Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

5 rocznica powstania Szwadronu Niepołomice

gdzie można będzie wkrótce spotkać ułanów Szwadronu Niepołomice

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Dowódca » 8 sie 2009, o 20:32

i może najlepiej od razu ten drugi będzie taki demokratyczny i egalitarny. Niestety nie mogę muszę pozostawić jakieś pole dla popisu dla innych, a jak go stworzą to poproszę o przyjęcie mnie na staż kandydacki jakko obywatel dowódca porzucając moją głęboką - wynikającą z tradycji barw 8 Pułku wiarę w dysonanse społeczne
Ostatnio edytowano 8 sie 2009, o 20:54 przez Dowódca, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Postprzez Łuki » 8 sie 2009, o 20:37

A potem wsrod tych trzech Twoich ekip bedziesz rozpisywal przetarg kto pojedzie z Toba na zawody... :twisted:
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Postprzez Dowódca » 8 sie 2009, o 20:56

Łuki napisał(a):A potem wsrod tych trzech Twoich ekip bedziesz rozpisywal przetarg kto pojedzie z Toba na zawody... :twisted:


A czy ja sprawiam wrażenie idioty! Przecież to nie ja urządzam przetarg, a prościej jest wystawić 3 podmioty do przetargu
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Postprzez Piotrek » 8 sie 2009, o 21:00

Na staż kandydacki? Nie poczułbyś się zdegradowany? :)

A co do francuskiego... znam tylko kilka zwrotów, między innymi to powiedzenie Ludwika XIV. Nie byłem pewien pisowni, więc napisałem, że zdaje się...

Taa... Najpierw przetarg, który wygra jedna z ekip, po czym i tak pojadą wszystkie trzy. Ale z drugiej strony... Idąc tropem Twojej filozofii Janku... skoro prowokując władze miasta wydajesz walkę bylejakości, to jeśli zorganizujesz przetarg między swoimi szwadronami, celem podniesienia poziomu i wyeliminowania błędów to może faktycznie, kiedyś będziesz dowodził tym najlepiej umundurowanym, wyposażonym, wyszkolonym, itd. :) Może jest w tej metodzie jakaś logika :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 8 sie 2009, o 23:12

Widzę że moja dyskusja w tym temacie nie ma sensu! Bawcie się Panowie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Dowódca » 8 sie 2009, o 23:25

A co głębokiej wiary w dysonanse społeczne to nie jest to moje powiedzenie. Będąc w zeszłym roku w Grudziądzu na jubileuszowym zjeździe i żegnając się z jednym z oficerów kawalerii z 4 Pułku - tak mniej więcej o godz. 3.30 usłyszał od niego, że spędził 4 lata w oflagu z jednym z oficerów 8 Pułku Ułanów, który imponował swoją wiarą i przekonaniem o słuszności dysonansów społecznych i tak mi się to jakoś skojarzyło w kontekście barw i tradycjji. Prawda, że podróże kształcą?
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Postprzez elmijakke » 9 sie 2009, o 00:04

Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez myta2 » 9 sie 2009, o 22:44

Piotrek napisał(a):A gdzieś Ty się Myta łaciny doszukał? To po francusku było przecież ;)


tym bardziej jest mi daleko, Tata mi powtarzał wiecznie "pamiętaj język wroga trzeba znać, tak na wszelki wypadek" więc się niemieckiego uczyłem, teraz pracuje w firmie z RPA i musze się w angielskim sposobić tak by rozumieć co pryncypały do mnie gawarit...:)
kolejnych języków nie zdzierżę gdyz mam taką chorobę co się zowie lenistwo nabyte:)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Piotrek » 9 sie 2009, o 23:06

Dowódca napisał(a):A co głębokiej wiary w dysonanse społeczne to nie jest to moje powiedzenie. Będąc w zeszłym roku w Grudziądzu na jubileuszowym zjeździe i żegnając się z jednym z oficerów kawalerii z 4 Pułku - tak mniej więcej o godz. 3.30 usłyszał od niego, że spędził 4 lata w oflagu z jednym z oficerów 8 Pułku Ułanów, który imponował swoją wiarą i przekonaniem o słuszności dysonansów społecznych i tak mi się to jakoś skojarzyło w kontekście barw i tradycjji. Prawda, że podróże kształcą?


Nie rozumiem... Niby jaka nauka ma płynąć z tej podróży? Że kiedyś dysonans społeczny i dystans choćby pomiędzy oficerem a ułanem jest słuszny? W to chyba nikt nie wątpi, że tak było.

[ Dodano: Nie Sie 09, 2009 11:07 pm ]
Ułan z Pacanowa napisał(a):Widzę że moja dyskusja w tym temacie nie ma sensu! Bawcie się Panowie!


W którym temacie Jarku? Masz na myśli główny wątek, czyli 5 rocznica powstania Szwadronu Niepołomice, czy temat "poprzetargowy"?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Lucas » 10 sie 2009, o 10:00

Dla przejrzystości Forum i jego czytelności proponuję zamknąć niniejszy wątek - no chyba, że ktoś chce napisać coś o 5 rocznicy powstania Szwadronu Niepołomice. Sprawa przetargu na usługi kawaleryjskie wymaga (jeżeli jest jeszcze do kontynuowania) odrębnego wątku. Spraw wewnętrznych Kolegów ze Szwadronu Niepołomice nie wypada poruszać na ogólnopolskim Forum Kawaleryjskim - tak myślę. Są to sprawy ważne ale jednak wewnętrzne. Jam dowodem że i osobiste bardzo. Proszę zatem Admina o utworzenie wątku p.n. Modele działania oddziałów Kawalerii Ochotniczej III RP i przeniesienie tam spraw z watku niniejszego tyczących komercji w KO. Myślę, że Ułan z Pacanowa w tym wątku właśnie zakończył swój udział w dyskusji......
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 10 sie 2009, o 10:23

Jak Zdzichu tak pisze to tak jest! Ale chyba wzyscy zauważyli że nie odzywam się tak często jak przynajmniej rok temu. A dlaczgo? Mądremu pisać nie trzeba, a ci inni niech się domyślą...
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 10 sie 2009, o 10:31

Nie wiem dlaczego ale mi jakoś wyszło, że w tym miejscu jest czas na pokazanie tego akurat obrazu......
Obrazek
Chyba razem z Kol. ułanem Jarkiem tak śnimy.......
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 10 sie 2009, o 10:51

Śnimy i marzymy ... bez względu czy demokracja jest, czy jej w Szwadronie nie ma ... tego nam już nikt nie zabroni !
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 10 sie 2009, o 12:09

Może cie odebrać nam nasze życie, ale nie zabierzecie nam wolności - powiedział szkocki bohater William Wallace...

A wątek faktycznie trzeba zamknąć, bo się chaos zrobił. Pytanie, czy jest sens przenosić go gdzie indziej. Dyskusja zaczęła przypominać udowadnianie sobie na wzajem, co było pierwsze, jajko czy kura. Jedni twierdzą, że nie wypada wyceniać barw i tradycji inni twierdzą wprost przeciwnie i się dobrze z tym czują. Może dajmy jednak spokój tej dyskusji i jak Jarek mówił, róbmy swoje. Historia nas osądzi...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez pulkownik » 10 sie 2009, o 14:01

Co by nie pisać ... 2006 rok Komarów. Grupa trzech ułanów Szwadronu Niepołomice w Wolicy Śniatyckiej pod Komarowem, Ułan z Pacanowa, Ułan z Sącza i Stach - tedy się poznaliśmy.
Próbowałem wynegocjować konia od jednej panny dla Jarka i klapa. Oddałem własnego do szarży a ja stałem jak idiota i gardło mi ściskało - jak to ja stopami na gołej ziemi ...a tu taka szarża !!! Tak się zaczęła znajomość. I mimo, że stałem tam jak ten osioł gdy inni szarżowali,to warto było. Za rok pod Komarowem było już 13 ułanów w złotych barwach. W 2008 ponad 20. 2007 i 2008 rok - Jarek prowadził konferansjerkę, zrobił to kapitalnie, każdy był pod wrażeniem a ja byłem spokojny o przekaz. Do końca życia będę Wam wdzięczny za przyjazd i za to co zrobiliście. Razem budowaliśmy atmosferę, imprezę w Komarowie i w tym roku grubo ponad 120 konnych uczestników !!! Panowie to dzięki Wam to forum tak się rozwija i o tym wie każdy kto korzysta z jego dobrodziejstwa. Zapewne nie mam nic do gadania ale zakazuję jakiegokolwiek milczenia ! Jarku będę zaszczycony jeśli i w tym roku poprowadzisz konferansjerkę - bez Ciebie klapa. Obiecuję, że z konia też coś poopowiadam. Mamy w tym roku kapitalne mobilne nagłośnienie. Ułan z Sącza ( bo dla mnie taki nick pozostanie ) również na Komarów stawi się - obiecał. Panowie mamy od cholery do zrobienia i nie możemy się wycofać - i nikt za nas tego nie zrobi !
W duszy szlag mnie trafia, że jest coś nie tak - ale wiem, że nie takie przeszkody się skakało i nie takie problemy omijało.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności w barwach 8 PU, czyli...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron