Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez pulkownik » 16 lip 2010, o 08:37

Informacje na temat I Biegu Gońca oraz troczenia na inscenizację komarowską na stronie www.bitwapodkomarowem.pl
Zapraszamy.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez myta2 » 20 lip 2010, o 10:19

W zasadzie powinienem pytanie zadać na forum Komarowskim (ale w swoim czasie sie tam zaologowac nie mogłem i jakoś tak poszło), zgłosiliśmy swój udział w sile 9 koni w barwach 7PSKW (zarówno w filmie jak i w święcie) kiedy otrzymamy jakowąś informację w tym temacie???? pozdrawiam :D
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Piotrek » 20 lip 2010, o 12:55

Chyba nigdy :) My też zgłosiliśmy i jakoś nikt się nie odezwał, a film się kręci :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez pulkownik » 20 lip 2010, o 15:23

Film się kręci ale jeszcze nie pod Komarowem. Niestety nie tylko zależy to ode mnie Sprawy się mają tak :
Wczoraj została zamknięta lista zgłaszających się. Zgłoszeń jest ponad 300 a miejsc 250 jednak w tym 60 konnych stale współpracujących z Zodiak czyli pozostaje 190 do obsadzenia. Ponieważ część zgłoszeń podałem ja a część FKO teraz nastąpi wybór grup. Oczywiście ja cisnę na grupy, które przedstawiłem z ramienia naszego Stowarzyszenia. Ująłem ok 110 uczestników przede wszystkim grupy które w poprzednich latach tworzyły Komarów (liczę na zrozumienie) w tym także grupę w.b. 7 PSKW z Poznania (Myta tam też jest). Niepołomice przekazały zgłoszenia poprzez FKO jako grupa będąca w tych strukturach. Teraz cierpliwość, targi, przepychanki, niepotrzebny stres i zapewne mnóstwo wrogów itp.
Nie chciałem deliberować nad czymś czego nie wiedziałem. Podaję tylko fakty bo one są najistotniejsze. Oczywiście będzie kupa nieporozumień i właściwie nie wiem po co mi to do było ale sprawę muszę przeprowadzić do końca. Grupa 250 wynika nie tylko z zapotrzebowania ale przede wszystkim z budżetu Zodiak. Każdy kto zechce powyżej "250" może wziąć udział w plenerze ale niestety nieodpłatnie i na własne ryzyko (cytuję słowa osób odpowiedzialnych z ramienia filmu więc je także przedstawiam). Swojej osoby nie przedstawiłem do filmu ze względu na zakres obowiązków, może jako "darmowy" przejadę się w jakiejś scence ale...ja mam wszystko pod nosem i mogę sobie na to pozwolić. Na razie nic nie zamieszczam na stronie bo nie znam ostatecznego składu grup.Tyle w tym temacie wiem. Dodam jeszcze, że już dawno ponaglałem Zodiak do konkretnych kroków ale co ja mam do gadania.Koncentruję się raczej na 90 rocznicy bo ona jest dla mnie najważniejsza. Film to tylko dodatek marketingowy i powód do niepotrzebnych niesnasek. Osobiście dla mnie to też ogrom pracy logistycznej przez cały tydzień. Ale jak to mawiają wojna nie matka...
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez miszka7-1 » 20 lip 2010, o 23:09

Już nawet wiadomo komu można ten burdel zawdzięczać. Nawet jegomość konsultantem się ostał. Zgroza. A miało być tak pięknie...szumne zapowiedzi...szlag jasny...
Obawa moja osobista jest taka, że doprowadzi to do kolejnych tąpnięć w środowisku. Szkoda, że dotyka to komarowskiej sprawy bo niektórzy pewnie postrzegają stowarzyszenie, jako pośrednika. A pośredniczeniem, na nieszczęście zajął się taki typek: skunks, owy konsultant i się zaczęło.
Ja osobiście w żadnym filmie już brać udziału nie zamierzam. Przynajmniej zawolnię miejsce. Jestem już nawet przeciwnikiem tego wątłego przedsięwzięcia. Najważniejsza jest sprawa uroczystości.
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Staszek » 21 lip 2010, o 01:04

Przede wszystkim Święto!!!
Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez pulkownik » 21 lip 2010, o 08:30

Nie dajmy się zwariować. Niepotrzebnie ruszyłem ten wątek a Miszka zna szczegóły rozmów, gdzie jego eminencja skwitował : "... pi,pi,pi,pi (w lepszym wydaniu - mam gdzieś) kolejny Komarów interesuje mnie tylko film". Szkoda słów, na szczęście takich ludzi nie ma wśród nas zbyt wielu. Każdy ma prawo Święto Kawalerii Polskiej pojmować jak mu się podoba i nie ma sensu na to zwracać uwagi. A, urażone ambicje i fakt, że chronimy Komarów od rozgrywek to naturalne. Postawmy komarowską potrzebę ponad podziały a będzie to tedy także nasze święto. Naszą intencją jest by ta uroczystość była wspólną sprawą i tylko wtedy uda nam się zrobić coś więcej. Tu nie ma mowy o podziałach, o lepszych czy gorszych, nie spełniamy własnych chorych ambicji. Przez te kilka lat udało się coś wypracować i rozwijajmy to dalej. Ten rok będzie bardzo trudny ale także bardzo przełomowy. Właśnie ta imprezy pokaże czy Komarów poszedł w dobrą stroną, czy skomercjalizuje się czy pozostanie taki jaki powinien być - normalny, szczery i łączący. W trudnych chwilach zagryźmy język i nie dajmy się ponieść niepotrzebnym emocjom. Bez takich ludzi jak Ty Miszka, jak Staszek, jak Lookas, Zdzisio (wymieniać bez końca), Komarów nie byłby tym czym jest teraz. Tworzymy go razem, wspólnie i rozwijajmy go angażując coraz więcej ludzi ku chwale polskiej kawalerii.
Już za miesiąc się tu spotkamy, uściskamy i razem ruszymy na pola Wolicy Śniatyckiej, Czesnik, Komarowa - czy jest coś wspanialszego ?
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Staszek » 21 lip 2010, o 09:52

pulkownik napisał(a):Już za miesiąc się tu spotkamy, uściskamy i razem ruszymy na pola Wolicy Śniatyckiej, Czesnik, Komarowa - czy jest coś wspanialszego ?


Z całą stanowczością....NIE MA!!!
Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez miszka7-1 » 21 lip 2010, o 10:01

O.K. Tomku, może za wcześnie rzuciłem o rezygnacji ze spraw filmowych. Jest faktycznie realna szansa powalczyć o wszystkich uczestników Święta, podkreślam Święta. Nie ma rzeczy ważniejszej od Święta.
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Lucas » 21 lip 2010, o 10:46

Mnie film absolutnie nie interesuje! Jeżeli już jest to ma być podporządkowany w 101% sprawom Święta na Świętej Komarowskiej Ziemi. Obchody tegoż Święta są ku czci Kawalerzystów na niebieskich szwadronach, są ku czci Kawalerii Polskiej, są dla mnie oddaniem hołdu tym których barwy niegodnym nosić i robię wszystko aby na ten zaszczyt swą ochotniczą służbą zasłużyć. Film ma być przy okazji i w niczym nie ma prawa zakłócić obchodów 90 rocznicy Bitwy pod Komarowem i Święta Kawalerii Polskiej- inaczej być nie może i basta!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez myta2 » 21 lip 2010, o 16:12

Nic dodać nic ująć... :wink:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Ułan świętokrzyski » 25 lip 2010, o 21:28

Oczywiście podpisuję się pod wypowiedzią Zdzicha.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez pulkownik » 25 lip 2010, o 23:17

Święta prawda. Ale jest też druga strona medalu... film będzie miał wpływ na Pomnik. Miszka i wielu jego kolegów już dawno zapowiedzieli przekazanie gaży za film na rzecz budowy Pomnika.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Lookas » 26 lip 2010, o 11:29

No tego sie własnie obawiam niestety...że film będzie miał wpływ na pomnik:( A my nie jestesmy w stanie wpłynac na to, jaki film bedzie:( I jesli sie okaże, ze film jest kiepski, to.......no nie możemy dopuscic, zeby film przysłonił idee pomnika!!!

Cieszę się, ze już tylko miesiąc został i znów się spotkamy!! Co rok przywożę z soba kogoś, kto sie Komarowem zaraża:) I w tym roku tak będzie!! A film jednak zostawmy "znaffcom i filmoffcom":) A my,(że zacytuję Jarka) ..."róbmy swoje" :)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez miszka7-1 » 26 lip 2010, o 11:47

Lookas, spokojnie, aż takiego wpływu to miał nie będzie (jeżeli jakiś będzie miał) :wink: . Mamy coś do zrobienia i to zrobimy.
A film...cóż...pażywiom, uwidim.
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bitwa pod Komarowem i jej etos

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron