Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Prośba o pomoc - materiały na pracę licencjacką

Moderator: Staszek

Prośba o pomoc - materiały na pracę licencjacką

Postprzez Soldiers_Wife » 30 gru 2010, o 14:09

Witam wszystkich.

Zwracam się z prośbą do "siedzących w tej dziedzinie". Jestem studentką kierunku Ochrona Dóbr Kultury na poznańskim Uniwersytecie im. A.Mickiewicza i w tym roku piszę pracę licencjacką. Moja praca mówi o kultywowaniu tradycji kawaleryjskich 15 Pułku Ułanów Poznańskich w powojennej Polsce, choć punktem wyjścia będzie działalność Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15 PUP oraz odbudowa pomnika 15 Pułku.
Mały problem w tym, że dostępna literatura dotyczy przede wszystkim historii, od powstania wielkopolskiego, wojnę polsko-bolszewicką, przez II RP, okres II wojny, na roku 1947 kończąc. Są też wspomnienia ułanów, a mnie interesuje historia nam najbliższa i okres współczesny. Bazuję na paru stronach internetowych, postaram się zdobyć trochę czasopism np. Nowy Przegląd Kawaleryjski, jestem też w posiadaniu dosyć skromnej literatury.
Kieruję swą prośbę do użytkowników forum: gdyby ktoś znał jeszcze jakieś tytuły, strony www mówiące o odbudowie pamięci o 15 Pułku w czasach najnowszych, po wojnie i po okresie PRL, będę niezmiernie wdzięczna. Chętnie też dowiem się o Waszych sugestiach odnośnie takiego tematu pracy, może wskazówki na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę. Chcę w swej pracy poruszyć przede wszystkim kwestie wspomnianego Towarzystwa, odbudowy pomnika, święta 15 Pułku, wspomnieć też o istniejących jednostkach i instytucjach noszących imię Pułku.

Będę ogromnie wdzięczna za najmniejszą nawet pomoc. Przy okazji życzę wszystkim aby nadchodzący rok 2011 był lepszy od poprzedniego.
Soldiers_Wife
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 gru 2010, o 13:29

Re: Prośba o pomoc - materiały na pracę licencjacką

Postprzez elmijakke » 30 gru 2010, o 16:47

Myślę, że najlepiej zgłosić się w tej sprawie do Piotrka Waltera, który jest na tym forum
memberlist.php?mode=viewprofile&u=2225,
następnie do Piotrka Dobrowolskiego z 7 DAK'u (memberlist.php?mode=viewprofile&u=1391), a za jego pośrednictwem także do Michała Andrzejaka - człowieka, który o kawalerii w Poznaniu wie chyba wszystko.
K
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Prośba o pomoc - materiały na pracę licencjacką

Postprzez Piotrek » 30 gru 2010, o 18:44

Zdecydowanie o tych tematach będzie widział Michał Andrzejak. Rozmawiałem już z nim na ten temat, wysyłam namiar na priv.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Prośba o pomoc - materiały na pracę licencjacką

Postprzez Paweł_39 » 31 gru 2010, o 00:44

Zdecydowanie Michał Andrzejak :) Kto może wiedzieć więcej o pomniku i historii 15 pu po wojnie? :)
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: Prośba o pomoc - materiały na pracę licencjacką

Postprzez Piotr Walter » 31 gru 2010, o 01:35

ej kto jest w zbliżonym okresie studiów co owa miła studentka :P ja bym chętnie na kawe poszedł a wy ją do p. Michała odsyłacie...
to nie po przyjacielsku....
Chętnie pomogę jeśli trzeba a co do Towarzystwa to najwięcej wie jego prezes p Tadeusz Jeziorowski.
W razie co proszę o kontakt na priva bądź mailem williamw@wp.pl
Pozdrawiam

Ps o tajnikach 15stki w Poznaniu w czasach najnowszych naprawdę można napisać sporą prace i może wszyscy by się w końcu dowiedzieli jak to w końcu z nami było...
Ostatnio edytowano 31 gru 2010, o 01:38 przez Piotr Walter, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Prośba o pomoc - materiały na pracę licencjacką

Postprzez Piotr Walter » 31 gru 2010, o 01:37

A i chętnie bym tą pracę przeczytał jak już będzie gotowa, jeśli tylko autorka się zgodzi;)
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Prośba o pomoc - materiały na pracę licencjacką

Postprzez elmijakke » 31 gru 2010, o 13:51

Piotr Walter napisał(a):ej kto jest w zbliżonym okresie studiów co owa miła studentka :P ja bym chętnie na kawe poszedł a wy ją do p. Michała odsyłacie...
to nie po przyjacielsku....


Zaraz, zaraz, przeczytaj dokładnie mojego posta.... :wink:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Prośba o pomoc - materiały na pracę licencjacką

Postprzez Piotrek » 31 gru 2010, o 13:57

Piotrek, Michał siłą rzeczy wie nieco więcej od Ciebie o początkach lat 80-tych ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Prośba o pomoc - materiały na pracę licencjacką

Postprzez Piotr Walter » 31 gru 2010, o 18:21

No tak ale co wie o Towarzystwie z czasów ostatnich kilku lat?? i o oddziałach 15stkowych??
Początek Towarzystwa to 91 rok i pierwsze pokazy na Dniach Ułana dawał Romek i mój tata;D
Myślę że o tamtych czasach najwięcej wiedzą p Rysiu Olejniczak, Michał Andrzejak mój tata i Romek Kusz, a od strony Towarzystwa p. Tadeusz Jeziorowski..

A o czasach 7 ostatnich lat i naszym ROK-u coś niecoś moge powiedzieć;) Czasy dawniejsze znam z zza spódnicy mamy, filmów i opowiadań taty i braci ;)

Pozdrowienia
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Prośba o pomoc - materiały na pracę licencjacką

Postprzez Piotrek » 1 sty 2011, o 20:43

Faktycznie, wiedzę należałoby pozbierać z różnych źródeł. Raz różne osoby w różnych okresach kultywowaniem tradycji 15 PU zajmowały, na różny sposób, to jeszcze mogą mieć różne oceny tych samych wydarzeń.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Prośba o pomoc - materiały na pracę licencjacką

Postprzez Paweł_39 » 2 sty 2011, o 15:19

Ojoj, kawy starczy dla wszystkich. Tylko nie doprowadźcie biednej studentki do ataku serca nadmiarem kofeiny...
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: Prośba o pomoc - materiały na pracę licencjacką

Postprzez Piotr Walter » 2 sty 2011, o 18:26

:D
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Prośba o pomoc - materiały na pracę licencjacką

Postprzez Soldiers_Wife » 26 sty 2011, o 00:19

z małym (?) opóźnieniem bardzo Wam wszystkim dziękuję za odzew w mojej sprawie :)

sądząc po postach oraz Waszym zapale chcielibyście z tego skromnego licencjatu zrobić doktorat. na razie są to pierwsze małe kroki, próba napisania czegoś naukowego. kto wie, czy w przyszłości temat 15 Pułku nie doczeka się własnej monografii?...

na pewno skorzystam z kontaktów jakie podaliście.

gdyby jeszcze ktoś natknął się na informację, która okazałaby się cenna w mojej sytuacji, i podzielił się nią ze mną, będę wdzięczna.

pozdrawiam
Soldiers_Wife
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 gru 2010, o 13:29


Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron