Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Gdzie nabyć dobrą szablę

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Ułan świętokrzyski » 3 kwi 2008, o 07:25

Moze Marek Sobucki wykonałby ten typ szabli. Skontaktuj się. Dla niego to chyba żaden problem.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 3 kwi 2008, o 16:15

Jakeś doradził Jarku, tak zrobiłem...

Jestem właśnie po rozmowie z Panem Markiem Sobuckim. Temat bluchera zna, robił kiedyś, ale mówi, że wykonanie jest dość skomplikowane. Pochwa jest jakaś nietypowa, jej spawanie długie itd. Czytaj - oczywiście zrobić się da, ale jeżeli ma to być dobra szabla, a na takiej mi zależy, koszt musiałby wynieść ok. 2 500 zł, czyli mniej więcej tyle, co oryginał (tak Pan Marek twierdzi). Podobno wykonanie 4,5 sztuk obniżyłoby koszty.

Od Pana Sobuckiego dowiedziałem się również, że 7 dak został przezbrojony w szable wz. 34. Taka zaś u niego kosztuje 1 850 zł. Wz. 21/22 podrożał i teraz trzeba za nią położyć 1 200 zł.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez myta2 » 3 kwi 2008, o 21:41

Piotrek napisał(a):Zacząłem ostatnio podchodzić z lekka do tematu szabli. W 7 DAK'u różnie z tym bywało i mieli na wyposażeniu całą kolekcję, od małych blucherów, poprzez wz. 17 do wz. 21/22. Nie wiem jeszcze, czy byli przezbrojeni na wz. 34. W każdym razie, zacząłem się rozglądać za blucherem. Można znaleźć różne, w lepszym czy gorszym stanie oryginały, ale że chciałbym szabli używać do treningów, to takowego mi szkoda. No i dzisiaj natrafiłem na coś takiego :

blucher

W związku z tym mam prośbę, może ktoś z kolegów ma jakieś info na temat producenta, co robi i czy warto w ogóle podejmować temat? Cena nie sugeruje, że szabla ma wysokiej jakości walory bojowe, ale może producent potrafi zrobić i taką, która będzie nadawała się do użytku w "boju".


Takie coś to można nad kominkiem powieśić, lub na prezent (oryginalny) dać, bo rąbać tym się nie da..... w tym standardzie szable można kupić znacznie taniej na jarmarku świętojaskim który niedługo będzie w Poznaniu.... Jak chcesz trochę taniej pogadaj z Lachem (pomimo opinii niektórych kolegów....) uważam że sprzedaje dobry towar i jest godny polecenia. W moim pułku pochwalili zakup ( a są to ludzie którzy z kawalerią są związani po kilkanaście lat)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Piotrek » 3 kwi 2008, o 21:48

Tę z allegro już sprawdziłem, sprzedawca przyznał, że to gadżet na kominek, jakiś import z Niemiec teraz to się nazywa wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów a nie import :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez elmijakke » 3 kwi 2008, o 22:41

Mam lepszy pomysł - mój znajomy zakupił taką szablę w USA - widziałem dotykałem jest naprawdę ok, w sobotę będziemy ciąć łozy także sprawdzimy jak dokładnie sprawa wygląda. Co najważniejsze szabla razem z transportem to koszt około 300 USD co przy dzisiejszym marnym kursie dolara (jakieś 2,2 zł) daje naprawdę niezbyt dużą kwotę.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez pulkownik » 3 kwi 2008, o 22:48

Być może to ta sama szabla. Widziałem ją w rękach R. Woronowicza. Jeśli to o niej mowa to naprawdę dobry wyrób. Przynajmniej w mojej ocenie.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Lookas » 3 kwi 2008, o 22:51

wooow!!!

rozwiń temat ( może być na priv), jaka firma, jaki dostawca, może jakis katalog, czy strona internetowa, warunki zamówienia itd. Bardzom ciekaw szczegółow. Co do Lacha, to jako, ze wrażliwy jest na tematy żelaza, tylko patrzec, jak głos zabierze. Może nawet poda cenę.

Z Blucherem jest inny problem: brak wzorów. Ten, który pokazał Piotr daje dobry poglad na to jak ta szabla faktycznie wyglądała. Bo na allegro znaleźć można sporo podobnych ( charakterystyczny jest kształt kabłąka) ale niezmiernie żadko jest to własnie TEN blucher.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 3 kwi 2008, o 23:32

No pięknie się temat rozwija. Biekawe jak wygląda cięcie takim pałaszem!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 3 kwi 2008, o 23:42

Ułan z Pacanowa napisał(a):No pięknie się temat rozwija. Biekawe jak wygląda cięcie takim pałaszem!


cóż nic tylko się zrzucić kupić i zrobić próbę.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Piotrek » 4 kwi 2008, o 00:04

Amerykański blucher :) Elmijakke, daj proszę znać jak wyszły testy, może jakieś fotki dałbyś radę zrobić? Byłbym poważniej tematem zainteresowany.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 4 kwi 2008, o 06:47

No pięknie się temat rozwija. Ciekawe jak wygląda cięcie takim pałaszem! Niestety nie bedzie Szwadronu na Dniach Ułana! Wyjaśnie w w tym temacie w dziale IMPREZY
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez elmijakke » 7 kwi 2008, o 19:04

Proszę bardzo:
http://www.coldsteel.com/88s.html
Co do ewentualnego zakupu to mój znajomy zamawiał u jakiegoś kolesia w US - kontakt sprawdzony także jak ktoś jest zainteresowany to dam namiar.
Trochę się walnąłem z ceną bo kosztuje 385 dolków, ale dalej tanio.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Piotrek » 7 kwi 2008, o 21:36

No ! Cold Steel to uznany producent noży, więc jeżeli szabla prezentuje taką samą jakość jak ich noże, to jest na prawdę nieźle ! A jak testy wyszły?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez elmijakke » 7 kwi 2008, o 21:44

Niestety, nie testowaliśmy, w sobotę kolega szabli nie zabrał, pożyczyłem ją co prawda następnego dnia, ale ponieważ miałem małe problemy z koniem (zabierał się ze mną po pierwszym cięciu - drugi raz z szablą chłopak chodził), a czasu przed Poznaniem baaaardzo mało to ciąłem (a raczej marne próbowałem) swoją osobistą 21-ką. Koń młodziak 5-letni i coś czuję, że będzie zabawa na DU :twisted:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Piotrek » 7 kwi 2008, o 21:54

A jakie masz wrażenie jeśli chodzi o wykonanie tej szabli, jak leży w dłoni, jak jest wyważona, itd? Sprawia wrażenie solidnej, którą warto kupić?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szabla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron