Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

5 rocznica powstania Szwadronu Niepołomice

gdzie można będzie wkrótce spotkać ułanów Szwadronu Niepołomice

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Ułan świętokrzyski » 17 lip 2009, o 22:17

Wielebny! Nie musisz mnie szukać na defiladzie i patrzeć na moją gębę. Jak tak dalej pójdzie, to sam siebie będę oglądął na defiladzie przeglądając galerie z lat poprzednich na naszej stronie. Powoli też uchodzi ze mnie para, jak widzę co wokół mnie się dzieje!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez wielebny07 » 18 lip 2009, o 07:20

Panowie trzeba po prostu robić dalej swoje. Na to że urzędasom jest wszystko jedno kto się pokaże nie ma nikt wpływu. Może po imprezie jak się pokaże kilka postów na miejskim forum ktoś kogoś opieprzy że odwalił lipe. I tyle. Albo i nie......
Napewno może boleć to że się człowiek stara, zaprząta sobie głowę masą rzeczy które dla laika są pierdołami, stara się wszystko w przenośni i dosłownie dopiąć na ostatni guzik i ....... tak to się kończy. Ale nie możemy "naszą religią" na siłe zarażać innych bo robi się z tego ortodoksja. Już w tym roku odbyło się kilka imprez pod szyldem "70 rocznica" i poziom tam zaprezentowany przez stronę polską i niemiecką wołał o pomstę do nieba. Tylko tyle że dla tych którzy to organizowali była to następna imprezka na której ludzi pojedli kiełbasę i wypili kilka browarów + trochę huku. Dla nich wsio ryba czy to KBW czy wz. 36, czy musztrę robią jak harcerze czy wg. regulaminu z 38r. Przed projekcją "Katynia" 50 % społeczeństwa myślało że to robota niemców - czy myślicie że teraz jest dużo większa świadomość. Pewnie nie bo ci co wiedzą jak to było poszli na film z zaciekawieniem a reszta to pewnie jakieś wycieczki ze szkoły za kare albo coś w tym stylu.
Ludzie którzy się chociaż trochę interesują tematem zabiorą swoją rodzinę i znajomych na imprezy, uroczystości itd. na których ludzie reprezentują jakiś poziom i tam was docenią albo opi..... :mrgreen: .
Jest tylko ten problem który tkwi w nas. Jak się widzi takich przebierańców to odbieramy to tak jakby na Jasnej Górze biegało 20 ludzi przebranych za JPII i do tego próbowało jeszcze mszę odprawić nie mając do tego ani praw ani wiedzy. Hmmmm....... Nie wiem czy to dobry przykład ale chyba wiecie o co chodzi
wielebny07
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 02:10

Postprzez Lucas » 19 lip 2009, o 20:19

Trzeba chyba posumować, że najgłośniej "mea culpa" w przedmiotowej sprawie powinni powiedzieć Panowie z MON'u. To po prostu trzeba unormować i nie dopuszczać do żadnej "demokracji" w sprawie kultywowania tradycji. Jeżeli nawet apele takich Kawalerzystów jak śp Generał M. Gutowski w sprawie poszanowania munduru i tradycji nie odniosły skutku to walka Dowódcy Szwadronu Niepołomice z góry skazana byla na przegraną i tyle. Póki co to rekonstrukcja idzie na żywioł - smutne ale prawdziwe. Trzeba to robić porządnie albo wcale. Trzeba robić swoje ale jak jak nie wygra się przetargu? Przetarg na uczczenie rocznicy, przetarg na uczczenie pamięci - moje ułańskie serce tego nie wytrzymało i pękło.....
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 19 lip 2009, o 21:02

Zdzichu! Serce masz mocne i zdrowe! Ale ja zwykle Ciebie popieram. Przetargi ... Niedługo zaczną robić przetargi na obsadę kady pedagogicznej szkół podległych samorządom. Kto poda mniejszą stawke ten będzie pracował...
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Dowódca » 19 lip 2009, o 21:55

Panowie sum sum corda. Nie rozpoczynałbym batalii, której nie wiedziałbym jak wygrać. Siła kawalerii polega na manewrowaniu. Nie znając jeszcze wyników przetargu zapewniam was, że krakowską batalię już wygraliśmy. Nie można było dłużej tolerować parady bylejakości w wykonaniu Konsorcjum Panów B&B. Znacie ich retorykę to oni są najlepsi i wszystko najlepiej wiedzą. Ja to przeżyłem przy organizacji defilady 3 Maja kiedy bezsilny musiałem patrzeć na poczynania tych panów. Nigdy więcej. Należało sprowokować Urząd Miasta do podjęcia jakiś działań i tak też się stało. Poczekajmy spokojnie na wyniki przetargu jest szansa, że Kraków będzie miał rzetelną kawalerię na paradach, bądź to w wydaniu Szwadronu Niepołomice bądź Szwadronu Toporzysko. Nie wolno zatem podupadać na duchu bo szereg wyzwań jeszcze przed nami, a parady w Krakowie to tylko niewielki fragment tego co mamy jeszcze do zrobienia w tym roku. Barwy starego złota goszczą na ulicach Krakowa ponad 220 lat i tak już zostanie ....
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Postprzez Ułan świętokrzyski » 20 lip 2009, o 11:27

Daj Boże !!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 20 lip 2009, o 20:19

I ja powiem daj Wam Boże - nikt nie życzy lepiej ułanom z Niepołomic niż ułan z Sącza.....
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 29 lip 2009, o 22:15

No i zesrało się to wszystko! Ale chyba takiego rozwiązania sporów kawaleryjskich w Krakowie można się było spodziewać!

Przetarg na trzy duże parady w Krakowie w tym roku wygrali Koledzy z Toporzyska w barwach 3 PSK. A więc po 5 latach dumnego paradowania po Królewskim Mieście Krakowie zostalismy wysłani na wcześniejszą emeryturę. Ze mną to jeszcze pół biedy, bo od pół roku jestem na takowej oświatowej, ale innych Kolegów chyba skręci. Dziecko wylano z kąpielą i chyba lepszego zmaterializowania tego przysłowia nie było, nie ma i nie będzie!
W takim razie trzeba się będzie wkręcać na imprezy w innych środowiskach. A więc przyjmuję zaproszenia w szyku pieszym. Bądź co bądź ułan z Pacanowa każdej imprezie rangi znacznie doda. Zwłaszcza jak jeszcze przyjedzie na kozie. Zaproszenia wysyłajcie na priva.

"Zamiast po Rynku defilować
Będziem na Forum deliberować!
Bo tylko na to teraz nas stać!
Ciężkie to czasy! O k..wa mać !!!


Możecie zerknąć na ten link jak macie mocne nerwy!
http://www.dziennikpolski24.pl/Artykul- ... 62e.0.html

Ref-ren! Napisz coś o tym!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez elmijakke » 30 lip 2009, o 10:51

Pozwolicie, że wtrącę swoje trzy grosze w sprawie z jednym pytaniem: Dlaczego tych trzech świąt Państwowych nie możecie "robić" charytatywnie?
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Lucas » 30 lip 2009, o 11:02

No i się zesrało. Dobre pytanie - dlaczego nie charytatywnie...... Hm....
Żeby zaoszczędzić Kolegom oplaty za pełen tekst o ktorym pisze Ułan z Pacanowa to proszę bardzo (Ku przestrodze dla innych środowisk!!!):

Klęska krakowskich ułanów w przetargowej bitwie
KONFLIKT. Spory i nieporozumienia krakowskich ułanów zakończył przetarg
Klub Sportowy "Bór" Toporzysko (gmina Jordanów) wygrał przetarg na zorganizowanie w tym roku trzech paradnych przemarszów kawalerii w Krakowie. O uświetnianie swoimi przejazdami obchodów rocznic w mieście starali się też ułani z dwóch formacji krakowskich i Szwadron Niepołomice, jednak cena kawalerzystów z Toporzyska była najatrakcyjniejsza - a to cena decydowała w przetargu.
Przetarg dotyczył wszystkich wydarzeń, które jeszcze w tym roku mają się odbyć z udziałem ułanów - rocznic: wymarszu I Kompanii Kadrowej (6 sierpnia), 1 września i 11 listopada. Miasto postawiło wymagania odnośnie do umundurowania ułanów, ich doświadczenia, kondycji i przygotowania koni, bezpieczeństwa podczas przemarszu. Ogłosiło przetarg dla ułanów po raz pierwszy, po tym, jak w minionych latach formacje kawaleryjskie nie dogadywały się ze sobą. Miasto zapowiada, że przetarg na tego typu usługi będzie odtąd ogłaszany już co roku.
Oferty złożyły: Stowarzyszenie Szwadron Niepołomice w barwach 8. Pułku Ułanów ks. J. Poniatowskiego (z dowódcą Janem Znamcem, dotychczasowym koordynatorem występów ułańskich), Klub Sportowy "Bór" Toporzysko, a także konsorcjum: Małopolski Klub Rekreacji i Turystyki Konnej im. 21. Pułku Ułanów Nadwiślańskich (tu komendantem jest Zbigniew Burzyński) oraz Krakowski Szwadron Ułanów im. J. Piłsudskiego (z Henrykiem Bugajskim na czele). Najdroższa była oferta Szwadronu Niepołomice - za dwie najbliższe imprezy chciał on po 20 tys. zł, a za 11 XI (kiedy jest wymagana większa liczba koni) - 44 tys. złotych. KS "Bór" Toporzysko wycenił swoje przemarsze odpowiednio po 9,8 tys. zł i 11 listopada - 21 tys. 560 zł. Ułańskie konsorcjum zaoferowało swoje występy za - odpowiednio - 9 tys. 999 zł oraz 34 tys. 999 zł (11 XI).
Zwycięska formacja ułańska z Toporzyska istnieje od 1992 roku. W Krakowie można było już ją wielokrotnie oglądać, ostatnio np. na ubiegłorocznych obchodach rocznicy wymarszu I Kompanii Kadrowej. Ma spore doświadczenie, jak i plany - np. wkrótce urządzenia imprezy "Wrześniowy Szlak" z udziałem ponad 50 kawalerzystów, którzy przejadą tysiąc kilometrów przez trzy województwa. - Zależy nam na tym, żeby kawaleria prezentowała się podczas uroczystości dobrze, w sposób prawidłowy, zgodny z regulaminami. Chcemy, żeby te występy służyły edukacji, nie zakłamywały historii i nie wystawiały kawalerii na pośmiewisko - mówi Dariusz Waligórski, dowódca Sekcji Kawaleryjskiej w barwach 3. Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego, która to sekcja jest częścią KS "Bór" Toporzysko.
Urząd Miasta zastrzegł, że bez jego pisemnej zgody wykonawca nie może powierzyć wykonania przemarszy innym osobom - jednak nie jest to wykluczone. - Jesteśmy chętni do zaproszenia do udziału również inne formacje, kultywujące tradycje kawaleryjskie, w tym te formacje, które wzięły udział w przetargu. Kryterium jest jedno: zapewnione odpowiednie umundurowanie, wyszkolenie, umiejętność manewrowania w szyku zgodna z międzywojennym regulaminem kawalerii - usłyszeliśmy od dowódcy ułanów z Toporzyska.
Konsorcjum formacji dowodzonych przez Zbigniewa Burzyńskiego oraz Henryka Bugajskiego złożyło protest w związku z takim wynikiem przetargu. Teraz do zarzutów ma się ustosunkować zwycięska formacja. Umowa z wybranym wykonawcą może zostać podpisania po ostatecznym rozstrzygnięciu protestu. Dariusz Waligórski powiedział nam, że otrzymał już także nieoficjalną propozycję od Zbigniewa Burzyńskiego, by krakowskie konsorcjum dopuścić do udziału w występach - a wtedy protest zostanie wycofany. - Przekażę tę sugestię dalej, kadra oddziału wspólnie zadecyduje, jak odpowiedzieć - skomentował.
Ze Zbigniewem Burzyńskim nie udało nam się wczoraj skontaktować. Z kolei Henryk Bugajski stwierdził, że tylko przyłączył się do przetargu, nie zajmował się już protestem. - Mam już dość tego wszystkiego, tych przepychanek i nagonki na nas - stwierdził dowódca Krakowskiego Szwadronu Ułanów. - A Toporzysko jeździ z panem Znamcem. Pan Znamiec w Krakowie więc i tak pojedzie. I to dlatego mógł dać wysoką cenę w przetargu - dodał też.
Jan Znamiec, dowódca Szwadronu Niepołomice odpowiada, że nie było tu takiego chytrego planu, a cenę zaproponował taką, jaka była w ostatnich latach za udział w miejskich uroczystościach. - Jakość kosztuje. Szwadron Toporzysko zrobi to więc po kosztach - kwitował też Jan Znamiec, zapewniając zarazem, że Toporzysko reprezentuje bardzo wysoki poziom merytoryczny. Stwierdził, że sam nie weźmie udziału w tegorocznych uroczystościach w Krakowie, których dotyczył przetarg. - Choć oczywiście koledzy ze szwadronu mogą. Ale ja przegrałem przetarg. Trzeba z porażką umieć się pogodzić. Miałem swoje 5 minut w zeszłe lata - dodał. Jan Znamiec zamierza natomiast startować w kolejnych takich przetargach w Krakowie.
(MM)
mmrowiec@dziennik.krakow.pl


W minionych latach formacje kawaleryjskie nie dogadywały się ze sobą, więc miasto ogłosiło przetarg na ich przemarsze podczas uroczystości. Teraz będzie tak już co roku. Na zdjęciu Stowarzyszenie Szwadron Niepołomice w barwach 8. Pułku Ułanów ks. J. Poniatowskiego.
http://www.ulani.pl/include/obrazek.php?id=6098
Obrazek
Ostatnio edytowano 30 lip 2009, o 11:19 przez Lucas, łącznie edytowano 6 razy
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez ref-ren » 30 lip 2009, o 11:07

Ułan z Pacanowa napisał(a):No i zesrało się to wszystko! Ale chyba takiego rozwiązania sporów kawaleryjskich w Krakowie można się było spodziewać!

Przetarg na trzy duże parady w Krakowie w tym roku wygrali Koledzy z Toporzyska w barwach 3 PSK. A więc po 5 latach dumnego paradowania po Królewskim Mieście Krakowie zostalismy wysłani na wcześniejszą emeryturę. Ze mną to jeszcze pół biedy, bo od pół roku jestem na takowej oświatowej, ale innych Kolegów chyba skręci. Dziecko wylano z kąpielą i chyba lepszego zmaterializowania tego przysłowia nie było, nie ma i nie będzie!
W takim razie trzeba się będzie wkręcać na imprezy w innych środowiskach. A więc przyjmuję zaproszenia w szyku pieszym. Bądź co bądź ułan z Pacanowa każdej imprezie rangi znacznie doda. Zwłaszcza jak jeszcze przyjedzie na kozie. Zaproszenia wysyłajcie na priva.

"Zamiast po Rynku defilować
Będziem na Forum deliberować!
Bo tylko na to teraz nas stać!
Ciężkie to czasy! O k..wa mać !!!


Możecie zerknąć na ten link jak macie mocne nerwy!
http://www.dziennikpolski24.pl/Artykul- ... 62e.0.html

Ref-ren! Napisz coś o tym!



Jarku...

Przetarg na udział w Paradnej Gali...?
Toż to są rzewne jaja...
Że też komuchy tego nie organizowali...
z okazji ... 1-go maja...
A w dalszej widzę perspektywie...
przetarg na udział w Świętej Mszy...
I może zabrzmi to złośliwie...
Nie wygram ja... nie wygrasz Ty...
Bo chocbyś wierzył najgoręcej...
pójdzie na mszę ten... KTO DA WIĘCEJ...!

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lookas » 30 lip 2009, o 12:00

Panowie......Szeroko poszliscie ( że tak kolokwialnie to ujmę).

Ambicje zagrały jak widzę, i pieniądz.

Cóż, żal tylko, ze w imię ideii sprowadziliscie kawalerię do rangi artykułu handlowego.
Mówi się, ze gentlemani o pieniądzach nie rozmawiają. No ale jak widać wszystko musi sie ugiac pod presją nowych czasów, także Ochotnicza Kawaleria.

To żenujące!!!
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Piotrek » 30 lip 2009, o 12:53

Ano właśnie... Czytając te kwoty, można zrozumieć, w jaki sposób w stosunkowo szybkim czasie można się poszczycić wystawianiem kilkudziesięciu koni na imprezach. Przy takim wsparciu to byśmy w 5 lat baterię wystawili ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 30 lip 2009, o 15:42

Daj Wam Panie Boże cały DAK.
Panowie, chyba wiecie że ułanowi z Sącza i mnie nie o tą momonę chodzi tylko o inne sprawy tzw. wewnetrzne. Ale tego już na Forum pisać nie będziemy. Są pewne granice.
Charytatywnie pojechać można ale w znacznie węższym gronie. Ja z ułanm Krzysiem dowozimu do Krakowa konie z Bałtowa - 200 km w jedną stronę. Inni mają od 30 do 120 km. Pieniądze na transport są więc pożadane. Teraz jednak zniknęliśmy oficjalnie do przyszłego roku do 3 maja z ulic Krakowa. Przykre to ale prawdziwe.

Dzięki ref-ren. Trafiłeś w sedno!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 30 lip 2009, o 18:16

Nie wystawimy całego dak'u bo ani nikt nam nie zapłaci takich pieniędzy, ani też w głowach nam takich pieniędzy żądać. Pokrycie kosztów transportu, i innych organizacyjnych jak najbardziej rozumiem, nie każdy ma ochotę dokładać do tego z własnej kieszeni, tak jak my to robimy na przykład :) Chwała Wam za to, że chce się Wam ciągnąć konie z tak daleka do Krakowa. Ale odnoszę wrażenie, że kwoty o jakich mowa, to pokrycie kosztów transportu i duża górka do tego. Jeśli jest inaczej, wyprowadźcie mnie z błędu. Coś mi się nie chce jednak wierzyć, że koszty wystawienia kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu jeźdźców, jakie ponosi stowarzyszenie, wynoszą 100 000 zł na trzy imprezy.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności w barwach 8 PU, czyli...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron