Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Identyfikacja szabli

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Identyfikacja szabli

Postprzez Lancer » 6 sie 2012, o 11:55

Proszę o identyfikacje tych szabli, które moge odkupić od znajomego kolekcjonera, co to za typ, model, wzór oraz jeśli to mozliwe o wybranie kilku z nich jako tych najbardziej interesujących i rzadkich, w linku jest galeria dostepnych szabli, prosze o opis szabli ze zdjęcia oraz identyfikacje, ponieważ dla mnie one wszystkie są prawie takie same :), pozdrawiam i z góry dziękuje za każdą pomoc.

http://imageshack.us/g/210/dsc0070tm.jpg/
Lancer
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 sie 2012, o 23:07

Re: Identyfikacja szabli

Postprzez Piotrek » 6 sie 2012, o 12:34

A to kolekcjoner nie powiedział, co to za szable? Na zdjęciach są różne modele szabel rosyjskich, niemieckich, francuskich i austriackich. Trzeba by tutaj kilka stron z katalogu szabel przepisać, żeby scharakteryzować wszystkie po kolei. Trudno coś do końca powiedzieć, bo nie widać bić. Nie wiadomo na przykład, czy szaszka jest jeszcze rosyjska, czy już radziecka. Ale chyba to pierwsze.
Ja bym wziął francuską artylerii konnej wz. 1829, austiacką kawaleryjską i szaszkę. Tyle że mój wybór jest bardzo subiektywny, po prostu te szable bardzo lubię. No i wz. 1829 świetnie w ręku leży ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Identyfikacja szabli

Postprzez Piotrek » 6 sie 2012, o 12:35

Popatrz tutaj, masz tam opisy kilku szabel :

http://www.weu1918-1939.pl/kawaleria/sz ... zable.html
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Identyfikacja szabli

Postprzez Lancer » 6 sie 2012, o 13:08

Szczerze powiedziawszy mówił tyle że aż za dużo:) nadmiar informacji mnie przytłoczył trochę, poza tym ceni te szabelki trochę, więc szczerze powiedziawszy chce je nabyc ale nie chce przepłacić czy ceny rzedu 1000zł-1200zł za sztukę nie są zbyt wielkie dla poczatkującego zbieracza broni białej? w sensie czy nie przepłacam i moge dostać gdzies tanie, kolega zarzeka sie ze to okazje :) a więc wolę zapytać fachowców, dziękuje za tak szybką odpowiedz i zaangażowanie w temat dodam jeszcze że na tej szaszce jest rok 1941 i znak ZIK bodajrze. więc chyba ruska nie radziecka :) a ta szabla z tą dedykacją to coś wyjątkowego? czy często sie spotyka takie ?
Lancer
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 sie 2012, o 23:07

Re: Identyfikacja szabli

Postprzez Piotrek » 6 sie 2012, o 13:20

Ceny na poziomie 1000 - 1200 zł są ok, pod warunkiem, że to oryginały, a nie kopie. Szaszka z 1941 r. jest radziecka, bo Związek Radziecki istniał od 1922 r. Trudno się jednoznacznie wypowiedzieć, nie ma szczegółowych zdjęć. Na pierwszy rzut oka szable wyglądają nieźle. Pytanie, jak wyglądają w całości, czy są z pochwami, czy bez? Dedykacje na szablach zdarzają się i faktycznie, zwykle podnoszą ich wartość.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Identyfikacja szabli

Postprzez Lancer » 6 sie 2012, o 13:45

http://imageshack.us/g/571/dsc0074ir.jpg/

Moze te zdjęcia pomogą w ocenie, czy org czy nie, poza tym mam pytanie ktore mam nadzieje nikogo na tym forum nie obrazi, z czystej ciekawosci w jakich przedzialach cenowych te szable chodzą podczas normalnej sprzedaży, pozdrawiam
Lancer
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 sie 2012, o 23:07

Re: Identyfikacja szabli

Postprzez Lancer » 6 sie 2012, o 16:12

Podbijam temat, Panowie pomóżcie wybrać biednemu laikowi :(
Lancer
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 sie 2012, o 23:07

Re: Identyfikacja szabli

Postprzez Lookas » 7 sie 2012, o 10:56

Biedny Laiku......:)
Trudno pomóc w wyborze jesli jesteś początkujacym kolekcjonerem:) O ile nie określisz swoich kryteriów można się jedynie domyslac, na co kładziesz najwiekszy nacisk:)

Jeśli traktujesz kolekcję jako lokatę kapitału - wybierz najciekawsze i rzadko spotykane egzemplaże.
Jesli interesuje Cię broń biała konkretnej armii - wybierz te, które z tej armii pochodzą.
Jesli chcesz sprawić sobie kilka szabel - wybiez najtańsze, wówczas nabedziesz ich więcej.

:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Identyfikacja szabli

Postprzez Lancer » 7 sie 2012, o 11:55

Trafiłeś w 10 lokata kapitału :) żebym ja to wiedział które są najrzadsze to bym postów nie pisał:) może Pan ma jakieś typy? co do tych rzadkich okazów czy poprostu więcej wartych egzemplarzy, pozdrawiam
Lancer
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 sie 2012, o 23:07

Re: Identyfikacja szabli

Postprzez Lookas » 7 sie 2012, o 13:57

Po pierwsze primo: "pan" zastosowany na forum wygląda nieco dziwnie.....druga osoba liczby pojedynczej jest zdecydowanie bardziej wygodna:)

Po drugie primo: mam za swoje, mogłem sie nie wymądrzać:) Temat historycznej broni białej traktuję dość ogólnie i niestety nie podejmę sie okreslić które z listy są warte wiecej a które mniej. Jakie-takie pojęcie może dac Ci przegląd ofert na allegro. Także sklepy z antykami maja czasem w ofercie broń białą, choć bywa, ze wycenę biorą z kapelusza. Być może pomogła by lektura katalogów wystaw - czasem mozna znaleźć w nich wartość eksponatu.

Zasadniczo cena na poziomie 100-1200zł za kompletny ( z pochwą) oryginał to dobra i przystępna cena. Co prawda niektóre szable są bardziej pupularne niz inne co oczywiście wpływa na ich cenę. Na przykład jest mnóstwo szabel paradnych z czasów trzeciej rzeszy, często bardzo podobnych do szabel z czasów imperialnych, o wiele rzadszych i znacznie wiecej wartych.
Niestety..... nie mam az takiej wiedzy by doradzić, a juz na pewno nie na podstawie zdjęć.

Gdybym musiał decydowac, zwróciłbym uwage na pruskie pałasze.....ciekawe rodzynki bo nieczesto sie je widuje a do tego zależnie od formacji stosowano inne głownie i kosze. Za to austriackie i francuskie szable czesciej były uzywane przez Wojsko Polskie. Do tego rosyjskie....:)
Bierz wszystko:) Jak nabedziesz wiedzy sam zdecydujesz co w kolekcji zostawić a co wymienic lub sprzedac:)

Tyle mojego......jest tu kilku utajonych specjalistów...na pewno sie odezwą:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Identyfikacja szabli

Postprzez deus21 » 8 kwi 2013, o 12:18

Obrazek
Kod: Zaznacz cały
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a8a16edc4c680549.html
deus21
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 11:46

Re: Identyfikacja szabli

Postprzez deus21 » 8 kwi 2013, o 12:52

Witam
Proszę o identyfikację i czy jest oryginalna szabla.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
deus21
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 11:46

Re: Identyfikacja szabli

Postprzez deus21 » 8 kwi 2013, o 12:59

Witam
Proszę o identyfikację i czy jest oryginalna szabla.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kod: Zaznacz cały
http://cdn2.asteroid.pl/c7/a.fotka.pl/090/722/90722826_800_s.jpg?add=1365418072
deus21
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 11:46


Powrót do Szabla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron