Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

5 rocznica powstania Szwadronu Niepołomice

gdzie można będzie wkrótce spotkać ułanów Szwadronu Niepołomice

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Dowódca » 31 lip 2009, o 13:17

Lookas napisał(a):Nie odniose sie do całości, bo to dużo słów...

Dowódca napisał(a): Zapraszam na 20 imprez, które Szwadron Niepołomice organizuje w ciągu najbliższych 2 miesięcy


Byc może sie mylę, ale skoro w dniach 25-27 Szwadron organizuje "Pola Chwały" w owej wyliczance spokojnie punkty od 16 do 19 możemy połczyć w jedno. Zatem nie mamy 20 a jedynie 17 imprez:) Podobnie pokrywają sie punkty 4,6 i 7, zatem mamy juz 16 a nawet 15 imprez. Z tego przynajmniej 4 nie są organizowane przez Szwadron a jedynie szwadron lub jego przedstawiciele w nich uczestniczą....Panie Rotmistrzu.....nieładnie:)


Ale w każdej z tych imprez trzeba wystąpić - dobrze zredukujmy je nawet do trzech, ale niech każda z grup zorganizuje w ciągu roku przynajniej 3 imprezy i weźnie w nich udział przynajmniej cześć osób dyskutujących na tym forum to za cóż za prężną kawalerię ochotniczą mieć będziemy .....
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Postprzez Piotrek » 31 lip 2009, o 13:23

Bardzo słuszny apel. Niech się zbierze towarzystwo i zacznie jeździć na imprezy, bo rok mamy przecież rocznicowy.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez ref-ren » 31 lip 2009, o 14:04

Piotrek napisał(a):O, już się znalazł Szwoleżer, co rękawicę podniósł :)




No może i podniósł... lecz jaki z tego zysk?
Tą rękawicą trza teraz strzelić ... w pysk...
A tu nie wystarcza zwyczajna, szczera chęć...
Dowódca ma wzrostu ... metr dziewięćdziesiąt pięć!

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Dowódca » 31 lip 2009, o 15:06

elmijakke napisał(a):
Dowódca napisał(a): i pokona mnie w konkursie skokowym klasy P


W przyszłym roku, kto wie, kto wie.... :mrgreen:


Wyzwanie przyjmuje, ale spiesz się bo u mnie już wiek słuszny, a wyższych konkursów jeździł nie będę bo u mnie nie tylko wiek słuszny ale i zwrost (190 cm) i wagą (110 kg) więc nie będę męczył konia na konkursach wyższych niż P chociaż kto wie rośnie już moja nowa nadzieja siwy ogier hanowerski - ma 4 lata już ma 178 w kłębie i jakieś 700 kg wagi, a ponadto świetnie się zapowiada jako koń sportowy
Ostatnio edytowano 31 lip 2009, o 15:08 przez Dowódca, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Postprzez elmijakke » 31 lip 2009, o 15:07

do refrena:ale skakać będzie metr dziesięć...

Co do wyzwania, to ja je przyjąłem :mrgreen: , a nie odwrotnie. Tak, czy inaczej czasu jeszcze trochę potrzebuję, na razie odwalłem licencyjny na 3,5, ale do P jeszcze daaaleka droga.....

Gratuluje licencji i III klasy sportowej jeszcze pamiętam jaka to wielka satysfakcja i wiem ile pracy kosztuje przejachanie parcours w dobrym stylu na 3,5 punkta, a co do P to spokojnie samo przyjdzie nawet nie będziesz wiedział kiedy poprostu poczujesz, że to już

Dziękuję (elmijakke) :mrgreen:
Ostatnio edytowano 31 lip 2009, o 21:32 przez elmijakke, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 lip 2009, o 15:36

Deklaracje aż nadzbyt jasne ! A czas powoli wszystko zweryfikuje! A te rękawica elmijakke to zwykła czy muszkieterka?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pulkownik » 31 lip 2009, o 15:52

Takie wielkie konie ... ? jak to się na to wgramolić. Moja klacze mają 156 i 158, zwinność w terenie niesamowitą. Jak stanę na koniu przy Dowódcy Szwadronu Niepołomice w czasie meldunku będę wyglądał ja kurdupel. Koń wyższy o 20 cm i Jan 15 razem 35 cm. Będę się pałętał pod jego pachą jak pchła :mrgreen:
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez elmijakke » 31 lip 2009, o 16:39

Nie martw się, podobno mija już moda na hanowerskie dryblasy na parkurach. Teraz wracają do łask koniki w okolicach 170. Ja sam mam malutkiego bo 163, ale skoczny chłopak, także damy radę...
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 lip 2009, o 17:24

A od czego są stołeczki? Już służący króla Jana Sobieskiego woził w jukach taborecik z którego nasz król na swojego ulubionego Pałasza wsiadał. Tak między nami Pałasz był czystej krwi arabskiej, a więc tyle miał w kłębie co Pułkownikowe kobyłki, więc ...
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pulkownik » 31 lip 2009, o 17:53

hehe...wraca moda na mniejsze konie 170 cm...dobre. Powiadacie ze stołka...hmm...ciekawe. Z charakterem moich koni to musiałbym się zdrowo nabiegać z tym stołkiem.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Dowódca » 31 lip 2009, o 21:15

wzrost moich koni jest naturalną pochodną mojej postury ponoć koń się upodabnia do właściciela, a co do konkurencji sportowej to życie najlepiej uczy pokory - właśnie wracam z treningu, na którym Carbid dał mi do zrozumienia, że oxer 120 wysoki i dość szeroki to nie jest jegu ulubiona wysokość i zaproponował mi poknanie tej przeszkody bez niego, on wolał pogalopować dalej samodzielnie, a ja rozbudowałem głową przeszkodę po raz koleny doceniając dobry zwyczaj jazdy w toczku tylko nie wiem czemu mnie tak d... boli Ale wyzwanie rzucone i przyjęte jak Junior wróci do zdrowia to możemy pomyśleć nawet o potędze skoków bo mój rekord na nim to 150, a narazie idę szukać jakiś maści, a może lepsze będą okłady... ?
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Postprzez ref-ren » 31 lip 2009, o 22:00

elmijakke napisał(a):do refrena:ale skakać będzie metr dziesięć...

Co do wyzwania, to ja je przyjąłem :mrgreen: , a nie odwrotnie. Tak, czy inaczej czasu jeszcze trochę potrzebuję, na razie odwalłem licencyjny na 3,5, ale do P jeszcze daaaleka droga.....

Gratuluje licencji i III klasy sportowej jeszcze pamiętam jaka to wielka satysfakcja i wiem ile pracy kosztuje przejachanie parcours w dobrym stylu na 3,5 punkta, a co do P to spokojnie samo przyjdzie nawet nie będziesz wiedział kiedy poprostu poczujesz, że to już

Dziękuję (elmijakke) :mrgreen:


Do elmijakke:

Pragnę zauważyć, że to nie konia leje się w pysk podniesioną rękawicą...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez elmijakke » 31 lip 2009, o 22:09

Starszego stopniem, oficera? NIGDY! :lol:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 sie 2009, o 07:13

Ciekawe jak teraz wypadnie Kadrówka w Krakowie. Dwa lata temu wieczorem byliśmy konno na oświetlonym Kopcu Piłsudskiego ... A to już było ...
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 5 sie 2009, o 09:59

Trzymam kciuki za Kolegów z 3 PSK z Toporzyska. W nich nadzieja, że poziom udziału KO w obchodach kolejnej rocznicy wymarszu I Kompanii Kadrowej będzie wysoki.

"Ale to już było i nie wróci więcej
I choć tyle się zdarzyło to do przodu
Wciąż wyrywa głupie (ułańskie) serce

Ale to już było, znikło gdzieś za nami
Choć w papierach lat przybyło to naprawdę
Wciąż jesteśmy Drogi Jarku tacy sami ...."
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności w barwach 8 PU, czyli...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron