Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez pulkownik » 16 lis 2010, o 23:00

Na pewne rzeczy nie miałem wpływu...ale o ile pamiętam wasz udział ostatecznie był do zrealizowania i sami się wycofaliście po rozmowie z kier.prod. I nie wspominajcie mi tych czasów bo ... nerwy mi nieraz puszczały. Niestety siły inne (pominę nazwiska)...cisnęły w swoją stronę. Mi zależy żeby każdy tu stanął. Taka jest moja idea ... .
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Piotr Walter » 16 lis 2010, o 23:29

O!
Jestem ciekaw co to za siły i czy Pan wie dlaczego zrezygnowaliśmy???
Odpowiem na 2 pytanie: dlatego że niemieliśmy zagwarantowane że wogle nas ktoś wykorzysta do scen a co za tym idzie poprostu niedostalibyśmy zapłaty- a wyjaz z końmi 600km i pobyt na miejscu po to żeby się przyglądać to duże przedsięwzięcie biorąć pod uwagę koszty jak i organizację urlopów praktyk i szkoleń które w w tym terminie musiałem załatwiać i przenosić.
A poza tym mowa tu o samych scenach w Komarowie a my chcieliśmy brać udział w całym filmie i początkowo tak było to załatwiane.

Co do życia kawaleryjskiego zostałem źle zrozumiany... nieważne.
Uważam poprostu że nie można robić wyrzutów komuś za to że nie przyjechał na to święto.
Mógł albo nie mógł z różnych powodów. A niech żałuje ten kto nie był bo jak mówicie warto i ja wam wierzę i żałuje;)
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez pulkownik » 17 lis 2010, o 01:36

Odpowiadam to co przez tel....za grupy byłem odpowiedzialny ja w 65 % i T.Kuhn w pozostałej ilości doboru. Warunki były dla każdego takie same, za wyjątkiem FKO, która pobierała od grup frycowe. Ilość uczestników była zmieniana na tyle, że do ostatniego dnia nie znałem ostatecznego składu ze strony FKO(przykład KRSP). Zgłoszenia, które od Was otrzymałem przekazałem bezpośrednio do Kierownika Produkcji. Moim podstawowym żądaniem było to by zagwarantowany miały udział grupy, które od kilku lat tworzyły Komarów (to jest chyba naturalne) oraz grupy noszące barwy pułków które brały udział w bitwie. (to akurat nie miało żadnego przełożenia) Pozostałe jakie przekazałem zostały zweryfikowane przez Zodiak. Jeśli zaś chodzi o zgłoszenia to na zapotrzebowanie 250 uczestników zgłosiło się ok 400. Więc nie ma tu żadnych tajemnic. To jest tyle w temacie.
No i dla jasności sprawy...przykro mi jest z powodu tych, którzy byli na filmie a po nim się zwyczajnie w świecie zawinęli.
I na tym zakończę moje wypowiedzi film vs Święto.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Piotr Walter » 17 lis 2010, o 18:40

Teraz wszystko jasne :/
Przykro i tyle...

pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez LSW » 19 lis 2010, o 01:00

Piotr Walter napisał(a):O!
Jestem ciekaw co to za siły i czy Pan wie dlaczego zrezygnowaliśmy???
Odpowiem na 2 pytanie: dlatego że niemieliśmy zagwarantowane że wogle nas ktoś wykorzysta do scen a co za tym idzie poprostu niedostalibyśmy zapłaty- a wyjaz z końmi 600km i pobyt na miejscu po to żeby się przyglądać to duże przedsięwzięcie biorąć pod uwagę koszty jak i organizację urlopów praktyk i szkoleń które w w tym terminie musiałem załatwiać i przenosić.
A poza tym mowa tu o samych scenach w Komarowie a my chcieliśmy brać udział w całym filmie i początkowo tak było to załatwiane.

Co do życia kawaleryjskiego zostałem źle zrozumiany... nieważne.
Uważam poprostu że nie można robić wyrzutów komuś za to że nie przyjechał na to święto.
Mógł albo nie mógł z różnych powodów. A niech żałuje ten kto nie był bo jak mówicie warto i ja wam wierzę i żałuje;)


nie doczytałem, ze ktoś robi wyrzuty tym, którzy nie przyjechali na Święto Kawalerii. Ale żal, że swój przyjazd do Komarowa uzależnili od udziału w filmie.
A może ja źle zrozumiałem
LSW
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 49
Dołączył(a): 21 maja 2008, o 14:42
Lokalizacja: Świdnik

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Piotr Walter » 19 lis 2010, o 18:39

No to tłumacze..
Taki film możliwe że jest jeden na całe życie...
A na święto kawalerii przyjadę jeszcze nie raz.
I dla filmu jestem wstanie przełożyć praktyki szkolenia i załatwić urlop,(nie mówiąc że przy okazji dobrze płacą za to co umiem i lubię robić) natomiast nie mam takiego ciśnienia myśląc o samym Święcie.
Może brzmi to pogardliwie dla święta ale nie mam tej pogardy na celu, szanuje organizatorów i cudownie że ktoś taki działa i tworzy Komarów.

Nie będę cytował wyrzutów nie chce mi się szukać, ja po prostu tak pewne stwierdzenia odebrałem.

Nie ważne było minęło mam nadzieje że zobaczymy się w przyszłym roku.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Prawie jak ułan » 19 lis 2010, o 21:29

A ja byłem w tym roku po raz pierwszy pod Komarowem. Przyjechałem w czwartek późnym wieczorem dokładnie po ostatniej kolacji fundowanej przez filmowców :D Czyli z czystym sumieniem byłem tylko na Święcie Kawalerii. Gdy wstałem rano i po raz pierwszy zobaczyłem panoramę okolicy to aż mi dech zaparło. Odtąd wiedziałem, że zrobię wszystko, żeby być tam co roku. Jak czytam opracowania i wspomnienia z wojny 1920 to przepełnia mnie duma i wdzięczność dla tych, którzy wykuwali naszą niepodległość. A tam na wzgórzu 255 jak nigdzie indziej wyczuwa się Ducha tamtych wydarzeń.
Film owszem jest przygodą która zostaje w pamięci ale w sercu zostaje co innego- radość z możliwości oddania honorów żołnierzom, których krew wsiąkła w tamtą ziemię.
To taka moja osobista refleksja z tegorocznego Komarowa :oops:
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez pulkownik » 20 lis 2010, o 12:32

I dla takich jak Ty ... warto organizować Komarów. Dzięki za te słowa i do zobaczenia w sierpniu 2011 !!!
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez fen » 22 lis 2010, o 10:07

Prawie jak ułan napisał(a):A ja byłem w tym roku po raz pierwszy pod Komarowem. Przyjechałem w czwartek późnym wieczorem dokładnie po ostatniej kolacji fundowanej przez filmowców :D Czyli z czystym sumieniem byłem tylko na Święcie Kawalerii. Gdy wstałem rano i po raz pierwszy zobaczyłem panoramę okolicy to aż mi dech zaparło. Odtąd wiedziałem, że zrobię wszystko, żeby być tam co roku. Jak czytam opracowania i wspomnienia z wojny 1920 to przepełnia mnie duma i wdzięczność dla tych, którzy wykuwali naszą niepodległość. A tam na wzgórzu 255 jak nigdzie indziej wyczuwa się Ducha tamtych wydarzeń.
Film owszem jest przygodą która zostaje w pamięci ale w sercu zostaje co innego- radość z możliwości oddania honorów żołnierzom, których krew wsiąkła w tamtą ziemię.
To taka moja osobista refleksja z tegorocznego Komarowa :oops:


Pięknie napisane - ja dziękuję Koledze za te słowa :!:

A co do filmu - żyjemy w czasach obrazkowych i jeden film może zrobić więcej niż 25 lat edukacji. Oczywiście w dwie strony - wajda "Lotną" akurat w tę gorszą - np.
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez fen » 22 lis 2010, o 10:13

Jeszcze o filmie - miałem 12 lat jak wszedł "Hubal" - nie rozumiałem jeszcze jak to się stało , że taki film za komuny nakręcili - ale widziałem owoce tego filmu - wszyscy dookoła mnie chcieli być ułanami , partyzantami i bić się za Polskę . Pamiętam poczucie dumy ,że się jest Polakiem -
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez fen » 10 gru 2010, o 19:37

fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez myta2 » 10 gru 2010, o 22:54

Fen jest tu dział z piosenkami... wrzucasz te linki gdzie popadnie....bez sensu, jak ci się Makowiecki podoba to zagadaj z Pawłem 1939, on jest autorem tych piosenek na youtubie.....
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Paweł_39 » 11 gru 2010, o 23:22

W tamtej wersji jako Pathe ;) Piosenek nie tworzyłem, a raczej filmy na prośbę Makowieckiego.
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez myta2 » 11 gru 2010, o 23:45

na marginesie Paweł masz może tę płytkę, nigdzie nie mogę jej namierzyć (no poza youtubem) :D
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Paweł_39 » 13 gru 2010, o 12:35

Makowieckiego? Mam, dostałem pocztą od niego. Podobno jednak jest w Empiku.
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bitwa pod Komarowem i jej etos

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron