Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

5 rocznica powstania Szwadronu Niepołomice

gdzie można będzie wkrótce spotkać ułanów Szwadronu Niepołomice

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Lucas » 10 sie 2009, o 15:04

Podtrzymuję Drogi Pułkowniku com rzekł - dysponuj mą skromną osobą podług potrzeby komarowskiej.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez pulkownik » 10 sie 2009, o 15:58

Tak więc otrzymasz zadanie sztabowe. Będziesz wraz z 7 DAK panował nad odznakami I Manewrów pod Komarowem oraz ... Odznaką Ułana Komarowskiego - czyli brązowa - trzykrotny udział, srebrna pięciokrotny a złota za 8 lat służby i inne zasługi. Odznaki są wspaniałe i robią wrażenie. Do każdej odznaki będzie dyplom, który wypiszecie. Będą również inne sympatyczne sprawy ... np. punktacje w manewrach, capstrzyk itp. Będzie dobrze.
Nocleg ? u naszej Ani Wojdy ( od książki ). "Będzie Pan zadowolony..."
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 10 sie 2009, o 17:22

Dzięki za tak ciepłe słowa... No tak jak Zdzichu będzie - to ja też! Ale już u Pani Ani we dwóch to nie da rady.... Może jest jakaś druga Ania?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pulkownik » 10 sie 2009, o 21:50

Drugiej takiej nie ma. Ale jakoś się pogodzicie ! Chyba, że jakaś strzyga kresowa podejdzie Was sposobem - a jest ich po wsiach pełno :mrgreen:
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Lucas » 11 sie 2009, o 00:02

Drogi Pułkowniku - czynisz mi niezasłużony zaszczyt, który z pokorą przyjmuję i pod Twą komendę się oddaję. Współpraca z 7 DAK'kiem będzie dla mnie dodatkowym zaszczytem.

Jaruś kwatery Ci ustępuję boś starszy barwą - jak Pani Ania pozwoli kątem gdzieś przycupnę......
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 11 sie 2009, o 00:17

Bóg zapłać! Emeryt więcej nie powie...Będziemy spali razem jak u Krzysia w Ostrowcu!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Dowódca » 11 sie 2009, o 09:50

Przed Komarowem czeka nas jeszcze wizyta w Jaśle podaje plan

Pobyt w Jaśle w dniach 14-16 sierpnia


PIĄTEK

Piątek godziny popołudniowo- wieczorne przyjazd do Jasła zakwaterowanie ludzi i koni (konie na stajni Jasielskiego Stowarzyszenia Jeździeckiego Jasło ul Sroczyńskiego.
Kolacja


SOBOTA

sobota 15.08 godz 8.00 wyjazd ze stajni dotarcie do rynku
8.30 wymarsz na mszę z okazji Święta Wojska (przejazd ulicami miasta)
9.00 msza święta (ułani oczekuja w parku)
10.00 Uformowanie kolumny przejazd pod Grób Nieznanego Żołnierza do Parku udział w apelu poległych
10.45 powrót ulicami miasta do stajni
12.00 obiad
15.00 wyjazd na pokazy (osiedle gamrat)
17.00 pokazy
18.00 przemarsz na stajnię
20.00 ognisko

NIEDZIELA

niedziela16.08
9.00 wyjazd w teren planowany powrót godz 14.00
15.00 zakończenie.

[ Dodano: Wto Sie 11, 2009 6:15 pm ]
Szwadron Niepołomice określił dzisiaj wstępną listę osób i koni wyjeżdżających do Komarowa. 33 konie i 50 osób. Wyjazd oparty jest na dyscyplnie wojskowej. Całość podzielona została na 2 plutony. Pierwszym dowodzi Paweł Żmudzki, drugim Jan Urban. Każdemu z uczestników manewrów określony zostanie zakres obowiązków oraz funkcję. Wszelkie działania i inicjatywy członków Szwadronu wymagają uzgodnienia z bezpośrednim przełożonym. O wszelkich szczegółach związanych z wyjazdem (data wyjazdu, transport, noclegi) będę informował bezpośrednio zainteresowanych w formie elektronicznej. Nie jedziemy do cioci na imieniny lecz na manewry, nie jesteśmy również grupą "kanapową" liczącą w porywach do 5 osób, stąd wyjazd tak licznej grupy jest dość dużym wyzwaniem logistycznym wymagającym żelaznej dyscypliny.
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Postprzez Lucas » 12 sie 2009, o 08:26

Szacun dla Szwadronu Niepołomice i Jego Dowódcy - 33 konie i 50 osób! Wielkie przedsięwzięcie. Dla mnie osobiście spełnienie obietnicy danej w sierpniu 2006 roku nad symboliczną mogiłą poległych pod Komarowem, kiedy to będąc uczestnikiem forpoczty Szwadronu Niepołomice wespół z Ułanem z Pacanowa i Stachem powiedzieliśmy do spoczywających w komarowskiej ziemi: "Siła nas tu w złotożółtych otokach wróci co by podjąć walkę pod dowództwem Tomka Dudka o ocalenie Waszej śmierci od zapomnienia"
Teraz pozostaje nam wspólnie modlić się o pogodę, która pozwoli na godne uczczenie 89 rocznicy Komarowskiej Bitwy.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 12 sie 2009, o 09:06

Przecież żelazna dyscyplina w Szwadronie Niepołomice zawsze była jego mocną stroną. Przez te 5 lat każdy mógł się o tym przekonac.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Dowódca » 13 sie 2009, o 00:01

Ośrodek Jeździecki ‘Stadnina Niepołomice’ zaprasza w dniach 20-23.08.2009 na konsultacje szkoleniowe w dyscyplinie ujeżdżenie. Zajęcia poprowadzą sędzia p. Izabela Popławska oraz p. Natalia Kozaczka. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy z własnymi końmi, istnieje również możliwość wzięcia udziału w szkoleniu w roli obserwatora.
Szczegółowe informacje pod numerem tel.0-880 696 659 lub drogą mailową nkhorses@o2.pl
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Postprzez Ułan świętokrzyski » 13 sie 2009, o 00:25

Zamieniwszy konie na pegazy
Prawie powietrzna kawaleria, czyli ułańskie w Pobiedniku skakanie

W dniach 30.07. – 02.08.2009 r. na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim odbyło się szkolenie spadochronowe dla członków Szwadronu Niepołomice i osób towarzyszących. Inicjatorem i organizatorem szkolenia był oczywiście ułan Maciej Boruta, instruktor spadochroniarstwa, mający na swym koncie ponad 1400 skoków.


Bo trzeba nas zrozumieć, mnie i mój niepokój
Jak się we dwójkę rwiemy do rzeczy niezwykłych,
Do zjawisk, które zanim powstały, już znikły,
A i serce - przepraszam - także na coś czeka,
Jak serce szewca, krawca, prostego człowieka
I ma prawo prywatne szczęście mieć na oku.


Szczegóły wkrótce na naszej stronie
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 13 sie 2009, o 00:36

"...Czy dziw, że nam publiczność w kawiarniach obrzydła,
Czy to dziwota wielka, albo wielka wina,
Że nie starczą nam radio i dźwiękowe kina?
A jeśli każdy burżuj chce porastać w pierze
Mogę i ja, choć jestem rzetelny szwoleżer,
Tęsknić, aby mój kasztan porósł nagle w skrzydła
..."

B.W.D.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Lucas » 13 sie 2009, o 07:41

Tylko pozazdrościć Kolegom ze Szwadronu Niepolomice - czekamy na relację zatem i co ważniejsze na servis foto w waszej galerii zdjęć.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez ref-ren » 13 sie 2009, o 07:51

Ułan z Pacanowa napisał(a): Zamieniwszy konie na pegazy
Prawie powietrzna kawaleria, czyli ułańskie w Pobiedniku skakanie

W dniach 30.07. – 02.08.2009 r. na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim odbyło się szkolenie spadochronowe dla członków Szwadronu Niepołomice i osób towarzyszących. Inicjatorem i organizatorem szkolenia był oczywiście ułan Maciej Boruta, instruktor spadochroniarstwa, mający na swym koncie ponad 1400 skoków.


Bo trzeba nas zrozumieć, mnie i mój niepokój
Jak się we dwójkę rwiemy do rzeczy niezwykłych,
Do zjawisk, które zanim powstały, już znikły,
A i serce - przepraszam - także na coś czeka,
Jak serce szewca, krawca, prostego człowieka
I ma prawo prywatne szczęście mieć na oku.


Szczegóły wkrótce na naszej stronie



Byłem świadkiem tego wydarzenia i serdecznie gratuluję... Każdy powinien tego spróbować...
Tylko "urodzeni by pełzać... latać nie mogą" (gen. Edwin Rozłubirski)

/ref-ren/ - instruktor spadochronowy (2000 skoków)
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lucas » 13 sie 2009, o 08:04

ref-ren napisał(a):Byłem świadkiem tego wydarzenia i serdecznie gratuluję... Każdy powinien tego spróbować...
Tylko "urodzeni by pełzać... latać nie mogą" (gen. Edwin Rozłubirski)

/ref-ren/ - instruktor spadochronowy (2000 skoków)


nooo pięknie - podkabluję wszystko Shogunowi......Urodzeni by pełzać - ale Shogun się....... :mad: zdenerwuje.....
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności w barwach 8 PU, czyli...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron