Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez elmijakke » 16 lis 2010, o 14:32

Lookas napisał(a):No i tu się z Toba Krzysiek nie zgodzę.
Film p. Hoffmana całkowicie zdominował fakt, ze w tym roku po raz pierwszy obchodzilismy święto kawalerii. Wszyscy mówia tylko o filmie, wiekszośc przyjechała do Komarowa, by przeżyć "przygodę życia". Bardzo wielu nawet nie wie, ze takie świeto zostało ustanowione.
Nie zamierzam tu nikogo atakować personalnie bo nie o to idzie. Ale w tym roku o Komarowie mówi sie głównie w powiązaniu z filmem:( Czy ten rok "zrobił krzywdę" ideii komarowskiej to sie dopiero okaże. Ja osobiście tesknię troche za tymi kameralnymi obchodami, jakie przezywałem na swoim pierwszym czy drugim ( a pierwszym w mundurze) Komarowie.

I ponieważ w tym roku nie zdoałałem w Komarowie byc, mam troche mieszamne uczucia.....z jednej strony żałuję, ze nie pojechałem, z drugiej jednak ciesze się, ze nie brałem udziału w tej masówce. mam nadzieję, ze Tomek mi to okreslenie wybaczy:)


Kameralnie to możesz się spotkać ze znajomymi w kawiarni hehe. Próbujesz zrobić święto dla głęboko wtajemniczonych? Bez sensu. Myślę, że Tomek byłby bardzo zadowolony gdyby większość ludzi z "filmu" została na święcie - to dopiero byłby rozmach, a mi chodzi o rozmach, wielkość, WIDOWISKO! Łukaszu nie byłeś to nie gadaj...
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez pulkownik » 16 lis 2010, o 15:00

Ja ? ja wiem, że gdyby film był w tym samym czasie kręcony w psiej wólce ...tam zebrałaby się "kwiat kawalerii ochotniczej"...co jest dla mnie jako osoby, która zabiegała o to święto przykre. Wiemy, że liczy się atrakcyjność przedsięwzięcia ale ... po co nosimy mundury ? Nie neguję przeżyć związanych z filmem. Były na pewno wspaniałe i jedyne w swoim rodzaju. Tylko, że ucieczką jest mówienie, że całość to było Święto Kawalerii. Gdy koniowozy odjeżdżały po filmie ... było mi wstyd. Ale nie mi oceniać. Ja starałem się stanąć na wysokości zadania. Czy wyszło ? nie umiem ocenić bo rozmach był tak ogromny, że przytłoczyłby jeszcze kilku. Osobiście cieszę się, że ten film miał swój epizod kawaleryjski pod Komarowem ...tylko, liczyłem że staniemy WSZYSCY w szyku na I Święto Kawalerii Polskiej.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez miszka7-1 » 16 lis 2010, o 16:02

Wiesz, elmijakke, kameralnie wcale nie chodzi o areał kawiarni i ograniczoną ilość ludzi, która tam się zmieści (nie mówiąc o koniach). Lookas był wcześniej i na ten przykład chyba rozumiem o co mu chodziło. To na tej zasadzie, jak Ty pisałeś wcześniej: nie byłeś, nie mów. Ty zdaje się na wcześniejszych nie byłeś.
Film dodatkiem wspaniałym był, to znaczy miał być. Jednak okazało się inaczej. Nie ma sensu robić imprezy dla ludzi. Trzeba robić Komarów z ludźmi. 15, 150 koni to już bez znaczenia. Komarów musi pozostać, a może tak być tylko z ludźmi, którym NAPRAWDĘ na tym zależy.
P.S. Tomko, jeszcze kilku przygniotło.

Tzw. K.O. jako jedność to fikcja.
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Lookas » 16 lis 2010, o 16:15

Miszku:)

Z ust mi wyjałes i spod...klawiatury, to co chciałem napisac:)
Całe szczeście, ze w przyszłym roku juz filmu nie będzie:) I żywie nadzieję, ze cały ten wysiłek zaowocuje choc dobrym dziełem filmowym:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez pieczarka » 16 lis 2010, o 16:27

miszka7-1 napisał(a):...
P.S. Tomko, jeszcze kilku przygniotło.

Tzw. K.O. jako jedność to fikcja.


Niektórych nawet przygniotło "dosłownie" :D

bo K.O. nigdy nie było i nie będzie (niestety) jednością - to takie polskie :(
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Lucas » 16 lis 2010, o 16:51

pulkownik napisał(a):Ja ? ja wiem, że gdyby film był w tym samym czasie kręcony w psiej wólce ...tam zebrałaby się "kwiat kawalerii ochotniczej"...co jest dla mnie jako osoby, która zabiegała o to święto przykre. Wiemy, że liczy się atrakcyjność przedsięwzięcia ale ... po co nosimy mundury ? Nie neguję przeżyć związanych z filmem. Były na pewno wspaniałe i jedyne w swoim rodzaju. Tylko, że ucieczką jest mówienie, że całość to było Święto Kawalerii. Gdy koniowozy odjeżdżały po filmie ... było mi wstyd. Ale nie mi oceniać. Ja starałem się stanąć na wysokości zadania. Czy wyszło ? nie umiem ocenić bo rozmach był tak ogromny, że przytłoczyłby jeszcze kilku. Osobiście cieszę się, że ten film miał swój epizod kawaleryjski pod Komarowem ...tylko, liczyłem że staniemy WSZYSCY w szyku na I Święto Kawalerii Polskiej.


Podpisuję się pod tym dwoma rękoma.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez elmijakke » 16 lis 2010, o 17:31

pulkownik napisał(a):Ja ? ja wiem, że gdyby film był w tym samym czasie kręcony w psiej wólce ...tam zebrałaby się "kwiat kawalerii ochotniczej"...co jest dla mnie jako osoby, która zabiegała o to święto przykre. Wiemy, że liczy się atrakcyjność przedsięwzięcia ale ... po co nosimy mundury ? Nie neguję przeżyć związanych z filmem. Były na pewno wspaniałe i jedyne w swoim rodzaju. Tylko, że ucieczką jest mówienie, że całość to było Święto Kawalerii. Gdy koniowozy odjeżdżały po filmie ... było mi wstyd. Ale nie mi oceniać. Ja starałem się stanąć na wysokości zadania. Czy wyszło ? nie umiem ocenić bo rozmach był tak ogromny, że przytłoczyłby jeszcze kilku. Osobiście cieszę się, że ten film miał swój epizod kawaleryjski pod Komarowem ...tylko, liczyłem że staniemy WSZYSCY w szyku na I Święto Kawalerii Polskiej.

Ja tego nie neguję. Zgadzam się. Napisałem tylko o wrażeniach z filmu.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Piotr Walter » 16 lis 2010, o 17:41

Nie wiem dlaczego pan tak gloryfikuje święto w Komarowie?? Jest wiele imprez kawaleryjskich ważnych dla mnie i wielu osób a jednak z Komarowa nikogo na nich niema... Następnym razem postaram się przyjechać z prostych powodów po 1 aby uczcić wielkie zwycięstwo i z czystej ciekawości.
A film to nie tylko Komarów scen było znacznie więcej nie wiem dlaczego ograniczacie się tylko do 3 dni...

A co do sądu to o który fragment Ci chodzi??
Nie powiedziałem ani jednego kłamstwa.. Można by to rozwinąć.

Pozdro
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez pulkownik » 16 lis 2010, o 18:27

Piotr Walter napisał(a):Nie wiem dlaczego pan tak gloryfikuje święto w Komarowie?? Jest wiele imprez kawaleryjskich ważnych dla mnie i wielu osób a jednak z Komarowa nikogo na nich niema... Następnym razem postaram się przyjechać z prostych powodów po 1 aby uczcić wielkie zwycięstwo i z czystej ciekawości.


Odpowiem dlaczego tak gloryfikuję wprost !!! bo to największa bitwa kawalerii XX wieku !!! zwycięska bitwa polskiej jazdy !!! jest to ustanowione przez Ministra Obrony Narodowej Święto Kawalerii Polskiej, zapisane w kalendarzu jako święto wojskowe !!! więcej powodów niestety nie znam. I przykro mi, że te nie są wystarczające.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Piotr Walter » 16 lis 2010, o 18:50

Nikomu tej chwały nie odbieram !

Ale nie jestem z okolic Komarowa i to dla mnie istna wyprawa. Nie usprawiedliwiam się postaram się tam dotrzeć następnym razem.

Acha i na pewno po filmie został bym na święcie...

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Lookas » 16 lis 2010, o 20:06

Piotrek...Komarów jest jedyny w swoim rodzaju!! Póki się tam nie zawita, bardzo trudno to pojąć. Ale wierz mi, warto pojechać te 600km zeby sie o tym przekonać.

A jesli to Cię nie przekonuje, dodam, źe na komarowskim cmentazu, opodal mogiły kawalerzystów poległych w w 1920 roku, odnajdziesz grób mjr. Witolda Boreyszy z 15PU. Już sam ten fakt jak dla mnie stanowi wystarczający powód, by każdy piętnastak choć raz do Komarowa się wybrał.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Piotr Walter » 16 lis 2010, o 20:18

Jak w porzednim poście...
Postaram się. I nikt nie musi mnie przekonywać mam dość info:D
Nie lubie tylko jak ktoś degraduje całe życie kawaleryjskie z powodu jednego święta sam wiesz ile ja na to wszystko poświęcam czasu i trudno jest wygenerować go więcej...
A taki film to przedsięwzięcie raz na wiele lat biorąc pod uwagę częstotliwość polskich produkcji w tej tematyce...

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Staszek » 16 lis 2010, o 21:33

Tylko jedna uwaga. Ja nie zauważyłem żeby ktoś tutaj "degradował całe życie kawaleryjskie". Owszem, podnosi się tutaj Komarów do rangi Święta Kawalerii Polskiej ale czy ktoś w tym wątku napisał coś niepochlebnego o innych uroczystościach i obchodach? Może się mylę ale nie zauważyłem.
Proszę tylko wszystkich aby mieć na uwadze,że jest to temat "Bitwa pod Komarowem i jej etos" z podtematem/wątkiem " 90 Rocznica Bitwy pod Komarowem". Chętnie poczytam tutaj o odczuciach uczestników tych rocznicowych obchodów.
Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez Lookas » 16 lis 2010, o 22:07

:) otóż to:)

Ja Ci broń Boże nie zarzucam, ze mało się udzielasz w temacie. Twoje zaanagazowanie kawaleryjskie jest oczywiste przeciez!!

Tu raczej chodzi o Komarów i jego specyfikę. I ja zwyczajnie zachęcam do choćby jednej w zyciu wizyty w Komarowie. Nie tylko Ciebie, ale każdego innego, kto czuje związek z kawalerią. Ci, ktorych na to namówiłem nie żałują, więc i Ty nie bedziesz:)

Staram sie oddzielić film od wspomnianego przez Staszka etosu bitwy, bo uważam, ze całe to medialne zamieszanie skutecznie odwróciło uwagę od istoty rzeczy.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 90 rocznica Bitwy pod Komarowem

Postprzez myta2 » 16 lis 2010, o 22:30

Moje zdanie w temacie...hmm etosu Bitwy komarowskiej podważać mi nie w głowie, jest to niewątpliwie wielkie święto kawalerii, i może wreszcie uda mi się tam dojechać, ale nie zmienia to faktu że gra w takim filmie w takiej scenerii, w tyle koni, to miała być dla mnie (i nie tylko) przygoda życia, a wyszło jak wyszło i tyle (jest nas kilku w Poznaniu w związku z tym "poddenerwowanych") :twisted:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bitwa pod Komarowem i jej etos

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron