Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Konferencja Środowisk Kawaleryjskich

Terminy, dyskusja, tezy

Postprzez pulkownik » 2 sty 2009, o 20:17

Ref-ren, pewnie tak ale ja odnoszę się do NASZEGO WSPÓLNEGO SPOTKANIA. Też jestem za stary na odznaki co nie znaczy, że nie staram się podnosić swojego poziomu w każdej kwestii. Konferencja Panowie to nie targowisko a my nie przekupki. Z wielką przyjemnością zarówno z obowiązku jak chęci spotkam przedstawicieli różnych formacji. Akurat moją rolą będzie przede wszystkim promowanie uroczystości pod Komarowem jako święta całej KO. Ale też jestem związany z KO i każdy jej wymiar jest mi bliski. Dlatego wiem, że to spotkanie jest potrzebne. Więcej ! uważam, że przynajmniej raz w roku taka konferencja winna się odbyć. Każdy ma swój odrębny statut i jemu niech pozostanie wierny jednak często spotykamy się na różnych imprezach i musimy sprostać pewnym wymaganiom. Jak napisałem ja jestem za stary ale moją młodzież popędzę by jednak została poddana pewnej weryfikacji co do umiejętności i możliwości. Możemy rządzić się swoimi prawami ale do czorta w końcu reprezentujemy coś więcej niż tylko własne ambicje – reprezentujemy barwy które stawiają nas w określonym obowiązku w stosunku do naszego konkretnego dziedzictwa.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Piotrek » 2 sty 2009, o 20:35

ref-ren napisał(a):P.S.
Czy moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego 8 Pulk Ulanow Ks. Jozefa Poniatowskiego (ktory, jak wiadomo ma siedzibe w Niepolomicach ) reprezentuje... (jako czlonek zwyczajny) w w/w Federacji Kawalerii Ochotniczej niejaki Mikolaj Rey z Bolecina?


W Niepołomicach ma siedzibę? A mnie ze wszelkich danych wynika że w Krakowie na Krowoderskiej. Szwadron Niepołomice z Krakowa reprezentowany przez Mikołaja Reya z Bolęcina. To tak jak iść w lutym na nabożeństwo majowe z okazji Święta Zmarłych :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 sty 2009, o 21:13

Wyjaśnijmy podstawowe rzeczy! Mikołaj Rey barwy 8 PU otrzymał w 1984 roku z rąk licznych jescze wtedy przedwojennych ułanów księcia Józefa, którzy ówczesną 8 KDH osobiście szkoili. Bez mała 20 lat później ja otrzymałem te barwy od Mikołaja pod proporcem Koła 8 PU w Krakowie! Mikołaj miał zaszczyt (czego mu bardzo zazdroszczę) osobiście rozmawiać z rtm Kornelem Krzeczunowiczem. Dostał oficerską odznakę 8 PU od Koła Pułkowego w Londynie! ma więc znacznie większe prawo moralne niż kto inny reprezentować barwy (nie pułk) 8 PU gdzie mu się podoba!!! Nie reprezentuje tam 8 PU czy Szwadronu tylko KJ Szarża Bolecin i Koło 8 PU. Szwadron Niepołomice w barwach 8 PU powstał 4 lata temu (barwy te Szwadron otrzymał dwa lata temu od Koła 8 PU w Krakowie) ma swoją oficjalną siedzibę na Krowoderskiej, a miejscem zakawaterowania są Niepołomice.
Myślę, że to wyjaśni wszelkie nieporozumienia na tem temat!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 2 sty 2009, o 22:45

A ja chciałbym w trzech słowach odnieść do tego co napisał Elmijakke.

Wg mnie, trzeba zmienic kolejność: WIEDZA.....potem Koń i Mundur. Bez WIEDZY cała reszta to kabaret. Nie jestem Badaczem Pisma, choc przyznaję, ze samo w sobie nie jest niczym złym. W końcu nie pokazujemy operetkowej wersji kawalerii a raczej chemy możliwie najbardziej zblizyć sie do tego, co funkcjonowało w czasach IIRP. Zatem...WIEDZA, bo to podstawa. To, czy zawodnicy startujący w "militarii" zostali zweryfikowani przez PZJ to sprawa otwarta. Na dzień dzisiejszy, mając swiadomość jak wygladają kursy instruktorskie, twierdzę, że w tym kraju nie ma zbyt wielu osób mogacych taka weryfikację fachowo i obiektywnie przeprowadzić. Bo w przypadku KO poza wyszkoleniem hippicznym równie istotne jest wyszkolenie militarne a do tego trzeba WIEDZY.

Myślę, ze to dobry temat do dyskusji, wszakże konferencja juz za kilkanaście dni...
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez wacektel » 2 sty 2009, o 23:57

Gorzej jest uleczyć stare drzewo niż uchronić młode by nie zachorowało wiec u nas w Szwadronie nowych członków przed przyjęciem zdawali niewielki mów ny test z wiedzy ogólnej o Kawalerii chodzi mi o młodszych członków ;p
wacektel
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 81
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 19:56
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Piotrek » 3 sty 2009, o 00:02

Ułan z Pacanowa napisał(a):Wyjaśnijmy podstawowe rzeczy! Mikołaj Rey barwy 8 PU otrzymał w 1984 roku z rąk licznych jescze wtedy przedwojennych ułanów księcia Józefa, którzy ówczesną 8 KDH osobiście szkoili. Bez mała 20 lat później ja otrzymałem te barwy od Mikołaja pod proporcem Koła 8 PU w Krakowie! Mikołaj miał zaszczyt (czego mu bardzo zazdroszczę) osobiście rozmawiać z rtm Kornelem Krzeczunowiczem. Dostał oficerską odznakę 8 PU od Koła Pułkowego w Londynie! ma więc znacznie większe prawo moralne niż kto inny reprezentować barwy (nie pułk) 8 PU gdzie mu się podoba!!! Nie reprezentuje tam 8 PU czy Szwadronu tylko KJ Szarża Bolecin i Koło 8 PU. Szwadron Niepołomice w barwach 8 PU powstał 4 lata temu (barwy te Szwadron otrzymał dwa lata temu od Koła 8 PU w Krakowie) ma swoją oficjalną siedzibę na Krowoderskiej, a miejscem zakawaterowania są Niepołomice.
Myślę, że to wyjaśni wszelkie nieporozumienia na tem temat!


Oj Jarku, nie zacietrzewiaj się tak, nie zauważyłeś uśmiechu na końcu mojego postu? :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Dowódca » 3 sty 2009, o 00:34

Bardzo mnie cieszy ożywienie dyskusji na forum. Po to przecież zostało ono stworzone. Apeluje jedynie o odpowiedni poziom dyskusji i wypowiedzi. Szanujmy siebie wzajemnie i starajmy się tak pisać aby nikt nie poczuł się urażony naszymi wypowiedziami. Jeszcze raz podkreślam, że celem Konferencji nie jest tworzenie żadnych nowych struktur, ani też agitacja za przystąpieniem do już istniejących. Decyzja o przystąpieniu do takiej lub innej formacji jest autonomiczną decyzją każdego oddziału. Przypomnę, że Szwadron Niepołomice do tej pory zachował całkowitą niezależność, być może dlatego, że 8 PU (poprzednio 1 Pułk CK Ułanów) zawsze było bliżej do Wiednia niż do Warszawy, i liczebność SN odpowiada sile kilku oddziałów. Nie przeszkadza nam to jednak szanować działalność i współpracować z tymi oddziałami, które podjęły decyzję o zrzeszeniu się. Być może kiedyś dojrzejemy do tego aby uznać AUTORYTET jakiejś organizacji. Autorytetu nie zdobywa się jednak poprzez zapisy statutów lecz faktycznie prowadzoną działalność, a to dopiero pokaże czas .....

[ Dodano: Pią Sty 02, 2009 11:49 pm ]
Za nieporozumienie uważam również całą dyskusję dotyczącą odznak jeździeckich i PZJ. Żyjemy w wolnym kraju, jeżeli ktoś nie chce należeć do jakiejś organizacji to przecież nie musi. A jeżeli chce to musi akceptować jej reguły. Przecież nikt nie musi zrzeszać się w oficjalnych związkach jeździeckich, tylko może startować w zawodach podwórkowych. O czym my rozmawiamy przecież brązowa odznaka jeździecka to elementarz. Prawdziwe emocje zaczynają się od klas sportowych III, II, I a potem może mistrzowskiej. Konkurencje sportowe to chwila prawdy drąg wyłapie każdy błąd, zwłaszcza jeżeli jest ustawiony powyżej 110 cm i trzeba przejechać 12 przeszkód. Ale przecież nikt nie musi tego robić można skakać kłody w lesie tylko bez praktyki zdobytej na treningach i zawodach z pewnością nie będą one wyższe niż 1 m, a i to bez odpowiedniego przygotowania może skończyć się tragicznie i zapewniam was, że wiem co mówię bo jeżdże konno co najmniej cztery razy w tygodniu i to po trzy konie, trenuje skoki i ujeżdżenie, zdobyłem III klasę sportową, a i konkursy klasy P nie są mi obce ...
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Postprzez ref-ren » 3 sty 2009, o 10:53

Ułan z Pacanowa napisał(a):Wyjaśnijmy podstawowe rzeczy! Mikołaj Rey barwy 8 PU otrzymał w 1984 roku z rąk licznych jescze wtedy przedwojennych ułanów księcia Józefa, którzy ówczesną 8 KDH osobiście szkoili. Bez mała 20 lat później ja otrzymałem te barwy od Mikołaja pod proporcem Koła 8 PU w Krakowie! Mikołaj miał zaszczyt (czego mu bardzo zazdroszczę) osobiście rozmawiać z rtm Kornelem Krzeczunowiczem. Dostał oficerską odznakę 8 PU od Koła Pułkowego w Londynie! ma więc znacznie większe prawo moralne niż kto inny reprezentować barwy (nie pułk) 8 PU gdzie mu się podoba!!! Nie reprezentuje tam 8 PU czy Szwadronu tylko KJ Szarża Bolecin i Koło 8 PU. Szwadron Niepołomice w barwach 8 PU powstał 4 lata temu (barwy te Szwadron otrzymał dwa lata temu od Koła 8 PU w Krakowie) ma swoją oficjalną siedzibę na Krowoderskiej, a miejscem zakawaterowania są Niepołomice.
Myślę, że to wyjaśni wszelkie nieporozumienia na tem temat!



Jarku...

Szanuje Twoja wiedze na temat powstania Szwadronu Niepolomice ale z dokumentow Federacji Ochotniczej wynika, ze barwy 8 Pulku Ulanow Ks. Jozefa Poniatowskiego (czlonka zalozyciela w/w Federacji), reprezentuje Mikolaj Rey z Bolecina. A ja zawsze myslalem, ze to Szwadron Niepolomice nosi barwy 8 PU a dowodca jest rtm. Jan Znamiec. Popatrz laskawie na zestawienie czlonkow Federacji i powiedz: jestesmy juz w Federacji czy jeszcze nie?

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez elmijakke » 3 sty 2009, o 13:11

Lookas napisał(a):A ja chciałbym w trzech słowach odnieść do tego co napisał Elmijakke.

Wg mnie, trzeba zmienic kolejność: WIEDZA.....potem Koń i Mundur.


jak napisałem: KOŃ, MUNDUR, WIEDZA! (wszystko razem, jako warunki konieczne) - nie wartościowałem, uważam, że WSZYSTKIE warunki są KONIECZNE!


Lookas napisał(a):To, czy zawodnicy startujący w "militarii" zostali zweryfikowani przez PZJ to sprawa otwarta. Na dzień dzisiejszy, mając swiadomość jak wygladają kursy instruktorskie, twierdzę, że w tym kraju nie ma zbyt wielu osób mogacych taka weryfikację fachowo i obiektywnie przeprowadzić.



Nie chodzi mi o weryfikację :mrgreen: , ale o umiejętności! Co do komisji egzaminacyjnych to uwierz mi jest jeszcze kilka osób w Polsce, które mają podstawy do tego aby sprawdzać czy ktoś umie jeździć czy nie )oczywiście na poziomie danej licencji lub odznaki). A co do egzaminów to pewnie chodzi Ci o kursy instruktorskie rekreacji ze specjalnością jazda konna - tylko, że tutaj PZJ nie ma nic do gadania :roll:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez ref-ren » 3 sty 2009, o 14:45

Dowódca napisał(a):Bardzo mnie cieszy ożywienie dyskusji na forum. Po to przecież zostało ono stworzone. Apeluje jedynie o odpowiedni poziom dyskusji i wypowiedzi. Szanujmy siebie wzajemnie i starajmy się tak pisać aby nikt nie poczuł się urażony naszymi wypowiedziami. Jeszcze raz podkreślam, że celem Konferencji nie jest tworzenie żadnych nowych struktur, ani też agitacja za przystąpieniem do już istniejących. Decyzja o przystąpieniu do takiej lub innej formacji jest autonomiczną decyzją każdego oddziału. Przypomnę, że Szwadron Niepołomice do tej pory zachował całkowitą niezależność, być może dlatego, że 8 PU (poprzednio 1 Pułk CK Ułanów) zawsze było bliżej do Wiednia niż do Warszawy, i liczebność SN odpowiada sile kilku oddziałów. Nie przeszkadza nam to jednak szanować działalność i współpracować z tymi oddziałami, które podjęły decyzję o zrzeszeniu się. Być może kiedyś dojrzejemy do tego aby uznać AUTORYTET jakiejś organizacji. Autorytetu nie zdobywa się jednak poprzez zapisy statutów lecz faktycznie prowadzoną działalność, a to dopiero pokaże czas .....

[ Dodano: Pią Sty 02, 2009 11:49 pm ]

Za nieporozumienie uważam również całą dyskusję dotyczącą odznak jeździeckich i PZJ. Żyjemy w wolnym kraju, jeżeli ktoś nie chce należeć do jakiejś organizacji to przecież nie musi. A jeżeli chce to musi akceptować jej reguły. Przecież nikt nie musi zrzeszać się w oficjalnych związkach jeździeckich, tylko może startować w zawodach podwórkowych. O czym my rozmawiamy przecież brązowa odznaka jeździecka to elementarz. Prawdziwe emocje zaczynają się od klas sportowych III, II, I a potem może mistrzowskiej. Konkurencje sportowe to chwila prawdy drąg wyłapie każdy błąd, zwłaszcza jeżeli jest ustawiony powyżej 110 cm i trzeba przejechać 12 przeszkód. Ale przecież nikt nie musi tego robić można skakać kłody w lesie tylko bez praktyki zdobytej na treningach i zawodach z pewnością nie będą one wyższe niż 1 m, a i to bez odpowiedniego przygotowania może skończyć się tragicznie i zapewniam was, że wiem co mówię bo jeżdże konno co najmniej cztery razy w tygodniu i to po trzy konie, trenuje skoki i ujeżdżenie, zdobyłem III klasę sportową, a i konkursy klasy P nie są mi obce ...


Janie...

Prezes Stowarzyszenia Ateistow i Wolnomyslicieli na zebraniu powiedzial:
" Panowie... jesli Boga nie ma ... to Bogu dzieki... ale jesli Bog jest... to niech nas reka boska broni..."
Ten cytat dotyczy rowniez Federacji Kawalerii Ochotniczej... (nie Konferencji)...

Pozdrawiam Cie z pieknej Szwajcarii - /ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Piotrek » 3 sty 2009, o 16:12

elmijakke napisał(a):Nie chodzi mi o weryfikację :mrgreen: , ale o umiejętności! Co do komisji egzaminacyjnych to uwierz mi jest jeszcze kilka osób w Polsce, które mają podstawy do tego aby sprawdzać czy ktoś umie jeździć czy nie )oczywiście na poziomie danej licencji lub odznaki). A co do egzaminów to pewnie chodzi Ci o kursy instruktorskie rekreacji ze specjalnością jazda konna - tylko, że tutaj PZJ nie ma nic do gadania :roll:


Oj tak... miałem okazję ostatnio "podziwiać" poziom kursu na instruktora rekreacji... Przyszli instruktorzy siodłali konia w trzy osoby "bo się kręcił" albo "bo gryzł", a upadki sypały się jak śliwki jesienią z drzewa :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 3 sty 2009, o 18:30

Temat konferencji nam trochę ucieka. Proponuję dyskusje o Federacji kontynuować w tym temacie w dziale "Współczesna Kawaleria Ochotnicza". Za 21 dni Konferencja!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pieczarka » 4 sty 2009, o 01:13

ref-ren napisał(a):Jarku...

Szanuje Twoja wiedze na temat powstania Szwadronu Niepolomice ale z dokumentow Federacji Ochotniczej wynika, ze barwy 8 Pulku Ulanow Ks. Jozefa Poniatowskiego (czlonka zalozyciela w/w Federacji), reprezentuje Mikolaj Rey z Bolecina. A ja zawsze myslalem, ze to Szwadron Niepolomice nosi barwy 8 PU a dowodca jest rtm. Jan Znamiec. Popatrz laskawie na zestawienie czlonkow Federacji i powiedz: jestesmy juz w Federacji czy jeszcze nie?

/ref-ren/


Proponuję czytać staranniej/ze zrozumieniem. Z dokumentow Federacji Ochotniczej nie wynika, ze barwy 8 Pulku Ulanow Ks. Jozefa Poniatowskiego (czlonka zalozyciela w/w Federacji), reprezentuje Mikolaj Rey z Bolecina lecz, że Mikolaj Rey reprezentuje Stowarzyszenie Szarża im. 8 PU z Bolęcina (czlonka zalozyciela w/w Federacji)w barwach 8 Pulku Ulanow Ks. Jozefa Poniatowskiego ... prawie to samo, a czyni wielką różnicę.
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez ref-ren » 4 sty 2009, o 11:38

pieczarka napisał(a):
ref-ren napisał(a):Jarku...

Szanuje Twoja wiedze na temat powstania Szwadronu Niepolomice ale z dokumentow Federacji Ochotniczej wynika, ze barwy 8 Pulku Ulanow Ks. Jozefa Poniatowskiego (czlonka zalozyciela w/w Federacji), reprezentuje Mikolaj Rey z Bolecina. A ja zawsze myslalem, ze to Szwadron Niepolomice nosi barwy 8 PU a dowodca jest rtm. Jan Znamiec. Popatrz laskawie na zestawienie czlonkow Federacji i powiedz: jestesmy juz w Federacji czy jeszcze nie?

/ref-ren/


Proponuję czytać staranniej/ze zrozumieniem. Z dokumentow Federacji Ochotniczej nie wynika, ze barwy 8 Pulku Ulanow Ks. Jozefa Poniatowskiego (czlonka zalozyciela w/w Federacji), reprezentuje Mikolaj Rey z Bolecina lecz, że Mikolaj Rey reprezentuje Stowarzyszenie Szarża im. 8 PU z Bolęcina (czlonka zalozyciela w/w Federacji)w barwach 8 Pulku Ulanow Ks. Jozefa Poniatowskiego ... prawie to samo, a czyni wielką różnicę.



Oj Pieczarka, Pieczarka...

Cos mi sie wydaje, ze naogladales sie reklam "Zywca" i interprentujesz zestawienie czlonkow Federacji na swoj sposob (oczywiscie czytajac ze zrozumieniem). Ale dla zwyklego czytelnika tego Forum, barwy 8 Pulku Ulanow Ks. Jozefa Poniatowskiego reprezentuje Szwadron Niepolomice (patrz: naglowek naszej strony internetowej) nie Szarza Bolecin. Zupelnie jak w polskiej Konstytucji... tyle interpretacji... ilu interpretatorow.

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 4 sty 2009, o 12:00

Jeszczed raz proszę o przeniesienie dyskusji w sparwie Federacji do dzaiłu "Współczesna Kawaleria Ochotnicz" temat "Co sądzimy o Federacji Lawalerii Ochotniczej"
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konferencja Środowisk Kawaleryjskich

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron