Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Budowa pomnika Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej

Budowa pomnika Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej

Postprzez Lucas » 18 wrz 2009, o 13:47

Uroczystości 89 rocznicy Bitwy pod Komarowem juz za nami - teraz czas zabrać sie do roboty i szykować 90 rocznicę. Pozwalam sobie zamieścić tekst dotyczący budowy pomnika Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej ze strony Stowarzyszenia "BItwa pod Komarowem"

"Mam zaszczyt zaprezentować wszystkim model Pomnika Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej autorstwa profesora Janusza Kucharskiego. Po wielu konsultacjach, w trakcie 89 rocznicy Bitwy, przypadła oficjalna prezentacja modelu Pomnika.
Pierwsza odsłona miała miejsce na polach bitewnych w Wolicy Śniatyckiej. Model został zaprezentowany do konsultacji ze stroną środowisk kawaleryjskich, które przyjęły wizerunek z dużą aprobatą.
Przed nami pozostaje utworzenie Honorowego Komitetu Budowy Pomnika oraz mozolna praca na rzecz pozyskania środków finansowych na realizację tego dzieła. Jesteśmy dumni z kierunku, jaki obraliśmy jako Stowarzyszenie i z efektów naszej pracy.
Wielki wysiłek, jaki wkładamy na rzecz upamiętnienia największej kawaleryjskiej Bitwy XX wieku jest dla nas zaszczytnym obowiązkiem, którego mamy nadzieję, efektem będzie Pomnik na bitewnych polach pod Komarowem.
Realizując inicjatywę dowódców Bitwy spełniamy jednocześnie ich wolę, która przez wiele lat czekała na odpowiedni czas. Ten czas nastał właśnie teraz i ze wszelkich sił będziemy starali się wywiązać z naszych zobowiązań. Nie jesteśmy osamotnieni w naszych działaniach. Wiele środowisk Kawalerii Ochotniczej, oraz inni mający w swym zakresie szacunek dla polskiej Kawalerii i Artylerii konnej, zadeklarowali pomoc w realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia. O to prosimy również Państwa.
Każdego, komu pamięć o etosie Polskiej Jazdy jest bliska prosimy o wsparcie naszych działań. Nasze Stowarzyszenie jest niezależne i w pełni apolityczne.
Nie dopuszczamy możliwości użycia naszej pracy w celach komercyjnych, czy związanych z jakąkolwiek ideologią polityczną. Zaangażowanie i poświęcenie ludzi na rzecz pamięci największej Kawaleryjskiej bitwy XX wieku jest bezinteresowne i podyktowane tylko i wyłącznie szacunkiem do naszej rodzimej tradycji. "
autor / źródło: pułkownik Tomasz Dudek/Stowarzyszenie "Bitwa pod Komarowem"

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 18 wrz 2009, o 21:32

Jestem całym sercem za! Pomogę jak potrafię, ale może na tą szczególną rocznicę pozwolą mi w siodle się stawić a nie z mikrofonem
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pulkownik » 18 wrz 2009, o 22:38

Jarku ! nie tyle pozwolą co masz rozkaz na koniu się stawić. Tym razem będziesz wojował szablą i nie ma innej opcji !
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Lucas » 21 wrz 2009, o 11:03

Panowie a miejsce na jakimś wozie taborowym dla rezerwisty? Nie przeżyję kolejnych manewrów w krótkich gaciach snując się po Stanicy jak jaki ciura.......

Ciura leży w tym grobie, radujcie się kury!
Ale o cóż na świecie łatwiej jak o ciury?


Nie daj Bóg coby to o mnie kiedyś śpiewano...... a wóz może być ciut resorowany :mrgreen:
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 21 wrz 2009, o 21:33

Będziesz Zdzichu w wozie sanitarnym woził rannych bolszewików.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 25 wrz 2009, o 09:57

O nie nie!!! Mam miękkie serce ale...... wolę robotę rozjemncy/obserwatora. Będę obiektywny!!!

Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Piotrek » 18 sty 2010, o 00:45

Kochani !!!

Wczoraj, w sobotę 16 stycznia 2010 r. w pałacu w Iwnie odbył się bal organizowany przez Stowarzyszenie GRH 7 D.A.K. i Stowarzyszenie Twierdza i Dawny Garnizon Poznań. Relację z balu znajdziecie lada chwila na naszej stronie, nie o tym jednakże chciałem pisać. W trakcie tego miłego wieczoru, odbyła się loteria fantowa, z której cały dochód postanowilismy przeznaczyć na wsparcie idei budowy pomnika chwały kawalerii i artylerii konnej na polach Wolicy Śniatyckiej.

Udało nam się uzbierać kwotę 676 zł. Kropla to w morzu potrzeb, ale jak mówią - ziarnko do ziarnka, aż uzbierze się miarka.

Pozwólcie, że z tego miejsca podziękuję tym, którzy pomogli w organizacji loterii, przekazując na nią fanty. Byli to : Jola i Łukasz Kaczor, Marysia Zubowicz, Łukasz Trawiński, Aneta i Marcin Mrugalscy i żołnierze 17 WBZ z Wędrzyna, Krzysztof Kłoskowski, Paweł Janicki, Rafał Radzi, Radek Radzi, Justyna i Robert Matyjaszczyk.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Lookas » 18 sty 2010, o 14:21

i po balu.....
Trudno to wszystko opowiedzieć w kilku zdaniach. Niedługo relacja na naszej stronie, gdzie piórem Piotra bedzie cały jego przebieg misternie opisany. Dość powiedzieć, ze czas zleciał za szybko, bawiłem sie jak jeszcze chyba nigdy i wiem od gości, ze także bawili sie doskonale. Ostatnich z nich żegnałem o 5.30 i to bynajmniej nie z powodów ogólnego osłabienia spowodowanego przedawkowaniem:) Myślę, ze przyszłoroczny bal bedzie jeszcze lepszy a na apetyt zamieszczam fotkę:

Obrazek
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Lucas » 18 sty 2010, o 18:36

Wielkie gratulacje i szacun. Bal wspaniały.... Czekamy na relację. Idea zbiórki funduszy na pomnik pod Komarowem bezcenna - nie kwota się liczy ale cel i otwarte serca. VIVAT 7 DAK!!!! VIVAT!!!!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 18 sty 2010, o 21:29

I ja przyłączam się do gratulacji! Piękny gest dla chwały polskiej kawalerii! Wart nasladowania we wszystkich środowiskach. A skoro jesteście szczęśliwi po balu - to ja cieszę się z Wami !!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Budowa pomnika Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej

Postprzez fen » 15 mar 2010, o 01:56

Panowie Bracia! Cegiełkę na Pomnik w formie odznaki trzeba zrobić, kto cegiełkę wykupi w nagrodę odznakę w siebie wepnie i każdy wiedział będzie kto on. Chętniej też bracia mniejsi cywile do kieszeni sięgną jak im pamiątka z ofiarności zostanie. A jak odznaka zaprojektowana będzie po Polsku z kawaleryjską tradycją to honor wielki będzie ją nosić. I nie tania być winna, bo na siebie musi zarobić i na pomnik. Sam bym kilka kupił, zawszeć to milej niż tylko kasę na konto wpłacać. Mam cegiełkę za Pomnik 1000 lecia Jazdy Polskiej co w Warszawie stoi, to taki dyplom. Miło jest, ale jak tu karton do klapy czy munduru wpiąć ? Podrzucam ten pomysł taka cegiełka-odznaka to rarytas być może. Czołem!
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy


Powrót do Bitwa pod Komarowem i jej etos

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron