Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

DAK czyli jeszcze troche kawaleria, ale juz nie całkiem:)

Postprzez Lach » 6 sty 2008, o 11:06

elmijakke
pewno jest tak jak z ta rzekoma szabla wz 38 na allegro [posty w temacie "obce szable w kawalerii IIRP].
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Cezar » 6 sty 2008, o 21:37

elmijakke napisał(a):No dobra, niech tak będzie. Wytłumaczcie mi zatem skąd tyle tych hełmów jest w tej chwili dostępnych zakupowo (choćby na allegro). Z postów Atyla wynika, że raczej na ziemiach polskich ich nie było...


Z zagranicy....z magazynów wojskowych z hurtowni sprzętu , demobilu.... kupowane w cenach hurtowych i w takich też ilościach. Ktoś ostatnio wystawił 6 czy 7 adrianów razem ,oczywiście wz.26
Jak wiemy do naszego kraju można wwieźć prawie wszystko, ale wywieźć już nie :wink:
Adriany wz 15 są jedynie francuskie bądź belgijskie I wojenne, z 26-ką jest tak samo.
Jak się już pokaże org. kawaleryjski ,to dochodzi do niebotycznych kwot.
Avatar użytkownika
Cezar
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 22:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Iwan » 7 sty 2008, o 00:07

Warto dodać, że sporo z tych hełmów pojawia się już w wersji ucharakteryzowanej na M15. Przeróbki te mają różne poziomy zaawansowania, należy jednak zwracać uwagę na zdjęcia, bo czasami mamy sytuację niezła przeróbka+słabe zdjęcia+informacja, że to prawdziwa "piętnastka" - a szkoda się na to naciąć.

Co do obecności w Polsce - to o ile mnie pamięć nie myli, kilka sztuk wyciągnięto z ziemi na terenie Polski. Jedną z możliwości, którą w dyskusji o hełmach uznano za dość prawdopodobną, było "przytarganie" hełmów przez Niemców w okresie okupacji - dla formacji pomocniczych (podobne losy spotkały m.in. holenderskie kurtki mundurowe, używane przez ROA i UWW).
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Widdowmaker » 21 sty 2008, o 20:28

Skoro wre dyskusja o hełmach WP, to zaprazam do zaprzyjaźnionego serwisu :)

http://www.iirp.prv.pl/piechota/helmy/d ... helmy.html

Dział hełmy jest skończony i nic nie da się już tam dorzucić :) Chyba, że projekty konkursowe, ale to później.
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Ułan świętokrzyski » 3 lut 2008, o 23:50

No to kończymy temat HEŁMY! Póki co a może ptem znów coś się wykluje!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

a słowo stało sie ciałem!!!!!

Postprzez Lookas » 7 kwi 2008, o 10:10

dłuuugo czekałem na ten moment:) I z ogromną tremą jechałem na pierwsze mundurowe i do tego oficjalne spotkanie ekipy GRH 7 DAK. No ale teraz moge z czystym sumieniem powiedzieć: A SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM!!!

Co prawda impreza była bardzo lokalna ale i tak pojawiajac sie w barwach Artylerii Konnej wzbudzilismy wielkie zainteresowanie, czyniąc sporą konkurencję piastowskim wojom. Dzięki tej imprezie wiemy co musimy błyskawicznie poprawic, a co wypadło całkiem znośnie:)

Na relacje z naszej wizyty w Majatku Baborówko zapraszam tu: RELACJA

mozna tam tez zobaczyc kilka fotek:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 7 kwi 2008, o 18:58

No moje szczere gratulacje! Pierwszy raz zawsze dostarcza tremy i niepewności, a zarazem na zawsze zostaje w pamięci. Taj jak sex - tak i artyleria konna! Życzę Wam jak najszybciej własnej "prawosławnej". No i Lookas popraw zdjęcie czapki na profilu...
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 7 kwi 2008, o 21:20

No dzięki ogromne za szczere życzenia:) w imieniu calusieńkiej ekipy:)

a co do Avatara.....czasem komputer płata głupie figle. Ale wystarczy kliknac F5 i powinno być dobrze:)

No bo ja, zgodnie z kiedyś złozona obietnicą, avatar na forum zmieniłem niezłocznie po pierwszym oficjalnym wystąpieniu:) Zatem....kto nie widział jeszcze - jego strata:)

pozdrowienia:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 8 kwi 2008, o 01:14

Jeszcze Jolę ubierz kiedyś w mundur i zrób zdjęcie! Nalezy się jej przede wszsytkim za Wasze Forum!!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Widdowmaker » 19 maja 2008, o 13:45

A armata gdzie? :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Lookas » 19 maja 2008, o 14:00

opcji jest kilka.......ale dla oficjalnych wystapień napiszę: w filmie Widdowmakera:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Widdowmaker » 19 maja 2008, o 16:57

EEE, a ja bym wolał zobaczyć u Was na żywo zaprzęg :) Czekam, aż jakąś zdobędziecie. Proponuje zbiórkę i szukanie (Finlandia/Rosja) :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Ułan świętokrzyski » 24 wrz 2008, o 16:46

No Finlandię nie tak trudno kupić! W kazdym sklepie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Widdowmaker » 2 lis 2008, o 01:32

Panie Lookas od DAKów.
Przeglądałem ostatnio swoją kolekcję zdjęć i natrafiłem na komplet 4 zdjęć, o których zapomniałem. Na tych zdjęciach znajdują się ładnie uchwycone sceny z zaprzęgania czterokonnego zaprzęgu artylerii konnej z jaszczem. Podpisy sa nieco swojskie dla DAKów, bo brzmią np "Próba ruszania" :) Mogę wrzucić tu we środę. Zainteresowany?
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Lookas » 2 lis 2008, o 02:27

oj BARDZO BARDZO!!!!!

z góry dziękuję:)!!!
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wojsko II RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron