Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Święto Pułkowe 2011

gdzie można będzie wkrótce spotkać ułanów Szwadronu Niepołomice

Moderator: Moderatorzy

Święto Pułkowe 2011

Postprzez Ułan świętokrzyski » 4 mar 2011, o 00:24

Stowarzyszenie Koło Pułkowe 8 Pułku Ułanów
Ks. J. Poniatowskiego w Krakowie

Stowarzyszenie Szwadron Niepołomice
W barwach 8 Pułku Ułanów
Ks. J. Poniatowskiego w Krakowie


W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Koło Pułkowe 8 Pułku Ułanów i Stowarzyszenia Szwadron Niepołomice w barwach 8 Pułku Ułanów, mamy zaszczyt zaprosić wszystkich byłych Żołnierzy 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego, Ułanów Szwadronu Niepołomice, Rodziny a także Sympatyków do wzięcia udziału w tradycyjnych obchodach rocznicy Święta Pułkowego, które odbędą się w sobotę 19 marca 2011 roku.


Program uroczystości:

Godz. 9.00 Tradycyjne spotkanie w restauracji Europejska
Godz. 11.00 Msza św. w Kolegiacie św. Anny w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych Żołnierzy 8 Pułku Ułanów oraz członków ich Rodzin w 2010 r.
Godz. 12.00 Uroczystość przed Krzyżem Katyńskim
Godz. 12.30 Przemarsz na Dziedziniec Katedry Wawelskiej
Godz.12.45 Uroczystość nadania barw na dziedzińcu Katedry Wawelskiej
Godz. 13.30 Oddanie hołdu i złożenie kwiatów przy sarkofagu Księcia Józefa Poniatowskiego w krypcie św. Leonarda oraz J. Piłsudskiemu w krypcie Srebrnych Dzwonów
Godz. 14.00 Tradycyjne spotkanie towarzyskie w Restauracji Kawaleria ul. Gołębia 4

Zapraszamy!


Prezes Koła Pułkowego Dowódca Szwadronu Niepołomice
Kazimierz Tratkiewicz Rtm. K.O. Jan Znamiec
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Święto Pułkowe 2011

Postprzez Ułan świętokrzyski » 11 mar 2011, o 00:57

Czy są jakieś nowości odnośnie Świeta Pułkowego 2011? Prosimy o informację.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Święto Pułkowe 2011

Postprzez Lucas » 11 mar 2011, o 08:19

Ułan z Pacanowa napisał(a):Czy są jakieś nowości odnośnie Świeta Pułkowego 2011? Prosimy o informację.


A nie prościej zadzwonić do swego dowódcy Sekcji? Jeszcze Koleżeństwo pomyśli, że my w Szwadronie Niepołomice nie mamy telefonów :lol: Ja niestety w tym roku nie będę uczestniczył w obchodach Święta Pułkowego 8 PU w Krakowie, nie uczestniczę w przygotowaniach więc Ci nie pomogę. Najwięcej info ma zapewne por KO P. Żmudzki, który w tym roku będzie DU. Wiem tylko, że będzie u nas w tym roku "szwoleżersko" czyli z wielkim fasonem.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: Święto Pułkowe 2011

Postprzez Ułan świętokrzyski » 11 mar 2011, o 09:52

Dzięki Zdzichu. Jak ja byłem dowódcą sekcji to sam dzwoniłem z informacjami albo pisałem. Pytałem, bo Krzysiek mówił mi o jakichś planach. I wielka szkoda że Ciebie nie będzie.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Święto Pułkowe 2011

Postprzez Lucas » 12 mar 2011, o 08:22

Nie wiem czy szkoda - nie chcę wielu moich Kolegów narażać na przymus patrzenia na mnie i słuchania mnie przez parę godzin. Toż to ma być Święto a nie rekolekcje adwentowe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: Święto Pułkowe 2011

Postprzez Ułan świętokrzyski » 12 mar 2011, o 17:56

Zdzichu! Przyjedz do Pacanowa, wsiądziesz na Pajaca co miesiąc niesiodłany stoi. Jak on Cię po Dzikich Polach i stawach przewiezie, to Ci wszystkie "doły" od razy odlecą. Przyjeżdżaj i to już :oops:
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Święto Pułkowe 2011

Postprzez Ułan świętokrzyski » 13 mar 2011, o 21:18

A kto z braci szwoleżerskiej zaszczyci Święto 8 PU swoją obecnością?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Święto Pułkowe 2011

Postprzez Ułan świętokrzyski » 17 mar 2011, o 00:38

No czego nie chwalą sie szwoleżerowie w barwach 1 PSz, szwoleżerowie i trębacze w barwach 3 PSz, ... Czyżby to był wstyd u nas gościc? A program oficjalnej części bardzo ciekawy, sam przyznam.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Święto Pułkowe 2011

Postprzez Ułan świętokrzyski » 17 mar 2011, o 14:16

Specjalnie z okazji tegorocznego Święta Pułkowego 8 PU,działający przy Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie zespół wokalny KONSONANS dokonał nagrania piosenki "Zostały tylko ślady podków".

http://www.ulani.pl/index.php?str=wydar ... ws_id=163#
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Święto Pułkowe 2011

Postprzez Kowalinho » 17 mar 2011, o 20:40

Oczywiście reprezentacja 1 Pułku Szwoleżerów będzie obecna. :wink:
Avatar użytkownika
Kowalinho
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 180
Dołączył(a): 30 sty 2010, o 19:50
Lokalizacja: 1 pszwol

Re: Święto Pułkowe 2011

Postprzez pieczarka » 17 mar 2011, o 21:39

Chyba się wybierają bo Sztandar "pobrali". :D
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Re: Święto Pułkowe 2011

Postprzez Ułan świętokrzyski » 17 mar 2011, o 22:03

A to bardzo miło będzie ich gościć. Ja tu siedzę na daleko wysuniętej placówce i nie wszystkie nowiny tak od razu do mnie docierają. Dziękuję bardzo za informacje.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Święto Pułkowe 2011

Postprzez Prawie jak ułan » 19 mar 2011, o 18:39

Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: Święto Pułkowe 2011

Postprzez Piotr Walter » 19 mar 2011, o 20:43

Szanowni Ułani 8 Pułku!!!

Niestety reprezentacja w barwach 15 Pułku Ułanów nie mogła przyjechać na Wasze Święto! :oops:
Niestety mieliśmy dzisiaj w Międzyrzeczu w 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej (dziedziczy barwy Pułków Wlkp Brygady Kawalerii) uroczystości związane z pożegnaniem 9 zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego wyjeżdżającej na służbę do Islamskiej Republiki Afganistanu. W skład Brygady wchodzą m. in. 7 Batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich, 15 Batalion Ułanów Poznańskich, jak również Batalion dziedziczący barwy 7 DAK.
Integracja z Oddziałami WP dziedziczącymi barwy naszych ukochanych Pułków i Dywizjonów, jak i pożegnanie ich i wsparcie w tak ważnej chwili było dla nas celem priorytetowym - zatem wspólnie z Stowarzyszeniami 7 PSK, GRH 7 DAK, braliśmy czynny udział w pożegnaniu.
Jeden z współczesnych Ułanów Poznańskich (zastępca dowódcy 1 kompani grupy bojowej alfa) otrzymał od nas biało szkarłatny proporczyk i obiecał nam że będzie dla niego zaszczytem powiesić go na antenie jego wozu bojowego:)
Wielu żołnierzy - współczesnych Ułanów, Strzelców Konnych i Artylerzystów Konnych to nasi przyjaciele i pożegnanie ich było dla nas bardzo ważne. Mam nadzieję że nasza nieobecność na uroczystościach 8 Pułku będzie nam wybaczona.

Jednocześnie chciałbym złożyć serdeczne życzenia w tak podniosłym i ważnym dla Was dniu, życzymy Wam spełnienia na niwie kawaleryjskiej, skutecznej rywalizacji sportowej w zawodach oraz rozwoju i wielu sukcesów przynoszących wspaniałą satysfakcję.

Piotr Walter
w imieniu całego Reprezentacyjnego Oddziału Konnego Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15 Pułku Ułanów Poznańskich.
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Święto Pułkowe 2011

Postprzez Ułan świętokrzyski » 21 mar 2011, o 00:02

Dziękuję w imieniu Kolegów. Oczywiście rozumiemy dobrze Waszą sytuację. A warto było przybyć wczoraj na dziedzieniec walelski chciażby dlatego, żeby zobaczyć 80 chłopa w mundurach, wspaniałych trębaczy w barwach 3 PSzwol Mazowieckich i sztandar 1 PSzwol przy sarkofagu Józefa Piłsudskiego.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Następna strona

Powrót do Aktualności w barwach 8 PU, czyli...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron