Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Kupię/Sprzedam

Moderator: Staszek

Kupię/Sprzedam

Postprzez Staszek » 1 wrz 2010, o 09:33

Jest do sprzedania przyczepka-koniowóz na jednego konia. W bardzo dobrym stanie,z możliwością wyprowadzania z niej konia przodem, zarejestrowana na 1200 kg DMC. Województwo małopolskie, okolice Wadowic.
Zainteresowanych kieruję pod numer telefonu: 608 204 015.
Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Ułan świętokrzyski » 28 wrz 2010, o 14:00

Kupię oryginalne terlice nr 2, 3 lub 4 wz 36. Najlepiej z siedziskiem ale również może być bez. Mogą być także bez mostka. Propozycje proszę na priva.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez jacbyd72 » 11 paź 2010, o 22:36

Posiadam na sprzedaż taśmę bawełnianą jodełkę. Taśma wykonana na bazie oryginalnej. Szerokość 3 cm, bawełna. Sprzedaję po 2 metry bieżące, co w zupełnosci wystarcza na uzupełnienie braków przy puszkach od masek typu RSC, czy toreb nośnych od maski wz. 32. Na dzien dzisiejszy jodełkę używają następujące GRH: GRH 7 DAK Poznań, GRH 62 pp Bydgoszcz, GRH 16 PUW, GIH Grajewo, GRH 9 PSK Grajewo, GRH Śląsk oraz Pomorskie Muzeum Wojskowe /zakup w celu uzupelnienia braków/. Przykładowy link do aukcji: http://allegro.pl/tasma-jodelka-do-pusz ... 79514.html Pozdrawiam i zapraszam do zakupu.
Avatar użytkownika
jacbyd72
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 43
Dołączył(a): 13 wrz 2009, o 14:22
Lokalizacja: 16 P.U.W Bydgoszcz

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez kacper » 12 paź 2010, o 17:11

mam do sprzedania rogatywkę polową wz.37 z orzełkiem z mosiądzu (orzełek ma połamane 1 skrzydełko) zdjęcia mogę wysłać na pw
Ostatnio edytowano 13 paź 2010, o 16:55 przez kacper, łącznie edytowano 1 raz
kacper
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 23
Dołączył(a): 15 lip 2010, o 21:57
Lokalizacja: Dolny Śląsk, Gryfów Śląski

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Piotrek » 12 paź 2010, o 21:40

Wz. 36? Albo wz. 35 albo wz. 37 ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez kacper » 13 paź 2010, o 16:56

już poprawione dzięki że zauważyłeś mój błąd ;]
kacper
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 23
Dołączył(a): 15 lip 2010, o 21:57
Lokalizacja: Dolny Śląsk, Gryfów Śląski

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Lookas » 13 paź 2010, o 20:43

Nie jestem co prawda wyrocznią w tym temacie, ale jesli dobrze pamiętam mosiężne orzełki noszono na wczesniejszych polówkach wz.35 (34) natomiast na późniejszych uzywano haftowanych. Dobrym wyznacznikiem w okresleniu wzoru jest wielkośc i kształ przesuwki. Wz. 35 miały wyższą i zdaje sie metalową.
Możesz zamieścić jakąś fotkę w celach orientacyjnych??
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez kacper » 14 paź 2010, o 20:30

ja się jeszcze dobrze na tym nie znam... oczywiście umieszczę fotkę ale dopiero jutro jak wrócę ze szkoły czyli gdzieś około godz 16
kacper
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 23
Dołączył(a): 15 lip 2010, o 21:57
Lokalizacja: Dolny Śląsk, Gryfów Śląski

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Łuki » 15 paź 2010, o 08:12

Lookas napisał(a):Nie jestem co prawda wyrocznią w tym temacie, ale jesli dobrze pamiętam mosiężne orzełki noszono na wczesniejszych polówkach wz.35 (34) natomiast na późniejszych uzywano haftowanych.


Tyle mówią przepisy ubiorcze i zdjęcia z epoki. Natomiast nasza rzeczywistość zna przypadki orzełków metalowych do rogatywek wz.37. Podejrzewam, że to brak wiedzy i wpływ (L)WP, gdzie noszono metalową kuricę do przy polowej rogatywce.
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez elmijakke » 15 paź 2010, o 09:49

Łuki napisał(a):
Lookas napisał(a):Nie jestem co prawda wyrocznią w tym temacie, ale jesli dobrze pamiętam mosiężne orzełki noszono na wczesniejszych polówkach wz.35 (34) natomiast na późniejszych uzywano haftowanych.


Tyle mówią przepisy ubiorcze i zdjęcia z epoki. Natomiast nasza rzeczywistość zna przypadki orzełków metalowych do rogatywek wz.37. Podejrzewam, że to brak wiedzy i wpływ (L)WP, gdzie noszono metalową kuricę do przy polowej rogatywce.


Maichał Pacut, kustosz MWP twierdzi inaczej, no ale może ma za małą wiedzę...... :wink:
Cytuję: "We wnętrzu rogatywka wyposażona była w skórzany potnik. Z przodu w miejscu złączenia brytów umieszczono na sukiennej podkładce haftowanego białą nicią orła, zdarzały się też egzemplarze z przyczepionym orłem metalowym."
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Łuki » 15 paź 2010, o 11:49

elmijakke napisał(a):
Łuki napisał(a):
Lookas napisał(a):Nie jestem co prawda wyrocznią w tym temacie, ale jesli dobrze pamiętam mosiężne orzełki noszono na wczesniejszych polówkach wz.35 (34) natomiast na późniejszych uzywano haftowanych.


Tyle mówią przepisy ubiorcze i zdjęcia z epoki. Natomiast nasza rzeczywistość zna przypadki orzełków metalowych do rogatywek wz.37. Podejrzewam, że to brak wiedzy i wpływ (L)WP, gdzie noszono metalową kuricę do przy polowej rogatywce.


Maichał Pacut, kustosz MWP twierdzi inaczej, no ale może ma za małą wiedzę...... :wink:
Cytuję: "We wnętrzu rogatywka wyposażona była w skórzany potnik. Z przodu w miejscu złączenia brytów umieszczono na sukiennej podkładce haftowanego białą nicią orła, zdarzały się też egzemplarze z przyczepionym orłem metalowym."


W MWP jest rogatywka wz.35(34) z metalowym orzełkiem opisana jako wz.37. I wszystko jasne.
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez elmijakke » 15 paź 2010, o 11:54

Gdzie tak to jest opisane?
Chodzi mi tylko o to, żebyśmy nie oceniali ludzi stwierdzeniami typu "brak wiedzy" nie do końca wiedząc jak było naprawdę (jak już wielokrotnie się przekonaliśmy regulamin czasami nijak się miał do rzeczywistości). Po '37 zakazano też noszenia furażerek...
Howgh!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Łuki » 15 paź 2010, o 12:48

W "Polskim mundurze wojskowym" autorstwa Z. Żygulskiego i H. Wieleckiego jest rzeczona rogatywka z MWP opisana jako wz.37. Wszystkie jej cechy zewnętrzne wskazują, że to wz.35(34). Ponadto koledzy ze SH Cytadela potwierdzają, że w muzeum jest źle opisana rogatywka wz.35(34).
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Piotrek » 15 paź 2010, o 14:47

Niestety, jest to częste zjawisko w przypadku muzeów - źle opisane eksponaty. U Pana Lesława oglądałem katalog zbiorów MWP (bardzo fajnie wydany nota bene), narzekał, że jest wiele pomyłek. Samemu zdarzyło mi się kilkukrotnie łapać muzealników na powiedziałbym rażących błędach. W jednym z muzeów jest na manekinie wystawiony mundur (płaszcz i rogatywka) opisany jako mundur gen. Abrahama. Oczywiście nikt nie twierdzi, że to oryginał, a kopia nawiązująca do oryginału. No i co z tego, skoro ma pas oficerski w kaburą do Vis'a po lewej stronie. Chciałem sam im to poprawić, ale nie wolno. W innym muzeum widziałem siodło niemieckie z sakwami za tylnym łękiem a'la polskie wz. 36. W kolejnym siodło wz. 36 na czapraku wz. 36 i nieudolną kopią sakw wz. 25 jeszcze bardziej nieudolnie założoną, bo trudno to nazwać troczeniem. Obok stało siodło oficerskie wz. 25 a z przednich sakw wystawała szczotka do czyszczenia konia i klucz do haceli, nota bene niemiecki. Jeszcze gdzie indziej, widziałem mundur podchorążego z SPK w Grudziądzu. Zainteresował mnie sposób naszycia galonów - wkoło rękawa do rozcięcia i dalej pod kątem prostym. Nie wiedząc jeszcze wtedy, że tak obszywano kurtki szkoły Podchorążych Kawalerii, podczas gdy rezerwiści mieli obszyte rękawy naokoło rękawa, bez załamania w kąt prosty, zapytałem o powód tego załamania. Usłyszałem w odpowiedzi - cóż, fason. Z opowieści kolegów wiem, że im również zdarzają się tego typu "odkrycia". A wydawałoby się, że jeśli czegoś nie wiesz, to najprędzej powiedzą ci w muzeum. Okazuje się, że niekoniecznie.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Ułan świętokrzyski » 16 paź 2010, o 21:45

Piotrze! Bez zbytniej skromności proszę! Teraz wszelkie muzea z militariami powinny Ciebie i Lookasa zatrudnić w charakterze konsultantów.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Następna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron