Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Konferencja Środowisk Kawaleryjskich

Terminy, dyskusja, tezy

Postprzez myta2 » 15 sty 2009, o 19:43

ref-ren napisał(a):
Piotrek napisał(a):Nic dodać, nic ująć, a podpisać się obiema rękami. No, może w temacie stopni mam nieco odmienne zdanie, ponieważ moim zdaniem nie powinno być ich w ogóle.



A ja uwazam, ze Mikolaj Rey piszac iz, cyt. " w tej chwili udzial w regionalnych zawodach konnych w dyscyplinach ujezdzenia, skokow czy WKKW jest dla kazdego dostepny i relatywnie niedrogi" delikatnie mowiac mija sie z rzeczywistoscia. Sportowa jazda konna od zawsze uwazana jest za dyscypline elitarna, dostepna jedynie wyjatkowo dobrze sytuowanym osobom i dlatego wlasnie Panie Mikolaju (nie z niecheci do sportu)... cyt. " z kilkudziesiecioosobowego oddzialu Niepolomice startuje w zawodach regularnie jedynie dwoch oficerow". Proponuje zejsc na ziemie i wczuc sie w role mlodego czlowieka ktory calym sercem chce byc ulanem, ma nawet zaciecie sportowe... ale brakuje mu kasy i nie przeskoczy tego bo takie sa dzisiejsze realia.

/ref-ren/



zgadzam się z ref-renem, dla osoby która prowadzi stajnie która ma własną infrastrukturę (która jak myślę z tego żyje) jest dość proste, natomiast dla mnie osobiście posiadanie własnego konia utrzymanie go w pensjonacie to już spore obciążenie finansowe, trochę sportu liznełem tak więc koszty mi są doskonale znane:
krótki kosztorysik:
wynająć transport na zawody (zakładam że są niedaleko) - 300 zł
wpisowe (regionalne zawody) - 100 zł
wynajęcie boksu na zawodach - 50 zł
powiedzmy nie liczymy kosztów PZJ bo to zawody amatorskie bo jeżeli dochodzą (nie wiem ile jest teraz składka ale pewnie z kilka stówek rocznie
trener (nawet zawodowiec go potrzebuje) 400 zł (miesięcznie),
jeżeli trenuję konia do sportu to zakładam że musi być na dodatkowej diecie
skromnie mieięcznie około 250 zł
no i oczywiście szczepienia konie sportowe szczepimy 2 razy do roku (bez sensu...ale) dodatkowe 100 zł
Pozostają koszty ogólne wyjazdu (ewentualne zakwaterowanie itp)
tak więc jedenwyjazd to około 700 zł minimum!!!! - zakładając że przeciętnie zarabiający Polak ma na miesiąc (no niech będzie) 3000 zł (to blisko 1/3 pensji oddać na jeden wyjazd)?????
plus koszty które należy rozłożyćna cały rok na konia to około (niech będzie oszczędnie 6-7 tysiączków)

myślę że i tak słabiutko to podliczyłem.
Generalnie trzeba mieć na uwadze utrzymanie rodziny i tego ukochanego jedynego wierzchowca....
Z całym szcunkiem Panie Rotmistrzu (sława Pana i w Poznaniu wielka) ale w tej kwestii patrzy Pan bardzo zawężonym świetle.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lach » 15 sty 2009, o 20:50

Niezla w tym Poznaniu macie srednia... u nas to tak przez pol:)
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez myta2 » 16 sty 2009, o 00:18

no to jedź Lach na zawody raz na miesiąc...
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez ref-ren » 16 sty 2009, o 14:05

myta2 napisał(a):no to jedź Lach na zawody raz na miesiąc...



Do Myty...

Aby zrozumiec sposob myslenia Mikolaja Reya z Bolecina i jego przekonanie o tanim i dostepnym dla kazdego sporcie jezdzieckim wystarczy wejsc na strone prywatnego osrodka jezdzieckiego Szarza Bolecin, rotmistrza Reya i przestudiowac cennik oferowanych w tym osrodku uslug. Posiadajac np. lotnisko i pare samolotow tez bym uwazal, ze sporty lotnicze sa bardzo tanie i ogolnie dostepne.

Pozdrawiam ... /ref-ren/

A poza tym Panie Rotmistrzu... (do Mikolaja Reya) nie wypada na swojej oficjalnej stronie prezentowac sie w wojskowej furazerce z polskim orlem, barwami 8 Pulku Ulanow ks. Jozefa Poniatowskiego i dystynkcjami rotmistrza kawalerii ... w rozchelstanej, kraciastej koszuli i szarym podkoszulku... albowiem, cytuje Panska powyzsza wypowiedz : fasonem kawalerii byla elegancja zawsze i wszedzie, nawet, za przeproszeniem, w WC"... a co dopiero na oficjalnej stronie internetowej...
Ostatnio edytowano 16 sty 2009, o 15:21 przez ref-ren, łącznie edytowano 1 raz
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Dziadek Władek » 16 sty 2009, o 15:01

Śledzę inny temat, w którym jakoś mało znawców munduru się wypowiada, ale...

"fasonem kawalerii byla elegancja zawsze i wszedzie, nawet, za przeproszeniem, w WC"

No cóż - elegancja obowiązuje nie tylko w WC. Na stronach internetowych też - w mowie i piśmie:-)
Panowie - KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ:-)

Po co zwady? Myślałem, że to naprawdę przyjazne - choć z tą przysłowiową UŁAŃSKĄ FANTAZJĄ - środowisko...

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Dziadek Władek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 149
Dołączył(a): 9 sty 2009, o 16:11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez ref-ren » 16 sty 2009, o 18:43

Dziadek Władek napisał(a):Śledzę inny temat, w którym jakoś mało znawców munduru się wypowiada, ale...

"fasonem kawalerii byla elegancja zawsze i wszedzie, nawet, za przeproszeniem, w WC"

No cóż - elegancja obowiązuje nie tylko w WC. Na stronach internetowych też - w mowie i piśmie:-)
Panowie - KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ:-)

Po co zwady? Myślałem, że to naprawdę przyjazne - choć z tą przysłowiową UŁAŃSKĄ FANTAZJĄ - środowisko...

Pozdrawiam


Dziadku...

To jest moj glos w dyskusji... nie zwada...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 17 sty 2009, o 11:22

Do Pana Dziadka Władka!!
Prawda jak zwykle tkwi pośrodku ...
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 18 sty 2009, o 10:44

Jak Cię widzą tak Cię piszą - prawdziwość tego powiedzenia widać i tu na Forum - Dzięki Dziadkowi Władkowi mamy kolejny temat na Konferencję. Pozdrawiam!
PS
Nie jest wsród nas tak źle - w potrzebie każdy stanie za każdym murem co było widać gdy nasze środowisko zaatakował taki jeden za którym gonią co jesień tabuny jeźdźców na świecie.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 18 sty 2009, o 15:34

Ułan z Sącza uprzedził moją myśl! Rzeczywiście, trzeba znać dokładniej to środowisko aby nas zrozumieć! Ja obiecałem sobie że przed i w czasie Konferencji głosu zabierał nie będę. Mam do tego prawo. Ale chętnie czytam na Forum i wysłucham za tydziń wszystkich wypowiedzi.
Ostatnio edytowano 19 sty 2009, o 08:54 przez Ułan świętokrzyski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 18 sty 2009, o 16:19

Ułan z Pacanowa napisał(a):Ułan z Sącza uprzedził moją myśl! Rzeczywiście, trzeba znać dokładniej to środowisko aby nas zrozumieć! Ja obiecałem sobie że przed i w czasie Konferencji głosu zabierał nie będę. Mam do tego prawo. Ale chętni eczytam na Forum i wysłucham za tydziń wszystkich wypowiedzi.


niezabieranie głosu to świetna wymówka. To prawie tak, jak umycie rąk....Nie da sie czegoś zbudować nic nie robiąc.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 18 sty 2009, o 20:06

Kolego Lookasie! Chyba nawet na samym tym Forum dostatecznie dużo się wypowiedziałem na wiele tematów z kawalerią związanych !!! Mam zbyt dużo argumentów, którymi w razie dyskusji mógłbym pokazać prawdziwe oblicze poruszanych tutaj przed Konferencją problemów. Tylko czy będzie to służyć ewentualnej konsolidacji środowiska (na którą osobiście nie liczę za bardzo)? Więc wolę nic nie mówić!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pulkownik » 18 sty 2009, o 21:06

Ludzie małej wirary ! no jak to tak bez przekonania ? Ułanie z Pacanowa i Ty to piszesz ?
Coś tam wymyślimy.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Lookas » 18 sty 2009, o 21:43

argumenty to rzecz bardzo subiektywna.....a co do konsolidacji...szczerze zyczę, ale nie bardzo w wierze w taką prawdziwą, jednomyślną. Obawiam się, ze jeszcze długo przyjdzie nam na to czekać. Tym bardziej...ze owa konsolidacja po pamiętnym programie Lisa polegała niemalże wyłącznie na deklaracjach:) Bardzo jestem ciekaw przebiegu konferencji i poruszonych na niej tematów. Mam ja kilka pytań w głowie i bardzo chciałbym otrzymac na nie odpowiedź. Już tylko tydzien i wiele sie wyjaśni. Już się nie mogę doczekać:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez pulkownik » 18 sty 2009, o 21:48

Z takim podejściem napewno nie. Ale ciutek dobrej woli i będzie ok. ...nie odrazu Kraków zbudowano...
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Lookas » 18 sty 2009, o 22:08

o jakim podejściu mówisz Pułkowniku:)?? Jakże można konsolidowac coś, co z gruntu jest różnorodne. Mamy już dwie organizacje "skupiajace" KO, Jest propozycja stworzenia trzeciej:) Zastanawiamy sie nad prezydiami i komitetami, a gros członków KO nie ma faktycznych podstaw i wiedzy. Autorytety punktuja wzajemnie swoje błędy zapominając o popełnionych przez samych siebie. Jeśli naprawiać świat, to każdy powinien zacząć od siebie i swojego podwórka. Z taka nadzieją jadę do Niepołomic, choc realnie patrząc to nadzieja mocno na wyrost.....niestety.

Bardzo wiele środowisk nie bedzie reprezentowanych. Co niemal pewne przyjadą te co bardziej prężne, a nie pojawią sie ci, którzy na takiej konferencji powinni szukac wiedzy, pomocy i praktyki u bardziej doświadczonych, lepiej zorganizowanych i lepiej przygotowanych. I nadal cała KO bedzie tylko szumną nazwą na średniej jakości przekładaniec. Stąd moje zdanie, ze na prawdziwą konsolidacje przyjdzie nam jeszcze dłuugo zaczekać. Mimo całego Twojego wkładu.....jak sam piszesz, nie od razu Kraków zbudowano.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konferencja Środowisk Kawaleryjskich

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron