Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

To już dwa lata działalności Forum!!

Opinie Użytkowników

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez pulkownik » 2 kwi 2010, o 01:03

Wywołany do tablicy oficerskim mundurem i sarkastycznie !

A ja noszę mundur oficerski i co ? .... i to ... nie jestem nadany przez FKO, nie jestem oficerem WP, gwiazdek nie noszę. Mam samozwańczą funkcję, którą sobie sam ustanowiłem ! i jestem z tego dumny jak cholera !!! staram się z całego serca wywiązywać z tego, mam określone zadania w Komarowie i w swoim skromnym Oddziale w barwach 9 PUM. A ... nick mam pulkownik bo taki mam tytuł w Bractwie Miłośników Konia i Żywota Staropolskiego !!! Żyję kawalerią, jestem i będę jej wierny do końca mojego życia.
Więc czym różnię się od reszty ? NICZYM MOŚCI PANOWIE, ZUPEŁNIE NICZYM !!! Nie gwiazdki stanowią o człowieku, nie szlify żadne a to co się robi Panowie - więc róbmy swoje !!!
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez Lucas » 2 kwi 2010, o 09:49

Drogi Bracie Pułkowniku! Masz rację ale zważ tylko proszę na jedno uwagę - od zarania dziejów wojskowości cechowała się ona jednolitością w swej różnorodności. Wg mnie we współczesnym ruchu społecznym, jakim jest ochotnicza służba w kawalerii ochotniczej winny obowiązywać dwie tendencje:
1. Grupa Rekonstrukcji Historycznej - widz ma okazję na uczestnictwo w żywej lekcji historii;
2. Kawaleria Ochotnicza - okresowo np. pod Komarowem odtwarza historię i zbliża się do GRH ale na co dzień nawiązuje do formacji paramilitarnej, ujednoliconej mundurowo, z określoną hierarchią (odzwierciedloną w stopniach).
Dobrze wiesz Mości Pułkowniku boś to już wiele razy na własne skórze odczuł, że jednoosobowe dowodzenie na wzór wojskowy podczas tak wielkich imprez jak Komarów , z udziałem koni jeszcze, to bezwzględny wymóg bezpieczeństwa ludzi i koni. Zważ, że coraz więcej młodych Kolegów zasilających nasze szeregi nie było w harcerstwie, wojsku i nie zna drylu wojskowego. Stąd mój pogląd aby ujednolicić z czasem oczywiście nasz wygląd. Piszesz, że nosisz mundur oficerski ale pagony masz puste. Co pomyśli postronny obserwator. Zobaczy Ciebie i mego D-cę lub D-cę 3 PSK i pomyśli: temu z bródką do dystynkcje odleciały widać w praniu. Nie wolno ludziom mętliku robić w zwojach. Ja pełnię już siódmy rok mą ochotniczą służbę w kawalerii ochotniczej. W marcu otrzymałem z nadania D-cy Szwadronu stopień chorążego KO (stopień uznaniowy za pracę organizacyjną nie zaś za wyszkolenie). Serce rozpiera mi duma. Czuję się doceniony i wyróżniony. Poza kawalerią, w cywilu, jestem ppor rezerwy WP ale to zupełnie inna sprawa......
Tak, więc Mości Pułkowniku miej litość nad cywil bandą i nie pozwól im odchodzić od zmysłów podczas rozważania problemu: "dlaczego to ten chyży, wąsaty wiarus (z Sącza) w stopniu chorążego tak bardzo pręży się, wypina pierś i melduje się temu drugiemu chyżemu, też wąsatemu młodziankowi (z Komarowa-Osady) w stopniu (wg naramienników) ułana.”
Ja zresztą i tak i tak będę się meldował zawsze do Rotmistrza Tomasza Dudka.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez pulkownik » 2 kwi 2010, o 13:14

Lucas napisał(a):Ja zresztą i tak i tak będę się meldował zawsze do Rotmistrza Tomasza Dudka.


Koniec świata ! Zdzisiu ja nie jestem rotmistrzem, nigdy nie byłem i nigdy nie będę. Postanowiłem, że dla potrzeb manewrów założę amarantową zakładkę na naramiennikach komisji z dystynkcjami ale tylko po to by w czasie zadań ułan wiedział komu i jak ma się zameldować. Podobnie dopuszczam sprawę w czasie inscenizacje bo tam odgrywamy konkretne historyczne postaci. To forma jednorazowej identyfikacji i nic więcej. Kiedyś miałem jakieś zapędy (podobnie pisał Myta ) ale z perspektywy czasu mam inne zdanie. Rozumiem Twoje argumenty i bardzo je szanuję. Ja podobnie tworzę wewnętrzną strukturę organizacyjną we własnej grupie. Ale musisz mi wybaczyć bo i w FKO jest też wielu którzy mimo posiadanych dystynkcji popełniają kardynalne błędy. Dewaluuje się tedy ogólna hierarchia i pozostaje pytanie o sens takich nadań czy awansów. Takie jest moje zdanie co nie oznacza, że jest właściwe.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez myta2 » 2 kwi 2010, o 18:01

Zgadzam się Pułkowniku z tobą w pełni, zaś mimo ogromnego szacunku z zdaniem Ułana z Sącza nie. Uważam że nikt z nas szkoły w Grudziądzu nie skończył, nikt z nas służby w historycznych pułkach nie odbył i stopni się nie dochrapał, więc nie godzi się ich nosić. ale to moje zdanie i wg niego czynie, natomiast nie potępiam tych którzy noszą dystynkcje, jeżeli jest to zgodne z ich podejściem do sprawy to mi to osobiście nie przeszkadza, ot i wszystko...:)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez Lucas » 2 kwi 2010, o 20:58

Cóż mam odpowiedzieć? Z dwoma tak zacnymi Przyjaciółmi nie wypada mi w spór wchodzić i ani mi się śni. Szanuję Was zbyt mocno. Nie mam zamiaru pretendować do jakiegokolwiek stopnia kawaleryjskiego. Kawalerzystów już nie ma i nie będzie już nigdy. Dlatego podkreślam mój stopień jako chorąży KO - w niedługim czasie będzie zdecydowanie się różnił w wyglądzie od oryginalnego przedwojennego chorążego kawalerii. I tak to zostawmy bo w czas Świąt nijak dyskutować o tym. A pułkownik i tak jest dla mnie rotmistrzem KO pełną gębą i już. Może mnie za to ze strzygami na noc w stanicy komarowskiej zamknąć - idę na to bom człek nie strachliwy.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez pulkownik » 2 kwi 2010, o 21:22

Ze strzygami powiadasz ! już jakąś wyjątkową jędzę wyrychtuję Ci na Komarów za tego rotmistrza :lol: .
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez Lucas » 2 kwi 2010, o 22:28

Z Twej ręki zdzierżę i jędzę Mości Pułkowniku :D
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez Ułan świętokrzyski » 3 kwi 2010, o 11:21

Tylko ta jędza musi mieć do 40 lat!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez myta2 » 3 kwi 2010, o 11:42

To kara czy przyjemność ma być bom teraz całkiem skołowaciały hihihihihihihihiihihihih :twisted:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez pulkownik » 3 kwi 2010, o 12:05

Oj, Zdzisiu i Jarku o was dopominają się moi sąsiedzi. Tak im przypadliście do gustu w zeszłym roku, że nijak was nie wypuszczą.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez fen » 6 kwi 2010, o 16:36

To już cztery lata Panowie !
GRATULACJE !
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 kwi 2010, o 22:25

Wielkie dzięki Pułkowniku! Nie zawiedziemy sąsiadó i tym razem!
Tak, to już cztery lata! I są to lata niezmarnowane! Ku chwale Kawalerii i pamięci Jędrusia Leśniaka!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez fen » 6 kwi 2010, o 22:34

Ja to świeży ułan u Was Panowie w gościach jestem, ale internet od 30 listopada 2009r mam. W realu to ja Was podziwiam od dawna i za to co Wy "wyprawiacie" to ja Wam serdecznie dziękuję i to w galopie z szablą w dłoni.
Na chwałę Kawalerii zdrowia Wam życzę !
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez Ułan świętokrzyski » 9 kwi 2010, o 00:16

Wielkie dzięki młody człowieku!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez elmijakke » 9 kwi 2010, o 16:57

myta2 napisał(a):Zgadzam się Pułkowniku z tobą w pełni, zaś mimo ogromnego szacunku z zdaniem Ułana z Sącza nie. Uważam że nikt z nas szkoły w Grudziądzu nie skończył, nikt z nas służby w historycznych pułkach nie odbył i stopni się nie dochrapał, więc nie godzi się ich nosić. ale to moje zdanie i wg niego czynie, natomiast nie potępiam tych którzy noszą dystynkcje, jeżeli jest to zgodne z ich podejściem do sprawy to mi to osobiście nie przeszkadza, ot i wszystko...:)


Pytanie zatem zasadne czy powinno się nosić gwiazdki z obecnego WP?
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron