Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Komarów

Postprzez Ułan » 9 wrz 2006, o 22:38

Miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze. Ech... Transport nam zawiódł. I to w momencie kiedy już cały sprzęt odpicowaliśmy...
Avatar użytkownika
Ułan
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 maja 2006, o 20:59
Lokalizacja: Lublin

Postprzez sienkierz » 10 wrz 2006, o 19:37

Moi Panowie !!
Dziwnie rozczulacie się nad sobą znajdując całą zgraję powodów nieobecności to tu to tam - zupełnie jak bym słyszał uczniaka, który nie był w szkole. Z mojej wiedzy "medycznej" wynika, że z Lublinaq do Wilanowa jest jakieś 180 km. czyli rajd trzydniowy. Żeby to przejechać potrzeba dobrego kowala tydzień przed i twardej dupy w trakcie. Oczywiście trzeba jeszcze chcieć, a powrót ....... jak będzie miał kto wracać to wróci. Wielki kozlarz
sienkierz
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 15
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 17:13
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Postprzez ref-ren » 10 wrz 2006, o 21:29

sienkierz napisał(a):Moi Panowie !!
Dziwnie rozczulacie się nad sobą znajdując całą zgraję powodów nieobecności to tu to tam - zupełnie jak bym słyszał uczniaka, który nie był w szkole. Z mojej wiedzy "medycznej" wynika, że z Lublinaq do Wilanowa jest jakieś 180 km. czyli rajd trzydniowy. Żeby to przejechać potrzeba dobrego kowala tydzień przed i twardej dupy w trakcie. Oczywiście trzeba jeszcze chcieć, a powrót ....... jak będzie miał kto wracać to wróci. Wielki kozlarz


/jakieś 180 km.../

"Szkoda mi mego konia... jestem w wielkiej rozterce,
dupę mam wprawdzie twardą... ale mam miękkie serce."

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Stowarzyszenie "BITWA POD KOMAROWEM"

Postprzez pulkownik » 18 wrz 2006, o 17:34

Miło mi poinformować, iż w czwartek tego tygodnia nastąpi spotkanie założycielskie dla powstającego Stowarzyszenia „ BITWA POD KOMAROWEM „
Głównym celem stowarzyszenie będzie pielęgnowanie historii tej Bitwy poprzez szeroko pojętą działalność edukacyjną, organizację uroczystości rocznicowych oraz budowę pomnika Bitwy Pod Komarowem.
Zepchnięta w zapomnienie przez lata komunizmu pamięć tego wydarzenia winna doczekać się godnego uhonorowania w postaci stałego symbolu.
Z inicjatywy dowódców i uczestników tej Bitwy na polach Wolicy Śniatyckiej miał powstać przed II wojna światową ogromnych rozmiarów Pomnik Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej. Skrzydło husarskie ogarniające wschód miało być zadośćuczynieniem dla tych, którzy
w imię wolności przelali tam krew. Bitwa pod Komarowem zwana też „drugim cudem nad Wisłą” była i jest niewątpliwie symbolem potęgi oręża polskiej kawalerii, który to zasługuje na wyjątkową troskę i pamięć.

Liczę na zainteresowanie i pomoc ze strony środowisk Kawalerii Ochotniczej.
Kultywowanie tradycji 8 Pułku tak mocno związanego z tym wydarzeniem winno się w sposób szczególny uwidocznić we wsparciu tworzonego Stowarzyszenia.

Wszelkie informacje dotyczącego Naszej działalności będę starał się na bieżąco zamieszczać na powyższych stronach forum.
Pozdrawiam T. Dudek
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Lucas » 18 wrz 2006, o 19:09

Cóż dodać Drogi Kolego - jako człek noszący otok w barwach starego złota ze wszech sił będę Cię wspierał. Będę zabiegał również aby ideę pomnika wsparł mój macierzysty Szwadron Niepołomice oraz Stowarzyszenie Koło Pułkowe 8 PU z Krakowa. Mam nadzieję że kiedyś będzie okazja omówić te sprawy przy mocnej kawie. Zwrócę się również do Administratora naszej strony aby Komarów stanowił odrębny dział naszego Forum.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

foty

Postprzez pulkownik » 29 lis 2006, o 10:21

Jeszcze kilka fotek z Komarowa 2006
www.kuhailan.equinebeauty.eu
pulkownik
 

Postprzez ABC » 15 lut 2007, o 14:27

Niezmiernie cieszę się, że jest tak duże zainteresowanie Bitwą pod Komarowem. Należy zrobić wszystko, aby przywrócić rangę tej ostatniej, największej, klasycznej bitwie kawaleryjskiej XX w. Tylko może ktoś podpowie gdzie szukać środków na ten cel. Wiadomo, że stowarzyszenie "Bitwa pod Komarowem" już jest, ale proszę o pomoc w dotarciu do tych, którzy przydzielaja środki na tego typu działalność.
ABC
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 7
Dołączył(a): 15 lut 2007, o 14:10
Lokalizacja: Zamość

Postprzez pulkownik » 15 lut 2007, o 22:59

Witam ABC !
Środki się znajdą. Powoli małymi kroczkami i do przodu. Stworzony jest kierunek działania, wyznaczone cele i tylko konsekwentnie pukać do różnych drzwi. Kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu, że zostanie odtworzony pomysł budowy pomnika ? któż by pomyślał, że zaangażują się w to tak wspaniali ludzie ? A jednak, okazuje się, że wszystko jest możliwe wystarczy troszkę pracy, serca i zaangażowania.
W ubiegłą sobotę konsultowałem sprawy pomnika z profesorem Wiktorem Zinem. Jego serdeczność i zaangażowanie w sprawę pomnika było dla mnie czymś wyjątkowym. Zgodził się zostać konsultantem w komisji na rzecz budowy pomnika. Podał mi kontakt do wielu osób, które zapewne wspomogą nasz cel. Mamy plastyków Rafała Walendowskiego, oraz wnuczkę wspaniałego Szymona Kobylińskiego Weronikę, która zobowiązała się do wsparcia swoim talentem naszego zamierzenia, mamy wsparcie prof. L.Maciąga. Cóż więcej ? to musi się udać ! Reszta to nasze zaangażowanie i praca.
Na tegoroczne uroczystości wybiera się wiele formacji kawaleryjskich z całej Polski. Daliśmy sobie radę przez te kilka lat bez żadnych dotacji , pokazaliśmy, że warto więc teraz z czystym sumieniem będziemy poszukiwali sponsorów i środków z różnych miejsc.
Prawie co dzień otrzymuję jakiegoś maila z miłymi słowami i wsparciem dla tego co robimy. Coraz więcej o bitwie pod Komarowem w prasie. Godne uczczenie bitwy, spektakl, rekonstrukcja która echem będzie przyciągała przez kolejne lata ludzi z całej Polski – to też nasz cel.
Podpisuje się pod pytaniem ABC. Jeśli ktokolwiek ma wiedzę gdzie takie środki pozyskać prosimy o informację i pomoc.

[ Dodano: Czw Lut 15, 2007 10:11 pm ]
Dodam, że ABC jest współautorką książki „KOMARÓW OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”, której fragmenty o bitwie pod Komarowem zamieściłem na tym forum.
Mając za wsparcie takie osoby jak ABC na pewno osiągniemy cel.
Pozdrawiam.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez ref-ren » 15 lut 2007, o 23:29

pulkownik napisał(a):Witam ABC !
Środki się znajdą. Powoli małymi kroczkami i do przodu. Stworzony jest kierunek działania, wyznaczone cele i tylko konsekwentnie pukać do różnych drzwi. Kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu, że zostanie odtworzony pomysł budowy pomnika ? któż by pomyślał, że zaangażują się w to tak wspaniali ludzie ? A jednak, okazuje się, że wszystko jest możliwe wystarczy troszkę pracy, serca i zaangażowania.
W ubiegłą sobotę konsultowałem sprawy pomnika z profesorem Wiktorem Zinem. Jego serdeczność i zaangażowanie w sprawę pomnika było dla mnie czymś wyjątkowym. Zgodził się zostać konsultantem w komisji na rzecz budowy pomnika. Podał mi kontakt do wielu osób, które zapewne wspomogą nasz cel. Mamy plastyków Rafała Walendowskiego, oraz wnuczkę wspaniałego Szymona Kobylińskiego Weronikę, która zobowiązała się do wsparcia swoim talentem naszego zamierzenia, mamy wsparcie prof. L.Maciąga. Cóż więcej ? to musi się udać ! Reszta to nasze zaangażowanie i praca.
Na tegoroczne uroczystości wybiera się wiele formacji kawaleryjskich z całej Polski. Daliśmy sobie radę przez te kilka lat bez żadnych dotacji , pokazaliśmy, że warto więc teraz z czystym sumieniem będziemy poszukiwali sponsorów i środków z różnych miejsc.
Prawie co dzień otrzymuję jakiegoś maila z miłymi słowami i wsparciem dla tego co robimy. Coraz więcej o bitwie pod Komarowem w prasie. Godne uczczenie bitwy, spektakl, rekonstrukcja która echem będzie przyciągała przez kolejne lata ludzi z całej Polski – to też nasz cel.
Podpisuje się pod pytaniem ABC. Jeśli ktokolwiek ma wiedzę gdzie takie środki pozyskać prosimy o informację i pomoc.

[ Dodano: Czw Lut 15, 2007 10:11 pm ]
Dodam, że ABC jest współautorką książki „KOMARÓW OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”, której fragmenty o bitwie pod Komarowem zamieściłem na tym forum.
Mając za wsparcie takie osoby jak ABC na pewno osiągniemy cel.
Pozdrawiam.




Do tzw. Beliny...

Myślę, że nieźle "przegiąłeś bo żart taki warty jest kmiotka...
Beliny nazwisko wziąłeś, no i Beliny to fotka...
Piszesz co niesie ci ślina a odruch to czysto ludzki...
Dzisiaj przemówił Belina a jutro... Hubal?... Piłsudzki?...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pulkownik » 16 lut 2007, o 09:13

Ref-renie pomieszało się coś w twojej bystrej dotąd głowie.
Post, który cytujesz jest mój. A w tym temacie "Belina" nic nie pisał.
Gdyby nawet coś tu dodał, to takie jego prawo jak i to jaki przyjął nick.
Napisz lepiej coś o Komarowie - twoje rymy są zacne ( za wyjątkiem tych uszczypliwych ), wiec wykorzystaj swój talent w nieco łagodniejszy sposób.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez ABC » 16 lut 2007, o 10:52

Z całym szacunkiem ref-ren ale piszemy Piłsudski.
ABC
 

Postprzez ABC » 16 lut 2007, o 11:31

[quote="ABC"]Z całym szacunkiem ref-ren ale piszemy Piłsudski.[/quote]

Fakt... przeoczenie... dzięki ... /ref-ren/
ABC
 

Postprzez ref-ren » 16 lut 2007, o 12:46

pulkownik napisał(a):Ref-renie pomieszało się coś w twojej bystrej dotąd głowie.
Post, który cytujesz jest mój. A w tym temacie "Belina" nic nie pisał.
Gdyby nawet coś tu dodał, to takie jego prawo jak i to jaki przyjął nick.
Napisz lepiej coś o Komarowie - twoje rymy są zacne ( za wyjątkiem tych uszczypliwych ), wiec wykorzystaj swój talent w nieco łagodniejszy sposób.



Do pułkownika...

Mylisz się pułkowniku mówiąc, że nick jest nickiem...
Na Forum każdy być może majorem... pułkownikiem...
Ale nie zgadzam się z Tobą i mierzi mnie jak cholera...
gdy ktoś, nie szanując historii... Piłsudskim se gębę wyciera...

/ref-ren/

p.s. zniknął z Forum Belina... pojawił się niejaki Józef Piłsudski...
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pulkownik » 16 lut 2007, o 13:04

ref-ren ! nie rozrabiaj ! oszczędź wstydu ! Napisz coś bardziej związanego z tematem.
Robisz niepotrzebnie zamieszanie. A było już tak sympatycznie.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez ref-ren » 16 lut 2007, o 13:48

[quote="pulkownik"]ref-ren ! nie rozrabiaj ! oszczędź wstydu ! Napisz coś bardziej związanego z tematem.
Robisz niepotrzebnie zamieszanie. A było już tak sympatycznie.[/quote]


Do pułkownika...

Masz rację, zmienić trza temat (nie powiem że z wielkim żalem)...
Pogadasz sobie z Piłsudskim... pogadasz sobie z Hubalem...
A może wpadnie tu Rómmel... też przecie jakby pułkownik...
Major Dembiński, Lachowicz lub jakiś ruski Dekownik...
Może zaglądnie Belina z fotką zrobioną ślicznie...
I znowu będzie tu ładnie... i znowu sympatycznie...

pozdrawiam /ref-ren/
ref-ren
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komarów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron