Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Gdzie nabyć dobrą szablę

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Lach » 14 mar 2008, o 12:42

Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez myta2 » 14 mar 2008, o 18:31

Lookas napisał(a):Zupełnie nieoczekiwanie znalazłem stronę MARKA SOBUCKIEGO. Oto link, o który wielu juz prosiło: Pracownia KARABELA

Poniewaz sam jestem chory na szablę, bardzo mnie ten lin ucieszył:) Inna rzecz, ze nie mam pewności w jakie szable uzbrojony byl 7 DAK:)

Pozdrowienia


Lookas jak cała kawaleria oficery miały swoje prywatne więc jaką sobie chcesz byle była regulaminowa więc w grę wchodzą 3 podstawowe modele,
a Tobie można chyba podejść do sprawy po oficersku w końcu prezes jesteś nie :mrgreen:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Piotrek » 15 mar 2008, o 00:26

Z szablami w 7 dak'u to różnie było. Na jednym zdjęciu zbiorowym niemalże co jeden, to inna - Bluchery, wz. 17, wz. 21. Pytanie, czy Pan Sobucki zrobiłby Bluchera ?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez myta2 » 15 mar 2008, o 00:54

zanim kupisz u Sobuckiego (który i owszem jest chwalony, ale też ceny ma jak na Batorym) jak będziesz jutro około południa w stajni to oprócz ostróg przywiozę też szablę od Lacha, ( nie żebym go reklamował interesu w tym nie mam ale chłop dobrą robotę robi uważam)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lookas » 15 mar 2008, o 09:43

No to wpadniemy zobaczyć:) Bom strasznie ciekaw pomacać lachowe ostrogi:)

A co do bluchera, to Cezar ma i może by dla nas obfocił:) No i recenzję napisał. jak w dłoni lezy itd itd:)

Moja tzw. prezesura to hmmmm....Raczej na potrzeby organizacji niż czegokolwiek innego, więc co tam:) Proch jeno.... ( jak mawiał Michał Jerzy Wołodyjowski) A GRH zobowiązuje i mimo swobodnego podejscia, realiów trzymac się nalezy:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 15 mar 2008, o 12:39

słusznie trzymać a więc wybór masz na 3 wzory
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Major » 15 mar 2008, o 18:24

Lach wielkie dzięki za cennik teraz już wiem ile muszę mieć, żeby mieć! A tak na marginesie to faktycznie ceny jak na Batorym! ale podobno produkt pierwsza kasa, czy też tak uważasz? koledzy na forum zachwalają. Ja używam szabli wz. 34 przeznaczonej raczej do fechtunku doskonale wyważona, lekka ale niestety daleko jej do oryginału. Producent nie przyłożył się dbałości o szczegóły np. na rękojeści brak nitów, pochwa źle spasowana (szabla pobrzękuje) piętka pochwy inny kształt niż wz. 34 i tak by można jeszcze trochę. Był to mój pierwszy zakup, nie wiedziałem jeszcze czego szukam, teraz dzięki "Forum" już wiem. Mam tylko nadzieję, że wyrób z "Karabeli" okaże się dobrym wyborem, ale jak narazie cieszę się tym co mam. Pozdrawiam - Major.
Avatar użytkownika
Major
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 45
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 17:28
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Lach » 15 mar 2008, o 18:35

Majorze, nigdy nie widzialem wyrobu z firmy Karabela znam tylko z opini i puki nie zobacze nie bede sie wypowiadal.
U ojca wz 34 stoi 1600zl. Niestety zdjecie mam tylko pochwy ktora dorabial pewnemu jegomosciowi do oryginalu i jelca ktory od czasu do czasu sprzedaje na allegro.
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Major » 15 mar 2008, o 23:23

Witam jak dobrze zrozumiałem Lachu Twój ojciec wykonuje wz. 34 więc pewnie można by zamówić? Domyślam się, że kiepskiego produktu byś nie polecał. Jak tylko mój portfel dostatecznie "przytyje" poważnie wezmę pod uwagę Twoją propozycję i oczywiście odezwę się w tej kwestii. Dziękuję i pozdrawiam. Major.
Avatar użytkownika
Major
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 45
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 17:28
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez myta2 » 15 mar 2008, o 23:36

tak jak pisałem wcześniej (nie żeby reklamowac Lachowego ojca) ale WZ21 który kupiłem dla mnie jest super - przy czym ważne aby od razu kupić z zaniklowaną pochwą!
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Major » 15 mar 2008, o 23:38

Myślę więc, że wz. 34 będzie równie dobry jak Twój wz. 21. a co do pochwy to oczywiście najlepsza ........PONIKLOWANA (hehe!) (a tak juz całkiem poważnie to chyba powinna być oksydowana czyż nie?)
Avatar użytkownika
Major
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 45
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 17:28
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Lach » 15 mar 2008, o 23:58

Oksydowanie nie jest najtrwalsze. W tym przypadku lepiej sie minac z oryginalem.


Lookas mnie tez sie nie podoba, ale zycze szczescia bez czegos ochronnego na metal przy konskim pocie.
Ostatnio edytowano 16 mar 2008, o 01:48 przez Lach, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Lookas » 16 mar 2008, o 00:10

dziś mnie Myta ochrzanił, ze strasznie czepliwy jestem:) I ze wiecznie cos mi sie nie podoba:P

No może to i prawda:) Ale jakoś ten nikiel to do mnie kompletnie nie przemawia:( Co by nie mówic polerowana stal ma ten specyficzny połysk, którego nie ma żadna powłoka. I zadne nikle, chromy czy inne "sciemy" tego nie zastapią.

Choc faktem jest, ze taka tylko polerowana pochwę bardzo trudno utrzymac w dobrym stanie.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 16 mar 2008, o 03:33

Lookas napisał(a):dziś mnie Myta ochrzanił, ze strasznie czepliwy jestem:) I ze wiecznie cos mi sie nie podoba:P

No może to i prawda:) Ale jakoś ten nikiel to do mnie kompletnie nie przemawia:( Co by nie mówic polerowana stal ma ten specyficzny połysk, którego nie ma żadna powłoka. I zadne nikle, chromy czy inne "sciemy" tego nie zastapią.

Choc faktem jest, ze taka tylko polerowana pochwę bardzo trudno utrzymac w dobrym stanie.


od razu ochrzanił..... poprostu tego co było 80 lat temu już nie będzie a my żeby móc kawalerią być (ochotniczą, GRH czy jaką inną) musimy pracować i pieniążki zarabiać (nic za darmo na tym świecie), po pracy obowiązki ojców i mężów czynić musim, więc czasu na pasje hobby (czy ktoś inaczej nazywa swoją kawaleryjską przygodę) pozostaje niewiele, a taki przeciętny kawalerzysta zaczynał swoje obowiązki czynić o 5.30 i kończył o 20.00 przez 6 dni w tygodniu tak więc miał sporo czasu na to by pochwę czy ostrogi wyczyścić potrenować troczenie wg regulaminu itd itd więc później zajmowało mu to 3 min a nie jak nam.... znacznie więcej. :wink:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Piotrek » 2 kwi 2008, o 23:42

Zacząłem ostatnio podchodzić z lekka do tematu szabli. W 7 DAK'u różnie z tym bywało i mieli na wyposażeniu całą kolekcję, od małych blucherów, poprzez wz. 17 do wz. 21/22. Nie wiem jeszcze, czy byli przezbrojeni na wz. 34. W każdym razie, zacząłem się rozglądać za blucherem. Można znaleźć różne, w lepszym czy gorszym stanie oryginały, ale że chciałbym szabli używać do treningów, to takowego mi szkoda. No i dzisiaj natrafiłem na coś takiego :

blucher

W związku z tym mam prośbę, może ktoś z kolegów ma jakieś info na temat producenta, co robi i czy warto w ogóle podejmować temat? Cena nie sugeruje, że szabla ma wysokiej jakości walory bojowe, ale może producent potrafi zrobić i taką, która będzie nadawała się do użytku w "boju".
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szabla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,