Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

szabla wz 17

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Prawie jak ułan » 26 paź 2009, o 09:41

Tak to był odcinek "Wojenny siew" Na YouTube nie ma akurat tego odcinka ale zrobiłem zrzut ekranu z tą szabelką ale nie wiem jak wstawić zdjęcie na forum
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Postprzez Piotrek » 26 paź 2009, o 15:21

Musisz "powiesić" zdjęcie na jakimś serwerze, typu wrzuta.pl ; fotosik.pl, itp. Później, pisząc wiadomość klinknij "Img" ponad polem, w którym wpisujesz tekst, wklej skopiowany uprzednio adres do tego zdjęcia i ponownie kliknij "Img".
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Prawie jak ułan » 26 paź 2009, o 17:36

He! Proste! Wielkie dzięki Piotrek :roll:

Obrazek
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Postprzez elmijakke » 27 paź 2009, o 15:45

Szabla ładna, ale dosiad woła o pomstę do nieba...Jakie wojsko taki wachmistrz :cool: ...
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Prawie jak ułan » 27 paź 2009, o 22:53

To siodło to też nie wiem czy to kulbaka wojskowa czy jakieś cywilne. Czapraka skórzanego nie ma, koca też nie. Pewnie Kalita wyjechał na poobiednią przejażdżkę i trafił na Niemców :lol:
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Postprzez Lookas » 27 paź 2009, o 23:48

Krzysiek:)
Jak by nie było Kalitę gra aktor...jakiś:)
Czepiasz się wachmistrza, aktora czy scenarzysty:D??

No i jako doświadczony jeździec.....można ocenić dosiad po pojedynczej stopklatce:D??
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Prawie jak ułan » 28 paź 2009, o 00:39

Nie no dosiadu się nie czepiam. Ale fajnie tak czasem wyłapać jakieś wpadki filmowe. Tak jak żeczone wcześniej kałachy :-)
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Postprzez elmijakke » 28 paź 2009, o 11:20

Lookas napisał(a):Krzysiek:)
Jak by nie było Kalitę gra aktor...jakiś:)
Czepiasz się wachmistrza, aktora czy scenarzysty:D??

No i jako doświadczony jeździec.....można ocenić dosiad po pojedynczej stopklatce:D??


Czepiam się ogólnie (aktora chyba...). Nie można była jakiegoś starego ułana zatrudnić :mrgreen: (vide: Lotna). Chyba po jednej stopklatce można: dosiad typowo fotelowy (siedzi na tylnym łęku), sztywna ręka, koń zaciągnięty i popatrz gdzie ma stopę w strzemieniu... :twisted:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Lookas » 28 paź 2009, o 11:58

kto szuka nie błądzi:)

http://www.megavideo.com/?v=GTISWT4W

a owa scenka ze stopklatki zaczyna się 00.41.00
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez elmijakke » 28 paź 2009, o 12:36

:mrgreen: i co sądzisz o Wachmistrzu? Chyba raczej nie jest to grudziądzka szkoła jazdy...
Przy okazji może ktoś mi powie w jakim rzędzie jeździli w Warszawskiej Dywizji Kawalerii - coś Radomyski o tym pisał, ale zapomniałem. Bo z tego co wiem to szable mieli szaszki, co ciekawe na kapturku zamiast gwiazdy i CCCP mieli orła... Na filmie Kalita ma ogłowie sportowe, siodło jakiś naleśnik - jakoś tak biednie to wszystko wygląda - rekwizytor/scenograf pała!
Ostatnio edytowano 28 paź 2009, o 12:54 przez elmijakke, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Lookas » 28 paź 2009, o 12:45

że nie za wiele tam widać, poza tym Grigorij nie umie jeździc konno:)
"Lotna" to to nie jest a i trudno sie domagac od LWP-owskiego wachmistrza super dosiadu, tym bardziej, ze film jak wszyscy wiemy krecono w dobie osmieszania "pańskiego wojska". Epizod w stodole, gdzie wszyscy obsmiewaja szablę Grigorija to dość dobitny przykład.

Tak na powaznie, to dosiad kawaleryjski mozna analizowac na podstawie kronik PAT czy innych archiwaliów. I zawsze w ruchu a nie na fotce.

I na koniec - boli jak nie wiem, ze obecnie aktorzy nie potrafią jeździć konno. I nie ma znaczenia czy to lubią - ta umiejetność jest częscią warsztatu, podobnie jak fechtunek czy prowadzenie samochodu/motocykla. Tadeusz Łomnicki, mimo, ze nie lubił koni, jeździł bardzo dobrze i poprawnie siedział w siodle. Do dziś z zachwytem oglądam "Pana Wołodyjowskiego" czy "Potop". Natomiast "Ogniem i Mieczem" w kwestii hippicznej pozostawia wiele do zyczenia;/
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez elmijakke » 28 paź 2009, o 12:52

Lookas napisał(a): i trudno sie domagac od LWP-owskiego wachmistrza super dosiadu,


o ile pamiętam z "Pożegnania z kawlerią" Radomyskiego i z "Ostatniej Szarży' Łeżeńskiego to większość podoficerów (a także często i geęsto oficerów) kawalerii LWP wywodziła się ze starej przedwojennej gwardii, nawet regulaminy mieli przedwojenne.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Lookas » 28 paź 2009, o 12:59

Krzysiek:)
No ale tu nie ma WACHMISTRZA!!! Jest aktor GRAJĄCY WACHMISTRZA. Dla mnie to kolosalna różnica.
I juz pisałem o kontekscie....Czołg jest OK, "pańskie wojsko" - nie OK. Ludowa kawaleria....to juz mniej pańskie wojsko:) I bez pańskich skłonności do detalizmu:)

Wszak każdy przekaz medialny, a juz szczególnie film to rodzaj propagandy. Nawet kino alternatywne ma jakis przekaz, po to by kształtowac światopogląd widza. Zatem...dla mnie kwestia sprowadza siędo tego czy aktor potrafił jeździc konno. Nijak nie odnosi sie to do potencjalnego Wachmistrza Kality, który prawdopodobnie siedziałby w siodle poprawnie i jeździł jak instruktor CWK.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez elmijakke » 28 paź 2009, o 13:37

Ej, sam napisałeś "LWP-owskiego wachmistrza"! :lol:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Lookas » 28 paź 2009, o 13:55

napisałem w kontekscie:)

"i trudno sie domagac od LWP-owskiego wachmistrza super dosiadu, tym bardziej, ze film jak wszyscy wiemy krecono w dobie osmieszania "pańskiego wojska". "

Nie łap mnie za słowa:)
Przeciez nie wierzysz w smoki czy krasnoludki:) A w filmach i jedno i drugie widuje sie dość często:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szabla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron