Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

gdzie można będzie wkrótce spotkać ułanów Szwadronu Niepołomice

Moderator: Moderatorzy

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez jaśko » 13 maja 2010, o 19:42

Oj cudownie z własnymi synami stanąć w jednej trójce wiem coś o tym bo chociaż jestem człek zaprawiony w różnych sytuacjach to kiedy wetrójkę z moimi spadkobiercami jechałem pierwszy raz w mundurach łza mi się w oku zakręciła
jaśko
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 11:27

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez pulkownik » 14 maja 2010, o 08:37

O tak ! jest to wyjątkowa sprawa. Zaszczepić wartości i wierzyć, że będzie kontynuacja. A i to, że nie są to nasze fanaberie a rodzinny sposób na życie też ma ogromne znaczenie. Właśnie nadchodzi weekend i kolejna wyprawa na końskim grzbiecie z synalkami - jakoś tak raźniej.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Lookas » 14 maja 2010, o 16:33

pulkownik napisał(a):Mój czas letni dla 4 koni i
6.00 - 6.30 pobudka
6.45 karmienie koni i ewent. pastwisko
7.00 kawa
7.30 praca w zależności jaki dzień – często objazdówka
15.00 – 17.00 w zależności od dnia - karmienie, jeśli nie pastwisko pojenie
16.00 – praca
18.00 – prace przy gospodarstwie
19.30 – siodłanie – trening
21.00 – wieczorne obrządki
21.30 – praca lub czas wolny ze wskazaniem na pierwsze często do 3 - 4
najwcześniej 01.00 - spanie
dodatkowo – prace polowe, sianie, koszenie, siana, opryski, naprawa ogrodzeń itp. itd.
Da się ?????? da się !!!
Wakacje ? nie są potrzebne kawaleria to moje życie.



Możemy sie przekonywać, ze jak sie chce to sie da. Ale w Twoim wypadku nie ma w tym grafiku dojazdów (w moim wypadku w sumie prawie 80km dziennie) i z "pracy" do stajni masz jesli się nie mylę max 50 metrów:)
Chłopaków masz już duzych i sami się soba potrafią zająć, jestes wolny od takich obowiązków.

Ja mam stajnie własciwie pod bokiem, wystarczy przejść spacerkiem przez park i po 5minutach jestem u koni. A mimo to czesto nie udaje mi sie wpaść do nich codziennie. Moja wielkomiejska rzeczywistość jest taka, ze 4godziny które z powodzeniem mógłbym przeznaczyć na konie (zarówno na jazdę jak i pracę na ich utrzymanie) spędzam niemal bezproduktywnie ( niemal bo czas w korkach wykorzystuję na telefoniczne załatwienie tych spraw, które w ten sposób mozna opędzić) za kółkiem;/
Tak to juz jest.....natomiast wierzę, ze przyjdzie taki dzień, kiedt GRH 7 DAK bedzie mógł wystawic kompletny działon, z dwoma zaprzęgami, obsługą i pocztem proporca dowódcy. Nawet, jeśli miałoby to trwac kilka lat - to zdarzy sie na pewno:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez pulkownik » 14 maja 2010, o 17:21

Oj nie licytujmy się co do odległości.
Moje obecne miejsca pracy :
Chełm 75 km
Lublin 110 km
Stalowa Wola 120 km
Zamość 20 km
4 lata temu zrobiłem w ciągu roku 82000 km.
w 2009 zaledwie 43000 km.
Jeśli ja mam do pracy blisko to .... :lol: .
Rzecz jasna to nie jest moja codzienna trasa ale każdy punkt raz w tygodniu staram się nawiedzać. Za wyjątkiem Stalowej.
Nie ma lekko
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez miszka7-1 » 15 maja 2010, o 21:54

[quote="Lookas
Tak to juz jest.....natomiast wierzę, ze przyjdzie taki dzień, kiedt GRH 7 DAK bedzie mógł wystawic kompletny działon, z dwoma zaprzęgami, obsługą i pocztem proporca dowódcy. Nawet, jeśli miałoby to trwac kilka lat - to zdarzy sie na pewno:)[/quote]
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez miszka7-1 » 15 maja 2010, o 21:57

miszka7-1 napisał(a):[quote="Lookas
Tak to juz jest.....natomiast wierzę, ze przyjdzie taki dzień, kiedt GRH 7 DAK bedzie mógł wystawic kompletny działon, z dwoma zaprzęgami, obsługą i pocztem proporca dowódcy. Nawet, jeśli miałoby to trwac kilka lat - to zdarzy sie na pewno:)
[/quote]


Lookas, wiara góry przenosi. Nawet jeśli ma to trwać 20 lat to niech trwa i koniec konców nastąpi. Mnie osobiście nie trzeba przekonywać jaki ogrom pracy wymaga to przedsięwzięcie. Constans jest, że Wam kibicuję.
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Piotrek » 15 maja 2010, o 23:56

No mam nadzieję, że aż 20 lat czekać nie będziemy ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez pulkownik » 16 maja 2010, o 20:13

20 lat ? toż z tamtego świata mam to oglądać ? oczadzieli !
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez miszka7-1 » 17 maja 2010, o 18:51

Łiiiiitam, za 20 lat to będziesz, conajwyżej, do wychodka o kiju chodził :lol: .
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez pulkownik » 17 maja 2010, o 19:47

Tfu !!! jakbyś napisał Miszku, że ze stołka na konia wsiadał to bym się obruszył ale do wychodka z kijem ... może być.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Ułan świętokrzyski » 18 maja 2010, o 08:31

Panowie, Panowie! Ale to chodzenie o kiju do wychodka to już nie są Aktualności w barwach 8 PU jedno artylerzystów. Więc zakończmy tą debatę lub przenieście się do innego działu np. Ogólne.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez pulkownik » 18 maja 2010, o 08:36

No tak Jarku, masz rację ! choć kto wie, kto wie :lol: Już uciekamy z tematu.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Dowódca » 18 maja 2010, o 22:20

Wielokrotnie byłem pytany dlaczego Szwadron Niepołomice w tym roku nie wystąpił w Krakowie w dniu 3 maja. Pozwalam sobie przedstawić link do stron, na których zawarta jest odpowiedź na to pytanie http://youtube.com/watch?v=9tbdKBZ0DaE&feature=related
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez pulkownik » 18 maja 2010, o 22:47

To nawet nie jest śmieszne ... to po prostu jest żenujące. Ktoś sobie kpiny robi z tego co dla nas jest święte.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez jaśko » 19 maja 2010, o 08:39

Oj żal serce sciska jak się na to patrzy ja sobie wczoraj poszukałem po necie i rozesłałem rzeczonego linka kolegom i chyba nikt nie ma wątpliwości że dobrze że nas tam nie było bo i nasze konie by tego nie zdzierżyły
jaśko
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 11:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności w barwach 8 PU, czyli...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron