Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

To już dwa lata działalności Forum!!

Opinie Użytkowników

To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez Ułan świętokrzyski » 20 mar 2008, o 22:34

Na początku marca 2006 roku ruszyło Forum Kawalerii RP jako druga internetowa oferta Szwadronu Niepołomice w barwach 8 PU ks Józefa Poniatowskiego. Nie byłoby tego Forum, gdyby nie upór i zacięcie nieodżałowanego Jędrusia Leśniaka. Tak długo namawiał i inspirował swego przyjaciela Mariusza Górniaka, aż w końcu ten na swoim serwerze stworzył to cacko. I tak kilka dni przed Świętem Pułkowym 2006 – Forum rozpoczęło swoją działalność. Andrzej zamieścił na nim swoje 20 postów. Tyle jedynie zdążył. Dwa miesiące później 14 maja zginął tragicznie podczas jazdy konnej. Odjechał galopem do nieba… Jako pierwszy uczyniłem na Forum wpis o jego śmierci. Oj było bardzo ciężko pisać…. I wtedy postanowiłem sobie, że póki sił starczy i będę widział sens dalszej pracy – będę kontynuował ideę Andrzeja! Jednogłośnie (ułani z Niepołomic) opowiedzieliśmy się za nazwaniem Forum imieniem naszego nieodżałowanego Kolegi! I tak się stało!
W tym dziale prosimy o zamieszczanie opinii o Forum, co bez wątpienia pozwoli nam – moderatorom, na wzbogacenie treści i usprawnienie pracy!

Daj Panie Boże jeszcze sił wiele
I w trudnych chwilach wesprzyj biedaka
Abym do końca mógł moderować
Forum imieniem Jędrka Leśniaka!!!
Ostatnio edytowano 21 mar 2008, o 15:03 przez Ułan świętokrzyski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pulkownik » 20 mar 2008, o 23:18

No tak ! co prawda to prawda. Nasza znajomość i jej widoczne efekty (Komarów 2006 i 2007 z udziałem Szwadronu Niepołomice ) to także zasługa niniejszego forum ! Tu dowiedziałem się wiele o Naszej kawalerii i poznałem mnóstwo ciekawych ludzi. Dlatego chylę czoło i składam urodzinowe życzenia !!!
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 24 mar 2008, o 13:08

Dzięki Pułkowniku! Szkoda tylko że pierwsza reakcja nie była od Kolegów ze Szwadronu!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 24 mar 2008, o 14:23

Dla mnie Wasze forum jest rewelacją, kopalnią wiedzy o kawalerii i tamtych pięknych czasach, możliwością wymiany poglądów. Paradoksalnie, na forum 8 Pułku Ułanów z Krakowa poznałem swoich towarzyszy broni z Poznania i teraz z wielkim zapałem tworzymy własne stowarzyszenie w barwach 7 dak. Zaglądam tu codziennie, jeśli nie nawet kilka razy dziennie i jak nie ma nowego postu, to jakąś taką pustkę czuję i czegoś mi brak.
Oby tak dalej !
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 24 mar 2008, o 15:05

Dzięki Piotrze! To bardzo miłe z Twojej strony!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 24 mar 2008, o 15:44

Dogi Jarku! toż to domena gospodarza dać pierwszeństwo Kolegom spoza Szwadronu Niepołomice. A tak na serio to dobrze wiesz jaka wdzięczność czuje do Ciebie każdy za kawał roboty jaką tu realizujesz. Nasze Forum ma już dwa lata - w cywilu to mało ale w kawalerii ochotniczej to szmat czasu - my żyjemy inaczej niż cywile a juz z całą pewnością intensywniej. Ja również jestem wdzięczny Nazemu Forum wymyślonemu przez śp Andrzeja. Poznałem tu wielu wspaniałych ludzi i to obojga płci. Stoczyłem tu szereg słownych potyczek. Po pamiętnej stoczonej z Ref-Ren'em zrezygnowałem z funkcji Moderatora - stare dobre czasy. Ważne że Forum żyje. Żyje oczywiście dzięki taki ludziom jak Ułan z Pacanowa ale i dzięki coraz to nowym uczestnikom. Z łezką w oku czytam nieraz pytania kandydatów na ułanów - kiedyś ja je zadawałem i nie miałem gdzie znaleźć odpowiedzi - teraz jest to Forum. Przyznam się Wam szczerze, że jak chcę zawalczyć z wadą każdego człowieka czyli z zapomnieniem to wchodzę tutaj i czytam posty Andrzeja Leśniaka - czuję się wtedy tak juakby był dalej w Szwadronie i jak mielibyśmy sie spotkać na następnej imprezie Szwadronu. Przyznam sie szczerze, że z racji obowiązków cywilnych często nie staje już sił zasiąść do kompa po pracy. Rzadku tu piszę ostatnio ale czytam kiedy tylko mogę. I uczę się stąd mojej ukochanej Kawalerii cały czas. Pozdrawiam Was Forumowicze serdecznie a Ciebie Jarku szczególnie.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Piotrek » 24 mar 2008, o 20:48

A mnie forum na tyle pochłonęło, że jestem podejrzewany w domu o uzależnienie :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 24 mar 2008, o 23:00

Dzięki serdeczne Wam Koledzy! Po takich słowach chce się pracować dalej w zaciszu spokojnego pokoiku w domku Kochanej Teściowej w Pacanowie!
Obyś Piotrek tylko takie miał uzależnienie. Pamietasz taki fragment ze "Skrzypka na dachu" kiedy uczący córki Tewiego Mleczarza student Perczyk z Kijowa powiedział - "Pieniądze to zaraza". A Tewie podnosząc w niebo oczy zawołał - "Oby Bóg zesłał ją na mnie i obym się nigdy nie wyleczył!!!"
Tak samo jest z naszym Forum!!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Tigo » 25 mar 2008, o 14:21

Witajcie!
I ja się wypowiem. Te forum przestało już pełnić rolę wizytówki Szwadronu - stało się wielkim placem, na którym można w przyjacielskiej atmosferze prowadzić rozmowy na wiele tematów mających jednak wspólny mianownik - tradycję. Szwadron wykonał wspaniałą robotę kładąc fundamenty pod jedną z ostatnich redut historii, dumy narodowej, tradycji i patriotyzmu. Kielnię dzierżył w swych dłoniach wspominany wielokrotnie rotmistrz Andrzej Leśniak, który siłą odebrany musiał porzucić swoją pracę zostawiając nam szczytne zadanie ukończenia jej. Niestety nie miałem okazji poznać ojca tego forum, czego niezmiernie żałuję, gdyż z opowiadań Kolegów wnioskuję, że był on jednostką wybitną i świetnym kompanem oddanym sprawie. Jego dotychczasowe obowiązki przejęli inni użytkownicy, a wśród nich nieoceniony Ułan z Pacanowa. Myślę że możecie być dumni ze swojej pracy, szczycąc się osiągnięciami forum które z powodzeniem propaguje pozytywne wzorce w bezkresie internetu.
Prywatnie żałuję niezmiernie, że nie miałem dotychczas styczności z rzemiosłem kawaleryjskim, co oganicza moją działalność na forum jedynie do tematów ogólnych. Mimo tego jestem niezmiernie szczęśliwy, że mam zaszczyt obcować ze wspaniałymi ludźmi z owego forum.
Napisałem kiedyś:

"(...)Pojawia się jednak pytanie: w jaki sposób ludzie Ci zachowują pamięć o narodzie i propagują swoje racje? Czynią to na wiele sposobów, z których każdy jest dobry i zasługuje na szczere uznanie. Dzięki tego typu bojownikom powstały liczne Grupy Rekonstrukcji Historycznej, które poza odtwarzaniem danego okresu historycznego propagują prawidłowy model postaw osobistych i upowszechniają zdrowe wzorce osobowe."

Także o Was mówi ten fragment, bo dzięki Wam zgnilizna nie opanowała całego społeczeństwa.

Vivat!

Pozdrawiam,
Tigo
Avatar użytkownika
Tigo
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Ułan świętokrzyski » 25 mar 2008, o 17:16

Miło Tigo usłyszeć takie opinie! Dzięki Twojej współpracy z Forum powstało internetowe radio, które krzepi nasze serca pieśniami patriotycznymi. Dzięki Tobie mamy dostęp do przepięknych przedwojennych nagrań piosenek kawaleryjskich i legionowych. A wszystko to właśnie przez to Forum...
Ostatnio edytowano 10 sty 2016, o 16:09 przez Ułan świętokrzyski, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Major » 26 mar 2008, o 22:31

Kochani!
Cokolwiek by nie napisać i tak będzie to niewiele w stosunku do tego co robicie na tym forum Panowie! Dzięki Wam można poznawać tajniki "kawaleryjskiej kuchni" bez uciekania się do czasochłonnego szperania w bardzo trudno dostępnych materiałach, wielokrotnie to o czym piszecie nie byłoby do zdobycia przez zwykłego "ciurę obozowego" czyli chociażby mnie. Wielkie Wam za to dzięki! Tak trzymać! Ułanie z Pacanowa kłaniam Ci się w pas za to co robisz dla forum. Pozdrawiam Major.
Avatar użytkownika
Major
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 45
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 17:28
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Tigo » 26 mar 2008, o 23:25

Nie inaczej Ułanie z Pacanowa! Gdyby nie te forum to by pewnie nic z tego nie wyszło, a i repertuar byłby niezwykle ubogi (ukłony w stronę Elmijakke).
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Tigo
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Ułan świętokrzyski » 27 mar 2008, o 01:19

Dzięki serdeczne za wszelkie miłe słowa! To Forum to nasza wspólne dzieło! Nasza odskocznia w inny świat - ten kiedys w latach szczenięcych wymarzony, a często dopiero na początku jesini zycia odkryty na jawie! A czy to takie dziwne... Czy to dziw...

Czy dziw, że nam publiczność w kawiarniach obrzydła,
Czy to dziwota wielka, albo wielka wina,
Że nie starczą nam radio i dźwiękowe kina?
A jeśli każdy burżuj chce porastać w pierze
Mogę i ja, choć jestem rzetelny szwoleżer,
Tęsknić, aby mój kasztan porósł nagle w skrzydła.


(Szwoleżerski spleen - B. Wieniawa Dłuoszowski
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Dowódca » 1 sty 2009, o 17:47

Okres noworoczny to dobry czas na przemyślenia dotyczące działalności w przyszlym roku. Nasza skuteczność będzie w dużej mierze zależała od przepływu informacji. Od początku naszej działaności wierzyłem w potęgę internetu, stąd nasza strona internetowa, która należy obecnie do najlepiej spozycjonowanych stron o tematyce kawalerysjkiej i dużej oglądalności. W roku 2009 chciałbym jednak abyśmy zajęli się rozwojem naszego forum internetowego (www.forum.ulani.pl). Ambicją moję jest aby w tym roku stało się ono niemal codziennym dziennikiem każdego współczesnego kawalerzysty, na którym umieszczane byłyby bieżące informacje dotyczące środowiska kawaleryjskiego. W tym celu niezbędnym będzie jednak dokonanie zmiany jego struktury. Oczekuje zatem Waszych propozycji dotyczących nowej organizacji i struktury naszego forum.
Zajmijmy się również promocją naszego forum poprzez rozsyłanie maili dotyczących informacji umieszczanych na forum. Chyba będzie to najbardziej skuteczna forma promocji forum
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Postprzez Piotrek » 2 sty 2009, o 00:48

Pewnie potrzeba byłaby pewna kompresja wątków, tak by nawigacja była łatwiejsza i osoba, która pierwszy raz się loguje mogła się łatwo rozeznać, co, gdzie i jak. Przydałaby się pewnie osobna kategoria dla "kalendarza" a w niej wątek dla każdej z imprez, gdzie będzie można znaleźć niezbędne informacje, dopytać i szczegóły, podzielić się wrażeniami po zakończeniu, itd. I tutaj dokonałbym pewnego usztywnienia - jedna impreza - jeden wątek. Żeby nie zdarzało się tak, że ilu uczestników, tyle wątków. Albo niezbędna będzie częstsza ingerencja administratora, przenoszenie wątków, scalanie kilku w jeden, itd.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Następna strona

Powrót do Nasze Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron