Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Gdzie nabyć dobrą szablę

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Gdzie nabyć dobrą szablę

Postprzez Ułan świętokrzyski » 14 kwi 2006, o 23:53

Ponieważ jescze nikt nie podjął tematu tej wspaniałej broni, postaram się uczynic to ja. Może spróbujemy zebrać informacje na temat aktualnych producentów szabli, zdtnych do cięcia i parady. Dla mnie osbiście jest to ważne, gdyz szkoda oryginalnych szabli, za które dało się sporo grosza, często i gęsto dużym wysiłkiem finansowym całej rodziny. A więc czekam na kontakty.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez atyl » 17 kwi 2006, o 21:42

Ja i większośc kolegów używamy szable produkcji Marka Sobuckiego z Warszawy. Cięliśmy nimi gwoździe 3calowe i nic. Dostępne wz 21, 34, 17 i inne.
Szable produkcji Pana Kusia gięły sie w formę pogrzebacza przy uderzeniu w pozornik lub zaczepieniu rzemieniami przy prowadzeniu koniowodów (polecam :lol: je nad kominek dla dyletantów).
Szable produkcji Ars Bolit nawet nie leżały przy oryginalnych. Jeden typ głowni do różnych opraw wz17,21,czy 34. Głowni nie jestem w stanie porównac, bo nie podobne do żadnego z ww typów. Nic nie wiem o jakości głowni , bo nie testowaliśmy tych produktów.
O innych wytwórcach nic nie wiem, bo trzymamy się sprawdzonego źródła.
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Szabla

Postprzez Lucas » 17 kwi 2006, o 23:11

Witaj Atyl - prosze o dokładniejsze namiary na Wytwórnię. Ja jestem posiadaczem szabli wz 90 z Wifamy. Wiem , że robili szable wz 34 dla Szwadronu - niezłe. Nie wiem niestety czy robia dalej. Podaję ich namiary www.wifama.com.pl Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 17 kwi 2006, o 23:12

Dziękuję serdecznie za informację. Czy można prosić o jakiś namiar na wytwórnię Sobuckiego w Warszawie? Szukam też skóry surówki do ożyłowania mostka terlicy i wkładek do ogłowia które sam wykonuję.
Pozdrawim
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez atyl » 18 kwi 2006, o 12:57

Kontakt na P. Marka Sobuckiego- 0 607 708 645
Skórę na mostki i naciąg kupowaliśmy u rymarza (jak również oglowia, uwiązy, czapraki , sakwy itp) w Legionowie- P. Leszka Pydo 0 501 704 730 (robi dobrze, ale trzeba go pilnować i długo to trwa)
Szable Wifamy niby wz 34 sa:niehartowane, mają kształt głowni od szabli wz 76, pochwa również wz 76 jest niklowana (a nie oksydowana), oprawa również nie trzyma wymiarów (za mała), drewno też nie ma takiego wyprofilowania jak wz 34- takie są opinie, ja tej szabli nie widziałem. Proszę o weryfikację tych podejrzeń.
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez Miro » 18 kwi 2006, o 23:52

Jestem szczęśliwym posiadaczem szabli wz 21 produkcji p.Marka Sobuckego szczęśliwym, nie tylko dlatego iż jest to moja pierwsza szabla . Jest to b.dobra szabla sprężysta dobrze wyważona i wykonana zgodnie z wymiarami oryginału. Jeśli zdecydujecie się na zakup u p. Marka to najrozsądniej jest odwiedzić Jego pracownię i na miejscu dokonać wyboru sprawdzić jak sprzęt leży w ręce i uciąć coś na miejscu . Doskonały kontakt i fachowa porada .
Po około 3 m-c uzytkowania szabli stwierdziłem iż dla "mojej" ręki bedzie lepiej jak środek ciężkości będzie bliżej trzonu i głownia straci trochę na wadze JEDEN telefon do p. Marka i będę miał nową głownię .To nie tylko producent to przdedewszystkim wielki pasjonat kawalerii.

Miro
Avatar użytkownika
Miro
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 18:15
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Gdzie nabyć dobrą szablę

Postprzez Lach » 31 sty 2007, o 12:55

Witam, moj peirwszy post na forum i juz autoreklama, oczywiscie nie zamierzone rejestrowanie sie by sie reklamowac tak jakos wyszlo.
Chociaz niech to bedzie chwalenie sie coz moj ojciec potrafi zrobic w tej materii:
http://two.xthost.info/daosiek/SSA40400.JPG
http://two.xthost.info/daosiek/SSA40063.JPG



Niestety wiekszosc zdjec stracilem podczas awarji komputera i zostalo mi tylo tych pare. Kazda szabla wz 21 i 17 maja i pochwy tu zabraklo tych zdjec wlasnie. Do karabel brak pochew, z tym, ze wszystkie jakie zrobil tato poszly do kogos na sciane mimo ze i postukac sie by mozna:)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek Obrazek

Zaznaczam, o co pare osob sie pytalo, ze to sa szable bojowe nie jakies buble na sciane.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 mar 2008, o 09:26 przez Lach, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Amazonka » 6 lut 2007, o 21:43

Nie napisze tu nowości i nie wiem czy jestem na tyle kompetentna by moje zdanie zostało wzięte pod uwagę natomiast podpiszę się pod słowami forumowicza Atyla,polecając szable robione przez p.Marka Sobuckiego.Moi koledzy z Warszawy i okolic zaopatrzyli się w takie i do tej pory ich używają.Myślę że po takim czasie jaki je użytkują moga być oni wiarygodni.Jedną
z szabel sama widziałam i pod względem wykonania również nie widziałam żadnych braków.wad itd.Pozdrawiam:)
Amazonka
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 maja 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kraków

Duża kolekcja broni na sprzedaż

Postprzez pantarei » 12 lis 2007, o 19:36

Witam,

działając w imieniu klienta, oferuję na sprzedaż kilka pozycji z dużej kolekcji broni białej. W tej chwili do sprzedaży przeznaczonych jest kilka ciekawych szabli, (m. inn. wz. 1822 z cechami Pierwszego Pułku Szwoleżerów Piłsudskiego) pruski kirys oficerski oraz hełm. Zdjęcia, opisy oraz ceny można obejrzeć na stronie www.pantarei.pl w zakładce [Militaria] . Zachęcam do odwiedzania, w miarę sprzedaży kolekcji stopniowo dodawać będziemy nowe pozycje. Na wszystkie pytania chętnie odpowiem poprzez e-mail: antyki@pantarei.pl
pantarei
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 lis 2007, o 19:31

Postprzez myta2 » 20 lis 2007, o 23:37

No Panowie, właśnie zgrzeszyłem i zaopatrzyłem się (od kolegi Lacha) notabene w wymrzony WZ21, szabla jest piękna i sprężysta, już nie mogę doczekać się soboty kiedy pojadę ją "w boju" wypróbować, chyba kilka kapust i łoz głowy straci hihihii

[ Dodano: Nie Lis 25, 2007 8:01 pm ]
NIestety zaniemogłem i miast w pole ruszyć w boju szable próbować to tabletki w siebie pakowałem by jakoś po ludzku do pracy jutro iść
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lookas » 19 sty 2008, o 13:08

Zupełnie nieoczekiwanie znalazłem stronę MARKA SOBUCKIEGO. Oto link, o który wielu juz prosiło: Pracownia KARABELA

Poniewaz sam jestem chory na szablę, bardzo mnie ten lin ucieszył:) Inna rzecz, ze nie mam pewności w jakie szable uzbrojony byl 7 DAK:)

Pozdrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Lach » 14 mar 2008, o 09:24

Klikniecie otwiera w znacznie wiekszym powiekszeniu.

ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Ostatnio edytowano 28 lip 2008, o 21:58 przez Lach, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Lookas » 14 mar 2008, o 10:33

jako lajkonik zapytam: co to za szabla z grawerunkiem?? Całkiem w oko mi wpadła, ale nie potrafie rozpoznać, czy to regulaminowa, czy może z zupełnie innej parafii
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Lach » 14 mar 2008, o 12:18

wz 76
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Major » 14 mar 2008, o 12:38

Wczoraj próbowałem dodzwonić się do firmy Marka Sobuckiego po raz kolejny odbiera automat. W związku z tym, że nie bardzo lubię rozmawiać z automatem (bo nie wiadomo co takiemu do głowy strzeli! hehe!) mam do kolegów ogromną prośbę, może ktoś z Was wie ile kosztuje w firmie "Karabela" szabla wz. 34 (oczywiście kompletna), jaki jest czas oczekiwania na realizację zamówienia oraz jak trzeba to zamówienie składać? (napisałem emaila na adres firmy z tym właśnie zapytaniem ale nikt nie raczył odpisać więc tylko w Was koledzy nadzieja!) Pozdrawiam. Major.
Avatar użytkownika
Major
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 45
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 17:28
Lokalizacja: Elbląg

Następna strona

Powrót do Szabla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron