Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Taczanka wz 1936 - prośba o informację.

Taczanka wz 1936 - prośba o informację.

Postprzez Lucas » 13 lut 2007, o 21:38

Witam Koleżanki i Kolegów. Pozwalam sobie na ten nowy temat - zwłaszcza, że ostatnie numery NPK zamieściły szczegółową instrukcję dot. taczanki. Jak widać w dodatku do ostatniego numeru NPK 19/20 podczas ostatniej "BZURY" pojawiła się tam przekonująco wyglądająca replika taczanki wz 1936 (dodatek nr 19 str 24) Zwracam się zatem do naszego (tak licznego juz) grona Forumowiczów z prośbą o pomoc. Pilnie poszukuje namiarów na wykonawcę taczanki - proszę o kontakt uczestników Bzury - pomóżcie.

Z góry dziękuje za pomoc. Prosze o info tu na Forum lub bezpośrednio do mnie.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez pieczarka » 13 lut 2007, o 22:40

Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez Lucas » 14 lut 2007, o 00:12

Dzięki serdeczne Pieczarka - jakem ułan z Sącza - masz u mnie to co jest "dobrem kulturowym" mojego regionu (i to z ozdobną naklejką!!!)

Bardzo dziekuję za pomoc.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 4 kwi 2007, o 21:21

Mam pytanie zwłaszcza do kolegów z Leszna! Ile wynosi obecnie koszt wykonania takiej taczanki według warunków technicznych z NPK?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 4 kwi 2007, o 22:38

wiem to ja Ci powiem Jaruś - dwie dychy!!!!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 kwi 2007, o 12:35

Acha! A razie czego Zdzichu masz pożyczyć?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 5 kwi 2007, o 21:00

HA! HA! HA!

- Stary pożycz stówę - mówi gość do kolegi
- mie mam, mam tylko 50 zeta - odpowiada kolega
- OKI to daj 50 zł a 50 będziesz mi leciał!!!!

Ale jak będzie ściepa na taczankę to dam ostaniego grosza - póki co zbieram na wałaszka ale on ciagle rośnie i jego cena razem z nim - nie mogę nadążyć - pozdrawiam!!!!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 3 cze 2007, o 10:20

Kolega Lookas robi komputerowa wizualizację taczanki! Tak jak już to uczynił z armatą "prawosłąwaną" Moze niedlugo zaprezentuje swoje "wypociny" na Forum!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 3 cze 2007, o 17:17

no to się sprawa "rypła":)

Co prawda na rekonstrukcje trzeba bedzie jeszcze troszeńke poczekać, bo robie je z doskoku, niemniej.....przedpremierowo:)

Armata 75 mm wz. 02/26

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To co widac, to jeszcze "goły model" w wersji oryginalnej czyli rosyjskiej bez kolorów i wielu detali. Nie ma ich poniewz wciąż szukam dokumentacji i wszelkich materiałów. Chcę zrobic ta armate z polskimi modyfikacjami, polskim przodkiem( do którego dokumentacji czy chocby fotografii nie mam wcale) No i chciałbym pokusić sie także o jaszcz, ale tu juz jest zupełna klapa:( Zatem prosba o wpsarcie:) kazda fotografia, rysunek jest na wage złota:)

a tu wóz taborowy wz.19

Obrazek
Obrazek

I tu także prosba o pomoc dokumentacyjną:) To co widzicie powstało na podstawie rysuków z instrukcji taborowej. Nie mam nic ponad to:( A duzo jeszcze trzebaby dodac:)

Taczanka powstaje ale jest jeszcze w powijakach, wiec nie ma nawet co pokazac:)
A poniewaz na tym samym podwoziu była montowana podstawa CKM, wózek łaczności i....kuchnia polowa, wiec jeśli tylko zdobęde troche pomocnych obrazków, na 100% powstaną wszystkie rzy rekonstrukcje:)

No ale nie od razu Kraków zbudowano, wiec.....tymczasem tyle:)

POzdrawiam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 cze 2007, o 07:27

Coś Ty Lookas skromny jesteś! Ale to bardzo dobrze, bo ta cecha kiedyś przynależna w większości kawalerzystom lat II RP nijak przylgąć nie może do tych współczesnych! Widać to w miażdżącej przewadze Korpusu Oficerskiego nad dołami pułkowymi! I trzeba przyznać -z ogromną korzyścią dla owych dołów, bo zdecydowanie więcej reprezentują sobą niż oficerowie "bez wojska".
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 5 cze 2007, o 10:06

oj niezasłuzone komplementa Waćpan prawisz:)

Tymczasem, zeby nie naduzywać gościnności forum, na zupełnym marginesie chce poinformować, ze w przygotowaniu jest stronka, na której znajda sie rekonstrukcje, które popełniam:) Plany mam dośc rozbudowane ( wspominałem Ci troszeńkę:) ) no ale o ile czas i mozliwości pozwolą, stopniowo powstanie ilustrowana baza sprzetu uzywanego w wojsku II RP. Ze szczególnym uwzglednieniem jednostek o trakcji konnej:)

I tu raz jeszcze moja prosba o wsparcie wiedzą i ikonografią:) Wszelkie korekty sa mile widziane a nawet pożadane:)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez U-łan » 13 lip 2007, o 00:25

Cześć Kolega, jeśli chodzi o dokumentację zdjęciową dot wozów specjalistycznych kawaleri, to osobą najbardziej kompetentną i posiadającą największe zbiory wszelakiej dokumentacji, jest Pan Lesław Kukawski.
A jeśli chodzi o już dokonane rekonstrukcje w/w wozów, to:
- wóz taborowy odtworzył p.J.Bródka, z 7PSK, wóz znajduje się w Strzeszynie, czyli rzut beretem od Ciebie:)
- kuchnię polową, wraz z taczanką odtworzył p.J.Handke z Gostynia z 17 PUłWlkp,posiada on też inne wozy specj.
Jeśli chcesz jeszcze jakieś info, to możemy pogadać na Święcie 7 PSK 14 lipca w Poznaniu.
no to hej
U-łan
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 19:57
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Lookas » 13 lip 2007, o 08:29

chesz chcesz:)

O wozie tabortowym wiem, widziałem w akcji na DN w zeszłym roku. O taczance w Gostyniu tez wie, nie wiedziałem o kuchni polowej.

Jutro na święcie bede na pewno. I na pewno z kamerą:)
Namiary na mnie podam na priv ewentualnie łap mnie na gg:)

POzdrowienia:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Forum Script

Postprzez aprilwilcox » 5 cze 2008, o 13:55

Hi.

I am looking for a forum script to use and have been searching the internet for one. I have come across your forum and really like both the functionality and the visual appearance. Could someone tell me if this script is available for me to download or buy? And also is this a custom design or can I download /buy this too? Thanks in advance.

April from [url=http://altjira.co.uk/]Altjira Garage Doors[/url] - [url=http://altjira.co.uk/metal-garage-doors]Metal Garage Doors[/url] - [url=http://altjira.co.uk/wooden-garage-doors]Wooden Garage Doors[/url] - [url=http://altjira.co.uk/grp-garage-doors]GRP Garage Doors[/url] - [url=http://altjira.co.uk/sectional-garage-doors]Sectional Garage Doors[/url] - [url=http://altjira.co.uk/roller-garage-doors]Roller Garage Doors[/url] - [url=http://altjira.co.uk/insulated-garage-doors]Insulated Garage Doors[/url] - [url=http://altjira.co.uk/automatic-garage-doors]Automatic Garage Doors[/url]
aprilwilcox
 


Powrót do Taczanka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron