Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Komarów

Postprzez janusz8pu » 19 lut 2007, o 13:24

Czy ktoś planuje rajd konny do Komarowa w jedną lub obydwie strony.
Jeśli tak to proszę się podzielić planami wyjazdu. Może udało by się zrobić zgrupowanie
w jednym miejscu lub połączyć na trasie. Jazda dla twardzieli. Sienkierz ma już doświadczenie może się nim podzieli. Może 8psk z Chełmna chciałby się przewietrzyć.
Jestem zainteresowany.
janusz8pu
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 16:16
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez pulkownik » 30 mar 2007, o 09:00

Szanowni Panowie czy są ju z jakieś ustalenia co do waszego przybycia do Komarowa na 87 rocznicę bitwy ????
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 30 mar 2007, o 09:28

Wstępne ustalenia są! Proszę pytać Dowódcy!
dowodca@ulani.pl
Polecamy Marsz 8 PU na naszej stronie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez AWEK » 30 mar 2007, o 12:39

W tym roku planuję przyjechać konno z J. Sienkiewiczem (w zeszyłm nie wypaliło i byłam pieszo).
Ktoś coś wie mniejwięcej skąd konie jeszcze przyjerzdżają?
Avatar użytkownika
AWEK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Świętokrzyski Lublin

Postprzez janusz8pu » 11 cze 2007, o 09:40

Z powodu braku czasu rzadko ostatnio odwiedzam forum, ale jak widzę w interesującym mnie temacie niewiele się dzieje. Była by pora porozmawiać o konkretach, ponieważ mamy już prawie połowę czerwca. Ułanie z Pacanowa! jeśli planujecie podróż samochodem to ja mam dla was propozycję godną rozważenia i wymagającą paru dni czasu. Jeśli moje plany jazdy konno do Komarowa dojdą do skutku będę potrzebował kogoś kto będzie jechał moim samochodem z przyczepą i zabezpieczał mi przejazd ( biorę również pod uwagę możliwość udostępnienia mojego konia na trasie rajdu tak żeby każdy miał w tym wypadzie swój udział). Co towarzystwo na to?
janusz8pu
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 16:16
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez pulkownik » 11 cze 2007, o 20:35

Czołem ! Szanowni Panowie !
w sprawie „Komarowa” Zapowiedzieli się ułani z KJK JOKER z Działowa w barwach 8 PSK Chełmno. Oto fragment listu
„ Serdecznie witam! Chciałbym potwierdzić nasz udział w inscenizacji bitwy pod Komarowem. mamy co prawda do Komarowa ponad 500 kilometrów ale postanowiliśmy przyjąć to wyzwanie. Przyjedziemy w składzie:Łukasz Madej na Szeregu - dowódcaPrzemysław Małkowski na DragonieHubert Domalski na PegazieMarcin Petr na PromocjiMarcin Gagatek na DebrzeRadek Majchrzak na DżamangarzePatryk Petr na Platynie - trębaczMarek Uselis na PreriiSławek Iwański - luzakAdrian Urban - luzakplus kierowca „

DUSZA SIĘ RADUJE !!!

Zapowiedzieli się również z zagonem na Komarów ułani z Kielc w Barwach 13 PU. To już dla nich druga wyprawa. 250 – 300 km mocne chłopaki !

Jak zwykle niezawodni kawalerzyści w barwach 7 PU Lubelskich – z największymi tradycjami w uczestnictwie komarowskiej potrzeby !

Czekam wciąż na kontakt ze strony Dowódcy Szwadronu Niepołomice mając nadzieję, iż w liczbie przynajmniej jednej sekcji oddadzą hołd swoim bohaterom.

Wiele formacji wstępnie zaanonsowało swój udział jednak potwierdzenia jeszcze nie mam.

Pozdrawiam Wszystkich ! Mimo, że nic nie piszę jestem na forum codziennie czujnie śledząc ułańskie sprawy.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 11 cze 2007, o 21:05

Czołem Pułkowniku!

Póki co jeszcze ostateczne decyzje jeszcze chyba nie zapadły! W niedzielę 17 czerwca 20 koni jedzie do Katowic na 85 rocznicę przyłączenia Śląska do macierzy! Ale proszę pisac do dowódcy! Myślę że decyzje w sprawie wyjazdu do Komarowa mogą zapaść na poczatku lipca! Ale po takim wyzwaniu jak rzucili Koledzy z Działowa, to chyba nie będzie za długich dyskusji!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pulkownik » 12 cze 2007, o 09:28

Do Dowódcy pisałem, lecz niestety żadnych szczegółów nie otrzymałem. Sprawa jest o tyle istotna, iż w „ostatniej chwili” mogę mieć problemy z odpowiednią logistyką. Pewne sprawy trzeba zaplanować z wyprzedzeniem. Czekam na jakaś konkretną informację.

Co do chłopców, którzy przybędą z Działowa czy Kielc a w poprzednich latach i z Warszawy mogę rzec, że nie są to „chłopcy salonowcy”. Taki rajd to poważne wyzwanie, dające jednak na koniec dużą satysfakcję ! A Kto raz zasmakuje chce jeszcze.
Liczę, że choć kilka koni przywędruje rajdem z Niepołomic.
Przypominam o 8 PU prowadzonym przez ówczesnego dowódcę rotmistrza Krzeczunowicza – czyż jest piękniejsza sława niż wygrana największa kawaleryjska bitwa XX wieku ? Pytanie kieruję do Kolegów ze Szwadronu Niepołomice w barwach 8 Pułku Ułanów.

Proponuję rajdem wypuścić jedną sekcję Z Niepołomic. Połączyć się z imć panem Sienkiewiczem z Kielc i z chłopcami z Działowa.

Teraz to już sprawa honorowa nie podlegająca dyskusji !!!
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Tigo » 12 cze 2007, o 21:47

Ułan z Pacanowa napisał(a):W niedzielę 17 czerwca 20 koni jedzie do Katowic na 85 rocznicę przyłączenia Śląska do macierzy!


Przepraszam za lekki off-topic, ale mam pytanie. Czy w niedzielę będzie się coś działo w Katowicach?? Chętnie podskoczyłbym :D
Avatar użytkownika
Tigo
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Ułan świętokrzyski » 12 cze 2007, o 23:57

http://www.um.katowice.pl/pl/index.php? ... 88&Itemid=

85 rocznica przyłączenia Śląska do Macierzy!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pulkownik » 18 wrz 2007, o 09:11

pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 18 wrz 2007, o 18:01

Wielkie dzięki Pułkowniku!
Szukałem właśnie czegoś takiego do pogadanki w szkole i publikacji w gazetach lokalnych! Właśnie szukałem obrazów przedstawiających bitwę pod Komarowem a tutaj już materiał na mnie czekał! Dzięki i pozdrowienia dla całej Rodziny!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pulkownik » 29 sty 2008, o 09:39

Zapraszam na stronę Stowarzyszenia "Bitwa Pod Komarowem"
http://www.bitwapodkomarowem.pl/
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Lookas » 29 sty 2008, o 09:46

dłuuugo czekana,w końcu działa:)

Super!! Gratulacje:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Staszek » 29 sty 2008, o 10:01

Świetna strona i przede wszystkim tak bliska sercu każdego komu drogie kawaleryjskie tradycje!!!!
Gratuluję i serdecznie dziękuję Pułkowniku!!!
Pozdrawiam
Staszek
Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komarów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron