Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez pulkownik » 15 maja 2010, o 19:48

Otrzymałem dzisiaj kolejny list od p. Andrzeja Krzeczunowicza. Pan Andrzej zapowiedział swój przyjazd na tegoroczną uroczystość stając się jednocześnie naszym gościem honorowym. Jest mi niezmiernie miło i mam również nadzieję na przyjazd syna dowódcy 9 PUM Stefana Dembińskiego. Liczę na to, że obaj panowie będą nam towarzyszyli również w manewrach.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Lucas » 22 maja 2010, o 08:14

W dniu wczorajszym na niniejszym (w wątku historia) i na Komarowskim Forum pułkownik wpisał:

Prezentujemy nową stronę internetową. Będzie jeszcze przechodziła modyfikacje (baner, układ itp ) ale zasada jej działania będzie taka sama. Niebawem nowa zastąpi starą stronę -obecnie funkcjonują obie. Wielkie dzięki dla Tomka Szulfera, jako Twórcy strony.

http://www.intelli.nazwa.pl/komarow/
_________________
ułan komarowski - bij bolszewika !!!


Polecam z serca!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Spotkanie z przedstawicielami Batalionu Reprezentacyjnego WP

Postprzez Lucas » 27 maja 2010, o 13:25

http://www.intelli.nazwa.pl/komarow/
wtorek, 25 maja 2010 Tomasz Dudek - Pułkownik Komarowskiej Potrzeby wpisał:
Obrazek
Dzisiaj odbyło się spotkanie w sprawie oficjalnych uroczystości 90 Rocznicy Bitwy Pod Komarowem z przedstawicielami Batalionu Reprezentacyjnego WP wchodzącego w skład Garnizonu Warszawa.
Na zaproszenie jakie wystosowałem do Garnizonu Warszawa na spotkanie przybyli Zastępca Dowódcy Batalionu Reprezentacyjnego WP .kpt. Leszek Szcześniak oraz Dowódca Szwadronu Kawalerii WP kpt. Jarosław Stawski. Goście przybyli do Krzywystoku, gdzie przedstawiłem tegoroczne plany uroczystości. Wiosenna aura była doskonałą scenerią do długiej rozmowy na tarasie stanicy, zapoznałem gości z materiałem fotograficznym poprzednich rocznic ukazując klimat imprezy. Przedyskutowaliśmy program uroczystości 90 Rocznicy Bitwy, która będzie datą przekazania nowego Proporca Szwadronowi Kawalerii WP. Jest to ważna uroczystość, która w tym roku będzie pierwszym oficjalnym Świętem Kawalerii Polskiej centralnie obchodzonym w Wolicy Śniatyckiej. Następnie przesiedliśmy się do dzielnej Toyoty Hilux i wyruszyliśmy na rekonesans do Wolicy Śniatyckiej oraz na wzgórze 255. Po oględzinach terenu odwiedziliśmy cmentarz w Komarowie oraz GOK gdzie zaprezentowałem model Pomnika.
Następnie odwiedziliśmy Urząd Gminy Komarów gdzie odbyliśmy spotkanie z panią Wójt Gminy. Przeanalizowaliśmy wspólnie część patriotyczno-religijną 90 Rocznicy Bitwy Pod Komarowem. Niebawem czeka nas kolejne spotkanie, na którym zostaną uszczegółowione wszelkie detale uroczystości.
Dzisiejszy dzień znowu był bardzo pracowity. Komarowska Potrzeba staje się wielkim wymiarem, staje się prawdziwą kolebka kawalerii. A nam pozostanie satysfakcja, że to za naszym staraniem mamy pod Komarowem prawdziwe Święto Kawalerii Polskiej.
Dowódca Komarowskiej Potrzeby Tomasz Dudek.

serce rośnie - dzięki Tomku!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez pulkownik » 27 maja 2010, o 17:18

Nowa strona na starym adresie : www.bitwapodkomarowem.pl
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Ułan świętokrzyski » 30 maja 2010, o 12:06

No i co z tym filmem "Rok 1920"?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Piotrek » 30 maja 2010, o 20:25

Czekamy na wieści ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Ułan świętokrzyski » 30 maja 2010, o 21:06

Ale już niecałe 3 miesiące zostały. A trzeba jakoś czas rozplanować!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Piotrek » 30 maja 2010, o 21:30

Jak na razie jest jedna wielka dezinformacja. Co rusz słyszę nowe lokalizacje i terminy. Ostatnio słyszałem o Biedrusku na przykład. Jak dla mnie, rewelacja, mam tam jakieś 5 min jazdy samochodem ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez miszka7-1 » 31 maja 2010, o 01:04

Eee, to szkoda gablotę palić :lol: .
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez pulkownik » 31 maja 2010, o 08:58

Wystosowałem oficjalny list do Zodiak Jerzy Hoffman o ostateczną odpowiedz z podaniem naszych warunków współpracy. Zdjęcia filmowe pod Komarowem są dla nas jedynie promocją ale także dużym obciążeniem logistycznym więc musimy mieć dopięte wszystko na ostatni guzik. W innym wypadku zrezygnujemy ze współpracy nie chcąc narażać się na niepotrzebną improwizację która może nas postawić w negatywnym świetle w środowisku KO.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Lucas » 14 cze 2010, o 09:14

Najnowsze wieści ze Stowarzyszenia "Bitwa pod Komarowem 1920":

KO w służbie polowej:
Informacje co do kolejnego kierunku działalności naszego Stowarzyszenia.
Ostatnie lata pokazały, że ruch kawaleryjski rozwija się dynamicznie odnajdując swoje miejsce w polskim jeździectwie. Żyjąc etosem polskiej kawalerii staramy się pielęgnować jej wspaniała historię, studiujemy dzieje poszczególnych pułków, poznajemy opisy kawaleryjskich bojów, regulaminy, taktykę i barwność tej broni. Jednak sucha wiedza historyczna to nie wszystko. Sztab Komarowskiej Potrzeby podjął decyzję o praktycznym wykorzystaniu tej wiedzy. Mając doświadczenie w terenowym jeździectwem oraz zasób wiedzy regulaminów i wyszkolenia kawalerii w służbie polowej jesteśmy na etapie tworzenia cyklu szkoleń z tego zakresu. Szkolenia będą składały się z trzech etapów :
etap I - część teoretyczna,
etap II - część teoretyczna konno,
etap III - praktyczne wykorzystanie wiedzy w terenie.
Jesteśmy przekonani, że forma praktycznego poznawania wyszkolenia kawalerzysty jest bardzo interesująca i w znaczny sposób podniesie poziom naszych umiejętności. Defiladowy wymiar Kawalerii Ochotniczej jest jedynie namiastką tego co winniśmy sobą prezentować.
Niebawem przedstawimy termin pierwszego szkolenia, które będzie odbywało się w liczbie dwóch plutonów oraz harmonogram stałych szkoleń z podaniem miejsca i zakresu.
Dowódca Komarowskiej Potrzeby Tomasz Dudek

Informacje bieżące Komarów 2010 - udział kobiet
piątek, 11 czerwca 2010 04:17 | Wpisany przez Tomasz Dudek - Dowódca Komarowskiej Potrzeby
Otrzymujemy wiele zapytań co do udziału kobiet w inscenizacji jak i II Manewrach Kawalerii pod Komarowem w 2010 roku. Informujemy, że w inscenizacji będą mogły brać udział kobiety, jednak role jakie będą odgrywały to :
- sanitariuszki po stronie polskiej (pieszo lub na wozach taborowych
czy szpitalu polowym) co będzie uwarunkowane odpowiednim umundurowaniem,
ubiorem. ok. 10 kobiet
- ludność cywilna j.w.
- konne uczestniczki jedynie po stronie bolszewickiej (zgodnie z
historią), pod warunkiem odpowiedniego ubioru i troczenia. Do 10 kobiet przydzielonych do różnych oddziałów inscenizujących I Konarmię.
W manewrach będzie mogła brać udział jedna sekcja kobieca :
- sekcja kobiet, jednak nie będzie podlegała ocenie przynależnej do otrzymania Buńczuka a udział będzie mógł mieć tylko charakter cywilny.
- Nie dopuszczamy sekcji mieszanych oraz nie dopuszczamy kobiet w umundurowaniu kawalerii II RP ani innych.
Sekcja kobiet, która zdecyduje się na udział w Manewrach otrzyma zadanie niezależne i nie będzie mogła współdziałać z innymi jednostkami formacji KO. Jednocześnie zaznaczamy, że ubiór takiej sekcji winien być jednolity i mieć kolor zbliżony do koloru munduru bez oporządzenia bojowego.
Nasza decyzja jest podyktowana faktem, iż jako Organizacja hołdująca tradycjom polskiej kawalerii jesteśmy w sposób szczególny zobligowani do uszanowania zasad w niej panujących, czego jednoznacznym wyrazem jest również stanowisko Kawalerzystów II RP zgromadzonych podczas XVII Zjazdu Kawalerzystów II RP w Grudziądzu w sierpniu 2005 roku. Stanowisko w sprawie nadużywania symboli i mundurów kawaleryjskich przez część środowisk jeździeckich w Polsce.
Ostatnio edytowano 14 cze 2010, o 09:51 przez Lucas, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez pulkownik » 14 cze 2010, o 09:32

Dopowiem, że część szkoleniowców już mamy jednak kadra będzie rozbudowywana a szkolenia będą odbywały się w różnych miejscach w Polsce. Nic tak nie uczy jak działania w służbie polowej. Najlepszym świadectwem jest szkolenie jakie zorganizowałem kilka tygodni temu gdzie 4 sekcje przechodziły dwudniowe szkolenie od rana do ciemnej nocy. Efekty były kapitalne. Sekcje przechodziły kolejne etapy szkolenia po czym na końcu prezentowały to czego się nauczyły. Podstawa to dobra organizacja i doświadczeni szkoleniowcy.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez myta2 » 14 cze 2010, o 18:59

jestem za przygotowaniem takowego w WLKP :D Jechać z koniem kilkaset km na 2 dniowe szkolenie to kicha trochę :(
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez pulkownik » 14 cze 2010, o 20:10

Możliwości będzie kilka. Organizacja na terenie całej Polski. Przyjazd na kilka dni i szkolenie na koniach lokalnych.

A teraz z innej beczki - otrzymałem dzisiaj oficjalną informację co do zdjęć do filmu pod Komarowem. Informacja na stronie www.bitwapodkomarowem.pl za kilka minut.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Lucas » 14 cze 2010, o 21:04

Gratuluję, czytałem już wpis - odpowiedź na pytanie gdzie kręcić sceny do filmu o wojnie polsko-bolszewickiej dla nas Ulanów Komarowskich jest tylko jedna - pod Komarowem!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bitwa pod Komarowem i jej etos

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron