Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

gdzie można będzie wkrótce spotkać ułanów Szwadronu Niepołomice

Moderator: Moderatorzy

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez elmijakke » 20 maja 2010, o 13:42

Nie pogadasz, popatrz ile oni medali i orderów mają.... :lol:
A jak chcesz pomóc dziewczynom? Mundury im zabierzesz? Na pewno się ucieszą!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Lookas » 20 maja 2010, o 13:48

Własciwie Łuki napisał to, co i ja myslę.....

Pomóc mozna tym, którzy dadzą sobie pomóc. W kazdej organizacjhi jest jakiś beton, który nie da się zreformować. Ale młodzi czesto idąz ciekawości a potem juz środowisko naciska, zeby "szanować barwy" choć to czasami pusty frazes. Poza tym.....(juz to pisałem) nie chodzi nawet o to, by nakazac im zminic kolor otoków, ale by wskazac, co nalezy poprawić i dlaczego. Bez ciśnienia, ale po koleżeńsku.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez jaśko » 20 maja 2010, o 14:21

Jest takie powiedzenie 'w tym to wielki jest ambaras żeby dwoje chciało naraz". Każde z tych stowarzyszeń jest niezależnym podmiotem. A próbach pomocy z naszej strony Mirek już napisał. Zaś stwierdzenia o Szefostwie które demonstracyjnie umywa ręce jest bezpodstawne (ale pewnie z Poznania leiej widać). SN troszczy sie o młodych stwarzając im szansę rozwoju.
Mój dziadek miał takie powiedzenie " lepiej wyjść na mruka niż na i.....e".
Ps. A SN w sposób godny uczcił to święto
jaśko
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 11:27

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez pulkownik » 20 maja 2010, o 14:47

Lookas, to wolny kraj !!! Mnie życie nauczyło – nie wcinać się w nieswoje sprawy. Mogę jedynie zasiadać w loży szyderców :lol: . Jeśli nie dało nic do myślenia to co Janek robił, jeśli nie dały nic komentarze i apele to po jakiego czorta się męczyć. Róbmy swoje ... Ja się staram swoją formację doprowadzić do jakiegoś poziomu, Janek swoją a GRH 7 DAK swoją. Świata nie będziemy zbawiać na siłę. Skoro potrafimy nawzajem się wspomagać informacjami, doświadczeniem to jest najlepszy dowód na dobrą wolę. Jeśli mam jakieś pytania, wątpliwości to dzwonię, piszę, innymi słowy staram się i ... jeszcze nigdy nie było tak bym nie uzyskał pożądanej informacji. Każdy ma swój poziom i sam powinien o niego zadbać (poziom dowódcy czy zarządzającego grupą ). Mi zależy na mojej grupie i rozwijam ją, bacznie słucham uwag pod naszym adresem i biorę je do serca a czas pokaże czy to dobry kierunek czy zły. Więc ...nie litujmy się nad bylejakością.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Łuki » 20 maja 2010, o 15:10

Pułkowniku. Jak cię widzą, tak cię piszą. A ludzie widzą zazwyczaj tego co się wyróżnia na minus. Obraz jednej grupy rzutuje na całe środowisko. Dla bylejakości nie może być pobłażania.
Poza tym jest mi żal tych młodych, którzy coś chcą zrobić a beton z góry nie daje im się przebić lub zasłania horyzont
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez pulkownik » 20 maja 2010, o 15:32

Dlatego napisałem, żeby nie litować się ! Do diaska !!! jak popatrzę na foty mojej formacji sprzed kilku lat to widzę jakie było to dziadostwo ! ale pracowałem nad tym by jakoś to wyglądało. Patrzyłem na innych, uczyłem się i ruszyło. Może nie wszystko jest idealne i też zdarzają się wpadki ale przynajmniej widać, że idzie to do przodu - a dlaczego ? BO MI NA TYM ZALEŻY !!! Jeśli zaś ktoś ma to w d... to jego problem. A rzutowanie ? o nie, nie - niech ludzie sami zauważą różnicę. Ja nie robię tego dla publiki robię to dla satysfakcji i dla jakichś wartości, którym jestem oddany. Niech sobie ludzie porównają te wynalazki jakimi zostali uraczeni na 3 maja w Krakowie i porównają z szykiem i wyglądem SN ! Jak Komarów powstawał też było byle co ... ale z roku na rok efekt jest widoczny gołym okiem. Są grupy, którym zależy na jakości ale są też takie, które mają to w dalekim poważaniu ... i to ich problem, sami dają o sobie świadectwo !
Amen !
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez miszka7-1 » 20 maja 2010, o 16:50

Jak patrzę na ten filmik to myślę, że może jednak warto spróbować ściężkę wydeptać. Byłoby to z korzyścią, chociażby, dla samego miasta Krakowa. Że o innych aspektach nie wspomnę.
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Dowódca » 20 maja 2010, o 17:23

Miszka rzadko wdaje się w polemikę na łamach forum, ale Tobie jestem to winien - zbyt wiele mam bowiem dla Ciebie szacunku jako prawdziwego Kawalerzysty, co zresztą wielokrotnie już powtarzałem. Próbowałem tę ściężkę deptać przez 5 lat bez efektu. Trudno jest dyskutować z ludźmi, którzy wiedzą wszystko lepiej i mają własne pomysły na życie. Po 3 Maja ubiegłego roku miarka się przebrała - nie będę występował publicznie w takim towarzystwie i wierz mi, że ciężko mi było zrezygnować z Krakowa, który dla 8 Pułku jest miastem garnizonowym i muszę tłumaczyć ludziom dlaczego na paradach nie ma "żółtych" ułanów. Z Tobą, Pułkownikiem, Toporzyskiem pojadę wszędzie i o każdej porze. Zbyt cenię jednak Kawalerię i własne poczucie estetyki aby jechać w jednym szyku w takim towarzystwie nawet za cenę okrzyknięcia mnie "betonem"
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez miszka7-1 » 20 maja 2010, o 18:34

Dziękuję za miłe słowo, ale z tym "prawdziwym"...prawdziwym do pięt nie dorastam i konie jeno mógłbym Im czyścić.
A co do reszty to w pełni Cię rozumiem i trudno się nie zgodzić. Ciężka sprawa, chaliera.
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Dowódca » 20 maja 2010, o 19:05

Kawalerzystą się jest sercem, duszą i czynem, co miałem okazję widzieć a Twoja skromność tylko to potwierdza
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Dowódca » 20 maja 2010, o 21:42

Doceniam jednak inicjatywy Kolegów, którzy mają więcej determinacji ode mnie i chcą okazać pomoc tak bardzo ostatnio upokorzonemu Krakowowi mając nadzieję, że nie będzie to zbyt bardzo kolidowało z ich ogłoszonymi planami rekonstrukcyjnymi jak również pielęgnacją koni i armat
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Miro » 20 maja 2010, o 21:53

Będąc o ile mogę być obiektywnym zwróćcie koledzy samarytanie uwagę na ostanią sekcję 21PU w tym wystąpieniu. Widziałem w ich wykonaniu pokaz kadryla z lancami i wierzcie mi było czego pozazdrościć. Ta sekcja wie , że halsztuk to nie półgolf i może śmiało być wzorem dla swoich kolegów ( no i koleżnek jak piszecie ) . Wiem ,że napierśniki i ogłowia mają nie tego ale to naprawdę drobiazg. Tak więc widać jak ktoś chce to się da , koniec i kropka .
Avatar użytkownika
Miro
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 18:15
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Piotrek » 20 maja 2010, o 22:48

Dowódca napisał(a):Doceniam jednak inicjatywy Kolegów, którzy mają więcej determinacji ode mnie i chcą okazać pomoc tak bardzo ostatnio upokorzonemu Krakowowi mając nadzieję, że nie będzie to zbyt bardzo kolidowało z ich ogłoszonymi planami rekonstrukcyjnymi jak również pielęgnacją koni i armat


Oj, lekką złośliwość widzę ;)
Ja szczerze powiedziawszy ostatnimi czasy przestaję się przejmować tym co wkoło. Mogę pomóc i doradzić, jeśli ktoś ma ochotę posłuchać i skorzystać. Sam też chętnie rad słucham. A jak komuś miła bylejakość, to jego problem.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez jaśko » 20 maja 2010, o 23:16

Przeglądając powyższe posty nijak się nie mogę zgodzić z Tobą Piotrze że jest tam tolerancja dla bylejakości wręcz odwrotnie. I jak napisałem parę postów wyżej dobrze że nas tam nie było bo i nasze konie by tego nie zdzierżyły.
jaśko
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 11:27

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Piotrek » 20 maja 2010, o 23:23

Mam na mysli tolerancję w szeregach owej ekipy w barwach 21 PU, a nie w Krakowie.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności w barwach 8 PU, czyli...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron