Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

gdzie można będzie wkrótce spotkać ułanów Szwadronu Niepołomice

Moderator: Moderatorzy

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez jaśko » 20 maja 2010, o 23:46

I tu serce boli wszak skoda tych młodych ludzi ale cóż świata nie zbawimy i jak śpiewał Młynarski "róbmy swoje"
Ps. A jako ciekawostkę podam Ci fakt jaki widziałem na własne oczy jak jegomość z siwą brodą 11 listopada 2009 salutował szablą siedząc na taczance to też pozostawia niezapomniany widok
jaśko
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 11:27

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Piotrek » 21 maja 2010, o 00:03

A czy ten pan w święta Bożego Narodzenia przebiera się za Św. Mikołaja? Pasowałby idealnie...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez pulkownik » 21 maja 2010, o 07:38

Nie ma tego co by na dobre nie wyszło ... dla nas to jest lekcja jakości - czuję się zmobilizowany do jeszcze większej dbałości o fason.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez jaśko » 21 maja 2010, o 07:50

Też tak to odbieram w myśl zasady jak już mamy coś robić to róbmy to dobrze, najważniejsze coby nasi młodzi koledzy nie nabraali złych nawyków. A soją drogą to jak by poszperać w sieci to można znaleźć wiele takich kwiatuszków w wydaniu różnych innych stowarzyszeń mieniących sie kawaleryjskimi. Pozostaje tylko nadzieja że i one dojdą do przekonania że coś jest nie tak.
jaśko
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 11:27

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez elmijakke » 21 maja 2010, o 10:01

Piotrek napisał(a):A czy ten pan w święta Bożego Narodzenia przebiera się za Św. Mikołaja? Pasowałby idealnie...

Mówisz i masz! :))))))))
http://www.21pun.org/galeria/2009/Mokol ... _4930.html
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Dowódca » 24 maja 2010, o 13:24

W dniach 24-25 kwietnia na terenie Krakowskiego Klubu Jazdy Konnej odbyły się pierwsze otwarte Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody gdzie oczywiście Stowarzyszenie Szwadron Niepołomice godnie reprezentowała Sekcja Sportowa w składzie: Dowódca Szwadronu Jan Znamiec na swoim ogierze Carbidzie II, Marzena Antończyk na 2 koniach : Liroy Guest i Linneusz, Magdalena Flaga na swoim ulubieńcu ‘’Lulku” czyli na koniu Louis , Iwona Feliksiewicz-Gibała aż na 4 swoich koniach: Midnight, Cardiff, Mefisto, Camel, Dariusz Świtek na 2 koniach: Oskar i Wezyr, Krystyna Solarz na koniu Wera.
W sobotę w konkursie klasy LL zerowe przejazdy uzyskali : Iwona Feliksiwicz-Gibała na 2 koniach Camel oraz Mefisto, Krystyna Solarz na koniu Wera a z wynikiem 8 pkt karnych ukończył Dariusz Świtek na koniu Wezyr. W konkursie klasy L zerowe przejazdy uzyskali : Marzena Antończyk w dwóch przejazdach na koniu Liroy Guest oraz jeden na koniu Linneusz, Iwona Feliksiewicz-Gibała na koniu Cardiff oraz Camel. Z jednym błędem ukończyli parcours : Jan Znamiec na Carbidzie II, Iwona Feliksiewicz-Gibała na Mefisto. W konkursie kalsy P- dwufazowym Marzena Antończyk na koniu Linneusz I-fazę pokonała z wynikiem 0 pkt karnych natomiast druga z wynikiem 9 pkt karnych co dało jej to ostatecznie 7 miejsce w konkursie, Iwona Feliksiewicz-Gibała na koniu Cardiff uzyskała w I-fazie 4 pkt. karne co dało jej to 14 miejsce w konkursie oraz na koniu Midnight także 4 pkt karne i kolejne 15 miejsce oraz Dariusz Świtek także 4 pkt karne w i-fazie co dało mu 16 miejsce. W Konkursie klasy N –o wzrastającym stopniu trudności w czołówce znalazła się Iwona Feliksiewicz-Gibała na koniu Midnight z zerowym przejazdem zajmując 3 miejsce w konkursie natomiast w konkursie klasy N1- zwykłym z wynikiem 4 pkt i ostatecznie 4 miejscem w konkursie ukończyła Magdalena Flaga na koniu Louise.
W drugi dzień zawodów w niedzielę zawodnicy już znacznie podwyższyli poziom swoich startów gdzie można było już kilkakrotnie w dekoracjach konkursów usłyszeć „Szwadron NIEPOŁOMICE”. W konkursie klasy LL zerowe przejazdy uzyskali: Iwona Feliksiewicz-Gibała na koniu Mefisto oraz Camel, Dariusz Świtek na koniu Wezyr, Krystyna Solarz na koniu Wera. W konkursie klasy L bezbłędne przejazdy uzyskali; Jan Znamiec na Carbidzie II, Marzena Antończyk na koniu Liroy Guest oraz Linneuszu, Iwona Feliksiewicz-Gibała dwa przejazdy na koniu Mefisto oraz jeden na koniu Cardiff natomiast z jednym błędem czyli z wynikiem 4 pkt. karnych ukończyli; Jan Znamiec w drugim swoim przejeździe, Iwona Feliksiewicz-Gibała na koniu Camel oraz Dariusz Świtek na koniu Wezyr. W konkursie klasy P -o wzrastającym stopniu trudności z Jokerem zerowe przejazdy uzyskali : Marzena Antończyk na koniu Linneusz zajmując ostatecznie 2 miejsce w konkursie a na koniu Liroy Guest miejsce 7 oraz Iwona Feliksiewicz-Gibała na koniu Cardiff zajmując ostatecznie 4 miejsce a na koniu Midnight miejsce 8. Natomiast Dariusz Świtek na koniu Oskar zajął miejsce 16. W konkursie klasy N- zwykłym miejsce 4 zajęła Iwona Feliksiewicz-Gibała na koniu Midnight a w konkursie klasy N1-dwufazowym w czołówce znalazła się Magdalena Flaga zajmując miejsce 2 oraz w konkursie klasy C miejsce 4.
Także rozpoczęciem sezonu 2010 Sekcja Sportowa „Szwadron Niepołomice” udowodniła że jest dobrze przygotowana do dalszych startów i teraz jeśli tylko aura na to pozwoli będą na pewno odnosić liczne sukcesy w sezonie.

Marzena Antończyk
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez elmijakke » 24 maja 2010, o 14:29

Gratuluję! Szkoda, że tak mało sportu w naszym środowisku, tym bardziej cieszy, że dajecie radę i to na coraz wyższym poziomie. Mam nadzieję, że i ja niedługo będę bez wstydu coraz wyższe parkury pokonywał! Tak przy okazji to dodam, że jestem jedynym w Warszawie (poza Krzyśkiem Mazurem), który skacze zawody w mundurze. Niestety czasami spotyka się to z dziwnymi uwagami, a czasami i z problemami formalnymi np. w zeszłym roku, będąc na zawodach w Kuźni Nowowiejskiej został poproszony przez sędziów o przedstawienie dokumentu pozwalającego mi uczestniczyć w zawodach w mundurze, przed dyskwalifikacją uratowało mnie tylko to, że startuję w barwach (tak naprawdę nieistniejącego już) CWKS Legia. Sędziowie, szczerze mówiąc, bezpodstawnie uznali, że moja legitymacja zawodnika wystarczy :D . Tak czy inaczej jest to kolejny przykład na to, że z mundurami poza imprezami środowiskowymi już tak łatwo nie jest. Co prawda teraz to już mnie w Wawie trochę znają i nie mam problemu, ale zawsze gdzie indziej mogę mieć problem. Tak czy inaczej jakoś mnie do białych bryczesów nie ciągnie... :lol:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Piotrek » 24 maja 2010, o 18:44

Zgadza się, wiem że robią problemy z mundurem. Mimi, że moje sportowe starty są ciągle planem na przyszłość (choć mam nadzieję, że nieodległą) to cały czas zastanawiam się, jak to zrobić, coby nikt się nie czepiał. Mnie również do białych rajtuz i rajtroka niespieszno.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Dowódca » 25 maja 2010, o 11:20

Ponad 15 lat temu powiedziałem, że w "pedalskich" portkach na koniu jeździł nie będę. Słowa dotrzymałem. Wspólnie z Andrzejem Kitą i Andrzejem Leśniakiem zaczęliśmy startować w zawodach jeździeckich w mundurach. Początkowo trochę to dziwiło. Dziś stało się oczywistością. Formalnie kwestię tę reguluje statut Stowarzyszenia "Szwadron Niepołomice", które jest zarejestrowane jako klub jeździecki w PZJ. Wszelkie wątpliwości formalne rozwiązuje legitymacja Szwadronu Niepolomice tzw. "Książeczka ułana". Sądze, że sprawa startów w mundurach może być formalnie uregulowana w PZJ oczywiście jeżeli będzie o co kruszyć kopie. Bo na razie kawalerzystów mających co najmniej III klasę sportową to chyba na palach jednej ręki można policzyć
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez elmijakke » 25 maja 2010, o 11:27

Dowódca napisał(a):Ponad 15 lat temu powiedziałem, że w "pedalskich" portkach na koniu jeździł nie będę. Słowa dotrzymałem. Wspólnie z Andrzejem Kitą i Andrzejem Leśniakiem zaczęliśmy startować w zawodach jeździeckich w mundurach. Początkowo trochę to dziwiło. Dziś stało się oczywistością. Formalnie kwestię tę reguluje statut Stowarzyszenia "Szwadron Niepołomice", które jest zarejestrowane jako klub jeździecki w PZJ. Wszelkie wątpliwości formalne rozwiązuje legitymacja Szwadronu Niepolomice tzw. "Książeczka ułana". Sądze, że sprawa startów w mundurach może być formalnie uregulowana w PZJ oczywiście jeżeli będzie o co kruszyć kopie. Bo na razie kawalerzystów mających co najmniej III klasę sportową to chyba na palach jednej ręki można policzyć


B3 posiadam i za inicjatywą jestem jak najbardziej, może to zgłosić Federacji? Hm.....
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Dowódca » 25 maja 2010, o 11:52

Oczywiście jest to sprawa, która powinna zajac się FKO. Wiem, że Kuba Czekaj działał w PZJ więc porozmawiam z nim czy nie zechciałby zająć się tą sprawą. Dziś już zapraszam na zawody do Niepołomic na 2 tydzień lipca. W tym czasie Szwadron Niepołomice organizuje II memoriał Andrzeja Leśniaka. Obok konkursów skokowych planujemy konkursy kawaleryjskie szabla i lanca. W każdy dzień zawodów będę rownież konkursy amatorskie do 80 cm, w których będą mogły wystartować osoby nie zrzeszone w OZJ
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Kuba Z. » 25 maja 2010, o 18:17

Ja pozwolę sobie wkleić kilka zdjęć z tych zawodów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kuba Z.
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 maja 2010, o 19:47

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Prawie jak ułan » 25 maja 2010, o 18:47

Szkoda, że nie ma kasków jeździeckich na wzór hełmów wz.15 to dopełniło by uroku jazdy w mundurze na zawodach. :)
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Dowódca » 25 maja 2010, o 18:55

Nawet nie wiedziałem synu, że Ty takie ładne zdjęcia robisz ...
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Kowalinho » 25 maja 2010, o 20:11

Prawie jak ułan napisał(a):Szkoda, że nie ma kasków jeździeckich na wzór hełmów wz.15 to dopełniło by uroku jazdy w mundurze na zawodach. :)


A są :-)
Trzypunktowe kaski Jabu
Avatar użytkownika
Kowalinho
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 180
Dołączył(a): 30 sty 2010, o 19:50
Lokalizacja: 1 pszwol

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności w barwach 8 PU, czyli...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,