Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

10 lat Forum im. Andrzeja Leśniaka

Opinie Użytkowników

10 lat Forum im. Andrzeja Leśniaka

Postprzez Ułan świętokrzyski » 7 mar 2016, o 23:04

Te 10 lat przemknęło galopem. A przecież to 10 lat życia każdego z nas, kolejne 10 lat Kawalerii Ochotniczej w Polsce, wspaniałe imprezy, widowiska, rocznice, parady. Kolejni weterani odeszli na służbę do Błękitnego Szwadronu. Pozwólcie Koledzy, że pozwolę sobie w związku z tym na małą retrospekcję.
Na początku marca 2006 roku ruszyło Forum Kawalerii RP jako druga internetowa oferta Szwadronu Niepołomice w barwach 8 PU księcia Józefa Poniatowskiego. Nie byłoby tego Forum, gdyby nie upór i zacięcie nieodżałowanego Jędrusia Leśniaka. Tak długo namawiał i inspirował swego przyjaciela Mariusza Górniaka, aż w końcu ten na swoim serwerze stworzył to cacko. I tak kilka dni przed Świętem Pułkowym 2006 – Forum rozpoczęło swoją działalność. Andrzej zamieścił na nim swoje 20 postów. Tyle jedynie zdążył. Dwa miesiące później 14 maja zginął tragicznie podczas jazdy konnej. Odjechał galopem do nieba… Jako pierwszy uczyniłem na Forum wpis o jego śmierci. Oj było bardzo ciężko pisać…. Jednogłośnie (ułani z Niepołomic) opowiedzieliśmy się za nazwaniem Forum imieniem naszego nieodżałowanego Kolegi! I tak się stało!
Kiedy wspominam początki naszego Forum, to mimowolnie uśmiech pojawia mi się na mojej emeryckiej fizjonomii... Nie bardzo zdawałem sobie sprawę, co to właściwie jest! A teraz ... W ciągu tych 10 lat rozrosło się w ogromną skarbnicę wiedzy o kawalerii, zwłaszcza tej przedwojennej. Jakie treści zawiera ta wiedza – za długo by pisać. Teraz dzięki wam wszystkim jest to Forum z bardzo wysokim poziomem naszego ojczystego języka! I wielkie dzięki wam za to! Zmiana w sztafecie pokoleń na tym Forum stała się faktem, z czego osobiście ogromnie się cieszę. Nie pomylę się chyba zbytnio twierdząc, że właśnie ta współpraca zaowocowała wykrystalizowaniem się idei stworzenia kwartalnika „Szabla i koń” w miejsce „Nowego Przeglądu Kawaleryjskiego”. Moje pokolenie ma teraz pewność, że jeśli kiedyś odejdziemy, to idea śp. Andrzeja będzie dalej kontynuowana.
To Forum już dawno przestało pełnić rolę wizytówki Szwadronu - stało się przestrzenią, w której można w przyjacielskiej atmosferze prowadzić rozmowy na wiele tematów mających jednak wspólny mianownik – polską kawalerię.
Oczywiście po powstaniu Facebooka dyskusja na Forum przycichła i przeniosła się na strony tego światowego komunikatora. Ale przecież cały czas ktoś penetruje zasoby naszego Forum w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące go pytania. I niech tak pozostanie. Padały stwierdzenia, że nasze Forum zamarło. A jak jest rzeczywiście? Wystarczy porównać dane statystyczne.
Te 10 lat, to na chwilę obecną prawie 17.500 postów (5 lat temu - 12.000), 1151 wątków (5 lat temu - 643), 550 zarejestrowanych użytkowników (5 lat temu - 420) i ponad 12,5 miliona odwiedzin (5 lat temu - 1 mln) !!! To oznacza, że Forum żyje dalej i żyć będzie a zgromadzona w tym miejscu wiedza służyła, służy i służyć będzie wszystkim miłośnikom polskiej Kawalerii II RP i nie tylko.
Co prawda od trzech lat nie jestem w strukturach Szwadronu Niepołomice, ale cały czas pozostaję do dyspozycji Koła Pułkowego 8 PU w Krakowie, z dumą nosząc barwy pułkowe, wspomagając w miarę możliwości poczynania „żółtych ułanów” i będąc otwartym na wszelką współpracę w ramach naszego Forum, i na każdą inną dla dobra naszych rdzennie polskich tradycji kawaleryjskich. Forum jest dla mnie misją szczególną. I daj Panie Boże tak do końca…
Pozdrawiam wszystkich serdecznie. I odezwijcie się czasami do emerytowanego ułana.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: 10 lat Forum im. Andrzeja Leśniaka

Postprzez Ułan świętokrzyski » 11 mar 2016, o 12:43

Po 13 latach promowania Koziego Grodu jako "ułan z Pacanowa" i z okazji Jubileuszu Forum postanowiłem zmienić swoje zawołanie na "Ułan świętokrzyski". Od 7 lat nie mieszkam w Pacanowie, tylko w stolicy Gór Świętokrzyskich. Z Pacanowem łączą mnie jeszcze konie na których jeżdżę, teściowa i zespół Konsonans. A więc pora rozpocząć nowy rozdział.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30


Powrót do Nasze Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron