną firmą p Romana Kusza która powstała gdy Kusz odszedł z naszego Oddziału bo nie chciał abyśmy ładnych pare lat temu stali się Stowarzyszeniem.
Różnica taka że my jesteśmy stowarzyszeniem i działamy według statutu mamy określone zadania ku chwale kawalerii większość imprez po kosztach, a jaki kolwiek zarobek idzie na sprzęt i wyjazdy statutowe. A oni to firma zarabiająca grubą kasę na imprezach które każdy Polak zrobił by tak żeby wyjść na 0 albo by jeszcze dołożył.
A jeśli ktoś nie wie to takich akcji jak na filmie jest dużo to nasz chleb powszedni...
Niedawno p. Kusz szantażował grupę ludzi którzy nie chcieli aby sprzedał konia (którym zarabiał kase wiele lat) na rzeź, że jak mu zapłacą tyle co handlarz to go im odsprzeda na szczęście szybka organizacja aukcji na allegro zdjęcia tego konia i zbiórka w naszym Towarzystwie pozwoliła na odkupienie tego konia który poszedł do "domu spokojnej starości".

Warszawka sobie załatwiła oto mi chodziło a poza tym jest wymowna buźka koło wpisu:D
Nie dyskutujmy o naszych odciskach:P Znam wielu wspaniałych ludzi z Warszawy to było określenie ludzi cwanych i zawistnych którzy mieszkają w całej Polsce.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Piotr Walter » 16 lis 2010, o 12:07

Film to nie lans tylko przygoda życia. Wiem bo pamiętam jak wspomina statystowanie w Ogniem i Mieczem mój tata.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Łuki » 16 lis 2010, o 12:19

pulkownik napisał(a):A co to wszystko ma wspólnego z bitwa pod Komarowem i jej etosem ? Jak czytam...to film jest nr 1 ... czy aż takie jest parcie na szkło ? nic więcej się nie liczy tylko lans ?.


No właśnie Tomku. Moja pierwsza wypowiedź nie była pełna. Niech chłopaki nie żałują, że nie byli na filmie ale niech żałują, że nie byli w Komarowie... Ale może drobnymi kroczkami w końcu dojdą.
Kiedy pierwszy raz byliśmy w Komarowie z Lookasem to w zasadzie nic nie wiedzieliśmy co, jak i dlaczego? Jak wróciliśmy do Poznania to zaczęliśmy o tym mówić i właściwie to na każdy następny Komarów przyjeżdżał z nami ktoś nowy. Może w przyszłym roku pojawią się również poznańscy strzelcy i ułani...
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez pulkownik » 16 lis 2010, o 12:50

Przykro mi ale dla mnie przygodą życia kawaleria nie jest. Oczywiście film miał wiele zalet i wspomnienia będą ...dla mnie zapieprz od rana do świtu. Ale to był mój wybór i nie kwękam. Ale do jasnej cholery !!!! w tym roku obchodziliśmy oficjalnie I ŚWIĘTO KAWALERII POLSKIEJ !!!! wg mojego pojęcia to ono było istotą i winno być na pierwszym miejscu a film ciekawym dodatkiem. Może się mylę i zbyt to przeżywam ale w filmie byliśmy tylko i wyłącznie statystami a Święcie Kawalerii tymi którzy szczerze hołdują tym tradycjom. Amen !
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez elmijakke » 16 lis 2010, o 13:12

Piotr Walter napisał(a):Film to nie lans tylko przygoda życia. Wiem bo pamiętam jak wspomina statystowanie w Ogniem i Mieczem mój tata.
Pozdrawiam


Zgadzam się w 100%. Nie będę hipokrytą i mówił, że film to był tylko dodatek do święta kawalerii. Film dla mnie i moim znajomych to była przygoda życia. Nie ściemniajmy, że robiliśmy to z obrzydzeniem, bo za kasę i w ogóle. To było świetne 4 dni, a jeszcze, że przy okazji płacili za coś, za co sam bym dopłacił żeby to robić to tym lepiej. Nigdy wcześniej nie uczestniczyłem w takim szaleństwie (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), nigdy wcześniej nie byłem tak nakręcony przed szarżami. To naprawdę było COŚ! Może i byłem TYLKO statystą, ale daj Bóg żebym mógł w takim wymiarze nim być jeszcze kilka razy. Mój znajomy, który nie mógł pojechać z nami po opowieściach z różnych stron do tej pory płacze, że go tam nie było.
A, że działo to się w TYM miejscu i w TYCH dniach to tym bardziej nakręca i daje poczucie wielkiej satysfakcji. Także nie mówmy, że liczy się tylko Święto a film to be i dno, bo to nieprawda i nikt kto tam był tak nie powie. Film nie był dodatkiem, ale częścią Święta, częścią WIELCE znaczącą także nie ma mowy, żeby go deprecjonować. Oczywiście na planie były grupy li tylko zarobkowe, ale mnie to szczerze wisiało, ja i ludzie których znam (z mojego i innych pułków) traktowali to jako WIELKĄ KAWALERYJSKĄ PRZYGODĘ i nikt nam tego nie odbierze, a kto nie był niech żałuje.

PS. Piotrze uważaj co piszesz, bo historia takich wpisów może się nawet skończyć w sądzie, czego Ci naprawdę nie życzę.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Lookas » 16 lis 2010, o 14:07

No i tu się z Toba Krzysiek nie zgodzę.
Film p. Hoffmana całkowicie zdominował fakt, ze w tym roku po raz pierwszy obchodzilismy święto kawalerii. Wszyscy mówia tylko o filmie, wiekszośc przyjechała do Komarowa, by przeżyć "przygodę życia". Bardzo wielu nawet nie wie, ze takie świeto zostało ustanowione.
Nie zamierzam tu nikogo atakować personalnie bo nie o to idzie. Ale w tym roku o Komarowie mówi sie głównie w powiązaniu z filmem:( Czy ten rok "zrobił krzywdę" ideii komarowskiej to sie dopiero okaże. Ja osobiście tesknię troche za tymi kameralnymi obchodami, jakie przezywałem na swoim pierwszym czy drugim ( a pierwszym w mundurze) Komarowie.

I ponieważ w tym roku nie zdoałałem w Komarowie byc, mam troche mieszamne uczucia.....z jednej strony żałuję, ze nie pojechałem, z drugiej jednak ciesze się, ze nie brałem udziału w tej masówce. mam nadzieję, ze Tomek mi to okreslenie wybaczy:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bitwa pod Komarowem i jej etos

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron