Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Konferencja Środowisk Kawaleryjskich

Terminy, dyskusja, tezy

Postprzez Piotrek » 29 gru 2008, o 01:52

Na pewno obecność kogoś z MON byłaby cenna. Problem jaki w tym widzę, to dotarcie do takiej osoby, która byłaby możliwie najbardziej decyzyjna w interesujących nas kwestiach. Bo jak znam rozmowy z wojskiem, to często sprowadzają się do tego, że by cokolwiek załatwić, czegokolwiek się dowiedzieć, trzeba napisać kolejne pismo, za nim następne i następne. A chodzi nam przecież o konstruktywną rozmowę, odpowiedź na nurtujące nas pytania, wsparcie, itd.

Jeśli chodzi o kwestie wymiany adresów, linków, itp. to wydaje mi się, że sprawa jest stosunkowo prosta i można ją zrobić on-line, nie tracąc cennego czasu na konferencji, który lepiej przeznaczyć na dyskucję. W którymś NPK była lista stowarzyszeń zrzeszonych w Federacji. Możemy zrobić coś podobnego w łatwy sposób - opracować formularz zgłoszenia, na którym znajdą się podstawowe dane na temat każdego stowarzyszenia, adresy, maile, telefony, osoby kontaktowe. Później pozostanie jedynie zrobić z tego bazę danych i rozesłać do wszystkich, żeby każdy powiesił na swojej stronie.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Lookas » 29 gru 2008, o 12:33

a ja zapytam, tak z czystej ciekawości,kto się wybiera??
oczywiście poza reprezentacją Szwadronu Niepołomice

Raczej na pewno bedziemy na konferencji ja i Piotr ( SGRH "7 D.A.K")
Wiem, ze bedzie nasz zacny Pułkownik, zdaje się,ze swój przyjazd sygnalizowali tez przedstawiciele 16 PU. Któż jeszcze??
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Lach » 29 gru 2008, o 20:12

Z pewnoscia i z 5 PSK ktos bedzie.
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 29 gru 2008, o 23:59

Z Pacanowa też !!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Dowódca » 30 gru 2008, o 00:12

Mam propozycję aby na naszym forum otworzyć listę zapisów na konferencję. Będziemy mogli wówczas na bieżącą śledzić spodziewany skład i frekwencję, proponuje aby tę listę prowadził kolega Jarek Banasik i na bieżącą ja publikował na forum chyba, że są techniczne możliwości wpisywania się na listę widniejącą na forum?

Jan Znamiec

Proponuje rozpocząć listę

1. Lesław Kukawski
2. Karola Skowrońska
3. Marek Grzybowski
4. Paweł Żmudzki
5. Zdzisław Krzyżostaniak
6. Jan Znamiec
7. Konrad Białoszewski
8. Mikolaj Rey
9. Bartosz Litwiński
10. Andrzej Żmudzki
11. Łukasz Kaczor
12. Piotr Dobrowolski
13. Mirosław Holewiński
14. Wojciech Kujawski
15. Janusz Kozłowski
16. Tomasz Dudek
17. Mariusz Górniak
19. Stanisław Jucha
20. Wojciech Staniszewski
21. Stanisław Miksztal
22. Maria Zubowicz
23 Jolanta Mikolcz - Kaczor
24. Mariusz Kowalski - Szwadron Kielecki w barwach 13 PU
25. Robert Mazur - Szwadron Kielecki w barwach 13 PU
26. Tomasz Dudek - Szwadron Ziemi Zamojskiej w barwach 9 PUM
27 Wojciech Brykner - Szwadron Ziemi Zamojskiej w barwach 9 PUM
28 Jakub Czekaj - Zarząd Federacji Kawalerii Ochotniczej




Oczekuje dalszych propozycji i zgłoszeń
Ostatnio edytowano 31 gru 2008, o 01:22 przez Dowódca, łącznie edytowano 7 razy
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Postprzez Piotrek » 30 gru 2008, o 01:05

1. Jan Znamiec
2. Jarosław Banasik
3. Paweł Żmudzki
4. Zdzisław Krzyżostaniak
5. Łukasz Kaczor
6. Piotr Dobrowolski
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Dowódca » 30 gru 2008, o 01:21

Lach napisał(a):Z pewnoscia i z 5 PSK ktos bedzie.



To oczekuje zgłoszeń z 5 PSK, który zawsze licznie przybywał do Niepołomic i uaktywnijcie nieco Wasze Dowództwo
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Postprzez Lach » 30 gru 2008, o 18:52

Dowódca napisał(a):
Lach napisał(a):Z pewnoscia i z 5 PSK ktos bedzie.



To oczekuje zgłoszeń z 5 PSK, który zawsze licznie przybywał do Niepołomic i uaktywnijcie nieco Wasze Dowództwo


Zeby to wiedzial co oni zamierzaja...
Ja prosty szeregowiec jakich przez pol mniej nizli oficerow w tym 5 PSK.
A z dowodztwem to sie pewno po tej konferencji najszybciej spotkam.
Ale gdy ich pytalem czy moge dac sygnal na forum ze sie stawia to mowa byla o 4-5 reprezentantach.
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez pulkownik » 30 gru 2008, o 19:59

Szwadron Ziemi Zamojskiej w barwach 9 PUM
1.Tomasz Dudek
2. Wojciech Brykner
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Dowódca » 31 gru 2008, o 01:13

Pozwalam sobie umieścić treść maila jakiego otrzymałem od przedstawiciela Zarządu Federacji Kawalerii Ochotniczej, która napawa mnie optymizmem co do powodzenia naszego zamierzenia

Jan Znamiec


Drogi Janku,
dziękując za zaproszenie na organizowaną przez Ciebie Konferencję 24 stycznia 2009 w Niepołomicach zgłaszam udział przedstawicieli Zarządu Związku Stowarzyszeń "Federacja Kawalerii Ochotniczej", uważając spotkania tego typu za właściwą formę działania i promowania Kawalerii Ochotniczej.
Federacja reprezentuje Stowarzyszenia z całego kraju, które wraz ze swoimi Oddziałami liczą 14 barw Pułków Kawalerii - będzię nam więc miło zaprezentować dotychczasowe i planowane wspólne działania, jako głos w dyskusji stanowiący przykład aktywnego integrowania środowiska w skali ogólnopolskiej.

Jeśli ustalany będzię plan Konferencji, chętnię przedstawimy w jej początkowej części w formie prezentacji multimedialnej Federację wg następującego programu wystąpienia (czas trwania ok. 15 minut):
- uwarunkowania historyczne i społeczne Kawalerii Ochotniczej,
- strategia i założenia organizacyjno-prawne Związku Stowarzyszeń,
- pozyskiwanie tradycji Pułku Imiennika na podstawie umowy ze Zrzeszeniem Kół Pułkowych Kawalerii,
- system wyszkolenia na podstawie Stopni Kawalerii Ochotniczej,
- struktura organizacyjna i członkowie,
- patronat nad działaniami członków i inne formy promocji na przykładzie działań dotyczasowych i planowanych.

Aktualne informacje i dokumenty Federacji, w tym Statut i Regulamin Członkowski zamieszczony jest na stronie www.przeglad.kawaleryjski.prv.pl

W imieniu własnym, Zarządu i Członków Federacji składam na Twoje ręcę serdeczne życzenia pomyślności dla Szwadronu Niepołomice w Nowym Roku.

Z kawaleryjskim pozdrowieniem,
czołem,
Jakub Czekaj
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 gru 2008, o 01:25

Wzruszyłem się ...
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 1 sty 2009, o 12:33

Ułan z Pacanowa napisał(a):Wzruszyłem się ...



Ja tez Jarku sie wzruszylem, mamy cos wspolnego zatem...
Tylko nie chce by moj czlonek byl "objety... patronatem"...

/ref-ren/

Serdeczne zyczenia noworoczne dla Ciebie i Twoich pieknych dziewczyn...
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez elmijakke » 1 sty 2009, o 18:29

niesmaczne...
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez ref-ren » 1 sty 2009, o 19:17

elmijakke napisał(a):niesmaczne...



Ale prawdziwe...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Dowódca » 1 sty 2009, o 20:39

rzeczywiście pewne wypowiedzi przekraczają granice dobrego smaku. Celem konferencji ma być konsolidacja środowiska, które jest już wystarczająco zaantagonizowane abyśmy mieli jeszcze do tego przykładać rękę. Dlatego proponuje aby nasze działania i wypowiedzi w przedmiocie konferencji były bardziej konstruktywne niż sarkastyczne
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konferencja Środowisk Kawaleryjskich

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron