Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Gdzie nabyć dobrą szablę

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: Gdzie nabyć dobrą szablę

Postprzez Piotrek » 30 cze 2010, o 22:30

No właśnie o to wyważenie mi chodzi. Może w Twojej dłoni sprawuje się lepiej, pod moją nie pasuje.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Gdzie nabyć dobrą szablę

Postprzez myta2 » 2 lip 2010, o 08:51

Jest pierwsza i od pierwszego dnia tylko nia rąbie stąd "nauczyliśmy" sie siebie :D
Może w przyszłości jakowąś Ludwikówkę sobie sprawię a jeszcze później 17stkę, no i dod dopełnienia Bluchera (ale to później i kolekcjonersko) narazie składam kolekcję palnej (właśnie Visa odebrałem - cacko) :D
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: Gdzie nabyć dobrą szablę

Postprzez Producen_Szabli » 8 lip 2010, o 07:23

Witam panów serdecznie .

Ciesze sie bardzo że tu zajrzałem ,widze że sporo tu się pisze o moich wyrobach ze
strony http://www.szabledofechtunku.pl/
Do pana o niku jarema .Zdjęcie pochwy z szablą wz 21/22 które jest zamieszczone , było jak zresztą
wszystkie zdjęcia szabli zrobione zostały w pośpiechu.Tak by dać projeknantowi strony materiał aby ona wogóle powstała .
Dlatego też nie jak pan twierdzi , a ma sie pan za znawce i pisze pan , że to pochwa z ludwikówki ,bo jest pan w błędzie.
Pochwa przy szabli wz 21/22 jest z szabli WP 76 bo w owym czasie nie miałem gotowej do wz 21/22 w momęcie robienia
zdjęć .Pisze to bo o tym pan nie pomyślał pewnie .Lepiej rekamować kolege za 2500 zł
Do mojego nobla literackiego to bez komętarza . Każda szabla jest opisana w paru zdaniach .
Tak naprawde opis jest zbędny , ponieważ kupujący zazwyczaj wie co kupuje i zna dzieje danego wzoru szabli .
Wystarczyło by wpisać np. wz 34 - i podać cene i też było by dobrze- bo tak naprawde to interesuje klijęta .
Moja strona moja sprawa co tam pisze .Co do szabli husarskiej to zapraszam pana ponownie na strone .
Z paluchem też pan tam znajdzie .Jesli pan nie zna moich wyrobów to prosze sie nie wypowiadać , niech pan z orginałem przyjedzie i zobaczymy jak on będzie wyglądam po szermierce z moją obojętnie którą wykonaną .
Nawet dam panu swój orginał wz 21/22 czy nawet szaszke .
Co do innych panów którzy mówią że są za niskie ceny , wielu z państwa i tak sie targuje to jedno , a drugie
to faktem jest to że niektórzy płatnerze kasują po 2500 zł za szable i wiecej .Lecz to jest paranoja . Materiał-prąd-artykuły
ścierne to wydatek około 200 zł koszt produkcji szabli. Więc to jest zdzierstwo brać 2500 zł za kopie,skoro można za te pieniądze nabyć np pruski orginał z pochwą .Sprawdzcie państwo na durnym allegro .I do pana co twierdzi że w cepeli szable na ścianą są w tej cenie . Zgadza się sa w tej cenie tylko że producent , sprzedaje je na sklep za 300 - 350 zł z pochwą ,100 % sklep nakłada marży - do tego ukochany podatek i jest 800 zł cena sklepowa .A czemu ja mam tak tanio bo tanią mam produkcje
szabli do fechtunku- czy ciącia łóz .Co więcej dla znawców tematu o cenach wyrobów itp .Dodam tylko że na ukrainie zarobia cżłowiek od 40 do 80 $ -Mieśiecznie .Więc może taniej coś produkować i nie musi to być w polsce .
Bo tu tanio się nie da nawet załatwić .Głownie tam właśnie mam wykonywane na Ukrainie bo tu sie nie opłaca nawet mi ich robic .Dlatego dalej panowie zamawiajcie szable po 2500 zł co u niektórych płatnerzy . Śmieją sie z państwa i zacierają ręce.
A terminy :-) to fikcja trzeba jakoś nadrobić to zwlekając .Wkoncu wieło sie 2 - 3 tyśiące zł za sztuke , więc nie wypada
ja za 3 dni wysyłać .Za karabele z pochwą obszywaną ręcznie skórą wykładana kamieniami itp .można dać 3 tyś- a nawet 100 tyś za kopie bo wiem kto takie robi i są piękne ale nie za żadne Wz 21 - 34 czy 76 .Jak ktoś z państwa sobie życzy chętnie będe wykonywać mu nawet za 4 tyś wz 21 drogo nie znaczy dobrze.Robiłem wszystko aby każdy mógł sobie pozwolić na szable do fechtunku czy do cięcia ,nie tylko bogady człowiek . No i mi sie udało .
Wiem że dałem państwu do myślenia , ale tak naprawde mam swoje zdanie na ten temat .

" Krytyki masa , wiedzy brak oto Polak " :-)

Pozdrawiam .
Producen_Szabli
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 lip 2010, o 04:56

Re: Gdzie nabyć dobrą szablę

Postprzez miszka7-1 » 8 lip 2010, o 09:06

A ja bym nie wziął szabli za 800zł. na rajd, a tym bardziej do rąbki. Musiałbym je po tym wyrzucić. A parę już wyeksploatowałem. A najwiekszą bolączką są dzisiejsze pochwy. Gną się pod tybinką jak szmaty.
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: Gdzie nabyć dobrą szablę

Postprzez myta2 » 8 lip 2010, o 14:40

i tutaj kolejny raz pochwalę Lachowy wyrób moja przeżywała już rózne próby, i poza tym że należy do czystości doprowadzić po jeździe nic się nie dzieje....:) dlatego właśnie min uważam że jest dobra i nie musiała kosztować 1500 czy więcej. :D
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: Gdzie nabyć dobrą szablę

Postprzez jarema » 12 lip 2010, o 18:32

Panie producent. A ja sprzedaję przedwojenne kalesony - bierzesz pan? Bez opisu, bo wszyscy wiedzą, jak wyglądają i z czego są. A co do rzekomej niewiedzy... Podejrzewam, że ma pan bardzo mgliste pojęcie np. o dowodzeniu plutonem kawalerii, bo to pana nie interesuje. Mnie nie interesują komusze cepy, wobec czego pochwa pana szabli wz. 21 wydała mi się podobna do ludwikówki. Bo ludwikówkę znam. Proste? A co do 200 zł za materiały, prąd itp... Za taką cenę to można trochę złomu w skupie kupić, a nie porządną stal na szable. Bo gdyby tak było w rzeczywistości (szabla za 200 zł), to każdy by sobie w domu taką wyklepał. A swoją drogą. Poważni wytwórcy się z nas śmieją i zawyżają cenę? Być może... Ale nie tylko oni widzę mają 300% marżę. :lol:
P.S. Ja to się dzieje, że udaje się szanownemu producentowi zrobić szablę w 2-3 dni? Bo skoro wszyscy tak robią...
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: Gdzie nabyć dobrą szablę

Postprzez pulkownik » 12 lip 2010, o 19:39

Pax między chrześcijan !
Nie znamy Pana wyrobów i tyle. Proponuję zamieszczenie dokładnych fotek, opisu z wagą i najlepiej dać nam do przetestowania szable. Nie do końca tu o cenę idzie a o jakość wyrobu. Większość wytwórców robi swoje klingi ze stali złomowej resorowej i to jest całkiem naturalne i tanie. Konkurencja na każdym rynku jest potrzebna i na tym nam też powinno zależeć. Koledzy powinniśmy raczej wspomagać wytwórców swoją oceną a nie walić ich po łbie. Jeśli wyrób nie spełnia naszych oczekiwań można przecież wprowadzić pożądane poprawki. Prosimy o rzetelne fotki z opisem i możliwość sprawdzenia wyrobu.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Gdzie nabyć dobrą szablę

Postprzez kocikuk » 13 lip 2010, o 09:38

Czołem!!! Pisałem o tym samym wcześniej:
kocikuk napisał(a):Panowie,..Dziśiaj dzwoniłem do pana Jacka i wydaje mi się że jest uczciwym człowiekiem, powiedział mi że lata pracował jako uczeń i z szablami miał wiele do czynienia.Twierdzi że jego szable można porównać do Kowalskich i innych,nie łamią się i gwoździe można rąbać,po wygięciu wracają do swej formy itd,...Postanowiłem zrobić TEST i do puki w rękę nie wezmę,postów pisać nie będę,...
Proszę uprzejmie kolegów o przygotowanie wymogów testu, i reprezetację innych producentów.
Pozdrawiam!?!


Jak tylko będę je miał dokonam szczegółowego opisu,wymiary i fotki,...
Avatar użytkownika
kocikuk
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 91
Dołączył(a): 23 mar 2010, o 00:40
Lokalizacja: San Lazzaro Di Savena ITALIA

Re: Gdzie nabyć dobrą szablę

Postprzez kocikuk » 13 lip 2010, o 09:43

Czołem!!! Pisałem o tym samym wcześniej:
kocikuk napisał(a):Chłopaki wydaje mi się że rozpętałem piekło ,ale to dobrze dla potencialnych kupców???.
Ten gość jest od niedawna na rynku TAK!?!
myślę że nie chciałby (bubli) robić,TAK!?!
repliki kopiuje z orginałów.TAK!?!
Jak je z testuje napisze mu wady,TAK!?!
Już kiedyś pisałem o tym (KONKURECJA) ,według mośćipanów
mamy wieczność płacić grube pieniądze u pana Kowalskiego i innych...
A po drugie żaden z was nie krytykował technicznej budowy szabli, mowa była o karniszach i resorach.
Powinniśmy przeanalizować gośćia,i dociągnąć w brakach(na korzyść kupców) czyli nas.

Ku Chwale Kawalerii



Jak tylko będę je miał dokonam szczegółowego opisu,wymiary i fotki,...
Avatar użytkownika
kocikuk
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 91
Dołączył(a): 23 mar 2010, o 00:40
Lokalizacja: San Lazzaro Di Savena ITALIA

Re: Gdzie nabyć dobrą szablę

Postprzez elves » 14 lip 2010, o 23:03

Każdy kto choć trochę zna się na obróbce metalu wie, że aby zbadać wykonanie jakiegoś detalu trzeba go przebadać.
To proste jak budowa cepa.
Badamy:
-twardość ( Rockwell bo Brinel chyba się nie uda)
-sprężystość (granica sprężystości )
-wytrzymałość
a) na rozciąganie
b) na skręcanie
c) na zrywanie

I niestety badania mikroskopowe. Czyli szablę trzeba przeciąć lub złamać i obejrzeć przekrój lub przełom.
To podstawowe badania ale mogą wystarczyć.

Tak i tylko tak można orzec, która szabla jest lepsza w znaczeniu lepiej wykonana.
Oczywiście może się zdarzyć że ta "najgorsza" zostanie najlepszą w subiektywnym wyborze. Bo dobrze leży w ręku i "wygodnie się nią "macha", ale to zupełnie coś innego.
A może ktoś z koleżeństwa ma informację z jakich stali były wykonywane szable II RP, te "skarbowe", bo indywidualne zamówienia to całkiem inna bajka.
Może szanowni producenci staną w szranki i poddadzą się takiej ocenie. To by było bardzo ciekawe.


I pytanie konkursowe: Jaka jest budowa cepa? ( to jet pytanie bardzo serio z TBM czyli Technologii Budowy Maszyn )
elves
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 89
Dołączył(a): 14 maja 2006, o 16:28
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Gdzie nabyć dobrą szablę

Postprzez Prawie jak ułan » 14 lip 2010, o 23:32

Cep zbudowany jest z dwóch kijów, długiego zwanego dzierżakiem i krótkiego, zwykle dębowego, bijaka. Cieńsze końce dzierżaka i bijaka połączone były rzemiennym lub metalowym przegubem nazywanym gązwą lub gackiem a na Zamojszczyźnie kapicą. 8)
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: Gdzie nabyć dobrą szablę

Postprzez elves » 14 lip 2010, o 23:53

Ślicznie, czyżby AGH?
elves
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 89
Dołączył(a): 14 maja 2006, o 16:28
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Gdzie nabyć dobrą szablę

Postprzez kocikuk » 15 lip 2010, o 02:02

Wy na prawdę o cepach tu piszecie :idea: ???
Avatar użytkownika
kocikuk
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 91
Dołączył(a): 23 mar 2010, o 00:40
Lokalizacja: San Lazzaro Di Savena ITALIA

Re: Gdzie nabyć dobrą szablę

Postprzez jarema » 15 lip 2010, o 08:45

Mamy dokładny opis przedwojennego odbioru szabel. Nie róbmy tu jakowegoś koktajlu, niczym z tymi krótkimi koszulami do zawodów. Bo podejrzewam, że wyniki badania, jakie Kolega proponuje, nie będą uznane przez część środowiska, z racjonalnych powodów notabene.
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: Gdzie nabyć dobrą szablę

Postprzez Prawie jak ułan » 15 lip 2010, o 15:32

elves napisał(a):Ślicznie, czyżby AGH?

Nie. Wikipedia :D
A wracając do szabel to jeżeli komuś nie wystarczą przedwojenne warunki odbioru połączone z wiernym odwzorowaniem wszystkich elementów szabli ( kształt, wyważenie itp) to chyba żadne badania laboratoryjne go nie przekonają.
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szabla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron